Skoči na vsebino

Starševstvo - napor in veselje!

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2452 odgovorov v temi
sidney70
sidney70

Strokovnjak za sadno medicino

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 374
  • Avtomobil: VW

Tu gor nas je kar nekaj ki imamo otroke, pa si dajmo malo podelit izkušnje, ...

kaj bi pa rad vedu ??? :blabla :blabla :blabla ... :laugh :laugh :laugh ... no sej se poznamo .. pa se jest: lahko recem, da nekej izkusenj ze imam, aj imav z zeno tri majhne otroke ... najstarejsi ze hodi v 3-ji razred, hcerka in najmlajsi sinko pa v vrtec ....
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 157
  • Avtomobil: F10

Js mam pa 14 dni staro hčerkico Milo,.. ki joka, joka predvsem ponoči.. ampak drugače je lepo.. kaj več pa zaenkrat ne morem povedati... razen tega, da sem ful hepi..
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 841
  • Avtomobil: F31

kaj bi pa rad vedu ??? :blabla :blabla :blabla ... :laugh :laugh :laugh ... no sej se poznamo .. pa se jest: lahko recem, da nekej izkusenj ze imam, aj imav z zeno tri majhne otroke ... najstarejsi ze hodi v 3-ji razred, hcerka in najmlajsi sinko pa v vrtec ....

Kej globokga napiš, da ti bo narod zelence talou :metalc
:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Js mam pa 14 dni staro hčerkico Milo,.. ki joka, joka predvsem ponoči.. ampak drugače je lepo.. kaj več pa zaenkrat ne morem povedati... razen tega, da sem ful hepi..

... pa zmatran :bangle
Prikaži več možnosti

sidney70
sidney70

• Uporabnik

Kej globokga napiš, da ti bo narod zelence talou :metalc

globokega ??? hmmm ... zadnjic sva bila z zeno na enem predavanju na temo: kako postaviti meje ... res super debata ... najbolj bi pa izpostavu eno: ODLOCNOST ... ce nekaj reces potem se tega drzi, drugace rajse ne reci ... primer: ce reces, da za kazen ne bo sladkarije, jih ne smejo dobit ... ne pa jim obljubljat, da ne bodo sli na morje, ce ne bojo pridni ... ko pa je avto ze spakiran in je 100% da grejo.. povrhu pa je dala zenska se en primer: je sla ena druzina v gardaland in ker so otroci tezili jim je mozakar zagrozil, da bo obrnu in da bojo sli domov ... ker niso nehal sitnart je model obrnu avto malo pred ciljem in so sli res domov ... to je moz beseda
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

v stilu ...zato k'sm jest reku...

se spomneš :laugh

PS interna fora :laugh
Prikaži več možnosti

sidney70
sidney70

• Uporabnik

o seveda se ... ampak ne tko brutalno ...
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Jst z odločnostjo nkol nism mel problemov. Prej bi se temu reklo, da sem preveč zaj.... :laugh

Res pa ne gre v nobeni stvari pretiravat, ker hitro lahko dosežeš kontra efekt.

Težko je bit pameten, neke univerzalne formule ni. Velik zajebeš, ampak ni fora v tem. Če se s tega nč ne naučiš je pa že problem...
Prikaži več možnosti

sidney70
sidney70

• Uporabnik

zato sem pa takoj napisal: ODLOCNOST ... ce nekaj reces potem se tega drzi, drugace rajse ne reci .....

to je tezko, a tko je ....
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Odločnost je ko rečeš:

TEGA NE BOŠ delal(a) če ne...........

................... če ne.................

......................če ne...................

Kwa če ne?

če ne, pol pa ne... :laugh
Prikaži več možnosti

sidney70
sidney70

• Uporabnik

pa sej ni treba zmerej pogojev postavljat ... jest jim kar direkt povem: tko je in se ne bomo pogajal, ker nismo na trznici ...
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja sej, sam če te mularija presliši - kar se redno dogaja, potem se morš pogajat. Če nauš to, pol bo pa tako. Ponavadi to deluje, pa še navadijo se, da vsaka stvar ki jo storiš (ali ne) v življenju nosi neke posledice.

