Skoči na vsebino

Zdaj gre pa zares: prenova moje E36

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
755 odgovorov v temi
atteya
atteya

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 855
  • Avtomobil: ultraviolet metallic 325i

Zadeva se ni začela :jok.
Prišlo je do težav, pa ne zaradi avta ali kakih delov in ne zato, ker bi kdo zatajil... čisto zaradi druge zadeve. Potrebujemo prostor, kjer bi lahko podrli 2 avtomobila in bi bil zaprt, pa po možnosti čim bližje LJ.
Bi zadevo tudi najela, samo da bi jo dobila.

:crazy :napaka
Po žilah se mi pretaka BMW, pijte mi kri!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 853
  • Avtomobil: ni BMW

Avto mora met zvok :ok.

Atteya: eh skoda. Upam, da vam cimprej rata to skup zrihtat ...
Rear tyres are evil and deserve to be punished accordingly!
My life changed when Sabine took me for a ride in M5 Ring-Taxi. :eek
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 760
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Oh garaza niti ni tak problem (manjsi kot ostalo, mislim) in jo bomo ze nasli, ceprav ze cel dan premisljujem in se trenutno res nic pametnega ne spomnim... sranje :blackeye

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

tykee
tykee

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 937
  • Avtomobil: BMW E60 530d LCI

Ma ce bi imeli taksno vreme, kot je bilo februarja (20stopinj in vec), bi bilo tezav vsekakor manj :) Saj je prav fajn na friskem luftu sraufat zadeve :)

Upam, da cimprej urihtate :)

Powered By:
BMW E60 530d LCI '08 ~ 173kW/235KM

Prikaži več možnosti

fast & the furious
fast & the furious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 332
  • Avtomobil: BMW E30, E38 730 dA

saj itak jaz vedno podpiram takšne projekte. ono prej je bila samo šala mala. kmalu boste vsi imeli možnost videti tudi moj projekt. torej:ok za atteyo :ok2
nisam ginekolog, al mogu da pogledam...
Prikaži več možnosti

schumi
schumi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 293
  • Avtomobil: 320i cabrio, 325i x2

Lepo da ste tok zagnani, sam da vam ne bo zmanjkalo dobre volje . :ok :ok :ok
BMW Motorsport
Prikaži več možnosti

Bojan121
Bojan121

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 152
  • Avtomobil: BMW E21

A se že kaj dogaja?
Prikaži več možnosti

Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 221

a že driftate?
lenivec, leni lenuh :hihi
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 799
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Avto ("novi" črni) bo počas šel na klepanje, drugi (modri) pa h mojstru Jožetu (v roku par tednov), kjer bo počakal da se ga sleče.

Ravno včeraj sva se pogovarjala kaj vse barvati in podobno. Vedno bolj se nagibava h opciji da se motorni prostor ne bo barval. Meni ni ravno všeč, po drugi strani ima pa Atteya prav, da motor itak vsi poznate in da se ga ne bo razkazovalo, poleg tega kombinacija vijolične zunanjosti ter črnega motornega prostora ni tako moteča kot kaka vijolično-rdeča kombinacija. Vsekakor se bodo barvali vsi vidni deli avtomobila, torej poleg zunanjega dela karoserije še utori vrat, prtljažnika in podobno. Glavni razlog za to je, da veliko poenostavi celoten proces, saj bi kompletno barvanje karoserije pomenilo še eno kolobocijo več. Spodaj bi se avto barval z nekim zaščitnim premazom proti kamenčkom - podobno kot je Eddy zaščitil Kadetta.

Drugače je pa večina bonbončkov že doma na lagerju, manjka še par vzdrževalnih stvari (nova lambda sonda, ogrevana stekla vzvratnih ogledal,...), ter odbijači. Odločila sva se naročiti komplet M odbijače ter pragove z ebaya, kopija originala iz ABS plastike, ker ostale varjante niso tako dobre. Alternativa je bil Riegerjev Infinity, pa je že Senna jamral da ga povsod zapne (odbijač je še nižji od M odbijača, kateri je že itak nižji od navadnega), naš forumaš s Hrvaške pa ga baje celo vsako leto popravlja, kar mi pa tudi malo ubije veselje imeti ga, še posebej glede na to da je najin avto daily-driver in se ga včasih parkira tudi bolj na hojladri. Tudi pritrditev tega Riegerja je kr neki, pa še širši je in izgleda kot da štrli. Ostali tuning odbijači ne pridejo v poštev, saj lastnica ne mara okroglih meglenk, ampak samo original štirioglate. Karkoli sem potem videl v tej kombinaciji je bilo grozno za pogledat.

