Skoči na vsebino

Starševstvo - veselje in izzivi

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3735 odgovorov v temi
krneki328
krneki328

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 427

:)

Prikaži več možnosti
    • axaQ4 je všeč

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 941
  • Avtomobil: Nissan Micra

Ena debata...
Tisti, ki imate ločeno življenje in otroke...

Recimo, preživnina, oblačila, hrana to dobi otrok od mene. Logično.

Dajem tudi vsako leto za šolo, rojstne dneve s sošolci, izlete.Seveda polovico. Da ali ne?
Sicer mi nikoli ne reče, ampak ali delate vi isto?
Mnenja.
Prikaži več možnosti

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 081

Ena debata...
Tisti, ki imate ločeno življenje in otroke...

Recimo, preživnina, oblačila, hrana to dobi otrok od mene. Logično.

Dajem tudi vsako leto za šolo, rojstne dneve s sošolci, izlete.Seveda polovico. Da ali ne?
Sicer mi nikoli ne reče, ampak ali delate vi isto?
Mnenja.

Nisem ločen, upam da nikoli ne bom.

Ampak, take stvari bi delal izključno tako, da bi videl kakšna je partnerica. Imam kolege, ki si vse delijo 50-50, ni problemov. Imam pa tudi take, ki vse dajo bivšim in otrokom, pol jih pa bivše jebejo preko csdja (v smislu, da ne dajo ali pa dajo premalo) in na konc pride tako, da bivše v bistvu prisilijo kolege, da bivšim ne zaupajo več in gredo vse preko uradnih "kanalov" v CSDju. Recimo za celo leto vnaprej pošljejo datume kdaj bodo imeli otroke (torej vikendi, počitnice in praznike). Ker tak imajo vsaj mir in samo lepo pokličejo, bivša mi ne prepusti otroka kljub dogovorjenim terminom ali pa kaj podobnega.

Osebno pa se mi zdi najboljše to, da dajo 50-50 ali pa v najslabšem primeru, en roj dan praznuje pri mami, drugega pri očetu in naj sam izbere ali bo s familijo ali s frendi. Glede izletov pa šolo pa 50-50 seveda. Pa zapiši si vse. Znesek, ki ga boš otroku ali bivši dal, ga točno kolikor rabijo dvigni na bankomatu in si zapiši datume. Da v primeru, da bi bivša kaj srala, da imaš vsaj tako nekako zabeleženo. 

Preveč kolegov poznam, ko so imele resne probleme in so res morali it v to, da so nakazovali samo še preko trr (tudi to je opcija, da vsak denar, ki ga daš bivši, nakažeš na njen trr in pod namen napišeš za kaj gre), da je csd potem dejansko videl, da je to to. Ker sodišča in csdji ponavadi verjamejo materam, če se gre na beseda proti besedi. Na žalost otrok je tega veliko preveč, tako da upam, da je pri vas to normalno utečeno.

Je pa jeba, če je kdo (pre)hitro užaljen, češ ne zaupaš mi in so nagajanja.

Urejal Mr.Fritz, 07.05.2023, 12:09.

Prikaži več možnosti
    • perobmw je všeč

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 941
  • Avtomobil: Nissan Micra

Hvaala, odnos je top, otroka dobim kdaj hočem, oziroma kk čas dopušča, tudi 5xtedenako, določeno je 2x teden.

Vsak nakazila dobo preko TRR in namen je napisan.

Res pa si ne želim in nobenim ne privoščim da mama postane zmaj in gleda točno na uro kdaj ga bos vrnil. To pa zna bit grozno potem m
Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter in Mr.Fritz uporabnikom je všeč to sporočilo

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 417
  • Avtomobil: C63

Rabim malo pomoč. 

Za moja dva nečaka bi kupil kapi s šiltom, pa ne vem velikosti. Na netu najdem velikosti: 68, 74, 102, ....ampak ni nikjer napisano kaj in kako je to merjeno? 
Prvi je star 7 mesecev, drugi pa dve leti in pol....

Morda kakšen nasvet glede velikosti?

lp

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

bmwatvfen
bmwatvfen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 273
  • Avtomobil: e60, Yamaha Kodiak 450

najbolš met otroka čimprej, dokler še hrbt ne boli  :laugh

Prikaži več možnosti
    • mitja155 je všeč

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 372
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Rabim malo pomoč. 
Za moja dva nečaka bi kupil kapi s šiltom, pa ne vem velikosti. Na netu najdem velikosti: 68, 74, 102, ....ampak ni nikjer napisano kaj in kako je to merjeno? 

lp

Obseg glave se meri pri kapah.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

ilegalec
ilegalec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 320

Rabim malo pomoč. 

lp

Cifre, ki si jih napisal so višina otroka. Obleke imajo takšne številke-glede na višino. Sicer za kape še nisem videl, da bi bilo po teh številkah, ker imaš ponavadi eno velikost ali pa dve.