Ta vzorec se mi zdi pametno razvijat, ker tko tut je. Če nisi dost odgovoren, ne znaš presodit posledic in lahko najebeš.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 149
  • Avtomobil: avtomatik

jest jim kar direkt povem: tko je in se ne bomo pogajal, ker nismo na trznici ...

Te kar vidim :laugh :laugh :laugh :laugh :laugh.
LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Te kar vidim :laugh :laugh :laugh :laugh :laugh.
LP A.

Plačaš pa je mir!!!
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 149
  • Avtomobil: avtomatik

Zdej pa dost heca!!!
Za mene pravijo, da sem tud za****n foter. Vztrajam pri svojem do konca - no, to velja za hčerko Nino (feb. bo stara 5 let), Tadej jer pa še mal premajhen (2 meseca). V skoraj vseh zadevah se prej zmeniva kako bo in to v 99% drži. Je pa res, da se zadnjih nekaj tednov skoz bolj punta - a je to normalno, k gredo otroci proti 5emu letu? Pa še nekaj: se mi zdi, da se da še najhitreje zmenit, če kakšen kreg najprej obrneš malo na šalo, pol k se pa ta mal -a, mal skulira, pa z resno besedo na plan.
En primer: zjutraj - kva oblečt za v vrtec. Pa začne tamala nabijat: Kva mi skoz tele hlače pripravta, k jih ne maram!!!??? Nočem jih.... Kakšne ksihte dela otrok ob tem, pa histerijo zganja, si najbrž predstavljate. No in sem začel Nino oponašat, da bo vidla, kak to zgleda in kar naenkrat se mi je začela smejat, pol sva se pa normalno naprej pogovorila. Pa itak, da je oblekla tiste hlače, k jih je hotla.... Zajebavam se!!! Je pol z dobro voljo oblekla tiste hlače, k so bile pripravljene. :laugh
Ejaga Škorc ml (@sidney70) - sem slišal za ono predavanje, pa pol že z večih koncev tud pohvale. Mi je kar žal, da sem zamudil. Sicer pa jest to že tko in tko obvladam. HA HA HA
LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Bravo ata! Humor reši večino težav. Če to znaš si faca :ok

Ja bojim se, da je normalno da se otrok punta. Eni se bolj drugi manj, to je pač en od pojavov v razvojni fazi. Važno je, da prav odreagiraš da mulc ne dobi napačen vzorec. Če bo recimo padu ven zarad ene bedarije, ti pa boš popustil, bo to razumel kot način doseganja ciljev.

Poznamo take primere iz sveta odraslih? Seveda, kdo jih ne. Le zakaj :laugh

Tako pravi teorija, v praksi pa rabiš dost živcev, da v situaciji, ko greš še sam sebi na k..... ohraniš trezno presojo in odreagiraš tako kot je prav. Včasih gre, zmeri pa žal ne...

Ja, teli otroc nas učijo kaki smo in kaki bi bogli bit... zajebano. Te soočijo s samim seboj bolj kot bi te karkoli ali kdorkoli drugega. Ni res?
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Dejmo stari fotri, kakšen nasvet oz. kdaj se otrok neha jokat ponoči in lahko človek malo zaspi :)
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Dejmo stari fotri, kakšen nasvet oz. kdaj se otrok neha jokat ponoči in lahko človek malo zaspi :)

Kmal, kmal...
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Kmal, kmal...

Objavljena slika

Urejal Plavi, 05.11.2008, 13:18.

Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

povrhu pa je dala zenska se en primer: je sla ena druzina v gardaland in ker so otroci tezili jim je mozakar zagrozil, da bo obrnu in da bojo sli domov ... ker niso nehal sitnart je model obrnu avto malo pred ciljem in so sli res domov ... to je moz beseda

Tale pove več o fotru kot o otrocih...
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti