Skoči na vsebino

Nove slovenske e-vinjete 2022

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
3709 odgovorov v temi
Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 570
  • Avtomobil: E39 530dTA

Ko kupis novo na iste tablice, kot ze imas obstojoco, ali zacne avtomatsko veljati po poteku stare, ali moras sam dolociti tocen datum zacetka veljavnosti nove?
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 056
  • Avtomobil: ///M235i

Sam določiš veljavnost nove. Ne moreš pa izbrati datuma, ko je še vinjeta veljavna. Torej če ti poteče jutri, označiš jutri, ker ti današnji dan ne bo niti sprejelo (program zavrne, ker kaže veljavnost do danes polnoč).

Urejal DJ Falco, 24.11.2022, 19:04.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 015
  • Avtomobil: 1.6i, 2.0d, 4.2, 5.7

Kje pa lahko pogledas veljavnost vinjete BREZ da se logiras (in napol sleces za njih) na njihovo stran? Klic dars?

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 226
  • Avtomobil: BMW x

Tudi če se logiraš očitno ne pomaga dosti, ker compi DARSa rabijo več kot pol ure, da ti avtomatsko odgovorijo na mail ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator
  • Sporočil: 11 471
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

kako pa gre tole sedaj v novem sistemu, če recimo vinjete več ne potrebuješ in bi jo prodal? Je pogoj odjava vozila ali se da samo vinjeta da gre v prodajo in zamenja lastnika, kake so opcije ko vinjete več ne potrebuješ pa da nekaj dobiš nazaj? :)

Ključen pogoj za uveljavljanje vračila sorazmernega dela vrednosti e-vinjete je odjava vozila iz prometa. Če bo DARS zahtevku ugodil, lastnik vozila dobil povrnjen sorazmerni del zneska nakupa e-vinjete, zmanjšan za nadomestilo za vodenje postopka (6 EUR). Ko bo vozilo ponovno registriral, pa bo zanj morali kupiti novo e-vinjeto.

Vir: DARS

Torej, ne moreš prodati drugi osebi, ampak je pogoj odjava vozila, potem pa ti DARS vrne sorazmerni znesek (kot pri registraciji).

Urejal gerchy, 25.11.2022, 11:52.

cana.png

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

...

Torej, ne moreš prodati drugi osebi, ampak je pogoj odjava vozila, potem pa ti DARS vrne sorazmerni znesek (kot pri registraciji).

@gerchy, če bi se dalo, bi nekateri prodali tudi svojo mamo ...  :-D

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

AsdAsd
AsdAsd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 318
  • Avtomobil: E46 320i

Kje pa lahko pogledas veljavnost vinjete BREZ da se logiras (in napol sleces za njih) na njihovo stran? Klic dars?

Probas kupit novo vinjeto na isto tablico, stran ti potem zavrne in ti javi da je na tablci še veljavna vinjeta. Sem jih sam klical če mi lahko povejo veljavnost in mi ni smel povedat, je pa mi povedal da lahko preverim na ta način da probam kupit novo.

Urejal AsdAsd, 25.11.2022, 12:02.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 857

Ključen pogoj za uveljavljanje vračila sorazmernega dela vrednosti e-vinjete je odjava vozila iz prometa. Če bo DARS zahtevku ugodil, lastnik vozila dobil povrnjen sorazmerni del zneska nakupa e-vinjete, zmanjšan za nadomestilo za vodenje postopka (6 EUR). Ko bo vozilo ponovno registriral, pa bo zanj morali kupiti novo e-vinjeto.

Hvala, sem šel gledati tudi potem na uradno njihovo stran in sem si tudi tako nekako razlagal prebrano.

Sicer jaz imam eno letno vinjeto in je ta izkoriščena na polno. Bo pa treba kupiti novo (1.2.23) saj se leto hitro obrne.

Vprašanje se mi je porajalo zato, ko je @antasi napisal da jo proda. Verjetno z tablico vred ali so kaki drugi prijemi v ozadju ali...... who knows :)

Urejal Taucher, 25.11.2022, 13:01.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer und Porsche 4S triber; cars engine: D4, R4, R6, B6, AD and in the end USA V8

Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik

Probas kupit novo vinjeto na isto tablico, stran ti potem zavrne in ti javi da je na tablci še veljavna vinjeta. Sem jih sam klical če mi lahko povejo veljavnost in mi ni smel povedat, je pa mi povedal da lahko preverim na ta način da probam kupit novo.

Samo stran ne omogoca nakupa kot Gost. Torej se moras registrirati na dars. Se pravi ne mores nelogiran preverit. Mogoce edino na petrolu?

Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.zurnal24...-vinjete-386868

Free možnost je bila za preverbo, samo se je en pe.de pritožu infakinformacijski pooooobllllaščenki, da gre za vdor v zasebnost. tk da prst v r..   ali  pa jim z registracijo na njihovi strani dati vse podatke.

Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 035
  • Avtomobil: :(

150e je polovička.
Ne sej to se strinjam , jebi ga zajebal si, plačaj... Samo malo več tolerance bi lahko bilo, ampak ja jebi ga, je kar je :D

Kako so te pa dobli? Kje so soloh ti fotoaparati?
Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

snowlotus
snowlotus
  • Uporabnik
  • Sporočil: 225
  • Avtomobil: A6 3.0 BiTDI & A4 3.0 TDI

Eno tako kamero boš našel pri izvozu/uvozu Ljubljana Rudnik. Ne moreš je zgrešit.
Prikaži več možnosti
    • HiM je všeč

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik

Tista kamera je bela. Namenjena je pa za tovornjake. Darsovci uporabljajo modre kamete ki zgledajo kot Et vesoljcek. Torej je pravokotna vodoravno in ima vec oci/kamer. Skoraj vedno je npr pred mejnim prehodom Obrezje.

Prikaži več možnosti
    • franci je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 63 337
  • Avtomobil: sivo povprečje

Torej bi lahko za avto, ki ga registriraš maja in odjaviš novembra, uveljavljal vračilo "polovice" vinjete?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator
  • Sporočil: 11 471
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Da, tako jaz razumem zadevo.

cana.png

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 63 337
  • Avtomobil: sivo povprečje

Prihodnje leto po vsej verjetnosti sprobam. :-D 

Mi je kar mal neverjetno da nam grejo tolk na roko, sam vseeno.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

davl
davl
  • Uporabnik
  • Sporočil: 137
  • Avtomobil: e36 Cabrio 328

Iz izkušenj povem, da zadeva deluje.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 304
  • Avtomobil: creative technologie

Če ne bi bili zakonsko obligirani da to omogočijo v kateri od točk, verjemi, da ne bi šli na roko  :).

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 627
  • Avtomobil: LEPO

Saj zato pa hočejo skoraj več dokazil kot jih dobiš ob nakupu, da ja čimveč ljudi zavrnejo.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Če ne bi bili zakonsko obligirani da to omogočijo v kateri od točk, verjemi, da ne bi šli na roko  :).

Se strinjam ... pred leti sem na AC ponoči povozil zajca, klical policijo, ki je naredila zapisnik in šel naslednji dan še na DARS prijavit škodo, pa so me zavrnili, ker na kraj poleg policije nisem klical še njihovega obhodnika ... in so mi samo še pokazali vrata ...

Če ne bi imel v žlahti šefa tistega dela AC bi gladko   :cikpavza

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.