Skoči na vsebino

Zdaj gre pa zares: prenova moje E36

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
755 odgovorov v temi
Tayana
Tayana

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 175

Upam, da se bi našlo kaj primernega po dokaj ugodni ceni :ok veliko sreče :metalc
Objavljena slika
E30 316i / E30 325iT / E36 318iS / E46 320dT / E28 524td
Prikaži več možnosti
    • MrMrak je všeč

Bojan121
Bojan121

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 151
  • Avtomobil: BMW E21

Atteya, vso srečo pri projektu! Na naju z Andy lahko računata, če bo treba kej pomagat.
Prikaži več možnosti

UROSH
UROSH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 562
  • Avtomobil: E90 330iA E36 S65b40

Še malo pa bo akcija :blackeye
Zidovi, katere gradimo okoli sebe, da bi nas obvarovali pred zlim, imajo tudi slabo stran.
Obvarujejo nas tudi pred dobrim.
Prikaži več možnosti

mali
mali

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 463
  • Avtomobil: E46 320d 100kW, E30 316

Živ

Za kak del, ki bo manjkal in bi bil na odpadu lahko tud jst pogledam. By the mimo, ko se lih po Ita. sprehajam.
Drugač pa samo veselja vam ne sme zmankat. To je lepo delo!! Da iz nekaj narediš veliko.
:)

LP
:confused...:besen...:zmeden... :goodidea...:serviser...:gogo...:avto

Vse se da, če človek hoče!!
Prikaži več možnosti

atteya
atteya

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 855
  • Avtomobil: ultraviolet metallic 325i

Školjka, oziroma drug avto kupljen! Jutri grem ponj. Menda, če sem gorilo in urosha prav razumela se naslednji vikend začne zares. En 325 motor gre v gnilo školjko (drift projekt za urosha, iz gnile pa gre v ta drug avto. Potem pa še kup mlaenkosti, od notranjosti, pa raznih kozmetičnih dodatkov.
Edino za barvanje se ne moreva odločit. Jaz in Nixxon bi, gorila pravi, da ne. Ampak črnega avta si pa tud ne želim imet.
Vaši predlogi?:confused
Po žilah se mi pretaka BMW, pijte mi kri!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

M dreamer
M dreamer

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 077
  • Avtomobil: BMW E36 1.8ist

Glej barvanje: samo pri mojem drift projektu ko smo delali vsak dan in razstaviti vse malenkosti itd vzame ogromno časa in pomeni podaljšanje izvedbe vsaj za en mesec. Pa še to pod pogojem da se NIKJER ne pokaže kakšna rja ali kaj podobnega.
Drugače pa: Strokovnjaki ki ti delajo ti bodo najbolj pošteno svetovali saj poznajo avto in ostale dejavnike ki meni niso znani:ok
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 429
  • Avtomobil: Rdeča raketa

To verjamem. Mislim pa da dejstvo da bi npr. motorni prostor ostal črne barve, nobenega ne moti. Pobarvaš pač karoserijo in vse vidne dele (robovi vrat, stebričkov,...), pa pomoje niti nebi bilo toliko razstavljanja.

Podobno kot je Pero svojo bivšo sedmico pobarval.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 322
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

LMG je "barval" samo zunanjost, pa ni nobenega problema. Tudi sam sem videl že par podobnih primerov. Če delaš avto zase in ga v bližnji prihodnosti ne nameravaš prodajat, črna notranjost te pa ne moti, potem se mi barvanje ne zdi noben poseben problem. Glede na to, da bo avto verjetno temnejše barve črn motorni prostor in črni deli, ki so tako ali tako skriti za tapetami ne bi smeli bit noben problem. Pri temno modrem mene niti črne "pripirnge" ne bi motile :ok2
Sploh hudo bi pa izgledalo, če bi bil avto bel, stebrički in notranji deli vrat črni, prav tako motorni prostor, pa mogoče še pokrov motorja in pritljažnika :)
Prikaži več možnosti

luka87
luka87

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 408

To verjamem. Mislim pa da dejstvo da bi npr. motorni prostor ostal črne barve, nobenega ne moti. Pobarvaš pač karoserijo in vse vidne dele (robovi vrat, stebričkov,...), pa pomoje niti nebi bilo toliko razstavljanja.

Podobno kot je Pero svojo bivšo sedmico pobarval.

