Skoči na vsebino

Starševstvo - veselje in izzivi

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3631 odgovorov v temi
Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 474
  • Avtomobil: Ford S-Max

Ti si za začetek preberi kar sem napisal in kritiko vzemi kot vzpodbudo da se kaj naučiš, ne za slabo. Velja za vse in ne samo zate, jaz sem pač brez dlake na jeziku, od tebe je pa odvisno kako boš ravnal in ali boš od tega kaj pozitivnega odnesel ali ne. Vsaj pogooglaj malo in si preberi o trku dveh teles, da boš razumel kaj je pri trku zares pomembno.

Kar se primerjave med cenami sedežev in bavarcev tiče je pa tako da nisem imel v mislih sedežev iz dna in sredine cenovne ponudbe ampak tiste malo dražje, ki stanejo tam med 400 in 500 eur (predvidevam, ker se v cene otroških avtosedežev nisem nikoli poglabljal), za ta denar pa dobiš že kar dosti izbire na trgu bavarcev. E46 Compact je recimo en tak avto ki se ga da dobit v čisto spodobnem stanju že za 300 - 400 eur, pa kakšna E39 525/530d tudi in še kaj bi se našlo. Tak avto stane torej manj kot dober otroški sedež, nudi pa v primeru trka zelo dobro zaščito, tu mislim predvsem na E39, ki je tudi za današnje razmere še vedno izredno dober in varen avto. In je kombinacija E39 + povprečen otroški sedež zato bistveno bolj smiselna kot vrhunski sedež v majhnem (lahkem) vozilu tipa Clio ali kaj podobnega, s čimer se večina ljudi vozi.

S tem si vse povedal.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Izključen
  • Sporočil: 77 574
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

S tem si vse povedal.

Ne vem na kaj namiguješ ampak če nisi prebral vsega kar sem napisal se sploh ne moreva pogovarjat, ker se nimava o čem. Jaz otroškim sedežem pač ne posvečam pozornosti ker se mi to za varnost otrok v avtu ne zdi bistveno oziroma če se drugače izrazim, temu ne dajem tolikšne teže kot drugim faktorjem, ki vplivajo na varnost. Če bi živel v državi kjer otroški sedeži niso obvezni, ga niti kupil nebi. Otroka vozim v sedežu zgolj zato ker tako veleva zakon in ne mislim plačevat kazni, zdaj je v enem ki smo ga kupili novega za 70 eur in se odlično obnese, ga je pa že prerasel in bo treba po drugega. Ergonomsko je ta sedež zelo dober, otrok v njem rad sedi in se dobro počuti, problem je samo v tem da mu je postal premajhen. Po razmisleku se nagibam k temu da bom tudi naslednjega kupil novega, to pa iz enega samega čisto preprostega razloga in sicer ne zato ker bi imel kaj proti rabljenim sedežem, ampak zato ker se enostavno nimam časa vozit okoli in iskat primernega. Trgovina ima eno dobro lastnost in sicer to je da jih tam vidiš 20 - 30 in v 15 minutah izbereš primernega, to je takega da se prilega sedežu avta (važna je oblika podnožja, saj nimajo vsi avtomobili enakih sedežev), da ima enostavno pritrditev in sistem za pripenjanje otroka in kot rečeno da otrok v njem udobno sedi. Varnostni testi pri meni nimajo nobene teže, zakaj je tako sem pojasnil že v prejšnjem postu, dodam lahko samo še to da je popoln nesmisel kupit nek super - dober sedež če avto nima standardiziranega sistema za pritrditev, kot je recimo Isofix - pri meni tega nima noben od treh avtomobilov, v katerem vozim otroka. Tako da upam da se bo dobilo kaj normalnega za tam do enih 200 eur, več kot toliko se mi zdi pa res nesmiselno dajat za sedež ki se pripenja z avtomobilskim varnostnim pasom, kar je daleč od optimalne rešitve. 

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 683
  • Avtomobil: Bmw

S tem se pa jaz ne morem strinjat. Ni potrebno zagotovit da čimveč rojenih preživi, to ni prava pot. To počne Evropa in to je narobe. Celo tako narobe, da ima tako razmišljanje ravno nasproten učinek, to je upad rodnosti na našem kontinentu. Ravno to da se vsakega človeka obravnava kot dragocen individuum je tisto, kar nam škodi. V Aziji je pogled na to čisto drug, tam se otroka ne časti kot boga in se ga ne zavija v vato, posledica je zato seveda večje število smrti otrok. Ampak hkrati je posledica tudi višja rodnost, kar na koncu prevaga in je naravni prirastek avtohtonega prebivalstva bistveno večji kot pri nas. Če mene kdo vpraša bi jaz ukinil večino omejitev, ljudem bi dovolil da živijo svobodno, obenem bi pa poskrbel še za to da bi vsi delovni ljudje lahko prišli do poceni kreditov, da si uredijo življenjski prostor na način, da je prijazen do družin in otrok. Seveda bi se na tak način povečalo število mrtvih v nesrečah, ampak jebi ga, če stremimo samo k manj nesrečam na koncu nesreč sploh ne bo več, ker ne bo več nobenega, ki bi bil v njih lahko udeležen. Naš narod bo izumrl in nasledili nas bojo tisti ki imajo manj pravil/zakonov, pa zato več otrok. To se že dogaja in se bo zagotovo zgodilo, med drugim ravno zato ker preveč pazimo na svoje otroke, ne premalo ;)

