Skoči na vsebino

Track day v marcu na Racelandu

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
120 odgovorov v temi
DoubleG
DoubleG

The Iceman

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 466
  • Avtomobil: Darth Vader's ride

Sem objavil v mini forumu, ker je proga bolj primerna za minije ampak sodelujejo seveda lahko tudi bmw-ji to do omejenega števila. Je pa to samo okvirno povpraševanje, da vidim koliko je resnih interesentov.

Javite se samo in izključno tisti, ki ste skoraj 100% da greste vozit - mogoče , če bo čas/denar/pustila punca... takšni naj se prosim NE javijo da bi šli peljat. Torej samo in izključno resni.

V marcu (druga polovica) se bo organiziral track day na Racelandu v Krškem (Sobota ali nedelja).

- Brez driftanja - vozilo se bo samo na čas (tako da so dovoljeni samo grip driverji).

- Max. od 8-10 ljudi.

- Približno 50 eur na avto/voznika.

- Idealna proga za minije, saj je zavita in zelo tehnična samo 2 odseka kjer so hitrosti všje od 100km/h.

Zanima me, kdo bi okvirno šel - ko se bodo zbirale prijave bo potrebno plačati vnaprej, ker drugače redki od prijavljenih pridejo.

Mariborčani so bili tam to soboto in postavili kar nekaj izvrstnih časev (impreza z diralnimi slick gumami okoli 54,4sec , dirkalni cup clio pa okoli 53sec).

No dirkači, da vas vidim :)

Približno 4-5 mest je že v naprej zasedenih tako da rabimo približno samo še 5 voznikov.

Lp,

Gašper

Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 046
  • Avtomobil: Mini S TM

Živjo Gašper

Mogoče veš bolj natančno kateri vikend v marcu ker imam do 22.3 vse vikende zasedene. Drugače sem pa zelo zainteresiran :ok

Lp
GreenHell R53 powered by Team Molecula and AK New MINI Drivers

Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

Mene pa zanima, kako je z izletnimi mesti, oz po domače, koliko blizu so ograje....
Pa kdaj se bo zvedel točen datum?
LP
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

k-lemen
k-lemen

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 572

Se opravičujem za OT, ampak me zanima če to hodite "dirkat" s svojimi avtomobili, ki jih uporabljate za vsak dan? Če je temu tako, kako taka vožnja vpliva na bremze, sklopko, gume itd.

Kaj to potem menjate kot po tekočem traku, ali recimo navadne bremze zdržijo napore dirkališča?
LP
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

klemen,

seveda hodimo z avti za vsak dan :ok koliko uničiš avto je vse odvisno od tega kaj počneš in kako z njim ravnaš. Če upoštevaš določena načela (npr. odpelješ en, maks 2 hitra kroga in nato vsaj en krog hladiš zavore, motor, gume) ga ne obrabiš ne vem kako bolj kot v vsakdanji uporabi. Vse je odvisno od voznika, če boš brez občutka spravljal avto v over ter understeer bodo gume kaj hitro šle, če boš nehumano in brez občutka stiskal zavoro dokler se ne bo kadilo ter iskrilo iz njih ter če boš speljeval z 4000 obrati ali več s kurjenjem sklopke z namenom kazat se ostalim s kurjenjem in cviljenjem gum, se boš na vsak način vrnil domov z ogromno škodo na avtu. Tega zgoraj napisanega seveda nihče izmed nas ne počne, bistvo takega track day-a je spoznat meje svojega vozila na cesti, ki je temu namenjena ter odpeljat kak hiter krog in pogledat kako hiter/počasen si v svojem avtu v primerjavi z ostalimi. Tako da se tem izletom nikakor ne more rečt dirkanje, je hitra vožnja za lastni užitek brez skrbi kje bo kak radar in brez ogrožanja drugih.

Prikaži več možnosti

virko
virko

Topless drifter

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 865
  • Avtomobil: E36 2x

Dabl dži, a bo kdaj možno tudi kakšen drift trening naredit na Racelandu?
Prikaži več možnosti

DoubleG
DoubleG

The Iceman

• Uporabnik

Živjo Gašper

Mogoče veš bolj natančno kateri vikend v marcu ker imam do 22.3 vse vikende zasedene. Drugače sem pa zelo zainteresiran :ok

Lp

Mislil sem tam okoli 22. pa sem videl da imate takrat minijaši izlet, ki bi lahko šel tudi na Raceland - vozijo seveda samo vnaprej prijavljeni/plačani:ok. Tebe sem pa že kar malo računal notri:).

@Klemen - hodimo z avtomobili za vsak dan pa kot je Big napisal če ravno ne pretiravaš ni panike razen za gume.

Bi pa povdaril da je ta pista precej ¨nežna¨ za bremze ker ni tako hitra , npr Grobnik je dosti bolj obremenjujoč za avtomobil , tako da se da na tej pisti kar dobro probat brez večjih obremenitev. Kar se pa izletnih con tiče je pa pista zelo varna - kot povsod je pa treba vseeno pazit:ok.

Lp

Prikaži več možnosti

DoubleG
DoubleG

The Iceman

• Uporabnik

Dabl dži, a bo kdaj možno tudi kakšen drift trening naredit na Racelandu?

Slabo kaže - pridi pa pogledat pa se malo probaj na čas, saj je proga zelo tehnična in se pokaže tudi vozniško znanje - pa že veliko zanimivih časov je bilo postavljenih, trenutno pa še vedno vodi clio cup z 53+sec.

Lp

Prikaži več možnosti

zelez
zelez

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 582
  • Avtomobil: E90 320d

Slabo kaže - pridi pa pogledat pa se malo probaj na čas, saj je proga zelo tehnična in se pokaže tudi vozniško znanje - pa že veliko zanimivih časov je bilo postavljenih, trenutno pa še vedno vodi clio cup z 53+sec.

