Skoči na vsebino

Starševstvo - veselje in izzivi

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3719 odgovorov v temi
zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 984
  • Avtomobil: 535 PS

:ok Odlična tema - skoraj da ne bo treba več viset na ringa raja forumih :laugh
Moj sinko bo v nedeljo dopolnil 17 mesecev, v glavnem je zdrav, vesel in družaben otrok. Naslov teme pove vse :ok in je tako, da se življenje spremeni totalno. Kdor (še) nima otrok ne ve kakšno veselje je to, seveda pa biti starš pomeni tudi skrbi, neprespane noči, odrekanja - ampak vse probleme odtehta dojenčkov(otrokov) nasmešek na obrazu :)

Lp, zigi

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive, F10 LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 948
  • Avtomobil: E39 530dTA

Ja, samo pri otrocih obstaja ena velika resnica:,, Mali otroci, male skrbi. Veliki otroci, velike skrbi.'' :ok2 :-D
Prikaži več možnosti
    • Bmwjka je všeč

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Ja, samo pri otrocih obstaja ena velika resnica:,, Mali otroci, male skrbi. Veliki otroci, velike skrbi.'' :ok2 :-D

:ok Tudi to je res, žal :blackeye ... sicer imaš pa ti vsaj še kakšnih deset let časa za otroke :laugh :laugh :laugh

Lp, zigi :cool

Urejal zigi, 06.11.2008, 09:47.

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive, F10 LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

Bmwjka
Bmwjka

Tagobčna

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 451
  • Avtomobil: 316i compact

ni res!!!! mali otroci male skrbi veliki otroci VEČJE skrbi!!!!! imam tri čudovite punčke,ki imajo le eno slabost....ne ubogajo mame:laugh
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

Bmwjka
Bmwjka

Tagobčna

• Uporabnik

:ok Odlična tema - skoraj da ne bo treba več viset na ringa raja forumih :laugh
Moj sinko bo v nedeljo dopolnil 17 mesecev, v glavnem je zdrav, vesel in družaben otrok. Naslov teme pove vse :ok in je tako, da se življenje spremeni totalno. Kdor (še) nima otrok ne ve kakšno veselje je to, seveda pa biti starš pomeni tudi skrbi, neprespane noči, odrekanja - ampak vse probleme odtehta dojenčkov(otrokov) nasmešek na obrazu :)

Lp, zigi

naša najmlajša ima 9 mesecev da se pohvalim!!!pa da je ne pozabiš s sabo pripeljat na fešto!!:fight :ok
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

ni res!!!! mali otroci male skrbi veliki otroci VEČJE skrbi!!!!! imam tri čudovite punčke,ki imajo le eno slabost....ne ubogajo mame:laugh

:laugh Večji otroci VEČJE skrbi, veliki otroci VELIKE skrbi :ok2

Lp, zigi :)

p.s. veliki otroci smo lahko tudi mi :laugh :ok2

Urejal zigi, 06.11.2008, 09:53.

Prikaži več možnosti

Bmwjka
Bmwjka

Tagobčna

• Uporabnik

:laugh Večji otroci VEČJE skrbi, veliki otroci VELIKE skrbi :ok2

p.s. veliki otroci smo lahko tudi mi :laugh :ok2

ne razumeš pomena...velike-večje, VEČJE pomeni resnično veeeeliiikeeee:laugh pa tudi večje radosti!!!! da jih ne bomo čist dol potlačli:ok
veliki otroci-moški ja :) :) :)

Urejal Bmwjka, 06.11.2008, 09:55.

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

naša najmlajša ima 9 mesecev da se pohvalim!!!pa da je ne pozabiš s sabo pripeljat na fešto!!:fight :ok

Tole si pa malo zamešala - jaz imam namreč 17 mesečnega sina :laugh

Seveda pride zraven, če le ne bo kaj zbolel :tisina

Lp, zigi :-D

Prikaži več možnosti

Bmwjka
Bmwjka

Tagobčna

• Uporabnik

Tole si pa malo zamešala - jaz imam namreč 17 mesečnega sina :laugh

Seveda pride zraven, če le ne bo kaj zbolel :tisina

:napaka :napaka :napaka ker imam okrog sebe same babnce že kar pišem tako:laugh
varuške so priskrbljene tako da le.....:ok
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 529
  • Avtomobil: avtomatik

:ok Tudi to je res, žal :blackeye ... sicer imaš pa ti vsaj še kakšnih deset let časa za otroke :laugh :laugh :laugh Lp, zigi :cool

:fight :fight :fight

Zigi, otroke je treba imet čimprej. Če imaš le šanso (se pravi "najprej štalco, pol pa kravco" bi rekli ta star ljudje) - kar pa je danes težko, sploh s štalco.
Lp A.
P.S. Po BMWjki se zgledujte!!!

