Skoči na vsebino

Wireless - varnost in zaščita

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
286 odgovorov v temi
criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 841
  • Avtomobil: F31

Najlepša ti dala, erm....hvala :)

Iz tvojih ust v božja ušesa ... :-D
:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

S tem, pa tudi še z drugimi sem se precej igral, pa mi notesnik HP 8510W enostavno ne prežveči teh Linuxov iz CD-ja , če pa že pa potem oprema, ki jo imam več ni ustrezna ! :jok

Reče se Linux ne Linuxov :damn

Linux je prijazen in se ga NE VIKA!!!

Prvič slišim da kak laptop ne bi prežvečil Linuxa iz CD-ja :confused

Bi bil silno vesel, če me vsaj tole vezano na tvoj zadnji stavek v praksi naučiš, četudi bo trajalo par ur in ne par minut, kot si napisal !

Saj imaš linke v tem postu kjer vse piše! Brez muje se še čevelj ne obuje je rada rekla moja mama!
Prikaži več možnosti

xonline
xonline

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 638
  • Avtomobil: 2.4 V6

Objavljena slika

Če kdo potrebuje kaj več informaciji o brezžičnem omrežju, recimo za kakšno raziskovalno-seminarsko nalogo, kakor tudi spada med t.im. "White hat" ali "ethical hacker"-je, naj mi pošlje PM, pa mu bom poslal username in password za povezavo na FTP strežnik. Datoteki za prenos sta skupaj veliki 24 MByte, v .pdf formatu. FTP dostop bo možen le kratek čas, predvidoma teden dni, nato ga bom zaprl.
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 143
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

no ne rabim ravno za raziskovalno nalogo, me pa kljub temu zanima, mogoče izvem kaj novega :)
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

mTjay
mTjay

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 301
  • Avtomobil: BMW E39 530d

no ne rabim ravno za raziskovalno nalogo, me pa kljub temu zanima, mogoče izvem kaj novega :)

Tudi vam... :ok2
Najpomembneje pri sreči je , da človek hoče biti to, kar JE !!:ok

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 472
  • Avtomobil: BMW logicno

Saj imaš linke v tem postu kjer vse piše! Brez muje se še čevelj ne obuje je rada rekla moja mama!

Ravno na tem programu sem pred novim letom porabil kar precej časa, problem je, da enostavno ta program ne podpira nobene od kartic katere imam, tako, da bo treba spet v nakupe, bom pa še preveril okoli tistega Asusa, če je podprt, bi si pa sposodil, kako podprto in sam kaj posodil ! :ok :ok
Prikaži več možnosti

xonline
xonline

BMW fanatik

• Uporabnik

Imaš ... še kdo, dokler sem radodaren ? :obrvi
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

thx
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

insecure.org je kar nekako kultna stran (pa ne po izgledu) ampak vsebini, saj vsebuje bogat seznam in opis orodij namenjenih informacijski varnosti. Tule je nekaj free orodij za wireless win, MAC, linux userje:

http://sectools.org/wireless.html
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 472
  • Avtomobil: BMW logicno

Še link na slovensko kultno knjigo povezano na tematiko in opisi raznih bolj specialnih orodij : http://pasadena.si/vdori/?v=povezave

:ok

Če ima pa kdo, kaj več tega zelo specialnega praktičnega znanja, katerega iščem, se priporočam, kako ponudbo pa raje na PS oziroma PM. :mljask
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Lušna knjiga, v poplavi podobnih celo v slovenščini. Mejčken je sicer stara, tako da nekatere metode ne veljajo več, pa tudi orodja so nova in vse ranljivosti niso več aktualne. Vseeno kar za prebrat!
Prikaži več možnosti

xonline
xonline

BMW fanatik

• Uporabnik

Še nekaj branja. V .pdf-ju je par zanimivih linkov.

Pripete datoteke

Prikaži več možnosti

xonline
xonline

BMW fanatik

• Uporabnik

Če imate težave pri generiranju WEP ključa, potem bodo te strani prave:

http://www.andrewsco...m/tools/wep.asp

https://www.grc.com/passwords.htm
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Da malo obudim temo.

