Skoči na vsebino

Generali - najslabša zavarovalnica?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
162 odgovorov v temi
racer80
racer80

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 014
  • Avtomobil: 3xe32,e34,e30 3??e36cab.

Ker imam eno neprijetno izkušnjo z zavarovalnico Gererali, sem se odločil, da jo delim z vami v kolikor boste imeli podobne probleme da se že v naprej pripravite, da vas bo bolela glava...:fight :fight :fight :damn

Imel sem karambol z e32 v začetku leta pri katerem nisem bil ne kriv ne dolžen mi je danes zavarovalnica že po treh treh tednih predhodnega obljubljanja poslala poravnavo:damn :fight :crazy

Vas zamima kakšna je?

Ni problem izgleda takole:barf
No vse skupaj se je začelo takole:

9.1 imam karambol
14.1 grem prijavit škodo najprej v Sežano in ker naj bi cenilec prišel šele čez par dni:crazy sem se odločil da grem v Koper in vse uredim tam. V Kopru pridem do cenilca Aleša Griparič mi poslika avto in mi da nekaj obrascov za izpolnit in mi z vsemi skupaj napoti na servis...
17.1 peljem avto na Avto aktiv in dobim prvi hladen tuš... Ta:crazycenilec mi ni napisal osnovnega zapisnika, kličem dežurne cenilce in se mi tri dni ne javljajo na tel (breri telefone imajo za obeske na klučih) poleg tega pa izvem da moram vsak poseg v vozilo predhodno plačati ker generali nimajo pogodbe z njimi... cool:damn

19.1 grem po avto na Avto aktiv, ker bi drugače še danes stal tam

21.1 prikličem tega Aleša in ga ne dobim potem pokličem v Ljubljano in že po nekaj 10.ih klicih uspem dobiti nekoga, ki se mi je oglasil na telefon... Bil je nek šef pa ne vem kater, uglavnem mu razložim primer potem pa mi je zatrdil, da bo obvestil tega cenilca, da me bo poklical. In res me je klical cenilec,ki pa ni bil ravno najboljše volje takoj sva si izmenjala par sladkih besed in rezultat je bil nekaj dni kasneje... Dobil sem osnovni zapisnik

V začetku februarja:

osnovni zapisnik alias nov šok

napačni podatki o avtomobilu in površno opravljen zapisni pozabil napisati veliko uničenih delov

zopet telefoni gor in dol in probem je bil predračun zakaj? zato ker ga je potrebno plačati 5% od vrednosti (cca 150 eur)

No to se je vleklo do nekje sredine marca ko mi je zatrdil da bo urgentno poslal ponudbo, ki sem jo pravkar prejel... V tem času sem dobil predračun po zapisniku in znaša 2400 eur, in še nekje 1000 eur dodatne škode ki je niso hoteli še enkrat pogledati... No ponudba znaša 750eur:damn :damn :damn :damn :damn :damn :damn :damn :damn :fight :fight :fight :fight :fight :fight :fight
in ko sem govoril z cenilcem in mi je rekel, da je ponudba dobra saj smo prišli na vrednost celega avta............................... ............................ .......
Če bi mi to rekel v oči oziroma da bi bil zraven mene bi verjetno tudi on vlagal kakšen odškodninski zahtevek.

Skratka generali je za mene definitivno NAJSLABŠA ZAVAROVALNICA v Sloveniji v Kopru pa je cenilec poln samega sebe in povrhu še aroganten in žaljiv. Kaj si o vsem tem mislite vi in ali se najde kak korenjak na forumu, ki bi mi pomagal napisati kakšno pametno pritožbo na vse skupaj?

In ker mam vsega danes poln k....c grem zdej na pir!
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

nič novega ne slišim oz. berem...

veliko ljudi se pritožuje nad njihovimi cenilci in splošno ko se gre za povračilo denarja.
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 397
  • Avtomobil: 335i

Jaz mislim da je Triglav glede avtomobilskih zavarovanj kar najboljša izbira. Cene so med najbolj ugodnimi, bonifikacijo se da zrihtat brez večjih težav, pa še kar se tiče povračila ne delajo kakih problemov.. Vsaj moje izkušnje so zelo dobre, od drugih pa tudi še nisem kaj slabega slišal.
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 545
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Generali, za izkušene voznike :ok2

Mater ej temu cenilcu bi moral tale list zariniti vsaj v gobec, če ne že kam drugam. Žalostno in hkrati velikega besa vredno je pa predvsem to, da so zavarovalnice vse mokre in ne vem še kaj, ko privabljajo kliente, ko pa je treba plačat škodo pa takole. Vse bi blo treba mal premetat, pa bi blo.
Prikaži več možnosti

Tomaz40
Tomaz40

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 851

Jaz mislim da je Triglav glede avtomobilskih zavarovanj kar najboljša izbira. Cene so med najbolj ugodnimi, bonifikacijo se da zrihtat brez večjih težav, pa še kar se tiče povračila ne delajo kakih problemov.. Vsaj moje izkušnje so zelo dobre, od drugih pa tudi še nisem kaj slabega slišal.