Urejal Andy04, 06.11.2008, 10:07.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 529
  • Avtomobil: avtomatik

ne razumeš pomena...velike-večje, VEČJE pomeni resnično veeeeliiikeeee:laugh pa tudi večje radosti!!!! da jih ne bomo čist dol potlačli:ok
veliki otroci-moški ja :) :) :)

Stopnjevanje pridevnika velik po Toporišiču :ok :

VELIK - VEČJI - NAJVEČJI :laugh

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Bmwjka
Bmwjka

Tagobčna

• Uporabnik

Stopnjevanje pridevnika velik po Toporišiču :ok :

VELIK - VEČJI - NAJVEČJI :laugh

LP A.

:laugh :laugh :laugh :laugh :laugh :ok
Prikaži več možnosti

Bmwjka
Bmwjka

Tagobčna

• Uporabnik

Zigi, otroke je treba imet čimprej. Če imaš le šanso (se pravi "najprej štalco, pol pa kravco" bi rekli ta star ljudje) - kar pa je danes težko, sploh s štalco.
Lp A.

nč po men zgledovat:fight jaz sem pač hotla bit še mlada babica:laugh da bomo z vnuki skupaj v disko hodli:laugh
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Lp A.

:laugh :laugh :laugh

Kakor komu paše :laugh, glede štalce imaš kar prav ... da je težko ... včasih pa s kravco :laugh :laugh :laugh

Urejal zigi, 06.11.2008, 10:25.

Prikaži več možnosti

kakav
kakav

Diesel Power Driver

• Uporabnik
  • Sporočil: 538
  • Avtomobil: BMW 1

Zdej pa dost heca!!!
Za mene pravijo, da sem tud za****n foter. Vztrajam pri svojem do konca - no, to velja za hčerko Nino (feb. bo stara 5 let), Tadej jer pa še mal premajhen (2 meseca). V skoraj vseh zadevah se prej zmeniva kako bo in to v 99% drži. Je pa res, da se zadnjih nekaj tednov skoz bolj punta - a je to normalno, k gredo otroci proti 5emu letu? Pa še nekaj: se mi zdi, da se da še najhitreje zmenit, če kakšen kreg najprej obrneš malo na šalo, pol k se pa ta mal -a, mal skulira, pa z resno besedo na plan.

Ja bojim se, da je normalno da se otrok punta. Eni se bolj drugi manj, to je pač en od pojavov v razvojni fazi. Važno je, da prav odreagiraš da mulc ne dobi napačen vzorec. Če bo recimo padu ven zarad ene bedarije, ti pa boš popustil, bo to razumel kot način doseganja ciljev.

Poznamo take primere iz sveta odraslih? Seveda, kdo jih ne. Le zakaj :laugh

Ja, teli otroc nas učijo kaki smo in kaki bi bogli bit... zajebano. Te soočijo s samim seboj bolj kot bi te karkoli ali kdorkoli drugega. Ni res?

Majhen otrok je kot majhen kuža ,ki ga dobiš. Kakor ga naučiš tako potem imaš. Nikdar in nikoli pa ne odstopam od tega kar sem obljubil otroku. Pa naj bo to čokolada al pa ena čez rit .Kar obljubim to jima dam .

S tem "ena čez rit" se ne strinjam. To ni moj način življenja ali vzgoje... Kaj si o tem konkretno mislite drugi?

Sicer pa se mi zdi, da so to ene izmed najpomembnejših reči, ki naj jih zajema vzgoja oziroma naše skupno življenje.

Komuniciranje med nami in otroci je zelo pomembno. Tako se spoznavamo in usklajujemo lastne želje in pričakovanja z drugimi.

Pogosto se neustrezno in predvsem prehitro odzovemo (odgovorimo ali nekaj storimo). Zelo pomembno je, da se tistega, kar govorimo ali obljubimo, sami tudi zares držimo. Saj nam večinoma ni potrebno naslednjo sekundo odgovorit (otroku ali komurkoli). Namesto tega si raje vzemimo nekaj časa za premislek, poiščimo dobro (boljšo) sprejemljivo rešitev in jo ponudimo. Nadalje se usklajujemo in pogajamo, dokler ne sklenemo dogovora. Ko je ta enkrat izrečen, sklenjen, se ga moramo držati. Tukaj zdaj seveda ne gre za 100 %, ker se kasneje okoliščine lahko spremenijo ali pa na dan pride novo dejstvo, ki ga pred tem nismo upoštevali, vseeno pa moramo (znati) "stati" za svojimi besedami. Zato naj bodo dogovori takšni, ki nam čimbolj ustrezajo.
Najslabše je nekaj reči ali obljubiti, potem pa tistega ne izpolniti, se ne držati...