Ko bo avto dokončan bo imel (predvidoma):
- Špera (že doma čiča pa čaka) :-D
- M odbijači ter pragovi
- M letvice na boku (to je tudi še potrebno kupit, ampak to se lahko naknadno naredi)
- Spojler, kakršnega je že imel (osebno bi raje brez, a lastnica vztraja :-D )
- BBS RX 8x17 (kakršne že ima sedaj) z novimi gumami ker je sedanje Eagle F1 pobralo po robu :damn
- Ogrevana ogledala (moram še skombinirat vse ki jih imam in kupit stekla)
- Ogrevane šobe za pranje vetrobranskega stekla (se da še dobiti original set za vgradnjo :-D na AA. V enem setu so šobe ter termostikalo (cca. 50€), v drugem pa komplet kablovje (cca. 50€) - če kdo hoče kataloške naj pove)
- Velik BC z obvolansko ročko (že imam, pravtako kable, pa še ene sem z Ebaya kupil, tako da ni hudič da skompletiramo - tudi senzor za temperaturo je nov in čaka vgradnjo)
- Senčniki z lučkami na stropu (že doma, so s HiM-ovega touring projekta)
- Samozatemnitveno ogledalo (že doma, je s HiM-ovega touring projekta)
- Digitalna klima (z modrega, kateri jo je imel že sedaj)
- Voznikov airbag (ko bo priložnost menjamo s kakšnim lepšim trikrakim volanom)
- Športni sedeži (z modrega, kateri jih je imel že sedaj)
- Letvice čez luči (jih imata oba :-D vendar bomo ponucali tiste s črnega)
- Meglenke (imata oba, ene bodo naprodaj)
- Zadnje bele luči (z modrega), v prihodnosti je želja lastnice clearglas zadnje luči
- Šibedah (z modrega, ker je električni in ker deluje :-D )
- Zadnjo polico z rolojem (iz modrega), rad bi tudi dobil tretjo zavorno luč - bomo videli
- Vse 4 šipe na elektriko (še nimam, imam obljubljene, samo so brez stikal, tako da za tole bom še videl kako pa kaj)
- Muzika, kot jo je modri že imel (spredaj tweeterji v A stebričkih, srednjetonci v vratih ter subi v panelih v vratih (bodo tudi barvani v barvo avtomobila), zadaj v prtljažniku pa sub v škatli ter ojačevalec ki vse to goni), potrebno je samo pogruntati kaj je crknilo ter tokrat kable malo bolje potegnit, da ne bo spet radio piskal. :damn

Poboldane stvari bodo v tem avtu na novo, ostalo je modri že imel.
Aja, avto bo dobil tudi zavarovanje proti vandalizmu, cause I have a feeling we're gonna need it (glede na to da kolega novega i30 ni imel niti 24ur, ko so mu ga spraskali). :damn :crazy

PS: Osebno imam željo da bi se vgradilo original set za pranje luči, predvsem zato, da bi se potem nekoč dokupilo še nivelacijo in vgradilo xenon-kit ter ga homologirali. Predvsem slednje mi je pomembno, ker nočem imeti problemov na tehničnih in pri postavnih možeh. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

N0wak
N0wak

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 507
  • Avtomobil: Mazda MX5&E46 320d&Mini

... pa je že Senna jamral da ga povsod zapne (odbijač je še nižji od M odbijača, kateri je že itak nižji od navadnega), naš forumaš s Hrvaške pa ga baje...

z odebeljenim delom se ne strinjam s tabo. iz mojih iskušenj je M tehnik odbijač ravn toliko visok/nizek kot serijski. (prvi odbijač)
pri compactu pa je zadnji M tehnik odbijač celo višji od serijskega, kako je pri full sized e36 pa ne vem.
govorim seveda o originalih. ponaredek je lahko tudi malo "dodelan" in zaradi tega nižji.

1983 Austin Mini 1000 & 1992 Mazda MX5 Drift Project by Napopke.si & 2004 BMW E46 320d Touring

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Zanimivo. Po vsej verjetnosti je res isto nizek, problem pa je da je M odbijač isto visok po celi dolžini, navaden pa je spredaj višji in se potem počasi niža.

