Skoči na vsebino

homologacija

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
17 odgovorov v temi
dejo
dejo

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 80
  • Avtomobil: e36_316i

kupiti bom moral nove gume in to hitro. Zdaj pa me nekaj zanima. Original so gor 185/65/15 ali 205/60/15, jaz bi dal gor 195/60/15, razlika je -3mm.
Ali za takšno spremembo rabim kakšne papirje,homologacije oz. mi lahko kakorkoli težijo na tehničnem ali cesti.
Prikaži več možnosti

E30
E30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 254
  • Avtomobil: BMW

NE!
Član KOS

Objavljena slika

Vozimo VSAJ po omejitvah, če po predpisih nočemo/moremo ....
Prikaži več možnosti

Bimmer
Bimmer

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 240
  • Avtomobil: F10, F31, I01

Zakaj bi pa dal gor to dimenzijo? Če so ti 185 preoske dej vsaj 205, ker 195 skor ni razlike.

f31.jpg

Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 383
  • Avtomobil: E30 325i MT2

ah kdo ti bo pa gledu, ko bi polcaji vedl kaj vse imam jsr NEhomologirano :crazy pol bojo pa teb zarad enih gum tezil, sej so cist povprecne gume, se opazl ne bodo!
Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

tomaz
tomaz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 959
  • Avtomobil: Audi A4 1.8 avant

Jaz imam tudi zimske gume 195/60/15 pa do zdej še nisem imel problemov, letne pa imam 205/60/15. Za letne je boljše da daš gor 205 lepše zgleda.
Prikaži več možnosti

oitge
oitge

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 362
  • Avtomobil: E46 320ci

Ja jaz sem tudi imel te mere gor, načeloma ni prava, vendar 100% ne bo težav.
Mene tudi zanima zakaj bi dal te dimenzije gor ???

:wave
Prikaži več možnosti

ponco
ponco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 479
  • Avtomobil: MB W212

Ce mene ustavjo pa mam 235 pa nc ne tezijo razen lansko sezono ker so ble ze cist plesaste pol ni panike da bojo teb tezil, ti sam gor dej pa srecno :avto

lp,
Prikaži več možnosti

dejo
dejo

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 80
  • Avtomobil: e36_316i

te gume bi dal gor zaradi cene, ker so ravno v akciji, so ene od boljših modelov za letošnje leto in pa verige za sneg, ki jih že imam pašejo tukaj gor...so malo širše vendar še ne toliko, da bi povečalo porabo, kar mi tudi dosti pomeni, saj se mislim letos kar precej navozit. glede lege na cesti pa sem pa že zdaj zadovoljen, tako, da ta ta faktor ne upoštevam več.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 563
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Obujam staro temo...
Stvar je takšna da bi rad homologiral distančnike. Distančniki so H&R, imam tuv ki ustreza mojem avtomobilu, zaplete pa se pri nekem potrdilu za montažo oz. obrazcu ki ga pri Avto Krki za distančnike nimajo. Hkrati fantje tudi nimajo izkušenj kako homologirati distančnike. Zaenkrat so mi rekli da bom moral sam sestaviti dopis z zakonskimi členi za vgradnjo distančnikov? Wtf?

Kateri kekci (institucija) v naši državi odločajo o tem. RTI? LPP? Kot nekateri vedo se ukvarjam s strojništvom, pa bom kar vprašal tako kot bi vprašal Štajerc o ljudeh ki nimajo pojma. Kire Lujzeke morem poklicat oz. kontaktirat?

LP
Prikaži več možnosti

sharkEr
sharkEr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 905
  • Avtomobil: Ape 50

Sicer nevem zakaj bi to homologiral, se mi zdi podobna varianta kot homologacija športnih diskov...malce nesmiselno, ampak ok

jaz sem v takih primerih poizkušal homologirat drugje, tam kjer manj komplicirajo (na hitro pregledajo papirje, mogoče kakšna fotka in vpis v karton).

enostavno se pripelješ z vozilom, brez predhodnega klica in se delaš neumnega, tako gre se najboljše skozi, žalostno, ampak takšno je stanje glede homologacij pri nas

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Sicer nevem zakaj bi to homologiral, se mi zdi podobna varianta kot homologacija športnih diskov...malce nesmiselno, ampak ok

jaz sem v takih primerih poizkušal homologirat drugje, tam kjer manj komplicirajo (na hitro pregledajo papirje, mogoče kakšna fotka in vpis v karton).

