Skoči na vsebino

Wireless - varnost in zaščita

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
366 odgovorov v temi
simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 185
  • Avtomobil: BMW

Ima Asus tudi DL torrent ali so to opustili?

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 113
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Osebno drugega kot mikrotik sploh nebi več dajal za router. WiFi je pa boljši pri ubnt.
Ni samo en klik in je nastavljen, ampak omogoča čisto vse kar omogoča oprema za več tisoče eurov.
In ja ko enkrat nastaviš je mir. Tudi če crkne lahko enostavno novega kupiš in naložiš nazaj shranjeno konfiguracijo. 2 klika in je.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 730
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Točno, tako, če ga želiš izkoristiti, moraš zelo dobro obvladati nastavitve !   

Živo nasprotje, ki ga jaz priporočam, je Asusu rang 150 + eur, kjer dobiš še vrhunsko protivirusno zaščito zastonj, zraven, je sicer to še neka dodatna vrednost, vseeno pa je dobro imeti še sam računalnik zaščiten.

Če si pripravljen preplačat 100 EUR za to "udobje" ni problema. Navaden MikroTik je okrog 50eur, z vhodom za optiko pa desetka več. Nudi vse, signal je močan in stabilen.

Za primerjavo: MikroTik mi je iz kleti vlekel bolje kot A1 modem skozi dve steni.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Spet bom rabil malce pomoči glede mojih ruterjev in A1 modema. Prejšnji teden so nas priklopili na optiko. Mikrotik je na bakru sam poiskal komunikacijio z A1 modemom, jaz pa sem postavil CAPsMAN več dostopnih točk. 

Po priklopu na optiko in nov A1 Modem so se začele težave. Preko Mikrotika ni interneta. Nato so njihovi tehniki nekaj spremenili v nastavitvah modema in vse je delalo kot mora. Potem pa je danes dopoldan padla povezava. Po uri pogovora z njihovim tehnikom in zopet nekaj spremembah z njihove strani se je zadeva po še dodatni uri čakanja postavila. Sprašujem se kako dolgo... 

Zato razmišljam, da bi njihov modem izločil iz igre. Z optiko je Telekom (oni so gradili omrežje) dostavil tudi vmesnik na Ethernet. Torej lahko moj ruter povežem direktno... Sedaj pa je vprašanje kaj vse moram sprogramirati, da bo to delovalo? Torej poleg dostopa v WWW (verjetno PPOE), je potrebno omogočiti delovanje dvema TV boxoma in ponovno postaviti več dostopnih točk preko WiFi (CAPsMan). Sem kaj izpustil? V nov modem imam dostop tudi kot administrator, tako da verjetno ne bo pretežko prebrati potrebnih nastavitev za dostop v WWW. 

Vsak nasvet bo prišel prav... 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 573
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Na optiki se običajno ne uporablja PPPoE ampak statični IP naslovi. Sem pa tudi že PPPoE videl, tako da to ni pravilo. Na kaj imaš sedaj nastavljen WAN v routerju?

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Na optiki se običajno ne uporablja PPPoE ampak statični IP naslovi. Sem pa tudi že PPPoE videl, tako da to ni pravilo. Na kaj imaš sedaj nastavljen WAN v routerju?

Dobro vprašanje. Kupil sem novega Mikrotika in ostal na default nastavitvah, saj je avtomatsko začel komunicirati z A1 modemom.

Danes sem pospravljal za Telekom mojstri - ko so odšli je oprema visela na kablih, saj v omarici ni bilo prostora za vso kramo. Tako sem vse skupaj obesil pod strop in kable pospravil v kanalete... Končni rezultat je tak, da sem po dobri uri na telefonu s tehniki od A1 spet na bakru. Diagnoza poškodovan optičen kabel. Kot zanimivost: ko je optičen kabel vključen so vse lučke zelene, ko ga izključim javi error. Vseeno A1 modem javlja napako povezave v splet...

Po pogovoru s tehnikom, priporočajo da nastavimo njihov modem v bridge način, moj MikroTik pa v nastavim v PPPoE...

Na splošno pa sem dobil za moje razumevanje nenavadno opremo. Najprej je optika v objekt in na koncu ena škatlica. Od tu gre rumen optičen kabel v drugo napravo, ki jo je spet dobavil Telekom, od tam pa Ethernet kabel v A1 modem...

Pred dobrim desetletjem, ko sem imel prvič optiko, je bila zadeva precej bolj enostavna. Takrat je šla optika v škatlico, od tu v delilnik, ki je na eni strani dal digitalni TV signal (dvtb) in na drugi strani podatkovni signal za modem.