No s Triglavom ima pa moja družina slabe izkušnje. So tudi nekaj mutili z zapisniki, pa popisali samo pol škode ter trdili, da je bila ostala polovica narejena že prej (pa ni bila in vsak 5 letni otrok bi to videl). V glavnem samo sranje s Triglavom in od takrat imata starša avto zavarovan pri AS, jaz se pa tudi raje držim stran od Triglava in sem tudi na AS.
Prikaži več možnosti

flyer
flyer

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 913
  • Avtomobil: Murano

Ker imam eno neprijetno izkušnjo z zavarovalnico Gererali, sem se odločil, da jo delim z vami v kolikor boste imeli podobne probleme da se že v naprej pripravite, da vas bo bolela glava...:fight :fight :fight :damn

Imel sem karambol z e32 v začetku leta pri katerem nisem bil ne kriv ne dolžen mi je danes zavarovalnica že po treh treh tednih predhodnega obljubljanja poslala poravnavo:damn :fight :crazy

Vas zamima kakšna je?

Ni problem izgleda takole:barf
No vse skupaj se je začelo takole:

9.1 imam karambol
14.1 grem prijavit škodo najprej v Sežano in ker naj bi cenilec prišel šele čez par dni:crazy sem se odločil da grem v Koper in vse uredim tam. V Kopru pridem do cenilca Aleša Griparič mi poslika avto in mi da nekaj obrascov za izpolnit in mi z vsemi skupaj napoti na servis...
17.1 peljem avto na Avto aktiv in dobim prvi hladen tuš... Ta:crazycenilec mi ni napisal osnovnega zapisnika, kličem dežurne cenilce in se mi tri dni ne javljajo na tel (breri telefone imajo za obeske na klučih) poleg tega pa izvem da moram vsak poseg v vozilo predhodno plačati ker generali nimajo pogodbe z njimi... cool:damn

19.1 grem po avto na Avto aktiv, ker bi drugače še danes stal tam

21.1 prikličem tega Aleša in ga ne dobim potem pokličem v Ljubljano in že po nekaj 10.ih klicih uspem dobiti nekoga, ki se mi je oglasil na telefon... Bil je nek šef pa ne vem kater, uglavnem mu razložim primer potem pa mi je zatrdil, da bo obvestil tega cenilca, da me bo poklical. In res me je klical cenilec,ki pa ni bil ravno najboljše volje takoj sva si izmenjala par sladkih besed in rezultat je bil nekaj dni kasneje... Dobil sem osnovni zapisnik

V začetku februarja:

osnovni zapisnik alias nov šok

napačni podatki o avtomobilu in površno opravljen zapisni pozabil napisati veliko uničenih delov

zopet telefoni gor in dol in probem je bil predračun zakaj? zato ker ga je potrebno plačati 5% od vrednosti (cca 150 eur)

No to se je vleklo do nekje sredine marca ko mi je zatrdil da bo urgentno poslal ponudbo, ki sem jo pravkar prejel... V tem času sem dobil predračun po zapisniku in znaša 2400 eur, in še nekje 1000 eur dodatne škode ki je niso hoteli še enkrat pogledati... No ponudba znaša 750eur:damn :damn :damn :damn :damn :damn :damn :damn :damn :fight :fight :fight :fight :fight :fight :fight
in ko sem govoril z cenilcem in mi je rekel, da je ponudba dobra saj smo prišli na vrednost celega avta............................... ............................ .......
Če bi mi to rekel v oči oziroma da bi bil zraven mene bi verjetno tudi on vlagal kakšen odškodninski zahtevek.

Skratka generali je za mene definitivno NAJSLABŠA ZAVAROVALNICA v Sloveniji v Kopru pa je cenilec poln samega sebe in povrhu še aroganten in žaljiv. Kaj si o vsem tem mislite vi in ali se najde kak korenjak na forumu, ki bi mi pomagal napisati kakšno pametno pritožbo na vse skupaj?

In ker mam vsega danes poln k....c grem zdej na pir!

Novoletna jelka.
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik

No s Triglavom ima pa moja družina slabe izkušnje. So tudi nekaj mutili z zapisniki, pa popisali samo pol škode ter trdili, da je bila ostala polovica narejena že prej (pa ni bila in vsak 5 letni otrok bi to videl). V glavnem samo sranje s Triglavom in od takrat imata starša avto zavarovan pri AS, jaz se pa tudi raje držim stran od Triglava in sem tudi na AS.

Mi imamo sicer vse pri AS (2 avtomobila, 2 hiši...), samo moj avto je na Triglavu. Ker kljub temu, da imamo vse pri njih zavarovano, in da so agenti v tisti poslovalnici naši dobri prijatelji, pri AS ni bilo variante za bonifikacijo dobit. Pri Triglavu so jo pa zrihtali. In tudi potem ko sem imel karambol, če bi se tistemu sploh lahko tako reklo, niso nič komplicirali, še celo levi žaromet so mi priznali čeprav je bil (zelo) malenkostno poškodovan že od prej... Tudi par kolegov, ki imajo tam zavarovano, je reklo, da nikoli ni bilo nobenih težav. No zgleda imaš povsod vse.
Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 8 055
  • Avtomobil: Mercedes S 600 L w220

Ja bo kar držalo da je Triglav najboljša zavarovalnica ker imajo "keš" razno na novo odprtimi zavarovalnicami jaz nebi zavaroval ker samo iščejo stranke in obljubjajo neke posebne ugodnosti itd.
Mercedes&BMW fahrer:metalc
Uživam v vožnji ne v hitrosti:ok
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 41 781
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Meni je Triglav zakon! Nikoli nobenih problemov!
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Goran_82
Goran_82

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 358
  • Avtomobil: E46 323i

Če maš samo obvezno zavarovanje (samo AO), ti je čisto vseeno kje imaš zavarovano oz. zavaruješ tam, kjer je najceneje. Ker ti od tega zavarovanja itak nimaš nič, ker gre za zav. odgovornosti do tretjih oseb.
Čim pa zavaruješ svoje premoženje (torej kasko oz. delne kombinacije) je pa zelo priporočljivo izbrati kako večjo, uglednejšo zavarovalnico.
Prikaži več možnosti

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 739
  • Avtomobil: Črn BMW

Mislim, da tukaj zavarovalnica ni nič kriva temveč določeni osebki zaposleni v njej, kar pa posledično zaserje tudi zav.
Sam sem imel ogromno težav ravno z Triglavom, pfej nikoli več.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bmw-expert
bmw-expert

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 905
  • Avtomobil: E61

Vsi so približno enaki, naloga cenilca pa je da oceni čim manj, potem pa ko je jači.
Najboljš je enega poznat, pol pa sploh ni problema.

:serviser

Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 297
  • Avtomobil: 525tds Touring

Pa vse zavarovalni so iste p***e; ko kasirajo je super ko pa morajo kaj dati pa problem ah in oh :frown

Od triglava sem šel ker mi niso hoteli zavarovati avta! Imel sem zavarovanega Mercedesa 190Dc ter Opel Kadetta, poleg 2 hiš ter vikenda ki so bili vsi zavarovani na moje ime.

Prišli so mi z idejo da je to premočan avto (E30 323i s 110kW) z zadnjim pogonom jaz neiskušen voznik in bodo sami problemi. Sem jih vprašal kak pogon pa ma potem po njihovem mercedes - brez besed. Ko se mi je dvignil dekln po kakih 20 minutah prerekanja sem začel malo bolj glasno govoriti s sekulantom da je prišel kao neki šef ven in mi ponudil po obrazložitvi primera samo osnovno zavarovanje brez bonifikacije...:damn No sem jim obrazložil da z jutrišnjim dnem prekinjam vsa zavarovanja pri njih, ter jim dal številko računa kam naj nakažjo preostale premije ter ošel. No naslednje 3 mesece so me gnjavili ter mi obljubljali vse kar se pa da pa še tudi kar se ne da, samo da naj grem nazaj k njim - prasci.

Trenutno sem pri adriatiku kjer so mi pa že ocenili dve totalki: E30 povožena srna - ponujali 50ksit ter na celjanu zlomljeno prednje steklo ter meglenki - ponujali tokrat celo 75ksit.

