Skoči na vsebino

Wireless - varnost in zaščita

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
286 odgovorov v temi
Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 945
  • Avtomobil: kolo

Jaz sem z wrt54gl zadovoljen...

Kaj pa vdori preko windows okolja? So sploh možni?
Prešaltal iz e39 528i na bicikel :metalc
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 841
  • Avtomobil: F31

Zakaj pa ne bi bili? Postavi bolj točno vprašanje.
:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik

Bolj točno vprašanje bi bilo ali se mora uporabnik wireless omrežja z max zaščito(na npr. wrt54gl) bati le linux userjev, ali mu lahko isto sranje naredi tudi windows user? Linux userjev je namreč dosti manj in morajo imet dober razlog za kaj takega počet. Mula in torrenti običajno pri linuxaših odpadejo :) Sicer pa nimam nobenega straha, da bi kdo prišel do mojega diska. Največ, kar bi teoretično lahko, je zloraba moje internetne povezave.
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 143
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Hitri off-topic. Rabim wifi ruter. Katerega priporočate! Imam ADSL, rabite še kakšne druge podatke?

hvala:)

Buffalo in daš gor DD-WRT firmware. Čeprav sam pa si prav tako lastim Linksys WRT54GL z DD-WRT
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Bolj točno vprašanje bi bilo ali se mora uporabnik wireless omrežja z max zaščito(na npr. wrt54gl) bati le linux userjev, ali mu lahko isto sranje naredi tudi windows user? Linux userjev je namreč dosti manj in morajo imet dober razlog za kaj takega počet. Mula in torrenti običajno pri linuxaših odpadejo :) Sicer pa nimam nobenega straha, da bi kdo prišel do mojega diska. Največ, kar bi teoretično lahko, je zloraba moje internetne povezave.

Če prav razumem te zanima ali tudi za windows obstajajo orodja za wardriving. Kolkor jaz vem ne v takšni meri kot za linux. Kar pa ne pomeni da se ne da prisluškovat prometu če ta ni kriptiran ali se priključit na internet če ruter to pusti in podobno...

Zakaj pa bi mula ali torent pri linuxaših odpadla pa ne vem. P2P programi ravno tako obstajajo tudi za linux. Saj pravzaprav linux ni noben bav-bav ali le orodje za računalniške maniake. Je pač še en operacijski sistem. Mogoče malo manj klikabilen a ima zato druge prednosti...
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik

@criptus
Linuxaši, ki jih poznam, p2p orodij ne uporabljajo. Najbrž zato, ker linuxaški programi niso plačljivi :laugh Sicer to ni bistveno...Bolj sem želel povdariti, da linuxašev ni dosti med nami.

Še bolj konkretno vprašanje... Ali lahko maher(no life linux mofo) vdre v moje wireless omrežje, če nastavim svoj router na najvišji nivo zaščite? Im morda koliko cajta bi zato potreboval.
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

če uporabljaš WPA2, skoraj zagotovo ne :) bi predolgo trajalo (beri kar nekaj let), WEP enkripcija pa se razbije v roku par minut
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

@criptus
Linuxaši, ki jih poznam, p2p orodij ne uporabljajo. Najbrž zato, ker linuxaški programi niso plačljivi :laugh Sicer to ni bistveno...Bolj sem želel povdariti, da linuxašev ni dosti med nami.

Še bolj konkretno vprašanje... Ali lahko maher(no life linux mofo) vdre v moje wireless omrežje, če nastavim svoj router na najvišji nivo zaščite? Im morda koliko cajta bi zato potreboval.

No zdaj poznaš enega :ok

>maher(no life linux mofo) :confused

Kot sem rekel, najvišja raven zaščite je šifriranje WPA2 ki kakor je meni znano ta renutek, ni ranljiva. Razen seveda brute force napada na ključ ki pa ne bi dal razultatov v razumnem roku.

WPA in WEP sta pa za mojstra rešljiv problem v precej kratkem roku. Samo spet pravim. Ali obstaja realna možnost da bi kdo storil kaj takega. Verjemi, če imaš vsaj WEP šifriranje vključeno je malo tistih ki bi ti razbili ključ ne glede na dobro dokumentacijo. Tisti ki tega še ni počel rabi kar nekaj časa in znanja da mu uspe. Stvar je v tem da ni kliketa programov ki bi delali to. Je treba se malo potrudit...
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pravi, da ni prav nobenega straha :ok

No zdaj poznaš enega :ok

Zdej sta torej 2 :ok2

>maher(no life linux mofo) :confused

V iskanju opisa profesionalnega hekerskega linux guruja, se mi je v mislih porodila duhovita verzija, ki sem jo dal v oklepaje. :skrbast
Prikaži več možnosti

mTjay
mTjay

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 301
  • Avtomobil: BMW E39 530d

hehe.. tko nevmesno.. sm se peljal kako leto nazaj z enim frendom po Grosuplju.. delal je diplomsko o Wi-Fi omrežjih.. od skeniranih 32tih.. je bilo nezaščitenih 28... ...
Bi moral sedaj it spet.. kak krog... da se vidi rezultate...
Najpomembneje pri sreči je , da človek hoče biti to, kar JE !!:ok

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

>Zdej sta torej 2

Jaz in ....

