Skoči na vsebino

Starševstvo - veselje in izzivi

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3719 odgovorov v temi
Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 529
  • Avtomobil: avtomatik

Tudi jaz preziram fizično nasilje in ga ne izvajam, ampak če vsake tolk časa kakšna uide za ta-sladke pa tut ni nič narobe.

Prekurit se tut ne moreš ali se pogajat v nedogled, mulc se ti pa reži v faco...

Točno tako. Sicer se ne spomnim, kdaj sem ta malo nazadnje čez rit al pa za ta sladke, ampak vseeno.
LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 431
  • Avtomobil: Alfa GTV Delta TT

Ja, moja mala bo čez 3 in pol meseca stara tri leta. Nikoli nismo meli problema z spancem, ali apetitom, tak da so nam vsima živci dobro ohranjeni :ok2. Tudi zdaj redno spi 3 ure popolne, po noči od 20:00-20:30 do cca 7:00. Žal nam je edino da se kot mala ni navadila sesati mamino mleko.
Vrtec. Hm, z vrtcom so prišle bolezni, vnetje grla in podobno, visoke temperature (prek 39 ni bila redka pojava). Na začetku smo morali dobro opazovati, jer se mala normalno igra in zabava, temperatura pa gre do 39. Zdaj smo že "stari mački" in vemo kaj in kak. Na srečo, konvulzij ni bilo nikad :ok. Kljub temu, sam mnenja da je vrtec zelo dober za otroka - socijalizira se, igra se z podobno starim otrokima - in tudi se navadi da se celi svet ne vrti sam okoli nje. Tete v vrtcu so zelo dobre, lepo se brigaju za otroke, delujejo pedagoški in mala ih res ma rada.
Zdaj ni več dojenček in je res krasno gledati kak se razvija. To me kot staršega mogoče največ navdušuje - dojenčka maš rada ker je mali, siten in slatki, uživaš kdaj ti se tak malo bitje nasmeji in te prepozna, zdaj je to na drugem nivoju - komuniciramo med seboj, vse upija, poskusiš joj nekaj objasniti, zdi se da ne reagira, potem za par dni z čistega mira z rečmi, ali delom pokaže da je vse razmela. Res mi se dopade kak se razvija taj odnos med nami. Tudi je nikoli ne obljubim nekaj kaj ne mislim narediti.Nočem ju preveč navaditi na materijalno in nočem da misli da mora dobiti vse kaj hoče. Do zdaj je vse več-ali manj funkcioniralo, upam da bo tak tudi v prihodnosti. :ok2 Mamo srečo da je zdrava, to je najpomembnejše :ok
Prikaži več možnosti
    • Andy04 je všeč

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 984
  • Avtomobil: 535 PS

Vprašanje če je privat varstvo otroka dobra ideja. Jaz ga ne bi dal not nikoli. Ko te ni ne veš kaj se v resnici dogaja z otrokom. Poznam zelo dobro različne zelo slabe primere.
Drugo je socializacija. V vrtcu se otrok navadi na vzorec, ki mu v življenjskih situacijah pride prav vsak moment, to pa je dejstvo da na svetu ni sam. Vedno so okoli še drugi z različnimi navadami, karakterji - in to je real life.
In tretji argument ZA vrtec je ta, da so danes vzgojiteljice veliko bolj izobražene kot so bile včasih. Za vsako starostno obdobje imajo svoj program, ki so se ga dolžne držat. Zajeti so vsi elementi, ki so potrebni za normalen razvoj.

Skratka vrtec vzgaja in ne le pazi na otroke kot to počne večina privat varstev :blackeye

Tudi sam nebi dal nikoli otroka pazit neznancu, ker nikoli ne veš kako dela s tvojim otrokom, čeprav poznam par doličnih varušk s katerimi so otroci in posledično tudi starši več kot zadovoljni :ok
Poznam pa tudi razmere v veliko Vrtcih, tko da vam lahko iz prve roke povem, da tudi tam ni vse kristalno, žal - nekatere vzgojiteljice otroke že takoj po vstopu "popredalčkajo" in delajo velike razlike med njimi, kar pa tudi ni preveč vzgojno :napaka :fight
Se strinjam s tem, da je treba dati otroka v Vrtec, kjer spozna druge otroke ..., skratka se socializira, samo prekmalu ga pa kar nebi dal.
K sreči imamo urejeno varstvo pri moji mami, ki je v penziji in ji je vnuk glavno veselje. Kljub temu da ima že veliko dela s hišo, psom, pospravljanjem, kuhanjem kosila itd. je Žiga seveda na prvem mestu in vse ostalo mora počakati in se prilagoditi njemu. :-D

