Skoči na vsebino

VW Phaeton

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
105 odgovorov v temi
AS
AS

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 184
  • Avtomobil: BMW

Ali ima mogoče kdo kakšne izkušnje z WV phaetonom. Konkretno me zanima naslednji avto
http://www.avto.net/....asp?id=1908762
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 397
  • Avtomobil: 335i

Mislim da bi ti uporabnik DonAndrino znal dosti povedat o tem avtu...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 491
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Zakaj bi nekdo zelel kupit enega od najbolj zgresenih modelov avtomobilov vseh casov? :-D

Saj vem da bi bilo dobro ce bi zgornjo trditev utemeljil, ampak se mi po pravici povedano ne da razlagat, ker je za taksna jajca skoda tipkovnice... ce kdo izrecno zeli, grem lahko pa tudi v detajle :)

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 397
  • Avtomobil: 335i

Tukaj se bosta pomoje z Andrejem (Don) kar strinjala :-D
Prikaži več možnosti

Adi523i
Adi523i

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 663
  • Avtomobil: Bmw 3 GT

Ne vem če je dober, je pa lep avto:-D :ok
Prikaži več možnosti

k-lemen
k-lemen

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 572

Zakaj bi nekdo zelel kupit enega od najbolj zgresenih modelov avtomobilov vseh casov? :-D

Saj vem da bi bilo dobro ce bi zgornjo trditev utemeljil, ampak se mi po pravici povedano ne da razlagat, ker je za taksna jajca skoda tipkovnice... ce kdo izrecno zeli, grem lahko pa tudi v detajle :)

Če se ti da, pa se malo potrudi:), me res zanima zakaj?
Prikaži več možnosti

BMW-M-POWER
BMW-M-POWER

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 402
  • Avtomobil: E39 Cosmosschwarz

Ne vem če je dober, je pa lep avto:-D :ok

Na Jesenicah ga ima moj prijatelj 6Litrača hudobija samo popije pa tudi hudobno!!:ok
Prikaži več možnosti

_skyline_
_skyline_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 484
  • Avtomobil: E39 523iA

Ali ima mogoče kdo kakšne izkušnje z WV phaetonom. Konkretno me zanima naslednji avto
http://www.avto.net/....asp?id=1908762

Ta je pa ful poceni.

To je tudi edini VW, ki mi je od vsega začetka všeč.
Prikaži več možnosti

Bubrek
Bubrek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 732
  • Avtomobil: very dobar e39dT

Jaz sem pa od parih slišal da je nor avto. Baje je po udobju boljši kot A8. Samo tale 3.2 motor pa nevem če je ravno najboljša izbira za tako velik avto.

lp
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Cˇe se ti da, pa se malo potrudi:), me res zanima zakaj?

Ker se je folksvagen s tem projektom spustil v vode, o katerih nima pojma in je logicno, da je produkt totalno sranje.

Kot prvo, avto je sprojektirala ekipa inzenirjev, ki o velikih potovalnih limuzinah ne ve nicesar. VW pac na tem podrocju nima tradicije in tega tudi tako velika hisa ne more nadomestiti cez noc. Podobno kot BMW pri V12 motorju, so tudi oni tukaj naredili ogromno napak. Pa pustimo zdaj motorje ob strani - ze sama karoserija je za par 100 kil pretezka in avto je najtezji v svojem razredu, kar pomeni da :drink Deli so ze za navadne VWje svinjsko dragi, kaj sele za tega - in zaradi majhne serije se ponaredkov sploh ne da dobit. V12 motor je seveda katastrofa, sestak je pa premajhen za tako ladjo in smo spet tam. Idealen bi bil seveda osmak, a ga pametnjakovici niso sprojektirali (oziroma predelali ze obstojecega iz lastne hise - Audi, kar bi bila v danem momentu edina logicna poteza), ker so se sli spet preseravanje (BMWjeva zgodba o neuspehu s tem motorjem jih ni nic naucila). Tezo karoserije bi lahko zmanjsali samo z uporabo aluminija, ampak to je bil za folksvagen inzenircke seveda prevelik zalogaj... in tako je nastalo nekaj, kar lahko sluzi kvecjemu za okras :ok