Sedaj počakam da rešijo tole z optiko, potem pa se lotim ostalega...

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik

Optični kabel je spojen v posebni škatlici z razlogom. Ponavadi je to vtičnica in lahko rumeni optični kabel menjuješ po želji in enostavno.

Telekom si ponavadi privošči modeme z optičnim priklopom, ostali ponudniki pa raje uporabljajo konverterje. To ni nič narobe, razen eno vtičnico več za štrom imaš zasedeno.. Včasih je celo boljša opcija, ker LAN kabel od konverterja do modema lahko sam napeljuješ po hiši kakor te je volja.

Jaz bi enako naredil, modem v bridge ali PPPoE passthru in se router poveže direktno na internet. V basic settings imaš na Mikrotiku te nastavitve. TV pa še vedno direkt na modem.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Optični kabel je spojen v posebni škatlici z razlogom. Ponavadi je to vtičnica in lahko rumeni optični kabel menjuješ po želji in enostavno.

Telekom si ponavadi privošči modeme z optičnim priklopom, ostali ponudniki pa raje uporabljajo konverterje. To ni nič narobe, razen eno vtičnico več za štrom imaš zasedeno.. Včasih je celo boljša opcija, ker LAN kabel od konverterja do modema lahko sam napeljuješ po hiši kakor te je volja.

Jaz bi enako naredil, modem v bridge ali PPPoE passthru in se router poveže direktno na internet. V basic settings imaš na Mikrotiku te nastavitve. TV pa še vedno direkt na modem.

To bom naredil, ko se najde napaka... Še sreča da imam doma še staro opremo da nismo v temi...

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 845
  • Avtomobil: E36 323i, T5 Multivan

Coti, ce bi nastavil ppoe na mikrotiku, bi naceloma lahko pripeljal optiko direktno v Mikrotik preko spf porta.
Ce je njihov modem samo bridge bi moralo delati. Ali bi moral slucajno se packet tagging narest za TV?

Si ze imel kdaj izkušnje s takim setupom?
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Coti, ce bi nastavil ppoe na mikrotiku, bi naceloma lahko pripeljal optiko direktno v Mikrotik preko spf porta.
Ce je njihov modem samo bridge bi moralo delati. Ali bi moral slucajno se packet tagging narest za TV?

Tega se ne bom šel, ker moj MikroTik ne podpira optike (nisem o tem razmišljal, ko sem ga kupil) in drugo, imam vsaj en port premalo, če prikljopim TV-je in še dva ruterja da pokrijem WiFi signal v hiši. Tu mi koristi A1 modem... 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • tomazic89 je všeč

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem še delal kaj podobnega. Mislim pa da samo nastavljen PPPoE v mikrotiku nebi bil dovolj, modem ima še polno drugih mrežnih parametrov, skritih domačim uporabnikom. Nekaj podobnega kot APN-ji za mobitele.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Misteriji se nadaljujejo. Telekom je domnevno okvarjeno optični vodnik popravil kar na daljavo. SMS o odpravi napake sem dobil na poti iz službe. Očitno le nisem tako nesposoben da poškodujem optiko, kot so me želeli prepričati.

Pravkar sem z bakra preklopil vse naprave nazaj na optiko. MikroTik se je pobral kot nekoč na bakru - brez da rabim kaj nastavljati ali pomoči tehnikov pri operaterju. Trenutno visijo na liniji TV, trije GSMi, računalnik na VPN in pomivalec. Test hitrosti povezave kaže 40 upload in 10 download.

Za odtenek hitreje kot pred okvarami. Glede na obljubljenih 50/10 zadovoljivo. Sedaj naj samo še ostane tako.

Ali je smiselno prestavljati A1 modem v bridge način? Malo se bojim novih težav...

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 113
  • Avtomobil: bmw 328i f30

plačaš 50/10, problemi - dela/ne dela, ko dela gre 40/10 ... to je možno samo pri A1

šalabajzerji ... imamo z njimi opravka v službi, pa jih lahko samo pljuvam

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 845
  • Avtomobil: E36 323i, T5 Multivan

plačaš 50/10, problemi - dela/ne dela, ko dela gre 40/10 ... to je možno samo pri A1

šalabajzerji ... imamo z njimi opravka v službi, pa jih lahko samo pljuvam

Enake izkusnje pri meni. Raje dam 20% vec konkurenci, samo da se mi ni treba z A1 ukvarjat in gledat njihovih zastarelih user interface-ov.

