Skoči na vsebino

Radar detektor

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
1198 odgovorov v temi
GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 607
  • Avtomobil: francoz

Ja, to bi bilo pametno. Ko sem uporabljal Rocky Mountain (motilec-jammer) sem ga imel skritega in ko je zatulil (laser), sem upočasnil in ga potem izklopil. Tako da, ko sem že "zbil" hitrost me je lahko "ustrelil" in je bilo vse ok. Prodal sem ga pa zato, ker mu je enkrat bilo vse skup sumljivo, je malo pregledal avto, a na srečo ni nič našel. Živ sem se usral in ga takoj prodal. Malo mi je žal, samo če bi me dobil plavi, bi bila "štala".

pa se to da namontirat npr za odbijač ali pa nekam da se ga ne vidi
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Lahko ja, vse se da, samo ga moraš zaščiti pred vlago, samo potem ne bo deloval tako kot bi moral. :confused
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 548
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

[/b]
To smo mi sprobavali Bel RX65 in je nekajkrat naredil tako, da prvič, ko je policaj pomeril, mu ni ispisalo nič, medtem je radar že tulil in moraš zavirati. Vse se dogaja zelo hitro, samo ni panike, ko radar zazna laser in zatuli (je zelo glasen) se že itak tako ustrašiš, da avtomatsko pohodiš zavoro :)

Od cca. 5 poiskusev, je tako bilo pri treh. Je zanesljiv radar detector a vseeno ima še vedno kar nekaj false alarmov (pogosto se oglaša) in ne zazna teh novih stacionarih radarjev pri nas. Vsaj ko je bil v moji rabi, teh ni zaznal. Morda niso bili aktivni, oz. kaj drugega??:confused

Večinoma so škatle prazne .... :napaka
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Imam dve vprašanji:

:confused Zanima me, ali kdo pozna iskalce radardetektorjev in v katerih državah jih je mogoče zaslediti.
:confused :confused slišal sem za detektorje, ki odda zvočni opozorilni signal, ter se po parih sekundah samodejno izklopi. Pri tem policist opravi meritev najprej z napako, nato naslednjo normalno, vendar moraš pri tem bliskovito zmanjšati hitrost, in merilec pa izmeri to zmanjšano hitrost ...

http://www.spectre-rdd.com/spectre.asp

RDD Spectre IV imajo v Španiji ... zaenkrat le enega v območju Vasque Country na severu Španjie, vendar jih mislijo nabavit še več. Nanje lahko naletimo tudi na Nizozemskem, Switzerland, France, Liechtenstein, Austria, Luxemburg, Belgija. Za ostale EU države ne vem ... no... Nemčija, Italija in HR kolikor vem, jih nimajo.
Za vgradna radar detektorja Bel 975R in Bel Target 966 se dobi filter, ki ju zakrije detekciji Spectre III. (za verzijo IV ne vem) Cena je okoli 100 eur, če se prav spomnim, pa ta filter (v obliki stožca) še podaljša domet radar detektorju, kar je itak plus. :-D
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahko ja, vse se da, samo ga moraš zaščiti pred vlago, samo potem ne bo deloval tako kot bi moral. :confused

potem je zgrešena investicija na armaturi ga pa ne mislim imeti
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

potem je zgrešena investicija na armaturi ga pa ne mislim imeti

Jst sm ga imel skritega v kabini, pa ga ni našel :laugh. Sej se ga da skriti, samo mal inspiracije pa je :ok

Samo nisem hotel izzivati usode in sem ga raje prodal:ok2
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Načeloma se ga vedno vidi, ker pač mora imeti senzor vidno polje proti laserju (senzor je narejen za zunajo montažo, tko da ga mokrota ne moti, in tudi kakšne manjše kamenčke preživi, če priletijo vanj) ... ga ne moreš skriti za odbijač ali kaj takega. Če se policaj skloni in pogleda pod avto, ga bo vedno videl... ponavadi se ga montira blizu tablice, ker se pač tja najpogosteje meri z lasersko pištolo in je tako najbolj učinkovit.

RDD Spectre ne zaznavajo laser jammerjev, razen tistih, ki so vgrajeni v isto ohišje z radar detektorjem, ker pač zaznavajo detektor (Rocky mountain ima tak model, pa še par jih je)
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 841
  • Avtomobil: F31

Policaju napiše na pištolo jammed, tako da točno ve za kaj gre. Ta prave jammerje se da vgradit na kakšno diskretno mesto, pa tut 'potuhnit' se znajo ko je konec meritev.

Le da ti policaj potem lahko odredi pregled. Tam pa ga lahko najdejo. Zdaj pa je treba pokalkulirat. Ali reskirat pregled in kazen (zneska ne vem) ali bolje plačat kazen za prehitro vožnjo.

Je pa še tretja varijanta. Najcenejša je, le da časovno potratna. Vozit po predpisih :laugh
:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Policaju napiše na pištolo jammed, tako da točno ve za kaj gre. Ta prave jammerje se da vgradit na kakšno diskretno mesto, pa tut 'potuhnit' se znajo ko je konec meritev.