P.S.: Sicer se je pa pri mercedesu z Maybachom odvila podobna zgodba... Evropa pac se ni pripravljena na superluksuzni razred in verjetno tudi nikoli ne bo... zato taksni megalomanski projekti vedno so in vedno bodo prinasali samo izgubo. Ampak Maybach je vsaj izdelan tako kot je treba in se z njim niso osramotili, folksvagnovcem je pa s Phaetonom uspelo tocno to :ok2

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 270
  • Avtomobil: e61, r55

Je pa ugoden:eek

Sem pa bil peljan v W12 in avto tako zalima, da ni nič jasno, obenem pa je popolnoma tih
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jaz sem pa od parih slisˇal da je nor avto. Baje je po udobju boljsˇi kot A8.

Mehek zic pa res ni noben problem naredit... samo vzdrzevanje tele krave stane bistveno vec, kot je v resnici vredno sedenje na mehkem :laugh

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 056
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

No ne glede na vse, je to zame najlepši avto v celotni zgodovini avtomobilizma. Tako zunaj kot znotraj!

LP
Prikaži več možnosti

k-lemen
k-lemen

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 572

V Top Gear, ga je pa Jeremy prehvalil, kako je Phaeton dodelan v potankosti.

Prikaži več možnosti

duhec
duhec

Tame racing driver

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 640
  • Avtomobil: F21

Ze ampak, klemen, koga bos poslusal? Tistega starega angleza, ki nima pojma od pojma, al nasega Jerrya, ki ve kaj so avti in kako se z njimi dela (in prodaja)? :-D

:ironija big time :laugh

Never underestimate the power of stupid people in large groups. :student

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 418
  • Avtomobil: BMW logicno

Ja naš Jerry vse ve, ja pametnjakoviči VW so šli delati nekaj, kar prej še od daleč niso videli :napaka Audi A8 pa ni od VAG koncerna, tudi SubperB nikakor ne :crazy Jerry , Jerry ??? :hihi Strinjam pa se, da je zelo požrešen, sem se pa vozil z enim ( so me peljali) pa moram reči, da je na mene naredilo vtis vse le podatki o pora bi so hudi ! :ok
Prikaži več možnosti

wizz
wizz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 760
  • Avtomobil: /

uf, jeremy bi ga mel celo raje kot jaguarja, lol :)

Ker se je folksvagen s tem projektom spustil v vode, o katerih nima pojma in je logicno, da je produkt totalno sranje.

Kot prvo, avto je sprojektirala ekipa inzenirjev, ki o velikih potovalnih limuzinah ne ve nicesar. VW pac na tem podrocju nima tradicije in tega tudi tako velika hisa ne more nadomestiti cez noc. Podobno kot BMW pri V12 motorju, so tudi oni tukaj naredili ogromno napak. Pa pustimo zdaj motorje ob strani - ze sama karoserija je za par 100 kil pretezka in avto je najtezji v svojem razredu, kar pomeni da :drink Deli so ze za navadne VWje svinjsko dragi, kaj sele za tega - in zaradi majhne serije se ponaredkov sploh ne da dobit. V12 motor je seveda katastrofa, sestak je pa premajhen za tako ladjo in smo spet tam. Idealen bi bil seveda osmak, a ga pametnjakovici niso sprojektirali (oziroma predelali ze obstojecega iz lastne hise - Audi, kar bi bila v danem momentu edina logicna poteza), ker so se sli spet preseravanje (BMWjeva zgodba o neuspehu s tem motorjem jih ni nic naucila). Tezo karoserije bi lahko zmanjsali samo z uporabo aluminija, ampak to je bil za folksvagen inzenircke seveda prevelik zalogaj... in tako je nastalo nekaj, kar lahko sluzi kvecjemu za okras :ok

P.S.: Sicer se je pa pri mercedesu z Maybachom odvila podobna zgodba... Evropa pac se ni pripravljena na superluksuzni razred in verjetno tudi nikoli ne bo... zato taksni megalomanski projekti vedno so in vedno bodo prinasali samo izgubo. Ampak Maybach je vsaj izdelan tako kot je treba in se z njim niso osramotili, folksvagnovcem je pa s Phaetonom uspelo tocno to :ok2

