Skoči na vsebino

Wireless - varnost in zaščita

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
297 odgovorov v temi
arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 183

Preko Wifija ti noben ne garantira hitrosti, ki jo dobis v paketu. Oni ti omogocajo preko kabla taksno hitrost.

Njihovi ruterji podpirajo hitrost nekje do 60Mb/s, stane pa 15€ v prosti prodaji.

Ce hoces imet boljsi wifi, kupi drug ruter. Za taksno hitrost ti ni nujno 5Ghz omrezje (slabse gre cez stene)

Odvisno od potreb in zahtev wifi omrezja. Za nezahtevno in normalno uporabo, ti bo cisto dovolj nekaj med 30-40€.

Ce planiras v prihodnje imet se hitrejsi internet, pa glej da ima gigabitne porte (10/100/1000), drugace si omejen na 100Mb/s.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 407
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tako je, kupiš svoj router ki omogoča AC protokol, pa bo. Tisto njihovo je N protokol, imam sam podobnega.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 435
  • Avtomobil: F10

Kakšen nasvet katerega, ker se sploh ne spoznam na te zadeve? 

Hvala,lp

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 183

Kaj od Tp Link bo cisto vredu.

https://www.mimovrst...c20-ac-750#tabs

Testiras, ce ti ni uredu, lahko vedno vrnes.

Prikaži več možnosti
    • Plavi je všeč

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Odvisno kolk hočeš zapravit. Najbolje je kake primerjalne teste pogledat in se odločit.

Jaz sem nekaj let nazaj za svojega dal slabih 100€, pa nisem tako zelo zadovoljen z njim. Predvsem domet sem mislil da bo veliko boljši ker ima nekih 6 anten al kako, pa je samo za odtenek boljši od tega A1 routerja. AC hitrost pa niti tolk ne, ampak to je itak pričakovano, glede na to, da deluje na višji frekvenci.
Plus lahko dela 14 dni brez problemov, potem ga moram pa v enem dnevu večkrat resetirat, potem je pa spet ok.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

snifix
snifix

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 306
  • Avtomobil: Škoda Kodiaq Sportline

Kateri ruter je zdaj best buy do 100 eur ?

lp, Matej

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Odvisno kolk hočeš zapravit. Najbolje je kake primerjalne teste pogledat in se odločit.Jaz sem nekaj let nazaj za svojega dal slabih 100€, pa nisem tako zelo zadovoljen z njim. Predvsem domet sem mislil da bo veliko boljši ker ima nekih 6 anten al kako, pa je samo za odtenek boljši od tega A1 routerja. AC hitrost pa niti tolk ne, ampak to je itak pričakovano, glede na to, da deluje na višji frekvenci.Plus lahko dela 14 dni brez problemov, potem ga moram pa v enem dnevu večkrat resetirat, potem je pa spet ok.

Anten lahko imas kolikor hoces. V prenosu imas vedno up in downstream, torej prenos podatkov v eno in drugo smer. Tudi ce samo "downloadas", gredo vsaj potrditve o prejemu posameznih paketkiv nazaj in ce tega ni oz. je problem s hitrostjo tega, bo tudi download pocasen oz. prekinjen.

Pri wifiju sta vedno dve komponenti, naprava in wifi dostopna tocka. In ce naprava ni sposobna dovolj mocnega/kvalitetnega signala (dolga razdalja, prevec ovir,.. ) za poslat signal nazaj, ti se tako dobra dostopna tocka ne bo pomagala. Nekaj malega ja, zaradi kvalitetnejsega/obcutljivejsega sprejemnega dela, prav veliko pa ne.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Tuba
Tuba

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 184

Zdravo

Rabil bi pomoč pri nakupu routerja. Ta stari je po dolgih letih odpovedal. Nekaj sem si prebral glede routerjev ampak verjetno kdo od vas točno ve kaj kupit. Do sedaj smo imeli Linksys wireless-g 2.4 ghz, 54 mbps. Imel bi nekaj močnejšega kot je bil ta, ker je router v spodnjem nastropju. Men, ki sem točno nad routerjem v zgornjem nadstropju je delalo v redu, drugje pa sploh ne ali zelo slabo. Tako da bi imel nekaj močnejšega in cenovno dokaj ugodnega tam do 100-120 eur ali ceneje če se dobi kaj primernega.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 618
  • Avtomobil: BMW

Kupi enega boljšega za pritljičje svetujem Asus od 150 eur dalje tega starega pa daj v nadstropje, poveži z kablom z spodnjim in naj ti služi samo za zgornje nadstropje, ker WRT 54GL  je tak tak, že zelo omejeno sposobna naprava.....

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 345
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

TP-link Archer serija so tudi dobra roba in cenovno ugodni.