Le da ti policaj potem lahko odredi pregled. Tam pa ga lahko najdejo. Zdaj pa je treba pokalkulirat. Ali reskirat pregled in kazen (zneska ne vem) ali bolje plačat kazen za prehitro vožnjo.
Je pa še tretja varijanta. Najcenejša je, le da časovno potratna. Vozit po predpisih :laugh

Pištola javlja različne kode, če meritev ni uspešna... ena izmed njih je tudi 07, ki pomeni "signal jammed".

500eur kazen + odvzem naprave, ki je tudi okoli 400-500 eur ter še nekaj malega za tehnični pregled. No, hitro prideš v plus, če te ravno prvič ne pošlejo na izredni tehnični, ko priletiš na radar ... ko bodo pa nove kazni sprejete, pa itak ne bo niti vprašanja okoli tega, kaj se bolj splača. Z vidika vozniškega dovoljenja pa se to vedno splača imeti, saj za to kršitev niso predpisane kazenske točke ali prepoved vožnje, za prekoračitev hitrosti pa so.

Tole sploh ni opcija vredna razmišlanja... malo se vedno mora kršit, da je feeling boljši :ok2 :laugh :laugh :laugh
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

To se pa strinjam. Sploh če si res hitro peljal, pa še možnost da ti odredijo pregled je relativno majhna.

Razen če ne bo šla gor tut kazen za jammer ...
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

Načeloma se ga vedno vidi, ker pač mora imeti senzor vidno polje proti laserju (senzor je narejen za zunajo montažo, tko da ga mokrota ne moti, in tudi kakšne manjše kamenčke preživi, če priletijo vanj) ... ga ne moreš skriti za odbijač ali kaj takega. Če se policaj skloni in pogleda pod avto, ga bo vedno videl... ponavadi se ga montira blizu tablice, ker se pač tja najpogosteje meri z lasersko pištolo in je tako najbolj učinkovit.

RDD Spectre ne zaznavajo laser jammerjev, razen tistih, ki so vgrajeni v isto ohišje z radar detektorjem, ker pač zaznavajo detektor (Rocky mountain ima tak model, pa še par jih je)

Midva govoriva zdj o različnih jammerjih. Imaš te, ki so vgradni imaš pa tudi te, ki so prenosni in so namenjeni predvsem za uporabo na suhem. Tega montirat zunaj ni pametno, oz ga je treba zaščiti pred vlago, tiste, ki se pa montira zunaj pa razumljivo ne rabiš zaščititi :ok
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 945
  • Avtomobil: kolo

Pištola javlja različne kode, če meritev ni uspešna... ena izmed njih je tudi 07, ki pomeni "signal jammed".

500eur kazen + odvzem naprave, ki je tudi okoli 400-500 eur ter še nekaj malega za tehnični pregled. No, hitro prideš v plus, če te ravno prvič ne pošlejo na izredni tehnični, ko priletiš na radar ... ko bodo pa nove kazni sprejete, pa itak ne bo niti vprašanja okoli tega, kaj se bolj splača. Z vidika vozniškega dovoljenja pa se to vedno splača imeti, saj za to kršitev niso predpisane kazenske točke ali prepoved vožnje, za prekoračitev hitrosti pa so.

Tole sploh ni opcija vredna razmišlanja... malo se vedno mora kršit, da je feeling boljši :ok2 :laugh :laugh :laugh

Kaj pa kaki žepni jammerji? Obstajajo? Pri pregledu avtomobila, ga tako nebi našli :evillaugh
Prešaltal iz e39 528i na bicikel :metalc
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa kaki žepni jammerji? Obstajajo? Pri pregledu avtomobila, ga tako nebi našli :evillaugh

mislim da deluje po principu "vidim te" :-D
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, tisti, ki so prenosni (za uporabo iz kabine) lahko hitro postanejo "žepni", vendar so baje po nekaj časa delovanja precej vroči, tko da ga ni ravno luštno imet v žepu. ;)
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Dare47b
Dare47b

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 037
  • Avtomobil: BMW Exx

@Dare47b ... pazi v Avstriji, da te ne dobijo, da ga imaš ... sledi odvzem naprave in kazen, ker ga je prepovedano tudi imeti, ne samo uporabljati, kot recimo v Nemčiji. Tako da četudi je izklopljen v predalu, si v prekršku.

LP

V Avstriji sem skoraj vsak teden, prav tako občasno v Nemčiji. Ravno prejšnji teden so me merili v Avstriji in če me takrat ni rešil potem me ni nikoli. Mirno sem se peljal mimo policajev, to pa je bilo tudi vse in to že ničkoliko krat.
A da imam zadevo v predalu izklopljeno sem v prekšku????:laugh :laugh :laugh

Noo, če je tako je vse kar je v avtu, je delni prekšek. A to, da so avti čipani, pa ni prekšek, pa še vidi se ne nikjer??:ok2

Koliko avtov ima dandanes kable in razno razne instrumente na armaturki, a potem naj vsakega ustavijo in gledajo kaj vsak ima??
3/4 avtov ima na armaturi ali na vetrobranskem steklu GPS naprave, tudi moja je ena izmed njih na steklu samo malo drugače izgleda in drugo funkcijo ima.:ok2