Po vrsti.. zakaj je logično da je totalno sranje? Enostavno ni logično. Glede na takšno razmišlanje, bi lahko sklepali da je tudi chayenne totalno sranje, ker s SUVi niso imeli izkušenj. In zakaj ni sranje? Ker so se inženirji pozanimal in podučil kako nardit avto kot se zagre in ga potem tudi naredili. Ne vem kako lahko kar rečeš da pri vw-ju o limuzinah ne vejo ničesar? Sej niso to isti tipi delal, kot so izdeloval polota pa foxa. Tudi če z razredom phaetona res niso imeli izkušenj, so pa imeli na voljo znanje in čas da ga stestirajo in dodelajo. Zato tudi niso to naredili čez noč, ampak je nekaj časa trajalo kajne. Teži ne bom oporekal, lahko zelo variira, deli so tudi dragi, logično, tak avto ponavadi kupi nekdo ki ima tudi za dražje dele, zato tudi postavijo višjo ceno. V motorje se pa nekako ne bom vtikal, ker se ne spoznam dovolj da bi kar trdil ali so katastrofa ali ne. Glede na konje so pa nekako pokrili cel rang. Mislim tudi, da osmak, ki ga po tvoje pametnjakoviči niso naredili, celo obstaja..
Ne vidim torej v tvojem postu nič konkretnega, kar bi odvrnilo kupca od nakupa. Osebo kot je recimo moj fotr, bi tistih par 100kil, še dodatno pritegnilo, ker ob isti konstrukciji pomeni večjo varnost. Prodajal se imho ne bolj zato, ker na nosu nima ABM značke in ker si za ta denar lahko kupiš več vreden avto (v glavah ljudi, zaradi firme pač).
Poanta mojega posta drugače ni, da bi se kregal s teboj, niti da bi hvalil phaetona, sam ne moreš pa zaradi takih malenkosti govorit da je avto katastrofa in na podlagi nevem česa, govorit da inžinirji nimajo pojma.
Prikaži več možnosti
    • pehtren je všeč

_Mike_
_Mike_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 487
  • Avtomobil: BMW 320dAT

Ta avto, ki je v oglasu omenjen sem videl že v živo pri tem prodajalcu, ki ga prodaja. Na hitro izgleda lep, le platišča so obupne oblike oz. obupnega stila. Več pa ne vem povedat, žal. Sicer je pa Phaeton zame dober avto, vzdrževanje je dokaj drago. Glede pokvarjlivosti tega avta nimam ne vem kako veliko izkušenj, ne glede na kar nekaj prevoženih kilometrov s tem avtom. Se pa pač kakšna stvar pokavri, kot pri vsakem avtu, tudi pri Bmw-ju:). Imam sicer izkušnje z najmočnejšim motorjem v tem avtu, ki ni podhranjen pri pospeških in niti ne pri porabi, saj porabi 25litrov na 100km v povprečju. In ga je težko spraviti pod 20 litrov na 100 km v povprečju. Je pa res, da na trgu ni bil že od samega začetka ne vem kako zelo uspešen, saj marsikdo gre raje h konkurenci, ki mogoče pomeni že kot sama znamka avta (beri bmw, audi, mb) več prestiža, kot pa "neki" VW. To je moje mnenje!

Lp:ok
Prikaži več možnosti

mbv7938
mbv7938

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 921
  • Avtomobil: xyz

Ja najboljse,da kar Jerry konstruira avto,ker on se najbolje spozna,se bolj kot vsi inzenirji skupaj.:crazy
Aja,verjetno,da niti napake nebi naredil.:ok
Samo bedaki in konji.
Prikaži več možnosti
    • Adi523i je všeč

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 983
  • Avtomobil: Ni €€€

V prejsnji stevilki Autobilda(slovenska izdaja) so ga pohvalili.Sicer je slo za w12 motor,apak je zmagal v konkurenci dvnajstvaljnikov mercedes s,bmw 7,in audi a8.Naj bi imel ,po besedah pisatelja clanka,najboljso klimatsko napravo,pa nobenih povratnih klicev ni bilo,tko da mora bit dober in kvaliteten avto.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti