Skoči na vsebino

Zdaj gre pa zares: prenova moje E36

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
831 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 937
  • Avtomobil: sivo povprečje

Ta teden sem imel službeno pot in ker sem, prekleto pa moj timing, izbral ravno dan ko je bil službeni avto zaseden  :evil :angel sem bil primoran it na pot gorenjska -> Bovec -> Idrija s svojim avtom. :hihi 

Na poti čez Vršič sem srečal nekaj pohodnikov:

2022-09-21 10.14.59.jpg

Pot na gor proti Bovcu je dokaj slaba in ni bila v pretiran užitek, plus nastrelana je s turisti (ki se ful neradi umaknejo), je pot dol ful lepša (naslednjič je treba it v kontra smeri). Nato sem od Bovca proti T'minu ujel eno E61 z vrhniškimi tablicami in sva ga kar dobro peljala, kmalu se nama je od zadaj nalepil en lokalc (I think) v srebrni E46 ki očitno bolje pozna cesto in ima še manj samoohranitvenega nagona. :ok2 On je šel v ovinke next level, jaz se ne bi upal tako.

Dvakrat sem moral malo bremzat ker so v kontra smeri prehitevali v škarje in enkrat na polno ker je en Passat brihtno iz slepega ovinka ven prehiteval. :eek Na srečo so nove zavore in 30 let star ABS opravile svoje, on se je pa tudi uspel umaknit nazaj na svoj pas.

Dosedanje izkušnje s podvozjem: težko primerjam, ker je bil avto prej na dokaj bogih fedrih in amortizerjih, plus nimam izkušenj s čim drugim, boljšim ali slabšim, tako da berite te izkušnje znotraj teh okvirjev: nekatere ovinke se da res dobro odpeljati, podvozje dobro drži, iz ene par zelo zaprtih ovinkov ven je sprednji konec rahlo ušel, kar je itak lastnost BMWjev (optika je pomoje serijska za športno podvozje), plus tele gume imajo že nekaj let za sabo in jih bom prihodnjo pomlad zamenjal, tako da trenutno so pomoje šibka točka gume, čeprav so v nekaterih ovinkih še vedno odlično držale. Jasno vozim še vedno tudi še z več rezerve, tako da je še to.

V splošno sem v tej vožnji ful užival, bi še bolj če bi bile ceste še malo bolj prazne, a kaj čmo. Sem pa že pozabil kolk zamerim BMWju, ker v E36ko ni vgradil globinsko nastavljiv volan, ergonomiji za mojo postavo to reeees manjka. :damn Avto kot tak deluje super, predvsem motor, ki ima še vedno veselje vrteti se v obrate, obenem proizvede čudovit zvok. :love

2022-09-21 10.26.57.jpg 2022-09-21 10.44.13.jpg 2022-09-21 10.48.28.jpg 2022-09-21 11.08.28.jpg 2022-09-21 12.21.43.jpg

Urejal Nixxon, 23.09.2022, 01:15.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 896
  • Avtomobil: e46, e60, f39, S1000R

Lep u p.m.! :)

I did not tell half of what I saw, for I knew I would not be believed. Marco Polo, on his deathbed in 1324

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 002
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

To si naredil homologacijo starodobnika? Pa zaradi spremembe barve in gewind niso komplicirali pri statusu? Zdaj sem že pri parih slišal, da je bila barva problem...

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

A sedaj je še barva problem? :crazy Ne, registriran je kot navaden avto, ker sem se želel vozit in ne še čakat papirologijo. Ja gewinde sem mislil da bodo problem zato se tega nisem šel, samo za barvo sem pa mislil da je vseeno. Navsezadnje si 1992ga lahko tako barvo našprical na avto, prav tako obstaja podobna vijola barva za individual E36ke (kar sem izvedel pred pol leta).

Zaenkrat bom cestnino za tiste pol leta, kolikor je avto registriran, pač požrl, zavarovanje za letos do novembra imam tudi kar navadno, za naslednje leto je baje opcija Generali, ki ima cenejše zavarovanje za avte čez 30 let, samo letos tega nisem utegnil uredit, ker je bil avto uvožen 1995 in je tako v prometni vpisana ta letnica in mi popusta ne bi odobrili. Moram nekje dobit potrdilo o letu izdelave (se priporočam za info, mogoče BMW Slovenija?) za prihodnje leto.

Urejal Nixxon, 23.09.2022, 09:33.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 667
  • Avtomobil: FiST

Nisem zasledil, kak motor je not?

Sori lah zbrišeš post, sem na strani 39 vidu da piše M50B25TU :beer

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

auto23
auto23
  • Uporabnik
  • Sporočil: 403
  • Avtomobil: 350Z,LEXUS,Juke,V60

A sedaj je še barva problem? :crazy Ne, registriran je kot navaden avto, ker sem se želel vozit in ne še čakat papirologijo. Ja gewinde sem mislil da bodo problem zato se tega nisem šel, samo za barvo sem pa mislil da je vseeno. Navsezadnje si 1992ga lahko tako barvo našprical na avto, prav tako obstaja podobna vijola barva za individual E36ke (kar sem izvedel pred pol

Zaenkrat bom cestnino za tiste pol leta, kolikor je avto registriran, pač požrl, zavarovanje za letos do novembra imam tudi kar navadno, za naslednje leto je baje opcija Generali, ki ima cenejše zavarovanje za avte čez 30 let, samo letos tega nisem utegnil uredit, ker je bil avto uvožen 1995 in je tako v prometni vpisana ta letnica in mi popusta ne bi odobrili. Moram nekje dobit potrdilo o letu izdelave (se priporočam za info, mogoče BMW Slovenija?) za prihodnje leto.

Generali ima opcijo za dodatni 30% popust če se voziš do 6000km na leto. Perla.wiz.si je stran. Več lahko na zs.

Urejal auto23, 23.09.2022, 12:07.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

WhiteTiger
WhiteTiger
  • Uporabnik
  • Sporočil: 155
  • Avtomobil: E30 318is +4 ostale E30

Pohvale za skoraj končan projekt, sem ga odkril šele danes, prebral vse.

Cesta čez Vršič je problematična na par krajih, najbolj na začetku spusta proti KR Gori. Mi je pa časovno krajša in dosti boljša cesta čez predil.

Malo razmišljam, toliko kolikor sta dala v projekt v začetku in je potem stal par let, ali bi bilo mogoče dovolj, da bi imela že E36 M3, ki je bil takrat še "dokaj poceni"?

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Ja absolutno. Kolikor vem so se M3ji prodajali tudi po okol 7k€, samo dokler je cena tolk padla sva že tolk zabredla v projekt da ni bilo drugega kot naprej gonit. :frown 

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • WhiteTiger je všeč

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 089
  • Avtomobil: LEPO

Obračam glavo na vse strani, hodim po Vrhniki gore dole...ne vidim tega avta  :confused

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Avto je parkiran drugje, sem in tja se čez Vrhniko peljem z njim, pa upam da se bom vedno več. Je bil registriran šele par tednov nazaj.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Veljo je všeč

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 786
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Lepo sta ga zrihtala. :)
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 916
  • Avtomobil: creative technologie

Spregledal vse letošnje objave :). Čudovita izbrana barva...tamala je vidla fotko candya na ekranu, kr ni mogla nehat gledat :-D. Bravo za vztrajnost in za užitke za volanom :ok.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.