Skoči na vsebino

Starševstvo - napor in veselje!

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2577 odgovorov v temi
Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 215
  • Avtomobil: F10

Tisti ki ima visjo bruto plačo da vse otroke v olajšavo

To ni res, potrebno je izracunati vse kombinacije, ker so lahko razlike. 10 min dela, lahko pa profitiras tank, dva, tri...
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 387
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

To ni res, potrebno je izracunati vse kombinacije, ker so lahko razlike. 10 min dela, lahko pa profitiras tank, dva, tri...

saj sem že jaz napisal da to ni res oz. da so mi izračuni (za 2018) pokazali drugače... dejansko sem naredil simpl tabelo, kjer sem vnašal notri mesečne številke in potem videl pri kaki kombinaciji mesecev dobim max nazaj.  :ok

Urejal Taucher, 24.01.2020, 19:09.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti
    • Plavi je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 389
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Tole sem zadnjič zasledil v dnevnem časopisju - v rubriki s pravnimi nasveti.

Morda komu koristi, če drugega ne, dodaten dokaz o socialni državi.  ;)

Izterjava preživnine

Vložili ste predlog za izvršbo zaradi izterjave preživnine ...

Težav ne pričakujete, saj ima preživnina prednost pred morebitnimi ostalimi terjatvami, poleg tega ste zaradi nevarnosti nerednega plačevanja dosegli zavarovanje s predhodno odredbo za obroke preživnine, ki bodo zapadli ...

Kljub vsemu je izvršba neuspešna ... dolžnik nima premoženja, zato kljub pravilnemu ravnanju skozi celoten postopek ostanete praznih rok ...

V takšnem primeru se lahko obrnete na "Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije", ki v takšnih primerih izplača nadomestilo preživnine.

Po podatkih sklada je bilo v mesecu avgustu 2018 upravičencem izplačanih 283.797,54 EUR za 3.323 otrok.

Sklad je pravi naslov tudi za izterjavo preživninskih zahtevkov v tujini.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 216
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Tole obstaja že nekaj časa, žal pa ni poznana zadeva, pa bi marsikateremu otroku pomagalo. 

Zna pa tole dobro udariti tistega, ki ne plačuje preživnine. Za razliko od mame samohranilke, ki verjetno nima ne znanja ne energije terjat preživnino celo življenje ima sklad kopico usposobljenih pravnikov, ki bodo terjali preživnino od neplačnika do smrti. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 682
  • Avtomobil: Bmw

Temu skladu je moral foter placevat. Ker so ga stisnile v kot z vsemi sodnijami in prezivninami, ni bil psihicno vec zmozen delat toliko , da bi lahko kril vse stroske, in so ga potem prek sklada udarile. Tam ti pa racunajo (glavnica+obresti)+obresti...
Sicer nevem kako bo foter del placanega kdaj lahko dobil nazaj, ker je tamala 2 leti prevec terjala prezivnino s tem da ni vec studirala...
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 247
  • Avtomobil: new age e39

Brane te stvari niso tko na hojladri kot se babe odločijo. Preživnino dosodi sodišče un ce jo plačuješ nimas problemov. Vem kako je, ker sta moja dva ločena. Ce ne plačuješ ker si jezen na bivšo, imaš pa potem problem v prihodnosti. Ce si napravil otroka je treba zanj poskrbet. Tečna bivša gor ali dol. Moj stari tudi ni plačeval pol leta pa ga je lepo vsekalo nazaj. Se je naučil. That's life
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Brane te stvari niso tko na hojladri kot se babe odločijo. Preživnino dosodi sodišče un ce jo plačuješ nimas problemov. Vem kako je, ker sta moja dva ločena. Ce ne plačuješ ker si jezen na bivšo, imaš pa potem problem v prihodnosti. Ce si napravil otroka je treba zanj poskrbet. Tečna bivša gor ali dol. Moj stari tudi ni plačeval pol leta pa ga je lepo vsekalo nazaj. Se je naučil. That's life

500€ prispevki
450€ prezivnina
1200 odvetnik
+ stroski zivljenja
Potem pa se na zivce udari in zmanjsa produktivnost...

Nebi rad v zivljenju tega dal cez, kar je moj foter
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne rabis odvetnika. Gres na sodišče, dolocijo prezivnino in gres domov. Prezivnina je odvisna od prihodkov. Za 450 mora imeti kar visoke. Moj foter je toliko olaceval za oba. Sicer pa, mislis da bi plačeval manj, ce bi živel z otrokom? Saj ves da stane otrok. Za šolo in vrtec sem dal zdaj 300 eur. Kje je se cel.mesec vsega ostalega? Tko je. Ni to kazen
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 216
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

500€ prispevki
450€ prezivnina
1200 odvetnik
+ stroski zivljenja
Potem pa se na zivce udari in zmanjsa produktivnost...