LP

D.
Rajši san lačen, kak pa brez BMW-ja!!!:ok2
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Hrvaška in Italija enaka situacija. Sicer za tole v predalu težko verjamem... a sem imel jaz probleme (hude hude) v Italiji na meji ko so me dobili in kolega na Hrvaški meji ko so ga ravno tako dobili. Naprava je bila na steklu in prižgana...
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

LP

V Avstriji sem skoraj vsak teden, prav tako občasno v Nemčiji. Ravno prejšnji teden so me merili v Avstriji in če me takrat ni rešil potem me ni nikoli. Mirno sem se peljal mimo policajev, to pa je bilo tudi vse in to že ničkoliko krat.
A da imam zadevo v predalu izklopljeno sem v prekšku????:laugh :laugh :laugh

Noo, če je tako je vse kar je v avtu, je delni prekšek. A to, da so avti čipani, pa ni prekšek, pa še vidi se ne nikjer??:ok2

Koliko avtov ima dandanes kable in razno razne instrumente na armaturki, a potem naj vsakega ustavijo in gledajo kaj vsak ima??
3/4 avtov ima na armaturi ali na vetrobranskem steklu GPS naprave, tudi moja je ena izmed njih na steklu samo malo drugače izgleda in drugo funkcijo ima.:ok2

LP

D.

To, da te je detektor rešil pred radarjem ti čist verjamem... te bi pa samo opozoril, da ga je prepovedano imeti in uporabljati v Austriji. Če te bodo ustavili in pri pregledu ugotovili, da ga imaš, sledi odvzem in kazen ... če mi ne verjameš, sam vprašaj kakšnega Austrijskega policaja ;) V Nemčiji ga lahko imaš, a ne smeš ga uporabljat. Znancu so ga vzeli že na mejnem prehodu, ko je vstopal v Austrijo, pa še policaj mu je rekel, da je lahko srečen, da mu ne bo še kazni napisal.
Zdajle ne najdem seznam EU držav, kje je kaj dovoljeno in kje ne ... verjetno imam link kje doma ... ko ga najdem, ga prilepim zraven.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 945
  • Avtomobil: kolo

Hrvaška in Italija enaka situacija. Sicer za tole v predalu težko verjamem... a sem imel jaz probleme (hude hude) v Italiji na meji ko so me dobili in kolega na Hrvaški meji ko so ga ravno tako dobili. Naprava je bila na steklu in prižgana...

Prosim bodi dober in malo bolj detaljno opiši probleme :navijacica
Prešaltal iz e39 528i na bicikel :metalc
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Uf cela zgodba.

Jaz. Se prpelem na mejo (ita), pozabu snet detektor. Makaronar to opazi in me pošlje na stranski tir. Sem se hotu neki pogajat on čist znoru (makaronar pač) in me pusti čakat v avtu dobro uro. Sred poletja, OK prižgem klimo, uleti nazaj naj ugasnem avto. Odprem šipe, sem moral tut te zapret in sedet notr. Pač hotu me je jebat ker nisem želel plačat 100.000 ITL (cca 500€). Pol so se pa kar vrstil od šefov do nevem koga, no po ene dveh urah so pa nekak zvedel kje delam in so se mi nekak opravičl... Skratka precej sreče sem mel.

Kolega. Hrvaška meja, pozabu snet detektor, carinik (hrvat) hotu zaplent detektor in mu vzet pasuš, ta pa zviz, zapre šipe in zaklemne avto ter hoče spizdit rikverc nazaj. Zarad gužve mu ne uspe in skor povzroči incident. Ker je takrat stal ravno na sredini so se pogodili da se lahko vrne v SLO, čez mejo pa ni smel ker bi ga čakala kazen.

Zelo na kratko se opravičujem za napake in okrajšave...
Prikaži več možnosti
    • Dominus je všeč

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 548
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Uf cela zgodba.

Jaz. Se prpelem na mejo (ita), pozabu snet detektor. Makaronar to opazi in me pošlje na stranski tir. Sem se hotu neki pogajat on čist znoru (makaronar pač) in me pusti čakat v avtu dobro uro. Sred poletja, OK prižgem klimo, uleti nazaj naj ugasnem avto. Odprem šipe, sem moral tut te zapret in sedet notr. Pač hotu me je jebat ker nisem želel plačat 100.000 ITL (cca 500€). Pol so se pa kar vrstil od šefov do nevem koga, no po ene dveh urah so pa nekak zvedel kje delam in so se mi nekak opravičl... Skratka precej sreče sem mel.

Kolega. Hrvaška meja, pozabu snet detektor, carinik (hrvat) hotu zaplent detektor in mu vzet pasuš, ta pa zviz, zapre šipe in zaklemne avto ter hoče spizdit rikverc nazaj. Zarad gužve mu ne uspe in skor povzroči incident. Ker je takrat stal ravno na sredini so se pogodili da se lahko vrne v SLO, čez mejo pa ni smel ker bi ga čakala kazen.

Zelo na kratko se opravičujem za napake in okrajšave...

Pa še nam zaupaj ... kje delaš ...??
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.