Lp

Se link na AvtoMagazinovo stran, kjer se najde precej zanimivih casov:
http://www.avto-maga.../na-dirkalisce/
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Double,

če bo 22.3 bo super. Srečanje lahko prestavimo za en teden ker bo 22.3 po malenkostnem razmisleku tud mal prezgodaj saj smo prejšna leta imeli prvi izlet šele konec aprila :ok 2.3 je še daleč in smo še fleksibilni glede našega izleta :)

Lp

Prikaži več možnosti

duhec
duhec

Tame racing driver

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 640
  • Avtomobil: F21

klemen,

seveda hodimo z avti za vsak dan :ok koliko uničiš avto je vse odvisno od tega kaj počneš in kako z njim ravnaš. Če upoštevaš določena načela (npr. odpelješ en, maks 2 hitra kroga in nato vsaj en krog hladiš zavore, motor, gume) ga ne obrabiš ne vem kako bolj kot v vsakdanji uporabi.
itd itd

E, to! Tocno tko, se strinjam z vsakim stavkom, ne pa da vecina misli, da ko se zapeljes z avtom na pisto, da je pa kar konc z njim in da je samo se ena zjahana kista. Ni tako, jebela! :besen

Anyway, jst sm na 91% da bom sel, sam ŠE ne bom se za sigurno prijavil.

Najprej me zanima dvoje:

• ali obstaja kak video posnetek sneman od znotraj (ok, lahko tudi iz odbijaca) celotne proge, da si jst malo ustvaril obcutek piste in
  • ali boste tisti, ki planirate it, imeli namontirane letne gume ali si boste zrihtali kake posebne oziroma pac ene za porabit na drugih feltnah.

To zadnje me zanima zato, ker imam se zmeraj slicke doma (15col, 205mm sirine) pa ne vem ali bi bili primerni za to progo ali bi ostajali hladni in zato skoraj bolj drseci kot normalne letne.

Ok, toliko za zdaj. :)

Never underestimate the power of stupid people in large groups. :student

Prikaži več možnosti

pito
pito

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 675
  • Avtomobil: E91 325d

Tle sem najdu enga od Kacina:
http://video.google....earch&plindex=3

Ford mondeo:
http://video.google....earch&plindex=0
Prikaži več možnosti

Cimpo
Cimpo

King Of The Ring

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 710
  • Avtomobil: en kup starih kant

Brez drifta:(
Ko zamahne, iskra šine, šest jih pade, ko porine fant Slovenske domovine.
Prikaži več možnosti

DoubleG
DoubleG

The Iceman

• Uporabnik

E, to! Tocno tko, se strinjam z vsakim stavkom, ne pa da vecina misli, da ko se zapeljes z avtom na pisto, da je pa kar konc z njim in da je samo se ena zjahana kista. Ni tako, jebela! :besen

Anyway, jst sm na 91% da bom sel, sam ŠE ne bom se za sigurno prijavil.

Najprej me zanima dvoje:

• ali obstaja kak video posnetek sneman od znotraj (ok, lahko tudi iz odbijaca) celotne proge, da si jst malo ustvaril obcutek piste in
  • ali boste tisti, ki planirate it, imeli namontirane letne gume ali si boste zrihtali kake posebne oziroma pac ene za porabit na drugih feltnah.
To zadnje me zanima zato, ker imam se zmeraj slicke doma (15col, 205mm sirine) pa ne vem ali bi bili primerni za to progo ali bi ostajali hladni in zato skoraj bolj drseci kot normalne letne.

Ok, toliko za zdaj. :)

- Videoposnetek si že dobil :ok
- Sigurno vzami slickse - Jaz osebno bom vozil čisto nove toyo r888, namenjene samo za track day-e:metalc.

BTW - Nekaterim bo omogočeno tudi zelo natančno merjenje časov (s pomočjo gps sistema - Drift box:ok2).

To je še bolj okvirno povpraševanje, ampak verjetno se gre 22.3. - natančno bom še obvestil na forumu ter tisti ki bodo šli bodo primorani predčasno plačati, ker drugače dosti prijavljenih ne pride, progo je pa potrebno v vsakem primeru plačati:).

Zaenkrat toliko,

Lp,

Gašper

Prikaži več možnosti

cruiser
cruiser

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 304
  • Avtomobil: E46 M3, E70 X5

Gašper, to bi znalo tudi mene zanimati :ok
Ker pa je 22.3. se zelo dalec, tezko z gotovostjo recem 100%.
Kak teden prej ti lahko povem, ce bo se prosto.
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Double,

je že kaj več znano glede točnega datuma, da vem kako naj pohitim z dodelavami :ok

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 002

Ja bi šel, vendar bi vseeno rad datum, pa koliko €€ tudi nebi škodilo.

Za koliko časa bi bile gume z nekako 3-4mm profila??
Prikaži več možnosti

DoubleG
DoubleG

The Iceman

• Uporabnik

Datum bo med tednom - Big ti kar maximalno pohiti, ker zaenkrat kaže da se bova sama s fisherjem vozila :)

Robert - 3-4 pomoje za cel dan, ker je tam poseben asfalt in gume kar držijo (ne pa tako kot grobnik).

Prikaži več možnosti

duhec
duhec

Tame racing driver

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 640
  • Avtomobil: F21

Meni je zelo zal, sam me od 17. do 24. sploh ne bo v Sloveniji. :frown

Never underestimate the power of stupid people in large groups. :student

Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

ne bosta se sama vozila, tudi pridem in smo že 3je :laugh Sporoči mi prosim datum teden prej da si planiram zadevo:ok

Lp

Prikaži več možnosti