Nebi rad v zivljenju tega dal cez, kar je moj foter

A se ti zavedaš, da je treba dati kar nekaj tožb in vsega skozi preden otrok pride do preživnine od države? Ni to nekaj, kar otrok dobi takole čez noč. Pred tem je še CSD, pa tožbe in izvršbe, šele ko je vse to neuspešno se vmeša država. Da otrok dobi preživnino traja vsaj leto, raje dve... A to je pa OK, da je ta čas vse breme preživljanja otroka na mami? 

Vse to zato, ker se starša ne moreta odraslo dogovoriti? Pravzaprav je žalostno, da se morajo zadeve toliko zakomplicirati, da se vpleta država v nekaj, kar bi moralo biti skupna domena staršev. 

Po drugi strani pa, a pričakuješ, da boš naredil otroka, ko doma stvar postanejo pestre, se ločil in mami prepustil skrb za otroka, sam pa plačeval drobiž za preživnino. Jaz samo za vrtec mesečno zapravim cca 300 EUR (dva otroka), kje so tu še oblačila, obutev, hrana, kakšna igrača, obisk gledališča ali kakšen izlet... 

Poleg tega pa še odplačevanje kreditov, vzdrževanje hiše in avtomobilov, oblačila za celo družino... 

Življenje pač ni potica. Če imaš jajaca otroka naredit, imej še jajca ga preživljat pa si ločen ali ne. Če tega ne zmoreš obdrži tiča v hlačah. Življenje te pohodi takrat, ko se začneš izmikat obvezam - slej kot prej te to doleti z zamudnimi obrestmi. 

LP Tristan01

PS: kar se tiče preveč plačanih preživnin, pa ne vidim težave jo izterjati nazaj, če so le dokazila zadaj. 

Urejal tristan01, 13.02.2020, 08:34.

Prikaži več možnosti
    • Vugy in Maticb uporabnikom je všeč to sporočilo

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 015
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Bluzenje... To je isto kot se nekateri ne morejo odvadit od kajenja, drog, alkohola, itd. Če imaš voljo, gre vse, če je pa nimaš, si pa v p***i.

Naša je dobila tablico (svojo) pri 2. letih, svoj telefon v 1. razredu OŠ. Zdaj je stara 12 let, najboljša v generaciji na šoli po uspehu, prva po športnih dosežkih. Nima omejitev glede uporabe telefona, tablice, interneta, televizije, igra tudi online igre z mesečno naročnino. Sama dela za šolo vse, od nalog, do učenja.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Ne rabis odvetnika. Gres na sodišče, dolocijo prezivnino in gres domov. Prezivnina je odvisna od prihodkov. Za 450 mora imeti kar visoke. Moj foter je toliko olaceval za oba. Sicer pa, mislis da bi plačeval manj, ce bi živel z otrokom? Saj ves da stane otrok. Za šolo in vrtec sem dal zdaj 300 eur. Kje je se cel.mesec vsega ostalega? Tko je. Ni to kazen

Ni imel visokih prihodkov. Minimalca.

Pa sploh ni poanta v tem, zakaj je treba placevat prezivnino. Normalno da jo je treba.
Samo ko te drzavni aparat dobi v kremplje, ti zaracunavajo obresti, katere pristejejo h glavnici in na novo vsoto nove obresti in spet pristevanje h glavnici. Na koncu so to zneski da te glava pece.

Niti ni bil problem v tem, da foter nebi hotel placevat prezivnine. Ob vseh stroskih in psihicnih pritiskih se je zlomil. Na koncu sem tudi jaz parkrat nakazal prezivnino, placeval strom in vodo ker so jo skoraj prisli izklopit ipd.

Na koncu sem sam placeval kot ce bi imel dve familiji za vzdrzevat.

Saj na koncu sta tako foter kot mati zmetala vsak po 30k€+ samo za odvetnike.
Ce bi se vsaj kdaj kaj pogovorila, mati nehala poslušat zlahto in foter manj trmarit bi bilo danes vse drugače.
Tako pa brata in sestre nisem videl ze od 2011, moji otroci ne vedo da imajo se dve teti in strica ter babico, da starih starsev ne omenjam...
To je bila taka svinjarija, zlahta po mamini strani je zacela se po meni udrihat, ker nisem hotel prekiniti stikov z ocetom. Naokoli so govorili da sem baraba ker vozim bmw-ja, da sem kapitalisticna svinja ipd.
Mati je rekla da ce mislim obdrzat stike z ocetom , da ni vec moja mati ipd. Sem ji odvrnil da imam obadva in da se nobenemu ne mislim odreci.
Na tisti dan sem potem se bmwja v graben skipal, ker me je psihicno zhebalo...

