Skoči na vsebino

Starševstvo - napor in veselje!

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2450 odgovorov v temi
Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 420
  • Avtomobil: BMW logicno

Žal kiksamo pa tako ali tako vsi, vsaj po malem .....

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in bpavsic uporabnikom je všeč to sporočilo

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 978
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Da malce razbijem debato, jaz bom te dni zadel še eno mesečno rento ;) , upam da bo novi član priden in predvsem zdrav, ostalo bomo že kako preživeli. 

Drugače pa jaz tud kaj skuham, pospravljam, pomijem, dam prat, malega pedenam,... edino ne likam. To pa za to, ker pač vsega ne zmore, delo si razdeliva, malega navajamo delat, da je v pomoč, dobi pa tudi kako dobi čez rit ali povzdignem glas, ker prekleto vem kdaj izkorišča in izigrava prekoračeno mejo. Seveda gre tudi za 3 minutke v temo in kopalnico, da si ohladi živce, trmo in močan glas. Ko ga spustim vem, ne bev ne mev in ko ga vprašaš koga ima rajši, vedno pravi atija. :) 

Drugače pa vsak vzgaja otroke in dela po svoje kar misli da je prav in dober, nikjer ni popolno in tudi nikoli ne bo, so plusi in so minusi. Je pa res, da se večkrat spomnim besede vzgojiteljice, da so majhni otroci otroci in jih moramo razumeti (se spustiti na njihov nivo), da je njim vse to igra in zabava ter da zmorejo marsikaj, samo če hočejo. 

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 682
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Zapiranje otroka v temo? Nevem no, to ravno ni prav. Otroku lahko to pusti resne posledice, ki se bodo odrazale, ko bo vecji. Npr strah pred zaprtimi prostori, itd..
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 643
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ne ga spraševat koga ima raje, moral bi imeti oba enako. Saj ponavadi ni tako, samo vseeno pri tem nek vrstni red imet je po moje zgrešeno.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 978
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

ah tema ja, saj kopalnica ima majhno okno, morda sem se napak izrazil - zaprem ga v kopalnico da se neha dret, pa še vodo ima na voljo, tako da se lahko dodatno ohladi če hoče (do sedaj je bil tako v kopalnici 2x, pa tudi 3 minute ne štopam, je po občutku vedno manj minuta morda malce več). Ko ga pa mami vpraša ko sta na samem, ima seveda rajši mamico, itak pa je to le občasno vprašanje v šali, ob igri in afnanju in tega ne prakticiramo. Otroci so lahko pravi glumci, priliznjeni kot tudi rahli "hinavčki", kot recimo mački.

Važno mi je, da so zdravi, to je najbolj pomembno, ostalo jih bo že doletelo v življenju in vsakdanjiku, tako kot pač mora. :)

Urejal Taucher, 24.07.2019, 08:34.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Leshinjo
Leshinjo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 179
  • Avtomobil: 5er

V glavnem, kljub vsemu prerekanju z najinimi starši glede vzgoje, mislim, da sma, vsaj do zdaj, naredila max, kaj se je dalo... Bomo sedaj videli, ko pride v najstniška leta.... 

Ja to je tud ena zanimiva tema babice in dedki! vedno so kakšne pripombe, kaj je vse narobe in kako so oni to delal...
Kako gledate na to recimo če imate neka pravila katerih bi se otrok držal (risanke,sladkarije, itd), pa jih pri starih starših recimo vseeno dobi

Recimo vi imate neka pravila, ena tašča spet druga, druga tašča spet tretja, ali zagovarjate da se drži vaših pravil tudi ko je pri babicah, ali recimo zagovarjate to da bo otrok od vseh potegnil le najboljše oz. videl kar je slabega?

Verjetno vsi nimajo teh pomislekov, kar zavisi od tega koliko čas otrok preživi s starimi starši, ampak verjetno če ste sosedi in če otrok počitnice preživi z njimi kamp/apartmaji, je tega lahko kar veliko...

Včasih lahko potem že izgubiš občutek da si starš, ko ti otrok odgovori pri babici je pa tako :-)

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 603
  • Avtomobil: new age e39

Ja to je tud ena zanimiva tema babice in dedki! vedno so kakšne pripombe, kaj je vse narobe in kako so oni to delal...
Kako gledate na to recimo če imate neka pravila katerih bi se otrok držal (risanke,sladkarije, itd), pa jih pri starih starših recimo vseeno dobi
Recimo vi imate neka pravila, ena tašča spet druga, druga tašča spet tretja, ali zagovarjate da se drži vaših pravil tudi ko je pri babicah, ali recimo zagovarjate to da bo otrok od vseh potegnil le najboljše oz. videl kar je slabega?
Verjetno vsi nimajo teh pomislekov, kar zavisi od tega koliko čas otrok preživi s starimi starši, ampak verjetno če ste sosedi in če otrok počitnice preživi z njimi kamp/apartmaji, je tega lahko kar veliko...
Včasih lahko potem že izgubiš občutek da si starš, ko ti otrok odgovori pri babici je pa tako :-)

Ne govori. Moji delajo vse kontra. Njeni pa bolj spostujejo pravila. In tamali to na polno izkoriščajo
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 730
  • Avtomobil: Assless beemer

hahah, bosanski dedki pa babice ga zmagajo, jst se borim precej z mojimi, sm pa tja kako bitko zgubim, ampak vojno zmagujem  :-D

Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 105
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Dec je dec, če zna poskrbeti za familijo tudi tako, da kaj pospravi in skuha. Jaz v temu ne vidim nič slabega. V mestih nimamo kaj drv sekat in traktor vozit. Kaj naj grem na streho bloka korce dol metat, pa jih nazaj pobirat?.

Meni je pravi užitek kuhat. Pa tudi spečem kaj dobrega in s tem presenetim svojo drago. 

Ga pa vsi včasih kiksamo itak. Kar jaz delam, drugemu ni prav, tretjemu spet bog ve če. Važno da so otroci vzgojeni in da niso pokore. Meni si sin ne upa niti pri 16 letih odgovarjat ali kaj sikat. Pa nisem noben hrust ali grozen..... Pač spoštuje očeta. Kar rečem, to naredi brez kaj. 

Sem pa s tamalimi vzpostavil en tak kolegialni odnos. Veliko se prehecamo in presmejemo. Pa na njihov nivo se je treba kdaj spustit in vidiš potem kako lepo ti pridejo kontra. Še raje me imajo, ker se ful zafrkavamo. Včasih v dnevno sobo priletim s kanto na glavi pa metlo v roki in se lovimo po stanovanju. To pač rabijo. starši ne smemo vedno bit samo tisti dolgočasni stražarji.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 022
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Ne govori. Moji delajo vse kontra. Njeni pa bolj spostujejo pravila. In tamali to na polno izkoriščajo

Različni načini vzgoje in pravila niso problem dokler drug drugemu ne izpodbijajo avtoritete. Ni problema če babi ali mami dovolita nekaj ko sta ona z otrokom. Narobe je če jaz nekaj prepovem in čez 3min nekdo drug to dovoli. Tega ne dopuščam in tudi ne delam ko je situacija obratna. Če mami nekaj naredi in se ne strinjam s tem tega nikoli ne pokažem pred otroci. Pač mami se je odločila tako in to velja.

Mislim da je to pozitivno in pomembo za vzgojo.

Urejal andrej777, 25.07.2019, 20:15.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Bavaria fan, bpavsic in 3 ostalim je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 643
  • Avtomobil: Rdeča raketa