Skoči na vsebino

Starševstvo - veselje in izzivi

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3691 odgovorov v temi
voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 055
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Mogoče mama sam ne ve da ma to v seb.

Moje res 0,000 ni zanimal nč o tem, zanč so mel pa teambuilding dirkanje z avti in je čist nahajpana nazaj pršla s pokalom. :-D

Zdej kr na enkrat razume.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti
    • krtinovec je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 63 295
  • Avtomobil: sivo povprečje

A pol ti zdej daje več fraj cajta da boš Porša skončal? :-D 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 613
  • Avtomobil: Ford S-Max

Danes se peljem z X2 v pralnico in tamala (9 let) seveda obvezno z atijem.
Sem že, ne vem točno v kateri temi, omenjal, da me je vprašala kdaj ji bom dal avto za peljat, ker že doseže pedalke.
No v glavnem pa pa po parih minutah vožnje proti pralnici: Ati? Veš keri avto bi jaz imela? Seveda nisem imel pojma. Odgovor je bil Porscheja gt3 rs za njim pa takoj M3-jko :)
Čisto nič nima po mami :)

Hotla ti je sam rečt, da začni šparat  :ok2

Pri nas je "problem", da zaradi moje prometne z motorjem, moja niti slišat noče več o motorjih. A naš mali dvoletnik že zaj glave najbolj obrača za motorji. Pa ga nikoli nisem sploh nagovarjal ali kazal na njih.

Imate tudi vi problem z ženskim delom družine, kar se tiče pištol? Mali je v vrtcu pobral igro z pištolami (si jo doma sam naredi iz kock in potem strelja na nas). Meni se to ne zdi problem.

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 299
  • Avtomobil: UFO

Jaz male vzpodbujam k vsemu kar jih pač zanima oz. vse kar je pomembno v življenju. Moja dolžnost je pa da jim zadeve pokažem, naučim, opozorim kaj gre lahko narobe da vse kar počne otrok to dela odgovorno in varno.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • _Mihec_ je všeč

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 167
  • Avtomobil: e46, e60, f39, S1000R

Hotla ti je sam rečt, da začni šparat  :ok2

Pri nas je "problem", da zaradi moje prometne z motorjem, moja niti slišat noče več o motorjih. A naš mali dvoletnik že zaj glave najbolj obrača za motorji. Pa ga nikoli nisem sploh nagovarjal ali kazal na njih.

Imate tudi vi problem z ženskim delom družine, kar se tiče pištol? Mali je v vrtcu pobral igro z pištolami (si jo doma sam naredi iz kock in potem strelja na nas). Meni se to ne zdi problem.

Jaz imam "srečo", da je mala tak ljubitelj motorne pleharije :laugh . Nikoli je nisem silil ali kaj podobnega pa je cela nora na te stvari. Preseneča me od kod toliko ve o tem. Jaz je ne učim razen seveda, če me kaj vpraša. Trenutno smo v Švici na dopustu ( tu normalno na cesti živine, ki jih v Slo ne vidiš ali res redko) in samo kaže s prstom; Ati glej Porsche, ati glej Ferrari, ati glej Supra, ati glej Imprezo... interesira jo pa seveda še kaj marsikaj drugega. Branimo ji nič. naj se uči in razvija. Seveda gledamo, da je po "pameti" in, da ni nevarno oz se kaj zgodi. Tudi glede za šole moram biti tiho. Je ne silimo zelo z učenjem pa ima same petke.  

Pri ženskem delu imam pa tudi srečo. Nikoli ne komplicira ne za motor ne za moj vozni park. Niti, ko s tamalo streljava z zračno. To proba še ona :)

Urejal krtinovec, 05.10.2022, 15:42.

I did not tell half of what I saw, for I knew I would not be believed. Marco Polo, on his deathbed in 1324

Prikaži več možnosti
    • sash, axaQ4 in Mr.Fritz uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 78 372
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Če si imel ti nesrečo z motorjem, pomeni da ti motor ne leži in te stvari znajo bit dedne, tako da bi jaz na motor na tvojem mestu pozabil.