Prikaži več možnosti

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik

Cifre, ki si jih napisal so višina otroka. Obleke imajo takšne številke-glede na višino. Sicer za kape še nisem videl, da bi bilo po teh številkah, ker imaš ponavadi eno velikost ali pa dve.

Potem jih nisi ravno veliko videl.

Rabim malo pomoč. 

lp

Težko ti rečem. Naš mali star 3 leta pa nosi cote za 6-7 letnika, tudi noge in glava so temu primerno večje. Jaz imam zmenjeno z žlahto, da me vprašajo preden karkoli kupijo, da jim povem velikost.

Pri kapi se meri tako, da če je recimo številka 56, pomeni da je 56 največji obseg glave. Torej tudi če ima 54 obseg glave, potem lahko nosi. Prilagam link, da vidiš primer številk kap na starost otroka.

https://www.mimovrst... rokavice, kape

Urejal Mr.Fritz, 25.05.2023, 13:34.

Prikaži več možnosti

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik

Ne vem v katero temo naj dam, pa bom kar tu vprašal. Je že kdo bil na tem festivalu znanosti, ki poteka ta vikend v LJ? Za 3letnika imajo kaj? Mislim, mi bomo šli v vsakem primeru, a če kaj priporočate, bom vesel.

Prikaži več možnosti

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 390
  • Avtomobil: bmw

https://www.instagra...Tc4MmM1YmI2Ng==

;)
Prikaži več možnosti

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik

Ta ima SA (slušni aparat). Za tiste, ki so popolnoma gluhi oz. je okvara sluha tako močna, da jim SA ne pomaga, pa obstaja polžev vsadek. V tem primeru ti dajo pod kožo vsadek, zvrtajo malo luknjico v lobanjo, skozi katero dajo elektrodo, ki gre do slušnega živca. Torej neke vrste bypass, ki gre "mimo" sluhovoda in daje zvok direktno živcu. Prednost tega je, da slišijo nižje jakosti zvoka, a traja, da se živec navadi. Sploh pri osebah, ki nikoli v svojem življenju niso slišale nižjih vibracij in so operirane po desetletjih gluhote. Obstaja še en tip operacije, ki gre direktno v možgansko deblo, kar pride v poštev le, če sta okvarjena tako sluhovod kot slušni živec. Tak primer, vsaj meni je znano tako, je v Sloveniji samo en. Polžev vsadek pa je telo zavrnilo mislim, da samo 3 osebam. Sicer pa operirajo PV že dojenčkom, tam okoli 1 leta, saj je razvoj sluha in s tem tudi govora zelo pomemben. 

V glavnem, medicina za gluhe osebe izjemno napreduje. 

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, sash in tomze uporabnikom je všeč to sporočilo

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 390
  • Avtomobil: bmw

Wow ,nisem tegu vedu
Prikaži več možnosti

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik

Marsikdo ne ve. Na yt imaš posnetke pod cochlear implants hearing for the first time. Sam bi bil pri 35ih čisto gluh, če ne bi obstajalo kaj takega. Tudi mami, za dedija je bilo prepozno, se ni dočakal te tehnologije. Sin k sreči sliši normalno, je po mami podedoval sluh in ne po meni, očitno. 

Urejal Mr.Fritz, 17.06.2023, 19:28.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in tomze uporabnikom je všeč to sporočilo

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 372
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Skoraj sem že naročil tale sedež za na kolo, ko sem opazil da ima bicikel tam na cevi (kjer se pritrdi nosilec) zajlo za menjalnik. Torej odpade al? Ne vem ali bo šel ali ne?
Še kšna druga varianta teh sedežev?

HAMAX otroški sedež SIESTA siv/oranžen
na povezavi https://www.ceneje.si/Izdelek/4098635

Urejal Nos, 03.07.2023, 15:35.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 906

U ste me spomnili, jaz imam od ferrino un ruzak za otroke nositi. Glih dvakrat uporabljen 10 let nazaj. Se prah nabira, ce kdo rabi. Podarim, ker vem kako je na zacetku z otroci in sveza familija. Tako, da bi preprodajalce prosil res no...

https://www.bikespor...4044872792.html
Ne vem ce je isti model, meni vse izgleda isto. Brezhiben, nc strgan, nc preponošeno.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.