Žal pa nimajo vsi takšne sreče, tko da morajo otroka dati v Vrtec oziroma jasli - skoraj prekmalu, kar pa ima svoje pluse in minuse. Naš sonček bo šel v vrtec nekako pri treh letih, sedaj pa ga 1x tedensko vozimo na "Cicibanove urice", da se malo spozna z drugimi otroki in režimom v vrtcu. Zelo se mu dopade in je že narisal svojo prvo risbico, tko da sva bila z ženo čisto happy :-D

Lp, zigi :)

Urejal zigi, 06.11.2008, 20:05.

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive, F10 LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti
    • Andy04 je všeč

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 502
  • Avtomobil: Ni €€€

Jest mam oba starsa v penziji in sem jim ze ob rojstvu povedal,da naj nic ne sanjajo o kaksnem varstvu.Otrok mora v vrtec.Nasa je bila najprej v zupnijskem,ker v obcinskem placa ni bilo,no zdej je pa v obcinskem.Stari starsi so prevec navezani na otroke.Nasa je ze tko razvajena,ce bi jo mel pa oni bi pa res lahko delala kar bi hotela.
No,kakor se pac kdo odloci.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Jest mam oba starsa v penziji in sem jim ze ob rojstvu povedal,da naj nic ne sanjajo o kaksnem varstvu.Otrok mora v vrtec.Nasa je bila najprej v zupnijskem,ker v obcinskem placa ni bilo,no zdej je pa v obcinskem.Stari starsi so prevec navezani na otroke.Nasa je ze tko razvajena,ce bi jo mel pa oni bi pa res lahko delala kar bi hotela.

:ok2 Kot si napisal ...

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive, F10 LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 33 196
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...sem samo tvoj post citiral,ker se mi ne da za ostale nazaj:-D....jaz pa sem mnenja da naj bo otrok do 3-jega leta doma,če je mogoče,saj ne poznam nikogar,ki nebi iz vrtca prinesel domov raznih bolezni in vnetij,ki so se ponavljala ali vlekla v nedogled.....se pa strinjam,da mora iti v vrtec preden začne hoditi v šolo in to vsaj dve leti.

...v šoli pa imamo pri nas naslednji problem....UŠI,UŠI,UŠI:damn :damn :damn in to zato,ker starši ne poskrbijo za higijeno in ne pregledujejo otrok.Naša jih je do sedaj fasala dvakrat:damn :damn :damn....prvič me je ujelo nepripripraljenega in se za čistilnico porabil 100€:fight :crazy :damn :damn drugič,pa sem že imel izdelan načrt,da so bili str oški 5xmanjši.
Najbolj zanimivo pa je to,da se UŠI VEDNO pojavijo po praznikih,ko.....

lp

joda
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 502
  • Avtomobil: Ni €€€

No ja,jest pa mislim,da je bolje da nekatere bolezni preboli ze v ranem otrostvu in vrtec je idealen kraj za dobivanje bolezni.Je pa za starse in njihove delodajalce zivce parajoca zadeva.Bratova zena ma zdej nekako tako turnus dela.Pon,tor v sluzbi,potem pa doma,pa spet.Pri nas je zaenkrat se kar ok,ceprav se mi je glih zdele tmala zacela zbujat,tko da bo verjetno veselo.
Nevem no,jest sm mnenja da stari starsi otroke prevec razvadijo,saj ne znajo postavit meje do kje lahko gre.Oziroma jo premikajo po zeljah otroka.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti
    • kakav je všeč

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 315
  • Avtomobil: e61 535d

Pri nas imamo 2 punci... Ta večja bo počasi 3 leta, tamala pa je 15 mesecev.

Razlika med 1 in 2 otrokoma?
- pri enem se dere 1 ali noben
- pri dvem se dereta en ali oba

- pri enem občasno poješ kaj toplega
- pri dveh poješ tisto, kar ostane v slinčkih in na tleh, svojo mrzlo hrano in ostanke na krožnikih. Sedaj vem, zakaj se starši redijo

- pri enem spiš vsaj takrat, ko otrok tudi spi
- pri dveh spiš vedno - tudi v stoje, ker se že tolk crknjen

- pri enem imaš manj svojega življenja
- pri dveh je ta problem rešen - nimaš svojega življenja

Ampak bistvo: pri dveh se narežiš, objemaš, zabavaš in oh in sploh uživaš do onemoglosti. :laugh :laugh :laugh

Aja, še to - kljub vsemu smehu trenutno ne upam pomisliti na vse užitke treh otrok, ker vsaj v tem trenutku moji živci tega ne bi prenesli.