Kar se tiče pištol je pa tudi moj sin nor nanje, zanje ga je navdušila žena ki igra sicer blage streljačine, tako da je tudi tamal to povzel po njej, verjetno zaradi vroče španske krvi, ki si jo delita. Jaz sem bil sicer vedno pacifist in ne maram orožja, mislim res ga ne maram in se ga nebi nikoli dotaknil, razen če bi moral pred nekom branit sebe in svojo družino, ampak otroku tega ne branim. Tako da s tamalim se zdaj tudi jaz igram streljačine (v živo, ne na ekranu, ker tisto mi je res mimo), obenem ga pa učim da je orožje za to da se braniš, ne da napadaš, da moraš svoje nasprotnike spoštovat, da se ubija samo v samoobrambi in podobno. S tem bom pomojem naredil več pametnega kot če bi mu orožje (videoigrice, igračke) prepovedal, edino kar bom prepovedal so tiste tahude profi video streljačine, to pa zato ker človek od tega hitro postane odvisen, je prenevarno. Moja vzgoja je sicer že od samega začetka nekaj posebnega, sinu nisem nikoli ničesar zares prepovedoval (niti telefona oziroma tablice), v vrtcu takega primera niso še nikoli imeli in so mislili da je z njim nekaj narobe, na koncu so naju poslali celo k psihologinji ki je posumila da je avtist, sem jih samo vljudno poslal nekam. Zdaj po kakšnem letu ali dveh se je stanje normaliziralo, pritisk na naju kot starša se je zmanjšal, smo imeli pa kar hude boje, 2 do 3 babe so se spravile name in me poskušale učit, kako se pravilno vzgaja. Jebi ga, drugi otroci so v vrtcu risali sončke in mucke, naš pa pištole in zombije, ker ga to pač zanima. Vzgojiteljicam so šli kar lasje pokonci, lol, ampak to je njihov problem. Zdaj imajo eno izkušnjo več in so duhovno zrasle, no vsaj upam.

Resnica o globalnem segrevanju: https://demokracija....r-matjaza-lice/

Prikaži več možnosti
    • sash in Mr.Fritz uporabnikom je všeč to sporočilo

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 505

Jerry, kdo pa pravi, da je sam padel z motorjem? Al je prirojeno tudi to, da te nekdo drug nabasa  :laugh

Prikaži več možnosti
    • tristan01 je všeč

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 613
  • Avtomobil: Ford S-Max

Jerry, kdo pa pravi, da je sam padel z motorjem? Al je prirojeno tudi to, da te nekdo drug nabasa  :laugh

Hehe, saj ma prav. Sam sem padel. No, bil je šoder na cesti in me je odnesel. Sicer sem se nekak uspel rešit, a sem imel izbiro, a se vržem z motorja ali priletim v škarpo bajte. Dolgo časa sem mislil, da sem res idiot, da se nisem ustavil pred škarpo. Pa sem šel 2 leti po nesreči na mesto nesreče in videl, da je šlo le za par metrov. V spominu pa sem imel zadevo dolgo vsaj 50-100m. Noro, kaj naredi tisti trenutek pred nesrečo s predstavo o času in prostoru. Edino, kar mi je žal, da nisem slikal tistega jebenega šodra na cesti.  Policaji so itak napisali, da nisem prilagodil hitrosti razmeram na cesti.

Če si imel ti nesrečo z motorjem, pomeni da ti motor ne leži in te stvari znajo bit dedne, tako da bi jaz na motor na tvojem mestu pozabil.

Kar se tiče pištol je pa tudi moj sin nor nanje, zanje ga je navdušila žena ki igra sicer blage streljačine, tako da je tudi tamal to povzel po njej, verjetno zaradi vroče španske krvi, ki si jo delita. Jaz sem bil sicer vedno pacifist in ne maram orožja, mislim res ga ne maram in se ga nebi nikoli dotaknil, razen če bi moral pred nekom branit sebe in svojo družino, ampak otroku tega ne branim. Tako da s tamalim se zdaj tudi jaz igram streljačine (v živo, ne na ekranu, ker tisto mi je res mimo), obenem ga pa učim da je orožje za to da se braniš, ne da napadaš, da moraš svoje nasprotnike spoštovat, da se ubija samo v samoobrambi in podobno. S tem bom pomojem naredil več pametnega kot če bi mu orožje (videoigrice, igračke) prepovedal, edino kar bom prepovedal so tiste tahude profi video streljačine, to pa zato ker človek od tega hitro postane odvisen, je prenevarno. Moja vzgoja je sicer že od samega začetka nekaj posebnega, sinu nisem nikoli ničesar zares prepovedoval (niti telefona oziroma tablice), v vrtcu takega primera niso še nikoli imeli in so mislili da je z njim nekaj narobe, na koncu so naju poslali celo k psihologinji ki je posumila da je avtist, sem jih samo vljudno poslal nekam. Zdaj po kakšnem letu ali dveh se je stanje normaliziralo, pritisk na naju kot starša se je zmanjšal, smo imeli pa kar hude boje, 2 do 3 babe so se spravile name in me poskušale učit, kako se pravilno vzgaja. Jebi ga, drugi otroci so v vrtcu risali sončke in mucke, naš pa pištole in zombije, ker ga to pač zanima. Vzgojiteljicam so šli kar lasje pokonci, lol, ampak to je njihov problem. Zdaj imajo eno izkušnjo več in so duhovno zrasle, no vsaj upam.