enostavno se pripelješ z vozilom, brez predhodnega klica in se delaš neumnega, tako gre se najboljše skozi, žalostno, ampak takšno je stanje glede homologacij pri nas

Ne pali? Verjetno bom šel drugam... Ja pri meni se plavi kar radi upiknejo, prvo itak auspuh. Potem pa ko vidijo da iz te moke ne bo kruha, pa začnejo iskati druge zadeve. Pa gre se mi tudi zaradi kaska in zavarovalnice, pač da nebi iz ceste zletetel ker nisem imel homologiranih distančnikov... :laugh

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 091
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Homologacija distancnikov wtf, a so te ze kdaj pojahal al kako?
Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 945
  • Avtomobil: bmw

Se ucas kr nasmejis na tem forumu:)
Kramp pa lopata:metalc
Ce rabi kdo kake storitve iz gradbenistva me lahko kontaktira..okolica savinjske regije :)
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Se ucas kr nasmejis na tem forumu:)

Kaj je tu smešnega?
Prikaži več možnosti

Rage
Rage

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 887
  • Avtomobil: trio ///M technik

kot je napisal, dokler je vse ok (in ne daš kaj čisto preveč čudnega na avto) ni panike, če pa pride do nesreče, bo pa zavarovalnica vtaknila svoj nos v VSE in tudi uporabila karkoli bi lahko, da se premija ne izplača v celoti ali sploh ne. In tu so nehomologirane zadeve (za zavarovalnico) kot naročene.
Lahko je nevem kako banalna zadeva, če dokažejo da 'avto v času nesreče ni bil tehnično izpraven' ni izplačila ampak kvečemu še skasiraš kazen.

Moj primer:
nalet od zadaj, ko sem se ustavil na stop znaku.
Ko je prišla policija, je povzročitelj najprej rekel policaju 'da se mu zdi da moj avto ni tehnično izpraven'.
Takrat sem bil še kako vesel, da sem imel vse predelave (dimenzije gum/platišč, izpuh) vpisane.

Urejal Rage, 23.03.2019, 18:57.

1997 E36 328i coupe ///M technik, 2003 E46 320i touring ///M technik

sigpic76105.gif

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in sash uporabnikom je všeč to sporočilo

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 881
  • Avtomobil: UFO

Je kdo homologiral projekt avto v Nemčiji in ga potem uvozil nazaj v Slo kjer so vpisali spremembe iz Nemške homologacije? Konkretno se gre za body kit ter močnejši motor kateri ni bil serijsko v tej karoseriji?
Me mika en projekt ampak ga legalno pri nas nebi mogel homologirat, v De pa lahko.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 584
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

kot je napisal, dokler je vse ok (in ne daš kaj čisto preveč čudnega na avto) ni panike, če pa pride do nesreče, bo pa zavarovalnica vtaknila svoj nos v VSE in tudi uporabila karkoli bi lahko, da se premija ne izplača v celoti ali sploh ne. In tu so nehomologirane zadeve (za zavarovalnico) kot naročene.
Lahko je nevem kako banalna zadeva, če dokažejo da 'avto v času nesreče ni bil tehnično izpraven' ni izplačila ampak kvečemu še skasiraš kazen.

Moj primer:
nalet od zadaj, ko sem se ustavil na stop znaku.
Ko je prišla policija, je povzročitelj najprej rekel policaju 'da se mu zdi da moj avto ni tehnično izpraven'.
Takrat sem bil še kako vesel, da sem imel vse predelave (dimenzije gum/platišč, izpuh) vpisane.

Če ni nekaj očitno predelano, mislim da se zavarovalnica ne bo vpiknila v to. Jaz tudi imam večje diske spredaj in zadaj in nehomologiran eibach pro-kit, ampak ni to nič tako očitnega, da bi pri cenitvi škode sploh opazili. Sploh, če gre za kakšno staro kanto, ti itak več kot kakšnega jurja ne bojo dali v nobenem primeru. Za njih je to takšen drobiž, da se jim niti ne da časa s tem izgubljat in iskat dlake v jajcu, da bi morda našli kaj neizpravnega. Če pa povzročiš nesrečo s smrtnim izidom, potem pa mora avto obvezno na izredni tehnični in potem si ga pa res naj*bal.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

symch
symch

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 61
  • Avtomobil: E46 330i

Ima kdo izkušnje s homologiranjem dimenzij pnevmatik, ki tovarniško niso predpisane? Recimo da bi hotel na E46 namontirati 18x8.5 in vse gume 225/40 ali kaj podobnega?

Prikaži več možnosti