Rezime: Vsi so isti! :blackeye

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik

Vsi so približno enaki, naloga cenilca pa je da oceni čim manj, potem pa ko je jači.
Najboljš je enega poznat, pol pa sploh ni problema.

Tole je pa itak pri vsaki stvari najbolje :ok2
Prikaži več možnosti

racer80
racer80

BMW fanatik

• Uporabnik

sam imam narejeno zavarovanje pri adriaticu sam problem je ta da je oseba ki je naletela name zavarovana pri generaliju in to je največji problem

sej razumem da se vsaka zavarovalnica izmika izplačilom saj je ravna to njen namen samo vse do neke meje ker to je pa absoluten višek!

iz izkušen vem da je tudi za moje pojme triglav najboljši v tem vsaj vse uredijo v uglednem roku in ne komlicirajo toliko ker čeje zadeva potrebna menjave se menja in to je to pa tudi v oceni totalk so dokaj realni
Prikaži več možnosti

Skuna
Skuna

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 903
  • Avtomobil: BMW e39 523i & e60 520i

:ok

Jaz sem tudi že mel nesreče pa so se drugi v mene zaleteli pa ni blo z Triglavom nobenih problemov. Pa tudi ko mi je en odneso voznikovo ogledalo niso nič komplicirali ker mam zavarovana stekla in ogledala. Samo napisal sem kje se je to zgodilo, cenilec je poslikal, avto pa sem peljal na Integro. Tam so me pa samo po telefonu poklicali, ko so dobli dele, sem pripeljal avto, so mi zmontirali gor, vmes sem tam malo posedel, ena gospa mi je še prinesla kavo in sok, potem mi je pa gospod prinesel ključe in to je bilo to. Račun pa so kr direkt poslali na zavarovalnico tak da nisem mel stroškov.
Freude am fahren :)
Prikaži več možnosti

bemfi
bemfi

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 223
  • Avtomobil: BMW 2.8 v nastajanju

Mislim, da tukaj zavarovalnica ni nič kriva temveč določeni osebki zaposleni v njej, kar pa posledično zaserje tudi zav.
Sam sem imel ogromno težav ravno z Triglavom, pfej nikoli več.

Ti si itak extremni primer, ko maš probleme tam, kjer jih ostalih 99% ljudi nima. Sam ti že itak delaš tam, kjer 99% ljudi ne bi delalo.

Drugače pa samo Triglav in ZM sta edini resni zavarovalnici v Slo, vse ostale so "kmečke" zavarovalnice in takšno je tudi obnašanje njihovih zaposlenih. Kmetavzarsko.
Bolj Mali Wojzek
Prikaži več možnosti
    • Martin E30 je všeč

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 739
  • Avtomobil: Črn BMW

Ker se tako dobro poznava seveda veš kakšne probleme imam.
Glede tega kje delam se pa lahko oglasiš na pregled.:ok
Moja izkušnja z Triglavom, pfej. Trenutno ZM, cool, vse se da zmenit.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MrMrak
MrMrak

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 510
  • Avtomobil: Alfa Romeo 156 sportwagon

Mi imamo sicer vse pri AS (2 avtomobila, 2 hiši...), samo moj avto je na Triglavu. Ker kljub temu, da imamo vse pri njih zavarovano, in da so agenti v tisti poslovalnici naši dobri prijatelji, pri AS ni bilo variante za bonifikacijo dobit. Pri Triglavu so jo pa zrihtali. In tudi potem ko sem imel karambol, če bi se tistemu sploh lahko tako reklo, niso nič komplicirali, še celo levi žaromet so mi priznali čeprav je bil (zelo) malenkostno poškodovan že od prej... Tudi par kolegov, ki imajo tam zavarovano, je reklo, da nikoli ni bilo nobenih težav. No zgleda imaš povsod vse.

Letos imam avto zavarovan pri AS in sem dobil iz 0% -50% s tem, da imamo hišo in 2 avta in še 2 scuterja na Triglavu, res pa je , da sem si dal varčevalno po 30 eur za 20 let(za pred penzijo :-D).
Prikaži več možnosti

racer80
racer80

BMW fanatik

• Uporabnik

Ti si itak extremni primer, ko maš probleme tam, kjer jih ostalih 99% ljudi nima. Sam ti že itak delaš tam, kjer 99% ljudi ne bi delalo.

@ Damjan-doc ker vidim da si v procentu ljudi ki drugi v 99% nismo mi prosim napiši sedem številk za loto ker bom mogoče potem tudi sam v procentu ki so zadeli sedmico sej potem pade tud kakšen procent zate :ok :ok2
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.