Motorja od nesreče, še nisem niti pipnil. Želja je, ampak ob misli, da bi moja ostala sama z otrokom...ne, hvala. 

Vrtec ja...mi imamo kar srečo z vzgojiteljicama. Vsaj upam. Ko pa poslušam sosede in njihove prigode v šoli pa me ima, da ga vpišem v drugo šolo, ker tu pri nas se klofotajo pa so že nekateri kar problematični. Pa se gre za 5 razred oš. 

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 63 295
  • Avtomobil: sivo povprečje

Očitno to ratuje stalnica povsod, poleg tega da se to hčeri dogaja dnevno v šoli (ne njej, samo v razredu se fajtajo) sem včeraj še eno podobno zgodbo slišal, en mulc, ki celoten razred maltretira.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ko pa poslušam sosede in njihove prigode v šoli pa me ima, da ga vpišem v drugo šolo, ker tu pri nas se klofotajo pa so že nekateri kar problematični. Pa se gre za 5 razred oš. 

Vpiši otroka v kak tečaj fajtanja, da se bo lahko branil. Ne rabi drugega kot obvladat par prijemov, pa bo imel za vse večne čase mir, najebejo tisti ki se ne znajo ali pa nočejo klofat.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 218
  • Avtomobil: Bmw

Jaz sem tudi 14 dni nazaj imel prometno z mopedom. Prvic v 20+ letih... ali to pomeni, da moped ozr motor ni zame?
Enako z avtomobili... imel v prvih nekaj letih 3-4 prometne nesrece zaradi parih dejavnikov, potemtakem najbolje da nebi več vozil?
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jaz sem tudi 14 dni nazaj imel prometno z mopedom. Prvic v 20+ letih... ali to pomeni, da moped ozr motor ni zame?
Enako z avtomobili... imel v prvih nekaj letih 3-4 prometne nesrece zaradi parih dejavnikov, potemtakem najbolje da nebi več vozil?

Moped je popolnoma druga stvar kot resen motor, z njim se dosti težje ubiješ kot s cestakom ali s kako podobno zverino. Z avtom enako. Cestaki so najnevarnejši, ker so izredno hitri, motorji so visokovrteči in te silijo v tiščanje, zaščiten nisi pa popolnoma nič. Zato to ni za vsakega - pa ne mislim s tem nič slabega, zame tudi ni, sem prevelik norc in vem da bi se na motorju slej ko prej ubil.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 662

Hja, več ljudi umre z mopedi kot s težkimi motorji

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hja, več ljudi umre z mopedi kot s težkimi motorji

Seveda, ker se z njimi ogromno ljudi (pa ne pri nas) vozi v službo in po opravkih in so vsak dan na cesti. Ampak to so večinoma žrtve nesreč, ki jih povzročijo drugi. Tisti ki se sami polomijo so pa večinoma sezonski rekreativci na cestakih, teh je pri nas pomojem največ, oziroma bom rekel več kot v tujini, kjer je moped množicam osnovno prevozno sredstvo. To dvoje je treba ločit.

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 963

Sej motoristi so samo taki k se niso padli z motorja (zacetniki) in taki ki so, smo ze. Vsak slej kot prej. Podobno kot mulc na kolesu, smucar, bordar.
Cestaki so generalno gledano zadnjih 20 let še najmanj problematicni. Ker se nanj ne usede prvic debel 40 letnik ali štorasta gospodinja ampak clovek z žilico za te stvari. Medtem, ko se na naked in touringih vozijo tudi taki, ki bi jim svetoval kolescka ob strani.
SS motor pride od zadaj, se ves ne kdaj in je mimo predn uspes videti barvo celade. Touringe in naked pa prehitevas ko se guncajo po magistralkah in ne vedo kaj bi sami s sabo ampak je kul imeti motor.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Da ne bo kakega nesporazuma, jaz ne želim nikomur solit pameti glede motorjev, povem samo kakšno je moje mnenje, edino svojemu sinu ne bom dovolil vozit cestaka pred dopolnjenim 18. letom, oziroma dokler bo živel pri meni. Je dovolj drugih motorjev, recimo chopperjev, oldtimerjev, mopedov in podobnega, kjer uživaš tudi pri nižjih hitrostih.

Prikaži več možnosti

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 928
  • Avtomobil: bmw

Starsi,eno hecno vprasaje,avti na daljinsko vodenje,kaj je pametnega za neko razumno ceno recimo cca 50€
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 602
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Js bom neki tacga nabavil, da se bomo mal igral doma.

https://a.aliexpress.com/_msGsTrI

Urejal Nos, 15.10.2022, 14:15.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 928
  • Avtomobil: bmw

Zanimiv sam oblika mi ni lepa :)
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 602
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Za razbit bo dober :-D

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.