@mTjay

verjamem, s tem da večina pojma nima kaj to pomeni...
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

naprimer pri meni v spalnici zaznam 12 wifi omrežij, od tega jih je 8 odprtih oz. nezaščitenih, od teh 8 imajo vsi default SSID , 5 jih ima vklopljen DHCP in na vseh teh 5 sem prišel z malce brskanja po netu za navodili v administracijo, ker so imeli kar default gesla in bi jim lahko spreminjal po mili volji. z ostalimi se mi ni dalo ukvarjati, ampak verjetno imajo tudi defaulte IP-range.
Prikaži več možnosti

mTjay
mTjay

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 301
  • Avtomobil: BMW E39 530d

Ja res so zanimiva tale Wi-Fi omrežja... sploh če ti je dougcajt... pa da en malček obvladaš osnov ali linuxa ... ali window programovja za skening.. ...
Najpomembneje pri sreči je , da človek hoče biti to, kar JE !!:ok

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik

>Zdej sta torej 2

Jaz in ....

Drugi je en moj sodelavec, ki pa sicer uporablja linuxaško mulo. Res, da ni P2P, ampak vseeno vaju dajem v isti koš. ;)

Še malo off: je kej linuxašev na tem forumu? Mogoče bi bla fajn tudi za linux tema z nasveti, programi, itd... Sicer sam v privat namene z linuxom (še)nimam opravka.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 487
  • Avtomobil: BMW logicno

Buffalo in daš gor DD-WRT firmware. Čeprav sam pa si prav tako lastim Linksys WRT54GL z DD-WRT

Se podpišemo pod tole tudi sam najbolj svetujem ravno WRT54GL, ja seveda ravno DD-WRT nudi marsikaj samo kak dodaten hladilnik ne bo škodil vgraditi, če ga malo več navijaš, čeprav tudi Tomato fw ni ravno od muh, vendar vseeno ne vem zakaj določene USB WiFI naprave npr Senao potegnejo celo bolj, kot ta router, čeprav so smešno majhne napram WRT54GL, zanimive so tudi špica PCMCIA kartice UBIQUITY, človek bi rekel razred zase ! :ok
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Dejstvo je, da je WLAN dokaj ranljiv in so seveda vdori možni. Pri tem pa je treba upoštevat dvoje: zakaj bi nekdo to počel in ali ima sploh znanje ter čas! da kaj takega naredi. Programska in strojna oprema sta na voljo, prav tako raznorazne metode, a to ni problem. Potrebno je nekj znanja, potrpljenja in dosti dosti časa, ter seveda uporaba LINUX-a (terminal)!

Za začetek malo branja:

Orodje za preverjanje varnosti omrežij in sistemov (zelo OK), gre za distribucijo Linuxa back|track:

http://www.remote-ex.../backtrack.html

in wiki:

http://en.wikipedia.org/wiki/BackTrack

http://wiki.remote-e...x.php/Main_Page

S tem, pa tudi še z drugimi sem se precej igral, pa mi notesnik HP 8510W enostavno ne prežveči teh Linuxov iz CD-ja , če pa že pa potem oprema, ki jo imam več ni ustrezna ! :jok
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

če uporabljaš WPA2, skoraj zagotovo ne :) bi predolgo trajalo (beri kar nekaj let), WEP enkripcija pa se razbije v roku par minut

Bi bil silno vesel, če me vsaj tole vezano na tvoj zadnji stavek v praksi naučiš, četudi bo trajalo par ur in ne par minut, kot si napisal ! :mljask :ok
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 290
  • Avtomobil: 997tt, T5, Superduke

Pravzaprav nisi off topic...

Linksys je odličen!

http://www.enaa.com/..._WRT54GL_Router

Najlepša ti dala, erm....hvala :)

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Drugi je en moj sodelavec, ki pa sicer uporablja linuxaško mulo. Res, da ni P2P, ampak vseeno vaju dajem v isti koš. ;)

Še malo off: je kej linuxašev na tem forumu? Mogoče bi bla fajn tudi za linux tema z nasveti, programi, itd... Sicer sam v privat namene z linuxom (še)nimam opravka.

Se strinjam, če bo kaj zanimanja sem takoj za. Postavite kaj vprašanj za začetek da vem kje začeti in če je sploh interes, potem pa takoj začnemo...:metalc

Kolikor vem kaj dost linuxašev tule ni, vsaj trznil ni še nobeden na kako moje pisanje...
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Se podpišemo pod tole tudi sam najbolj svetujem ravno WRT54GL, ja seveda ravno DD-WRT nudi marsikaj samo kak dodaten hladilnik ne bo škodil vgraditi, če ga malo več navijaš, čeprav tudi Tomato fw ni ravno od muh, vendar vseeno ne vem zakaj določene USB WiFI naprave npr Senao potegnejo celo bolj, kot ta router, čeprav so smešno majhne napram WRT54GL, zanimive so tudi špica PCMCIA kartice UBIQUITY, človek bi rekel razred zase ! :ok

Jaz vrtim Linksysa wrtgL, odebeljen L pomeni da ima gor linux kar je zame osnovni pogoj, z DD-WRT http://www.dd-wrt.co...wrtv3/index.php. Imam nekaj težav s QOS, ker si s sosedom deliva linijo, zato bom v priliki dal gor tomato http://www.polarcloud.com/tomato , ki je sila preprost za upravljanje in ima vse kar človek rabi.

Obstaja še nekaj obskurnih verzij firmwarea a so uporabne le za mazohiste, tako da je tomato ali DD-WRT kar v redu izbira.
Prikaži več možnosti