Kej takega je meni ful čudno, da bi barval samo vidne dele. Če že prestavljate motor potem imate motorni prostor skoraj prazen. Poberete dol še razne malenkosti, ga operete z vapom zamtirate z gobico in pobarvate to je cca 2-3 dni dela en dan pobereš vse dol in opereš avto, drug dan zamtiraš in pobarvaš in tretji dan samo nazaj sestavljaš. Pa še potem boš z zadovoljstvom odpru pokrov motorja in pokazal kaj se skriva pod njim. Če se resno lotite projekta potem bi predlagal da odstranite tudi poden v notranjosti in ga samo preventivno pregledate in morebitno rjo sudi sanirate ter zaščitite votle dele. Ker vrjetno na delate avta za 3 leta ampak za daljše obdobje in mislim da tu ne igra vloge če se čas predelave podalša za kak teden.

Samo moje mnenje!!

Polek teka pa najbol sami vete kaj vam dobpučajo finance,čas in pa nenazadnje tudi znanje in prostore ki jih koristite.

LP
Luka
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Hvala za dobre nasvete. Poden gre itak ven, ker se bo določene kable za akustiko moralo potegnit. Kolikor so majstri avto pogledali, je v zelo dobrem stanju kar se rje tiče.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

luka87
luka87

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 408

Hvala za dobre nasvete. Poden gre itak ven, ker se bo določene kable za akustiko moralo potegnit. Kolikor so majstri avto pogledali, je v zelo dobrem stanju kar se rje tiče.

Problem je pri strešnih oknih kjer lahko odvodni kanali malenkost spuščajo ali pa so ne pretočni-zadelani (posebaj če je avto parkiran pod milim nebom ali pa celo pod kakimi drevesi) pa potem na rahlo zateka voda ki se nabira v izolaciji v podnu in to je največja nevarnost za rjo. Vsekakor predlagam temeljit pregled karoserije pred barvanjem ker predvidevam da bo avto za dlje časa(vsaj na obsežnost projekta bi rekel tako)
Prikaži več možnosti

GORILA
GORILA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 955
  • Avtomobil: BMW E36 318 i bil

Školjka, oziroma drug avto kupljen! Jutri grem ponj. Menda, če sem gorilo in urosha prav razumela se naslednji vikend začne zares. En 325 motor gre v gnilo školjko (drift projekt za urosha, iz gnile pa gre v ta drug avto. Potem pa še kup mlaenkosti, od notranjosti, pa raznih kozmetičnih dodatkov.
Edino za barvanje se ne moreva odločit. Jaz in Nixxon bi, gorila pravi, da ne. Ampak črnega avta si pa tud ne želim imet.
Vaši predlogi?:confused

No Tako @atteya je dobro zastopla in se bo začelo v soboto nekaj že med tednom in to da se iz tastare školke vzeme ven motor. Glede barvanja če niko zrihta barvo do petka:-D bomo pobarvali še motorni prostor oz. kako se bo odločila ostala ekipa. Tukaj nastopita zaenkrat @urosh, ter @nowak glede štrihanja ostalo pa bo dobil za štrihat mojster.
:-D nič ni lepšega kot RWD :-D
Prikaži več možnosti
    • Eddy je všeč

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Kolk barve rabiš za motorni prostor?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 273
  • Avtomobil: Mašina

Ne razumem, zakaj taka sila.:confused Zdej mate priliko da se orng naredi...
Prikaži več možnosti

Fizikalac
Fizikalac

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 1 212
  • Avtomobil: Francoska omleta in 4WD

Men sploh ni jasno zaka se restavrira kup pleha? A , ja sentimentalna vrednost al kaj že. Mogoče so se pa potomci ustvarjali notri.
By Jerry: Bistvo vsega? Se mi zdi, da je v zmernosti. Biti moras dober - ampak ne prevec. Biti moras delaven - ampak ne prevec. Znat moras uzivat - ampak ne prevec. Prevec te ubije, ravno pravi odmerek iste snovi je zdravilo.
Prikaži več možnosti

tykee
tykee

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 937
  • Avtomobil: BMW E60 530d LCI

Sicer vas ne poznam dobro, ne poznam vašega finančnega stališča, ampak se tukaj moram strinjat s @MIHOLD-om.

Če je že enkrat vse razmontirano, se bi lahko naredlo tak kot se mora. Sploh, če se večinoma dela vse doma, ko ne rabiš plačat koga nevem koliko.

Kakorkoli se boste odločili, vam še enkrat zaželim veliko sreče in mirnih živcev :)