Prikaži več možnosti

eleksis
eleksis

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 377

Mikrotik ~60€

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • tomazic89 je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 618
  • Avtomobil: BMW

Archer ja je poceni, samo ni TOP....,  Microtik ja OK, samo rabiš vsaj 4 urni tečaj, da ga nastaviš, silno neprijazen za uporabnike , ki niso vešči detaljnega nastavljanja omrežij.    Asus tu povozi OBA. 

Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 591

Jaz imam Fritza in dela super tudi v zgornjem nadstropju.

https://www.amazon.d...R5VMWPPJZ02XCS6

Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 015

enega normalnega pa zgoraj en ojačevalec signala pa je to to...

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Archer ja je poceni, samo ni TOP....,  Microtik ja OK, samo rabiš vsaj 4 urni tečaj, da ga nastaviš, silno neprijazen za uporabnike , ki niso vešči detaljnega nastavljanja omrežij.    Asus tu povozi OBA. 

Jaz sem tudi malo razočaran s svojim Archerjem C7. Predvsem sem mislil kako se bo domet izboljšal napram Telekomovem modemu z eno wifi antenco, pa je samo za odtenek boljši. Plus včasih kar izgubi povezavo z diskom ki je preko USB vklopljen vanj, internet se obesi enkrat tedensko ipd.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 345
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Kolko imaš star modem? Ker tudi mikrotik ni imun na stare zmatrane modeme.

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 671
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Mikrotik je zakon. Dela tako da pozabis na njega.
Prikaži več možnosti
    • tomazic89 je všeč

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 678
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

Mikrotik ali Ubiquiti. Za doma, sta to dalec najboljsi znamki. Priklopis in pozabis da jih imas. Ce si "Youtube pismen", bos znal skonfigurirati vse. Na Mikrotiku sem skonfigurural "svasta" in lahko vprasas tu.

Bolj je pomembno, kaj zelis:

- gigabit etherenet?

- dual band wifi (2.4 in 5GHz)?

- kombinacija (gigabit ethernet + 2.4GHz WiFi)

Naceloma gigabit mreze ne rabis, razen ce imas kaksen NAS (Network Attached Storage), ali pa ce na enem racunalniku share-as filme, ki jih gledas na drugem. Ampak vse to, dela tudi cez 100MB/s ethernet ali pa 2.4GHz WiFi.

Jaz imam taksno kombinacijo:

Jaz potem v router na port 1 pripeljem T2 XDSL (Ker se ni optike). V port 2 pripeljem 4G WiFi dostopno tocko (Hot internet) in koristim obe liniji.

Router RB962UiGS-5HacT2HnT ima tudi SPF cage, kar pomeni, da ce imas optiko, kupis SPF modul za optiko in lahko ta router priklopis diretkno na "zilo" od optike in se tako znebis "sare" od ponudnika.

Cez obe dostopni tocki in vse 4 bande (2.4GHz router + ac Lite, 5GHz rotuer + ac Lite) imam konfiguriran CAPSMan, in povsod po stanovanju vidim le en WiFi, CAPSMan pa sam poskrbi, da sem (v ozadju) priklopljen na tistega z najboljsim signalom).

Ce ne rabis gigabit mreze.. oz ce ne rabis dual band WiFi, kupis dva osnovna hAP-a, ki sta cca 40eur vsak.

Se en plus je, da imajo te naprave POE-out in POE-in. Kar pomeni, da (v mojem primeru) router priklopim v 220V, dodatno dostopno tocko pa priklopim na POE-out port in zanjo ne rabim vticnice, ker se napaja preko Ethernet kabla.. Preverjeno lahko chain-as vsaj 2 dodatna AC Lite-a.

Zakaj to pisem... da dobis predstavo, kaj vse se da nastaviti z Mikrotikom (ali Ubiquiti - kateri ravnotako ponuja vse to). Pozabi neke space-shuttle ogromne routerje z 10 antenami, ki sicer res pokazejo, da imas signal tudi pri sosedu, vendar ti prenos ne bo delal. Za Mikrotik in Ubiquiti bos sicer mislil, da imata slabsi signal, vendar ko bos imel vsaj eno crtico, bos delalo vse isto, kot ce stojis zraven routerja.

Najbolj pomembno IMO: v stanovaju imeti cim manj razlicnih WiFi signalov. Ce pa ti so tam, preveri, na katerih kanalih so in za svoj WiFi nastavis kanal, ki se ne "prekriva" z ostalimi WiFi-ji.

Ce imas veliko mocnih betonskih sten v stanovanju, je bolje kupiti vec poceni dostopnih tock in jih ustrezno namestiti po prostorih (s pametno izrabo POE portov, rabis vleci samo ETH kabel).

Upam, da sem ti kaj pomagal.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Iztok Z., fp4492 in 2 ostalim je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.