Skoči na vsebino

Starševstvo - napor in veselje!

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2450 odgovorov v temi
Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 114
  • Avtomobil: avtomatik

Dejmo stari fotri, kakšen nasvet oz. kdaj se otrok neha jokat ponoči in lahko človek malo zaspi :)

:nono Ne ti tle men star fotr :laugh :laugh :laugh Kolk si pa star??? Lahko bi pa reku izkušeni stari mački ;)

Nina :crazy. Krčev neomejeno, spanja nič (ne podnevi, ne ponoči). Stari moj, čist adijo. Se še dobro spomnim, da bi jo najrajši (oba z ženo) skoz okno :burnout ali pa :batine. Aja, da o bruhanju sploh ne govorim.

Tadej: :respect. Spi in je (tok tok) Že dobra dva meseca. :clap Sta si različna k noč in dan.

V glavnem - tud 2 otroka iz "istega gnezda" nista enaka, tak da - nasvete ti lahko pišemo, ampak ne vem, če boš od 100 nasvetov dobil enega pravega.

Tolaži se s tem, da bo po novem letu boljše....:ok
LP A.
P.S. Zato pa je naslov teme: Starševstvo - napor in veselje. Vi2 imata zdejle bolj napor, veselje pa najbrž tudi, samo ne še v veliki meri. Pa še pride, nč bat.

Urejal Andy04, 05.11.2008, 14:23.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Bravo ata! Humor reši večino težav. Če to znaš si faca :ok

Ja bojim se, da je normalno da se otrok punta. Eni se bolj drugi manj, to je pač en od pojavov v razvojni fazi. Važno je, da prav odreagiraš da mulc ne dobi napačen vzorec. Če bo recimo padu ven zarad ene bedarije, ti pa boš popustil, bo to razumel kot način doseganja ciljev.

Poznamo take primere iz sveta odraslih? Seveda, kdo jih ne. Le zakaj :laugh

Tako pravi teorija, v praksi pa rabiš dost živcev, da v situaciji, ko greš še sam sebi na k..... ohraniš trezno presojo in odreagiraš tako kot je prav. Včasih gre, zmeri pa žal ne...

Ja, teli otroc nas učijo kaki smo in kaki bi bogli bit... zajebano. Te soočijo s samim seboj bolj kot bi te karkoli ali kdorkoli drugega. Ni res?

Stari, ti me pa prav presenečaš s svojimi prispevki. Se ne morem bolj strinjat.
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • sidney70 je všeč

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 841
  • Avtomobil: F31

:nono Ne ti tle men star fotr :laugh :laugh :laugh Kolk si pa star??? Lahko bi pa reku izkušeni stari mački ;)

Nina :crazy. Krčev neomejeno, spanja nič (ne podnevi, ne ponoči). Stari moj, čist adijo. Se še dobro spomnim, da bi jo najrajši (oba z ženo) skoz okno :burnout ali pa :batine. Aja, da o bruhanju sploh ne govorim.
Tadej: :respect. Spi in je (tok tok) Že dobra dva meseca. :clap Sta si različna k noč in dan.

V glavnem - tud 2 otroka iz "istega gnezda" nista enaka, tak da - nasvete ti lahko pišemo, ampak ne vem, če boš od 100 nasvetov dobil enega pravega.

Tolaži se s tem, da bo po novem letu boljše....:ok
LP A.

Praš sida. Tut 3-je iz istega gnesta niso enaki :laugh

Ja je res. Pri nas je blo podobno.

Tin, ta starejši, zdej 4 leta (ta ki je v mojem avatarju - mimgrede a mi je kej podoben :laugh), nam je vsem povrsti pošteno j**** m****. Nč spal prejokal dobesedno pol dneva in noči, tko da se nam je vsem že dobesedno trenalo. Potem to mine, danes je res faca, simpatičen, nasmejan, prijazen, zelo dober po duši - skratka ni da ni.

Ta drugi strani pa leto mlajši Jaka. To je bil idealen otrok. Čist po PS-u. Tko priden in ubogljiv da je blo že kar kičasto vse skup. Prelepo da bi trajalo - danes je svojeglav in trmast za 4. Kljub temu pa hkrati izredno brihten, včasih celo prijazen in zelo pozoren.

Do nekje 2,5 3-h let je otrok kot sod brez dna. Samo vlagaš in nikoli ni dovolj, hkrati pa ne veš niti a delaš prav. Velik dela in malo efekta bi rekel. Potem ti začne počasi vračat, ker postaja samosvoja oseba z čist ta pravimi lastnostmi. Meni je sedaj lažje, sem se pa bil prisiljen odreč marsičemu, ker otroci pač vzamejo veliko časa. Prej ko to sprejmeš, laži je živet.

Se mogoče sliši čudno, ampak ne glede na to da si jih želimo, vseeno traja nekaj časa da jih čist do konca sprejmemo v svoje okolje...
:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

ta ki je v mojem avatarju - mimgrede a mi je kej podoben :laugh

Izrezan ata!!!

Tin, ta starejši, zdej 4 leta (ta ki je v mojem avatarju - mimgrede a mi je kej podoben :laugh), nam je vsem povrsti pošteno j**** m****. Nč spal prejokal dobesedno pol dneva in noči, tko da se nam je vsem že dobesedno trenalo. Potem to mine, danes je res faca, simpatičen, nasmejan, prijazen, zelo dober po duši - skratka ni da ni.

K bi govoril jest od Nine... Za Tadeja je še mal prezgodaj...:-D

Se mogoče sliši čudno, ampak ne glede na to da si jih želimo, vseeno traja nekaj časa da jih čist do konca sprejmemo v svoje okolje...

Točn tko. K pride nov član družine v bajto, se moramo VSI mal udomačit in se navadit eden na drugega. Pa otroka je treba sprejet takega kot je - to je pa (sploh če se samo joka in k mal odraste, še trmari) zelo težko.

LP A.

Urejal Andy04, 05.11.2008, 14:41.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Panda
Panda

Ailuropoda melanoleuca

• Administrator
  • Sporočil: 3 309

... No in sem začel Nino oponašat, da bo vidla, kak to zgleda ...

:-D No, nekaj takega izvedel tudi sam, samo, da se nismo oponašali, ampak metali po tleh (vsak sebe seveda, da ne bo pomote). :-D
Učinek fenomenalen, je pa dobro, da je bilo to doma in ne v Mercator-ju. :hihi

Urejal Panda, 05.11.2008, 14:51.

Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 8 055
  • Avtomobil: Mercedes S 600 L w220

Le pazite kako delate z otroki ker vam bodo oni rihtal dom za opokojence:deda :rofl
Mercedes&BMW fahrer:metalc
Uživam v vožnji ne v hitrosti:ok
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

Senna
Senna

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 140
  • Avtomobil: 335i,GSXR1000,

Dejmo stari fotri, kakšen nasvet oz. kdaj se otrok neha jokat ponoči in lahko človek malo zaspi :)

Moj cukrček skor ni nkol jokal ko je bla mejčkena,sam ko so zobki rasli,pa še za to ke ena žauba.Drugač je res takrat mal neprespano:ok2,sam jest sem jo pomiril če sem ji masiral stopala,ji je ful pasal:ok2

Kolega je zato kr eno drugo sobo opremil da je drugje spal:laugh
Al pa se ga :drink :drink :drink :drink da bo tvoja rihtala:-D

Vsaka šola nekaj košta:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

525iX
525iX

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 631
  • Avtomobil: Alltrack , VFR

Moja dva tamala dva indijanca sta stara 3,5 sta dvojčka.Hana ta pije živce nenormalno , skoz mora hodit po robu živcev.Da o raznem trmanju in histeričnem dretju za brezveze ne govorim. Ampak to je samo ob določenih dnevih. Problem rešim enostavno lepo jo pospremim v njeno sobo in direkt v postlo. Ko se ohladi sama pride doli. Včasih traja tud po celo uro ko se dere v sobi ko norc.Ampak ni popuščanja.Vsaj pri meni ne.
Tamali Jaka je pa čist druga zgodba, miren lepo se igra brez problemov, dokler mu Hana ne začne najedat , potem je pa konc luštnega. Tamali znori ji da kak "šamar" potem je pa veselica. Skratka dolg čas ni nikol. Recepta za otroke ni. Probaš delat najboljše po svojih močeh in znanju, če ti je pa uspelo vse skupaj pa kmalu opaziš.Žalostno ,vendar popravnega izpita ni. Moja teorija je taka, mogoče malo čudna vendar za moje pojme mislim ,da deluje. Majhen otrok je kot majhen kuža ,ki ga dobiš. Kakor ga naučiš tako potem imaš. Nikdar in nikoli pa ne odstopam od tega kar sem obljubil otroku. Pa naj bo to čokolada al pa ena čez rit .Kar obljubim to jima dam .
Največkrat nastopi problem ko pride do konfliktne situacije med tamalima, se pač nekaj skregata ali kaj podobnega. Rešitev tega problema OBA v sobo, dokler se ne ohladita.
Ne razpravljam in ne mislim se iti sodišča in ugotavljat kdo je koga udaril in podobno.
Nekak takole. Pa veliko veselja in užitkov pri naših najmlajših .:)
Ko gledam našega šefa, ne morem verjeti, da je nastal iz najhitrejšega spermija. :confused
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Dvojčka - UF, ima sestra isto (2 leti) pa še sodelovc. To pa je res veselica.
525iX, pravilno postopaš!!!!
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

sidney70
sidney70

Strokovnjak za sadno medicino

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 374
  • Avtomobil: VW

tocno tako: pri meni so trije in je vsak drugacen ... glede jokanja: ko ti najbolj dopizdi... lepo odlozi otroka in spokaj ven ... nic ne bo narobe, ce se bo jokal malo sam ... le ti se bos skuliral .... lepo se ohladi, in bo slo lazje .. pa ne me narobej razumet ... ne mislim, da tamalega polozis in gres na fuzbal tekmo .... par minut in to je to ...
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 981
  • Avtomobil: Ni €€€

Najhuje je,ker otroci ne znajo povedati kaj jim je.Najprej so kolike,potem zobje,pa pol u vrtcu so pa itak skos bolni,...
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

sidney70
sidney70

• Uporabnik

to drzi, samo lahko pa recem, da je z vsakim otrokom lazje ... pri prvem se moras prvo sam navajat na starsevstvo ... nic kaj ne gre skupaj .... pri drugem je ze lazje ... ze manj kompliciras, marsikaj ti je jasno in lazje obvladujes ... v tretje je se lazje ...

seveda ce so otroci zdravi .... glede vrtca: res da poberejo veliko bolezni.... sploh pa na zacetku ... samo se tudi utrdijo... sploh pa ce so vec let vrtickarji ....
Prikaži več možnosti

sidney70
sidney70

• Uporabnik

Stari, ti me pa prav presenečaš s svojimi prispevki. Se ne morem bolj strinjat.
LP A.

pomoje od nek prepisuje ...al pa ga linux tangice inspirirajo ....
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 981
  • Avtomobil: Ni €€€

Odvisno kako vzames to z vrtcem.Tam je poglavitni problem,ker starsi otroke vozijo bolne v vrtec,tko da smo mi imeli pravo epidemijo vnetja oci.Skos na bolniski,pol se je se uho vnel,pa vrocina 40,...Pol pa tobrex,pa svecke,pa sirupi za kaselj,pa antibiotik,...Mater mam celo lekarno doma.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

sidney70
sidney70

• Uporabnik

ja to se strinjam ... sam hotu sem rect, da se mal navadjo na to ... je pa res, da dostikrat otroci gredo bolni v vrtec ... in seveda se eden od drugega nalezujejo vsesorte ...
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Odvisno kako vzames to z vrtcem.Tam je poglavitni problem,ker starsi otroke vozijo bolne v vrtec,tko da smo mi imeli pravo epidemijo vnetja oci.Skos na bolniski,pol se je se uho vnel,pa vrocina 40,...Pol pa tobrex,pa svecke,pa sirupi za kaselj,pa antibiotik,...Mater mam celo lekarno doma.

Poznam jest take modele. Samo skalo v glavo :crazy.
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 623
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Res je. Imaš pa še druge vrste pacientov. Ena mama ni hotla it v službo, je šla s tamalo h dohtarju in izsilila ANTIBIOTIKE :crazy , tamalo nato nafilala z njimi in poslala v varstvo, da je lahko sama doma ležala pa zabušavala. Taka rab tut en orenk tepež, za moje pojme. :damn
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Res je. Imaš pa še druge vrste pacientov. Ena mama ni hotla it v službo, je šla s tamalo h dohtarju in izsilila ANTIBIOTIKE :crazy , tamalo nato nafilala z njimi in poslala v varstvo, da je lahko sama doma ležala pa zabušavala. Taka rab tut en orenk tepež, za moje pojme. :damn

Fak stari, pa sej folk ni več normalen!!! Za :jok
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 623
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Drugače je pa tudi res, da marsikaj poberejo v vrtcih od bolezni, zato pa ogrooooomnoooo dobrega odnesejo od tam. Predvsem socializacije, interakcije z vrstniki in podobno. Midva sva najprej razmišljala, če bi tamalega imela v takem privat varstvu prvih par let, da bi bil sam. Samo potem sva se vseeno odločila za varstvo, kjer jih je več, tudi zaradi cene. Od tam je odnesel ogromno, za moje pojme se razvija zelo hitro in vsak dan se kaj novega nauči. Jaz sem zelo zadovoljen.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

alesio
alesio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 200
  • Avtomobil: E 39 525 td touring,C 1

ja najino sončece je tud samo veselje,dokler ni šla v jasli,tri dni zdej smo pa že cel mesec bolani.Samo je pa res da mora biti s svojimi vrstniki,se potem lažje vpelje v življenje,pa tud bolj odporen rata otrok na bolezni,prebolet jih pa mora čim prej ker je v mlajšem obdobju to lažje.
Prikaži več možnosti