Skoči na vsebino

Splošno o mobilnih telefonih - koristna navodila, nasveti, triki

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
1217 odgovorov v temi
elkodu
elkodu

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 904
  • Avtomobil: e36,e46,e83,e84,f34

Kaj se lahko zgodi samsung s7 edge20190816_004829.jpg
Kaj se lahko zgodi samsung s7 edge20190816_004829.jpg
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 623
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Rabim eno pomoč.

Moj samsung galaxy A6+2018 je začel nenormalno porabljat baterijo v 10. urah iz 100% na 25%. Prižgan imam wifi in nekaj aplikacij, vendar imam to nekako konstantno in ni bilo take porabe. danes sem izklopil internet in prisilno zaustavil nekaj programov, dal polnit na 100% in v 30minutah je šlo 6% baterije brez kaj delat na telefonu.

hvala za kakršen kolo namig, nasvet pomoč. 

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 866
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Za začetek poglej v nastavitvah pod baterijo, kaj naj bi kurilo največ baterije. Potem lahko pregledaš aplikacije, če je kaj sumljivega notri. V najslabšem primeru narediš pač reset na tovarniške nastavitve, če restart telefona ni pomagal. Če ne pomaga nič, je problem verjetno hardwarske narave.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 505
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Reset na tovarniške nastavitve. Backupiraj slike na računalnik, seznam klicev in SMSov (npr. aplikacija SMS backup and restore), ter ostalih morebitnih programov, če nimajo oblačnega backupa. Potem pa reset in jovo na novo vse nalagat. Pri tem boš ugotovil da vsaj četrtino appov dejansko ne rabiš.

Sem prejšnji teden sodelavki resetiral telefone od njenih otrok. Mater, en telefon je imel nekaj nameščeno, da se ji je vsakih 30 sekund reklama za lidl čez cel ekrat pokazala. :crazy Jest bi znorel da bi telefon kaj takega dela.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik

vidim da sta dve temi o mobilcih zelo podobni.

Evo moj telefon je pristal na servisu,bojda baterija. Bomo vidli kaj bo ko ga grem iskat. Poraba je bila taka da je kar 10 % zaloge iz baterije požrlo in to po tovarniških nastavitvah. sEm pa tudi opazil da je med polnjenjem nek rumen trikotnik ven skakal. 

Bom poročal kako in kaj.

kakšen nasvet ali mogoče uporabljate te brezžični QI sprejemnik za brezžično polnjenje. Kako se to obnese v praksi ali sploh je za kaj, ali je stran vržen denar. Kako pa je pol če hočeš kakšne slike s telefona prenest to gre običajno na kabel.

UniverzalenbreziniQIBaseusMicrofiberspre

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Kolega ga uporablja in se mu baje dobro obnese. Sicer uporablja drugo firmo, a vseeno. V parih letih ga še ni dol vrgel, tako da že mora bit ok. On ga povečini fila v avtu.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik

Ta info je že nekaj vreden, mogoče si nabavim kaj da ne bom skoz kabel not vtikal.

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 901
  • Avtomobil: --------:)

Nbavil p30 pro 256..kj te vem. Pohvala kameri. Ostalo ne vem.. Pac prvi moj fon nad 400 eur..
recimo slika brez flesa ob 21.

Pripete slike za predogled

• IMG_20191028_145935_275.jpg
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti
    • tomazic89 je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 341
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... a mi lahko kdo pove kako se lahko na Huawei telefonu "ugasne" da ti pri tipkanju sam popravlja besede?

... sem ves čas mislil, da ko pišem je to zato ker falim črko zaradi premajhne tipkovnice glede na prste.... na forumu je sprejemljivo :) ampak ko pišeš uradne zadeve pa izgleda smešno in ne berljivo....