No jerry, pol pa curo pokonc, pa nafili mufno. Pa ja ne boš imel samo enega otroka. Treba poskrbet za nataliteto :ok2
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Izključen

No jerry, pol pa curo pokonc, pa nafili mufno. Pa ja ne boš imel samo enega otroka. Treba poskrbet za nataliteto :ok2

Saj nimam samo enega, imam dva (poleg najinega ima še žena hčerko ki živi in se šola na Filipinih), poleg tega pa skrbim še za par otrok od sorodnikov moje žene ki so ostali na cesti (zdaj sicer ne več, ker so se zadeve malo uredile, sem jih pa en čas jaz financiral), kar je čez glavo dovolj  :ok

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Saj nimam samo enega, imam dva (poleg najinega ima še žena hčerko ki živi in se šola na Filipinih), poleg tega pa skrbim še za par otrok od sorodnikov moje žene ki so ostali na cesti (zdaj sicer ne več, ker so se zadeve malo uredile, sem jih pa en čas jaz financiral), kar je čez glavo dovolj  :ok

Jerry, ti imas samo enega sina. Ostalo je prikolica. In tukaj govorimo o naraščanju natalitete Slovenije in ne Filipinov
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Jerry
Jerry
  • Izključen

Jerry, ti imas samo enega sina. Ostalo je prikolica. In tukaj govorimo o naraščanju natalitete Slovenije in ne Filipinov

Itak, ampak vlečem jo pa vseeno jaz  :laugh  :beer

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Itak, ampak vlečem jo pa vseeno jaz  :laugh  :beer

Ja, vlečeš že ti, in nisem ti fouš. :ok2
Sem pa bil v petek pri eni stranki, in si je poba uvozil ženo iz Taiwana. Faking 8 let ze zivi tu, pa se vedno ne zna slovensko. Je bila pa tko, zanimiva deklina.
Ko sem med delom klel in jebal mater celemu svetu, je descu rekla v angleščini: "Uuuh, he is soo very angry". Pomoje da jo je bilo na trenutke kar malo strah :skrbast
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Izključen

Ja, vlečeš že ti, in nisem ti fouš. :ok2
Sem pa bil v petek pri eni stranki, in si je poba uvozil ženo iz Taiwana. Faking 8 let ze zivi tu, pa se vedno ne zna slovensko. Je bila pa tko, zanimiva deklina.
Ko sem med delom klel in jebal mater celemu svetu, je descu rekla v angleščini: "Uuuh, he is soo very angry". Pomoje da jo je bilo na trenutke kar malo strah :skrbast

Ahaha, ja to ti pa verjamem da jo je zmedlo, namreč Azijci so navajeni garat in ga zlepa ne boš videl da bo med delom klel kot Slovenec, to je naša posebnost :rofl

Da punca iz Tajvana ne zna slovensko me ne preseneča, Azijke se dostikrat ne navadijo našega jezika zato, ker so enostavno zelo plahe in se ne družijo s Slovenkami/Slovenci izven družine, pač pa samo med sabo. Če punca ne hodi v službo, nima stika z družbo in se nima kje naučit jezika  :frown Take ženske po moževi smrti (mož ponavadi v takih zakonih umre prej kot žena, ker so žene praviloma mlajše) spokajo kufre in odidejo nazaj v domovino, enako ima namen naredit recimo tudi moja žena (čeprav je opravila tečaj slovenščine in jo delno obvlada), samo s to razliko da bomo šli mi tja skupaj, ker se ji imava s tamalim namen pridružit  :-D Filipinke imajo v bistvu srečo ker jih je dosti v SLO in se družijo vsaj ena z drugo, Tajvank je pa res malo, ne vem če jih je 10 v Sloveniji, jaz v bistvu sploh še nisem slišal za nobeno od tam, v primerjavi s Filipinkami ki jih je čez 200 je to v bistvu grozno, saj se nima s kom družit  :blackeye No ampak če je preživela 8 let, se je očitno navadila  :) Sicer pa definiraj tisto "zanimiva", oziroma: :brezslik  :izbuljeneoci  :dama   :jezk  :laugh  :ok2

Prikaži več možnosti

simcc
simcc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 212
  • Avtomobil: 335

Take ženske po moževi smrti (mož ponavadi v takih zakonih umre prej kot žena, ker so žene praviloma mlajše) spokajo kufre in odidejo nazaj v domovino, enako ima namen naredit recimo tudi moja žena (čeprav je opravila tečaj slovenščine in jo delno obvlada), samo s to razliko da bomo šli mi tja skupaj, ker se ji imava s tamalim namen pridružit  :-D