LP

Urejal TP, 07.11.2008, 00:15.

Prikaži več možnosti
    • Panda je všeč

sidney70
sidney70

Strokovnjak za sadno medicino

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 374
  • Avtomobil: VW

mogoce bo komu tole pomagalo:
otrokom vec pomenijo dejanja kot material ... bolj so veseli druzenja, kot igrac ...

naredite test: povprasajte otroka kdaj je bil najbolj vesel, cesa se najlepse spominja ... odgovori so presenetljivi ... igrace skoraj niso na spisku ... razen mogoce pri res majhnih otrocih ...

kasneje, nekje zacetek sole, ali malo prej, pa so odgovori : ko je bil ta na obisku, ko smo bili tam, ko smo poceli to ...
Prikaži več možnosti

sidney70
sidney70

• Uporabnik

pa se to: za doseganje ciljev potrebujete energijo in cas ... tega pa imajo otroci vec kot dovolj in vec kot vsi mi ... v razmislek ...
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 847
  • Avtomobil: F31

Zanimivo. Pri nas v zupnijski vrtec prijavljajo otroke s slikami iz ultrazvoka :napaka !!! Brez zajebancije.

No pri nas so vrtci zelo v redu in jim zaupam tako da kar se tega tiče Škofja Loka :ok

Urejal criptus, 07.11.2008, 05:33.

:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

....jaz pa sem mnenja da naj bo otrok do 3-jega leta doma,če je mogoče,saj ne poznam nikogar,ki nebi iz vrtca prinesel domov raznih bolezni in vnetij,ki so se ponavljala ali vlekla v nedogled.....se pa strinjam,da mora iti v vrtec preden začne hoditi v šolo in to vsaj dve leti.

lp

joda

Mislim da to ni dobra ideja. Svet je po domače povedano krut in sem spadajo tako bolezni kot takšni in drugačni ljudje ter druge nevarnosti.

Prej ali slej jim bo prav VSAKDO, tudi naš sonček, cukrček, skratka nedolžno nič krivo bitje izpostavljen!!! To je dejstvo.

In če jih zavijamo v vato smo naredili veliko napako. Ko jih, če prej ne, v šoli pahnemo v kruti svet, bodo pokasirali vse na enkrat. Takrat bodo pa bogi - zares bogi :blackeye
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

- pri dveh poješ tisto, kar ostane v slinčkih in na tleh, svojo mrzlo hrano in ostanke na krožnikih. Sedaj vem, zakaj se starši redijo

Ampak bistvo: pri dveh se narežiš, objemaš, zabavaš in oh in sploh uživaš do onemoglosti. :laugh :laugh :laugh

Aja, še to - kljub vsemu smehu trenutno ne upam pomisliti na vse užitke treh otrok, ker vsaj v tem trenutku moji živci tega ne bi prenesli.

LP

Te čist razumem :ok

Pri nas smo imeli ravno tako dva z razliko dobrega leta. V obdobju dokler najmlajši nima ene 2,5 let je to res GARANJE. Včasih izgubljaš upanje, a vse mine. Verjemi.

Kar se pa tiče treh se globoko strinjam, jaz imam 2 dovolj!!! :ok2
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

pa se to: za doseganje ciljev potrebujete energijo in cas ... tega pa imajo otroci vec kot dovolj in vec kot vsi mi ... v razmislek ...

Te imajo za vajenca. Dobesedno :crazy
Prikaži več možnosti

sidney70
sidney70

• Uporabnik

Te čist razumem :ok

Pri nas smo imeli ravno tako dva z razliko dobrega leta. V obdobju dokler najmlajši nima ene 2,5 let je to res GARANJE. Včasih izgubljaš upanje, a vse mine. Verjemi.

Kar se pa tiče treh se globoko strinjam, jaz imam 2 dovolj!!! :ok2

enkrat sem ze napisal: najtezje je pri prven ,,, pri drugem gre lazje ... tretji je se lazji ... je pa res ... dela je z vsemi isto, le izkusnje imas vecje ... :ok2
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 63 672
  • Avtomobil: sivo povprečje

:ok Odlično napisano. Tudi jaz nisem pristaš kakšnegakoli nasilja nad otroki- torej niti kakšne vzgojne čez rit ne odobravam in sem mnenja da so otroci ogledalo svojih staršev :ok2

Lp, zigi :)

p.s. kakšno več rečemo pa na srečanju čez en mesec :-D

Moram rečt da se ne strinjam s tabo. Sam mislim da pride točka, ko nobena beseda ne zaleže več, pa če imaš še tako lepo vzgojene in pridne otroke. In takrat se meni ne zdi napačno eno vzgojno čez rit dat.