... v glavnem pri določenih besedah mi popravi črko in nova beseda dobi drugačen pomen ali pa zgleda čudno...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 387
  • Avtomobil: Chevrolet Kalos 1.4

Jaz sem si namestil novo tipkovnico iz Google Play-a. Mislim da je "Gboard". Pri popravkih besedila sem samo odkljukal kvadratek in dela BP.

Urejal Martini Racing, 27.11.2019, 09:37.

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Vprašanje: ali tej magnetni nosilci za pametne telefone v avtih nič ne zmedejo kakih sistemov v telefonu samem, npr. kompas, žiroskop in podobno?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Octan
Octan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 86
  • Avtomobil: e39

Jaz nisem opazil nobenega "čudnega" vedenja.

Žiroskop sem dejansko včeraj na hitro probal (slika na zaslonu normalno spremeni orientacijo, če telefon postaviš vodoravno ali navpično, ko je na nosilcu), navi, ki verjetno uporablja kompas, sem tudi že imel prižgan, in je vse delalo normalno.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 506
  • Avtomobil: Mystic blau oil guzzler

Moj honor8  je že nekaj star in bom v kratkem kupil nov telefon, kolega pa ravno prodaja 2 leti star iphone7...čem vzet to zadevo ali mi je za ta denar, 150€, bolje vzeti nov telefon? 

Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 785
  • Avtomobil: Bmw

Moj honor8  je že nekaj star in bom v kratkem kupil nov telefon, kolega pa ravno prodaja 2 leti star iphone7...čem vzet to zadevo ali mi je za ta denar, 150€, bolje vzeti nov telefon?

Novega vzemi.

Pri starih telefonih itak postane jeba, ker se nonstop posodabljajo, in jih scasoma totalno zabase (internet)...
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

gapixo
gapixo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65
  • Avtomobil: dizel power laguna seca

jaz sem se do nedavnega uporabljal moj stari iphone 7, ko so mi zasegli bivsega X-a, in povem, da do 300€ sigurno nebos dobil bolsega telefona, no mogoce ze iphone 8 ?  za 150€ bi definitivno vzel 7ko.

Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 506
  • Avtomobil: Mystic blau oil guzzler

Haha, evo glih zarad tega sem v dilemi...ja, nov telefon je le nov, iphonei pa naj bi sloveli po nekem smooth delovanju skozi vse zivljenjsko obdobje...pa jst nisem nek heavy user...
Bom videl ce mi ga bo dal na probo vsaj za kak dan pa da vidim to superiornost.
Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 866
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Skozi vse življenjsko obdobje vsekakor ne, delajo pa gladko več let, oz. dokler ne updataš na novejši iOS (v kar si prisiljen, ko ti v brskalniku nenadoma noče več slik prikazovat). Izkušnja sicer z iPadom.

Prikaži več možnosti

outsider
outsider

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 408

Skozi vse življenjsko obdobje vsekakor ne, delajo pa gladko več let, oz. dokler ne updataš na novejši iOS (v kar si prisiljen, ko ti v brskalniku nenadoma noče več slik prikazovat). Izkušnja sicer z iPadom.

Ne vem koliko je dolocena zivljenska doba teh pametnih telefonov, vendar 4+ leta star iPhone 6s, ki je se kot najstarejsi model dobil zadnjo posodobitrv iOSa, dela gladko, tekoce. Isto star samsung, v istem cenovnem razredu takrat, je ze vec kot leto v pokoju, pa ze pred tem, je bilo delovanje dalec od tekocega. Mam zdej 11 Pro, pa se po tekocem in hitrem delovanju komot se vedno primerjata, problem nastane le v bateriji, ki sem jo pa zastonj menjal po dveh letih, in se vedno zdrzi cel dan konkretne uporabe.
Tudi jaz bi vzel rabljen iPhone pred novim v tem cenovnem razredu, nisem pa se imel priloznosti preveriti teh Xiaomijev, OnePlus in ostalih “cenejsih” telefonov, lahko govorim samo za Samsung, Huawei ter Apple.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.