Otroci se od nas ne učijo tistega, kar jim govorimo, pač pa se učijo in posnemajo to, kar počnemo. Komunikacija torej igra vlogo razlage naših dejanj, dejanja pa so naše "resnično" življenje. :-D

In popolnoma normalno je, da se otrok punta. Saj ima lastno (razvijajočo se) osebnost. Pravzaprav se vsi vse življenje "puntamo". ;) Le da tega pri zrelih posameznikih ni videti iz avijona...
Ves čas se nam porajajo nove želje in pričakovanja, ki jih je (bo) za uresničitev potrebno uskladiti tudi z okolico, v kateri živimo. Zrel posameznik zna z njimi ustrezno "upravljat" in jih bolj ali manj uspešno uresničit v življenju v medsebojni interakciji s soljudmi. Otroci - in vsi tisti malo večji ter odrasli, ki pa tega (še) na znajo/znamo, pa se tega morajo/moramo šele (na)učiti.

Urejal kakav, 06.11.2008, 11:40.

:kava

Kakav je surovo seme rastline kakavovca. To je surov kakav, katerega je potrebno še naprej spražiti, zmleti, stiskati in naprej predelati v kakavove izdelke. Seme kakavovca vsebuje specifično snov - alkaloid teobromin, po katerem je rastlina do
bila tudi svoje znanstveno ime...

:mznak
Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

:ok Odlično napisano. Tudi jaz nisem pristaš kakšnegakoli nasilja nad otroki- torej niti kakšne vzgojne čez rit ne odobravam in sem mnenja da so otroci ogledalo svojih staršev :ok2

p.s. kakšno več rečemo pa na srečanju čez en mesec :-D

Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 847
  • Avtomobil: F31

pomoje od nek prepisuje ...al pa ga linux tangice inspirirajo ....

Učite djeco učite, od starijih i izkusnijih :laugh
:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Drugače je pa tudi res, da marsikaj poberejo v vrtcih od bolezni, zato pa ogrooooomnoooo dobrega odnesejo od tam. Predvsem socializacije, interakcije z vrstniki in podobno. Midva sva najprej razmišljala, če bi tamalega imela v takem privat varstvu prvih par let, da bi bil sam. Samo potem sva se vseeno odločila za varstvo, kjer jih je več, tudi zaradi cene. Od tam je odnesel ogromno, za moje pojme se razvija zelo hitro in vsak dan se kaj novega nauči. Jaz sem zelo zadovoljen.

Vprašanje če je privat varstvo otroka dobra ideja. Jaz ga ne bi dal not nikoli. Ko te ni ne veš kaj se v resnici dogaja z otrokom. Poznam zelo dobro različne zelo slabe primere.
Drugo je socializacija. V vrtcu se otrok navadi na vzorec, ki mu v življenjskih situacijah pride prav vsak moment, to pa je dejstvo da na svetu ni sam. Vedno so okoli še drugi z različnimi navadami, karakterji - in to je real life.
In tretji argument ZA vrtec je ta, da so danes vzgojiteljice veliko bolj izobražene kot so bile včasih. Za vsako starostno obdobje imajo svoj program, ki so se ga dolžne držat. Zajeti so vsi elementi, ki so potrebni za normalen razvoj.

Skratka vrtec vzgaja in ne le pazi na otroke kot to počne večina privat varstev :blackeye
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

:ok Odlično napisano. Tudi jaz nisem pristaš kakšnegakoli nasilja nad otroki- torej niti kakšne vzgojne čez rit ne odobravam in sem mnenja da so otroci ogledalo svojih staršev :ok2

p.s. kakšno več rečemo pa na srečanju čez en mesec :-D

Tudi jaz preziram fizično nasilje in ga ne izvajam, ampak če vsake tolk časa kakšna uide za ta-sladke pa tut ni nič narobe.

Prekurit se tut ne moreš ali se pogajat v nedogled, mulc se ti pa reži v faco...
Prikaži več možnosti

Bmwjka
Bmwjka

Tagobčna

• Uporabnik

Vprašanje če je privat varstvo otroka dobra ideja. Jaz ga ne bi dal not nikoli. Ko te ni ne veš kaj se v resnici dogaja z otrokom. Poznam zelo dobro različne zelo slabe primere.
Drugo je socializacija. V vrtcu se otrok navadi na vzorec, ki mu v življenjskih situacijah pride prav vsak moment, to pa je dejstvo da na svetu ni sam. Vedno so okoli še drugi z različnimi navadami, karakterji - in to je real life.
In tretji argument ZA vrtec je ta, da so danes vzgojiteljice veliko bolj izobražene kot so bile včasih. Za vsako starostno obdobje imajo svoj program, ki so se ga dolžne držat. Zajeti so vsi elementi, ki so potrebni za normalen razvoj.

Skratka vrtec vzgaja in ne le pazi na otroke kot to počne večina privat varstev :blackeye

mogoče imate slabe izkušnje z varstvom privat.....res ponekod se otroci le igrajo-smo pa izjeme,pri nas se vedn kaj dogaja! je pa res da sodelujem z varuško iz vrtca tako da otroci pri meni ne zaostajajo veliko!
so pa tudi slabi primeri v vrtcih! ena mamica je fantka izpisala iz vrtca in ga pripeljala k meni in pravi da je zadovoljna!
je pa res da je v vrtcu drugače!!
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.