Vprašanje če je privat varstvo otroka dobra ideja. Jaz ga ne bi dal not nikoli. Ko te ni ne veš kaj se v resnici dogaja z otrokom. Poznam zelo dobro različne zelo slabe primere.
Drugo je socializacija. V vrtcu se otrok navadi na vzorec, ki mu v življenjskih situacijah pride prav vsak moment, to pa je dejstvo da na svetu ni sam. Vedno so okoli še drugi z različnimi navadami, karakterji - in to je real life.
In tretji argument ZA vrtec je ta, da so danes vzgojiteljice veliko bolj izobražene kot so bile včasih. Za vsako starostno obdobje imajo svoj program, ki so se ga dolžne držat. Zajeti so vsi elementi, ki so potrebni za normalen razvoj.

Skratka vrtec vzgaja in ne le pazi na otroke kot to počne večina privat varstev :blackeye

Očitno nisi dobro prebral. Hotela sva ga imeti v privat varstvu samega, nato sva se odločila za privat varstvo, kjer je več otrok skupaj (cca 8), torej mini vrtec. Ženska je v našem kraju dobro poznana in tudi zaželjena. Otroci gredo vsak dan zjutraj na sprehod, zadnjič so bili v gozdu, na kmetiji, v knjižnici so pogosto, zunaj se igrajo kadar le lahko. Osebno se mi skrb zdi vsaj tako dobra kot v vrtcu. Ženska vstane vsak dan ob 5h, da skuha kosilo, vsa hrana je doma pripravljena in kupljena je kvalitetna hrana, torej razne čorbe, katere mešajo z bor mašinami v loncih velikimi kot vinski sodi, kakršne znaš dobiti v vrtcih, odpadejo.

V vrtec gre septembra drugo leto, ko bo ravno na tem da dopolne 3 leta.

Mislim da to ni dobra ideja. Svet je po domače povedano krut in sem spadajo tako bolezni kot takšni in drugačni ljudje ter druge nevarnosti.

Prej ali slej jim bo prav VSAKDO, tudi naš sonček, cukrček, skratka nedolžno nič krivo bitje izpostavljen!!! To je dejstvo.

In če jih zavijamo v vato smo naredili veliko napako. Ko jih, če prej ne, v šoli pahnemo v kruti svet, bodo pokasirali vse na enkrat. Takrat bodo pa bogi - zares bogi :blackeye

Se strinjam. :ok
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

LP

Se ne morem bolj strinjat!!! :ok
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

...sem samo tvoj post citiral,ker se mi ne da za ostale nazaj:-D....jaz pa sem mnenja da naj bo otrok do 3-jega leta doma,če je mogoče,saj ne poznam nikogar,ki nebi iz vrtca prinesel domov raznih bolezni in vnetij,ki so se ponavljala ali vlekla v nedogled.....se pa strinjam,da mora iti v vrtec preden začne hoditi v šolo in to vsaj dve leti.
joda

Oba dva z ženo popolnoma podpirava take zadeve. Nina je bila do tretjega leta doma v varstvu, zdej je pa v vrtcu.
LP A.
P.S. Bolezni so pa problem. Sploh zdej cvikava kva bo prinesla, k je doma še Tadej (2 meseca).

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimivo. Pri nas v zupnijski vrtec prijavljajo otroke s slikami iz ultrazvoka :napaka !!! Brez zajebancije.

No pri nas so vrtci zelo v redu in jim zaupam tako da kar se tega tiče Škofja Loka :ok

Glih take panike glede župnijskega vrtca pa spet ni - al pa sva mi2 imela krompir. :laugh To pa samo pove, na kakšnem glasu je vrtec. :ok

Se pa strinjam, da so loški vrtci vsi OK.
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Vsak ima seveda svoje mnenje in lastne izkušnje glede varstva, kot pa sem že napisal se meni ne zdi pametno dajati otroka v vrtec pred tretjim letom ali tako rekoč "direkt od joška". Za uvajanje v vrtec so (vsaj pri nas) t.i. Cicibanove urice, kjer se otroci počasi uvajajo v "življenje v vrtcu", da potem preskok ni prehud. :ok2

Lp, zigi :-D

Urejal zigi, 07.11.2008, 09:09.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.