Jerry a ti res mislš da bo tvoj sin pri 20 letih, ko bo navajen na ta evropski lajf, mel bo tle cel krog prijateljev in znancev, izobrazbo...reku nč ekipa grem js z očijem in mamico živet v eno kolibo na tajsko, delal bom za pest riža...amapk to je to, želim bit prisesan na starše! Če ga ne boš vzgojil v "invalida" dvomim da je tak scenarij možen.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Izključen

Jerry a ti res mislš da bo tvoj sin pri 20 letih, ko bo navajen na ta evropski lajf, mel bo tle cel krog prijateljev in znancev, izobrazbo...reku nč ekipa grem js z očijem in mamico živet v eno kolibo na tajsko, delal bom za pest riža...amapk to je to, želim bit prisesan na starše! Če ga ne boš vzgojil v "invalida" dvomim da je tak scenarij možen.

Plan je tak da gremo preden postane polnoleten, ne bomo pa nikjer dokončno pretrgali vezi, tako da bo lahko živel kjer bo hotel. Siljenje v nekaj je zadnje kar bom kot oče naredil, to pa zato ker so mene moji starši silili v to kako naj živim in mojemu otroku takega terorja niti najmanj ne privoščim :blackeye Kar se mene tiče bo v trenutku ko postane polnoleten lahko delal kar bo hotel, imel bo samo na izbiro več možnosti kot sem jih imel jaz, ker smo doma na dveh kontinentih :)

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 320
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Plan je tak da gremo preden postane polnoleten, ne bomo pa nikjer dokončno pretrgali vezi, tako da bo lahko živel kjer bo hotel. Siljenje v nekaj je zadnje kar bom kot oče naredil, to pa zato ker so mene moji starši silili v to kako naj živim in mojemu otroku takega terorja niti najmanj ne privoščim :blackeye Kar se mene tiče bo v trenutku ko postane polnoleten lahko delal kar bo hotel, imel bo samo na izbiro več možnosti kot sem jih imel jaz, ker smo doma na dveh kontinentih :)

Izbiro boš imel ti, on pa ne. Azije do takrat ne bo videl več kot dvakrat ali trikrat, tu pa si bo ustvaril življenje, imel prijatelje, šolo, hobije, nekoč punco, ali kakorkoli bodo tamladi takrat živeli... A res pričakuješ da se bo pripravljen vsemu temu odpovedat in oditi v eno deželo ki jo je videl dvakrat do takrat in med sorodnike ki jih pozna le preko Skype ali iz slik?

Če pričakuješ, da bo odločitev sprejel sam počasi že zamujaš s tem da mu Filipine predstaviš v živo. Veš tudi sam, da biti parkrat na obisku pri sorodnikih na drugem koncu sveta je nekaj povsem drugega kot živeti tam... 

LP Tristan01 

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Jerry
Jerry
  • Izključen

Izbiro boš imel ti, on pa ne. Azije do takrat ne bo videl več kot dvakrat ali trikrat, tu pa si bo ustvaril življenje, imel prijatelje, šolo, hobije, nekoč punco, ali kakorkoli bodo tamladi takrat živeli... A res pričakuješ da se bo pripravljen vsemu temu odpovedat in oditi v eno deželo ki jo je videl dvakrat do takrat in med sorodnike ki jih pozna le preko Skype ali iz slik?

Če pričakuješ, da bo odločitev sprejel sam počasi že zamujaš s tem da mu Filipine predstaviš v živo. Veš tudi sam, da biti parkrat na obisku pri sorodnikih na drugem koncu sveta je nekaj povsem drugega kot živeti tam... 

LP Tristan01 

Na Filipinih smo že bili ko je bil mali star eno leto, torej nismo nič zamudili. Korona nam je sicer malo prekrižala načrte, ampak ko se stanje normalizira jih bomo uresničili. O planih ne bom pisal ker sem se v preteklosti naučil da določenih stvari ni dobro v detajle razlagat po forumih, tako da bom povedal samo to, da bomo še kako dobro poskrbeli, da moj sin svoje druge domovine ne bo videl samo na internetu in na fotografijah. To ne bo težko ker smo popolnoma neodvisni, na Slovenijo nas ne veže nič in si lahko kadarkoli privoščimo dan, mesec ali leto dopusta. Moja žena je na svojo domovino izredno navezana in bo brez pardona poskrbela, da se bo mali navadil tudi na življenje v Aziji. Jaz se jima bom pač priključil ko bo čas za to, o planih tudi nima smisla razlagat ker še sami ne vemo kako točno se bojo zadeve odvile in kdaj, vemo samo da bomo vse naredili za to, da se to o čemer pišeš (torej da bi se mali popolnoma odtujil od svojih sorodnikov) ne bo uresničilo. To ni nikomur v interesu, saj Filipinov in sorodstva ne pogreša samo moja žena, ampak jih pogrešam tudi jaz ker sem se med njimi dobro počutil, sin je pa itak ves navdušen čim mu omeniš kako potovanje in nama bo z veseljem sledil, kamorkoli se bova odpravila.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.