In valda pri A1, si ti njihov tehnik, dokler ti ne odpre plafon... meni ga je po dobrem mesecu jajcanja.. takrat je takoj naslednje jutro prisel njihov tehnik in ugotovil, da pa res je tezava na njihovi strani. :crazy

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Enake izkusnje pri meni. Raje dam 20% vec konkurenci, samo da se mi ni treba z A1 ukvarjat in gledat njihovih zastarelih user interface-ov.

In valda pri A1, si ti njihov tehnik, dokler ti ne odpre plafon... meni ga je po dobrem mesecu jajcanja.. takrat je takoj naslednje jutro prisel njihov tehnik in ugotovil, da pa res je tezava na njihovi strani. :crazy

Ugotavljam, da imaš po svoje prav... težave ki jih imajo ne znajo rešiti. Moja izkušnja je takšna, da moreš naleteti na pravo osebo na oni strani. Pogosto se mi zdi da imajo le študente naučene stranko pomiriti, razumevanje problema in reševanje težave je v drugem planu. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 60 440
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ponavadi se moraš pri teh call centrih prebiti čez prvo linijo obrambe, ki so študenti z znanjem splošnih stvari, šele potem ti razne tehnike vežejo, ki se bolj spoznajo. Moje izkušnje so tut da ga čez supporta na Telekomu ni. Enkrat sem nekaj službeno moral klicat Telemach helpdesk, pa fasal enga k se je uvajal. Groza.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • tristan01 je všeč

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik

Ali je smiselno prestavljati A1 modem v bridge način? Malo se bojim novih težav...

Saj možno da je že nastavljen, da gre PPPoE skozi.

Ampak pri preklopu naprav, katere kličejo PPPoE(PC-ji, routerji..) se ponavadi problem pojavi v pomanjkanju WAN IP naslovov. Če imaš statičen WAN IP imaš samo enega in ko probaš nastavit drugo napravo, da se poveže na PPPoE, je IP že zaseden in rezerviran na MAC in moraš počakati nočnega release-a. Pri dinamičnih WAN IP imaš na razpolago mislim da 4-5 IP naslovov in taki preklopi niso problematični.

Urejal Coti, 16.03.2021, 20:38.

Prikaži več možnosti

Tuba
Tuba

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 195

Zadeva je taksna. V najemniskem stanovanju imam 2 priklopa v steni za ethernet kabel. V enega imam prikljucen racunalnik in net dela brez problema (kabelska). Zdaj pa hocem imeti tudi wifi (televizija, mobiteli...). Moram kupiti tudi modem? Samo router mi ne deluje ce ga prikljucim direkt na omrežje isto kot racunalnik. Lastnika hiše sedaj ni da bi se pozanimal kako ma urejeno. Ker ne vem ali gredo kabli ze direkt iz omarice v stanovanje ali mora ze nekje bit verjetno modem in potem gre v moje stanovanje.
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 724
  • Avtomobil: M2C

...

Urejal Martini Racing, 24.11.2021, 10:01.

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Zadeva je taksna. V najemniskem stanovanju imam 2 priklopa v steni za ethernet kabel. V enega imam prikljucen racunalnik in net dela brez problema (kabelska). Zdaj pa hocem imeti tudi wifi (televizija, mobiteli...). Moram kupiti tudi modem? Samo router mi ne deluje ce ga prikljucim direkt na omrežje isto kot racunalnik. Lastnika hiše sedaj ni da bi se pozanimal kako ma urejeno. Ker ne vem ali gredo kabli ze direkt iz omarice v stanovanje ali mora ze nekje bit verjetno modem in potem gre v moje stanovanje.

Sedaj si povedal ravno nič... Internet ko pride v hišo imaš modem od ponudnika iz njega pa vsaj dva izhoda (običajno jih je precej več): eden je za TV box in eden za Internet. Pri nekaterih modemih je vseeno kam priključiš katero napravo - to boš zvedel pri tehnični podpori ponudnika. Potem pa je vprašanje kako imaš povezavo v hiši. Če imaš dva izhoda v steni, morata biti vsak zase povezana v modem od ponudnika. Tisti ki ne deluje verjetno ni na drugi strani priklkjučen nikamor... 

To je treba preveriti potem boš vedel kaj imaš in kaj ne. Z najmanj napora boš zadeve rešil tako, da omogočiš WiFi na modemu ponudnika in računalnike in druge naprave povežeš preko WiFi kabel pa uporabiš za TV vmesnik. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.