Je pa ta druga (starejsa) od sester za novo leto navezala stike z menoj in je moj sin prvic videl svojo teto.

Vsekakor upam da bodo tudi druga sestra in brat scasoma uvidela, da nisem jaz krivec za pi..zdarijo ki sta jo foter pa mati zakuhala.

Pripete slike za predogled

• DSC00040.JPG

Urejal branevrankar, 13.02.2020, 10:18.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 128
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... Brane, verjetno veš kje stanujeta a ne?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 744
  • Avtomobil: --------:)

Fak Brane zalostna zgodba. Pohvalno res, da si prezivel to,..
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 344
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Bluzenje... To je isto kot se nekateri ne morejo odvadit od kajenja, drog, alkohola, itd. Če imaš voljo, gre vse, če je pa nimaš, si pa v p***i.

Naša je dobila tablico (svojo) pri 2. letih, svoj telefon v 1. razredu OŠ. Zdaj je stara 12 let, najboljša v generaciji na šoli po uspehu, prva po športnih dosežkih. Nima omejitev glede uporabe telefona, tablice, interneta, televizije, igra tudi online igre z mesečno naročnino. Sama dela za šolo vse, od nalog, do učenja.

Tvoja je pač dober primerek. Je pa veliko resnice v tem članku, čeprav se tudi sam ne strinjam z vsem.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 927

Cigava je tale bmw v jarku?
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 015
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Cigava je tale bmw v jarku?

Branetov (vsaj iz objave je tako razumljivo).

Drugače pa ja... To je čisti primer, kako še en kup ljudi trpi zato ker se določeni ne znajo brigat za svoje stvari, druge pa pustit na miru. Verjetno bi se Branetova starša lažje kaj dogovorila, če ne bi bilo pritiskov z vseh strani.

Ko sem ženo spoznal, je bil njen oče njen idol... Zaprto jo je imel v balončku, za njo pa je bil najbolj pameten in najbolj oh in sploh. Ko pa poleg mene spoznala, da je dejansko "full of sh*t", je pa bila cela štala, ker je njuna pridna hčerkica začela razmišljat s svojo glavo in se jima postavila po robu (seveda takrat, ko je bilo potrebno).

Sedaj, po 20 letih, pride celo tast mene vprašat za mnenje oz. da mu kaj zrihtam.

Še dobro, da je žena postala toliko močna osebnost, da je zdržala pritiske (ki so trajali kar nekaj let), drugače sedaj ne bi bila skupaj in imela družine.

Urejal bpavsic, 13.02.2020, 11:06.

Prikaži več možnosti
    • branevrankar in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 979
  • Avtomobil: E46 320Ci

Sorodstvo (malo bolj daljno) po mamini strani se je tudi do smrti skregalo zaradi dedovanja (nepremičnine). Žalostno pač, da eni niti ko nekdo umre ne morejo brezveznih zamer pozabit.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 900

Ja to pa je v sloveniji biznis (dedovanje).... Jaz bi po zakonu dal, da se mora dediščina rešit pred 80 letom starosti. Če te prej spiga jebat ga... Drugače pa se vsi pokregajo, pridejo tisti ki ččloveka niso 20 let videli itd itd... Vsi se pokregajo pa je na koncu stvar rešena pa živijo odvetniki držva pa ustanove...

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Fak Brane zalostna zgodba. Pohvalno res, da si prezivel to,..

Jst sm..dal to skos kot otrok nezrelih starsev. Foter se je zainatil in nehal plačevat. Na koncu je placeval ful več kot je mama hotla, vse za nazaj, obresti, stroške odvetnikov... Vse zaradi ega. Jeba

Urejal damirkos1, 13.02.2020, 12:01.

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Hay!
... Brane, verjetno veš kje stanujeta a ne?
lp
joda

Ne.

Jo veckrat na leto poklicem, povabim, da se naj kaj oglasijo... samo ce nimajo interesa ga pac nimajo.

Na koncu se mora clovek sprijaznit in zivet naprej svoje zivljenje z svojo druzino ter gledat da se napake starsev ne ponovijo.

Urejal branevrankar, 13.02.2020, 22:29.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.