Je pa res a ni tako nizek kot sem mislil, sem sedajle nekaj slik pregledal. No, vseeno, lepši pa je. :-D
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

N0wak
N0wak

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 507
  • Avtomobil: Mazda MX5&E46 320d&Mini

Zanimivo. Po vsej verjetnosti je res isto nizek, problem pa je da je M odbijač isto visok po celi dolžini, navaden pa je spredaj višji in se potem počasi niža.

Je pa res a ni tako nizek kot sem mislil, sem sedajle nekaj slik pregledal. No, vseeno, lepši pa je. :-D

to je pa res da je M spodaj raven navaden pa ni. da sta pa enako visoka se pa lepo vidi tudi po tem da je kolotečna plastika enaka za navadne in M tehnik odbijače.
drugače pa tudi ob montaži lip spojlerja na M tehnik odbijač le ta ni nič nižji. lip samo dodatno podaljša ravno dno odbijača.

1983 Austin Mini 1000 & 1992 Mazda MX5 Drift Project by Napopke.si & 2004 BMW E46 320d Touring

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Aha, no še ena zanimivost. :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik

Jep. Lip ga zniza samo za par mm, kokr je debela plastika, Tut js sem narocu lip, pa cakam nanj zdej. Ce bos kupoval, povej, mam kataloske za lip, cepe, vijake in nastavke. Cena za original vse skup pa pride okol 60 EUR.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

No, projekt še ni zamrl, je pa trenutno na isti točki že kar nekaj časa.

Notranjost sem podrl praktično celo, edino tepih še nisem uspel cel dol dobit, ker so mi tiste ojačitve armature napoto (pa še vreme :damn ). Kolikor sem videl je spodaj kar zdrav, edino ene dva udarca v poden je enkrat moral avto dobit, ker ima dve grdi buški, ki že rjavita, na podnu. To bomo poštimali.

Kolikor sem videl je desna stran bolj rjava, blatnik bomo itak zamenjal (budala nisem obeh sprednjih vzel ko sem imel šanso), prag pa se bo pošvasal. Leva stran je presenetljivo lepa. Oboja zadnja vrata se bodo menjala, saj sem dobil dokaj lepa taka z električnim pomikom, pravtako se bodo menjala prtljažna vrata, ker so tale že malo rjava.

M odbijači so že doma, tako da sedaj vse večje dele že imava, potrebno je nabavit samo še razne malenkosti kot so razni čepi za pritrditev odbijačev, nove gume za zadnjo šipo, stikala za električni pomik stekel,... :blabla Tudi ukradene reči (sprednji odbijač, meglenke, facelift ledvičke ter ventilator klime) sva že nadomestila (oziroma imava zamenjavo), z izjemo meglenk, te lahko pridejo kasneje. :damn

Sedaj čakamo Gorilo, da prideva na vrsto za kleparska dela. :-D

Slike sledijo v prihodnjih dneh, samo da jih zberem.

PS: Ne morte verjet kakšni šalabajzerji so eni. Luknja v blatniku je bila kar velika, zato sem parkrat pobrcal v rjavino in kaj odkrijem spodaj: nekdo je luknjo za blatnikom napolnil z žogicami alu-folije :crazy Res ne vem zakaj bi kdo to naredil, mater jim.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

luka87
luka87

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 408

PS: Ne morte verjet kakšni šalabajzerji so eni. Luknja v blatniku je bila kar velika, zato sem parkrat pobrcal v rjavino in kaj odkrijem spodaj: nekdo je luknjo za blatnikom napolnil z žogicami alu-folije :crazy Res ne vem zakaj bi kdo to naredil, mater jim.

JA to je pa cenovna uspešnica:fight :fight :damn :damn
Prikaži več možnosti

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 716
  • Avtomobil: 929rr

Kako ukradene reči...:confused kje, kdaj.....
A potem ne bo menjave karoserije??
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Bo.

Ko je bil modri avto pri Uroshu, so ponoči z njega ukradli dol sprednji odbijač (pred faceliftom) z meglenkami, facelift ledvičke, ter ventilator klime. Očitno nekdo sestavlja avto, katerega mu je uspelo usut. :crazy
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik

swashta .... folk je cist nor.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

fastfury
fastfury

Petrol Head

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 501
  • Avtomobil: 320i e36

swashta .... folk je cist nor.

x2 :crazy :damn :fight
Prikaži več možnosti