Strašno dobra stran (po moje ena boljših) o omrežjih, veliko je najti tudi o wireless in to za začetnike kot tudi geeke-e. Ker smo ravno pri varnosti pa link na wireless security:

http://www.smallnetb...,214/catid,101/
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 283
  • Avtomobil: 997tt, T5, Superduke

Pravzaprav nisi off topic...

Linksys je odličen!

http://www.enaa.com/..._WRT54GL_Router

kaj tu piše Linux, tudi na mimovrste piše Linux verzija.

a to pomen da na visti dela ali ne?

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

ne, to pomeni, da je na njem naložen OS Linux
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 283
  • Avtomobil: 997tt, T5, Superduke

ok, hvala za hiter odgovor:)

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

kaj tu piše Linux, tudi na mimovrste piše Linux verzija.

a to pomen da na visti dela ali ne?

Kot so ti povedali, to pomeni, da sam usmerjevalnik teče na Linuxu. Tega kot uporabnik sploh ne boš opazil (ker boš konfiguracijo upravljal z grafičnim okoljem), se pa širi glas, da so routerji z Linuxom bolj stabilni od ostalih Linksysov tega ranga (konkretno WRT54G). Seveda vsi delajo z vsemi OSi.

WRT54GL bo torej prava izbira (oz. pri nas naj bi se smel prodajati le WRT54GL-EU?) :)
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Kot so ti povedali, to pomeni, da sam usmerjevalnik teče na Linuxu. Tega kot uporabnik sploh ne boš opazil (ker boš konfiguracijo upravljal z grafičnim okoljem), se pa širi glas, da so routerji z Linuxom bolj stabilni od ostalih Linksysov tega ranga (konkretno WRT54G). Seveda vsi delajo z vsemi OSi.

WRT54GL bo torej prava izbira (oz. pri nas naj bi se smel prodajati le WRT54GL-EU?) :)

Mah no ja stabilni so kar vsi linksysi, s tem da teli ki laufajo na linuxu pustijo še kakšne dodatne nastavitve prek konzole (meni je to pogoj, saj imam celo na mobilcu konzolo - perverzno :obrvi), kar je pri ostalih bolj kot ne nemogoče.

Pustijo tudi nadgradnjo z alternativnim firmwareom kot recimo dd-wrt ali tomato. Obstaja še nekaj bolj obskurnih nadomestkov, ki sploh nimajo grafike, openWRT recimo, ampak to pa je 2much tut zame :crazy

Je pa po mojem mnenju vsak linksys precej dobra stvar za tak denar. Posebej low-cost switchi ki delajo neverjetno dobro. Linksys-a je namreč prevzel pred leti sam CISCO, katerega mašinerija drži gor 3/4 interneta.
Prikaži več možnosti

Puhek
Puhek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 021
  • Avtomobil: Topless

Nekaj na to tematiko... treba se je zavedat, da so vse zaščite "wifi", nadomestilo fizični zaščiti klasičnega utp kabla. Nobena od wifi zaščit se ne ukvarja z zaščito podatkov samih, temveč je zgolj enkapsulator. S tem v mislih, je potrebno vedeti, da je najbolj ranljivi "čas" omrežja tisti, ko se neka oddaljena naprava "priklaplja" na omrežje samo.

Zato je WEP npr. popolnoma neuporaben, ker so inicializacijski vektorji (IV) premajhni in jih je za celoten ključ (64 ali 128 bit) dobiti dovolj zelo enostavno in zelo hitro. Vse kar je potrebno je dodatna wifi kartica z zmožnostjo injectiona.
WPA in WPA2 imata TKIP, kar je bolje, še zmeraj relativno neuporabno, če se izvaja deauthentication. AES pri WPA2 ne pomaga kaj dosti, saj za data injection dekripcija ni potrebna.

V principu je enkapsulacija podatkov kot zaščita neuporabna. V "paranoičnih" okoljih se zmeraj uporablja tudi sistemska zaščita na nivoju podatkov, kot je mac screening (neuporabno) ter radius avtentikacija. Seveda se tega posamezniku doma ne splača uporabljati.

Za "script kiddies" in "war driverje" je že WPA preveč, za nekoga, ki razume delovanje pa brezžičnost nikoli ne bo ovira. Tako da, paranoja je odveč, nastavite si routerje na wpa/2 kajti to odvrne večino.

lp.
Prikaži več možnosti