Skoči na vsebino

Parkirni senzorji

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
201 odgovorov v temi
BMW_rok
BMW_rok

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 015
  • Avtomobil: BMW & MINI

Vam je pa res treba vse na pladnju prinesti, niti malo poklikati se vam ne da. Tukaj imaš za navaden facelift odbijač, za to ceno so že lakirani.

http://cgi.ebay.de/E...1742.m153.l1262
:bmw
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

se opravičujem :blackeye

a se samo meni zdi 250€ veliko za to?
Prikaži več možnosti

BMW_rok
BMW_rok

BMW fanatik

• Uporabnik

se opravičujem :blackeye

a se samo meni zdi 250€ veliko za to?

Ja zraven dobiš še original letvice pobarvane v barvo vozila, tako da lahko stare prodaš. Treba je vedeti, da senzorji niso vsi enaki, da je med njimi velika razlika tehnično gledano. Ko enkrat kupiš senzorje, ki nadležno piskajo, ugotoviš, da bi bilo bolje dati več denarja za kvalitetnejše in tudi bolj zanesljive recimo. Če je vse res kar piše pri teh senzorjih, potem je to zagotovo best buy (recimo enota identična BMWjevi - Bosch, asimetričen način merjenja, preveri brezhibnost ob vsakem vklopu, sporoči okvaro ali umazan senzor, prepozna prikolico, ob 1. vklopu se senzorji sami programirajo - komunikacija med senzorji, itd).
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik

kako pa potem krmilno enoto spelješ v notranjost? Potem vseeno moraš narediti luknjo odzadaj v prtljažni prostor?
Če je res tako kvalitetna, potem pa bi mogoče nabavil :)
Prikaži več možnosti

BMW_rok
BMW_rok

BMW fanatik

• Uporabnik

kako pa potem krmilno enoto spelješ v notranjost? Potem vseeno moraš narediti luknjo odzadaj v prtljažni prostor?
Če je res tako kvalitetna, potem pa bi mogoče nabavil :)

Ni treba luknje narediti, poglej si moj prispevek o montaži senzorjev v 523i :ok
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik

hm tam si napisal da moraš prevrtati plastičen čepek. Kako pa res ti delujejo kot si jih tam montiral? A niso ok?
Prikaži več možnosti

BMW_rok
BMW_rok

BMW fanatik

• Uporabnik

hm tam si napisal da moraš prevrtati plastičen čepek. Kako pa res ti delujejo kot si jih tam montiral? A niso ok?

Ja seveda moraš, prtljažnik je zatesnjen. Čep ven vzameš in luknjo narediš in s silikonom zatesniš kable. Ni pa treba v pleh nič vrtati, kar je glavno :ok

Avto sem jaz že prodal, senozji so bili sicer uredu, a ne tako natančni kot bi včasih želel pa še ni bilo avtomatskega preverjanja brezhibnosti sistema ob vsaki vključitvi. In tako se ne moreš nikoli povsem zanesti nanje.
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Lahko eno vprašanje glede teh "originalnih" kompletov senzorjev za E39 iz Ebaya? :ok

Ker cena ni pretirana, sem imel v mislih poiskati komplet brez letvic (nimam kaj početi z njimi :ok2) in zašraufati stvar v E34... Zato me zanima, kako se tele "original" zadeve priklopi? Samo + in -? Ali zahteva originalna krmilna enota priklop na can-bus ali kaj podobno čarovniškega? :confused
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 091
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

http://www.germancar...ring_hinten.pdf

Navodila za montazo... :)
Prikaži več možnosti

BMW_rok
BMW_rok

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahko eno vprašanje glede teh "originalnih" kompletov senzorjev za E39 iz Ebaya? :ok

Ker cena ni pretirana, sem imel v mislih poiskati komplet brez letvic (nimam kaj početi z njimi :ok2) in zašraufati stvar v E34... Zato me zanima, kako se tele "original" zadeve priklopi? Samo + in -? Ali zahteva originalna krmilna enota priklop na can-bus ali kaj podobno čarovniškega? :confused

Ni potreben priklop na računalnik avta, to je edina razlika modula med originalnimi in temi senzorji.
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Super, hvala obema :beer
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

no name
no name

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 421
  • Avtomobil: bmw

mi lahko kdo pomaga jaz imam e46 in sem pred kratkim kupil zadniji odbijac tip mi je pustil noter par. senzore sel sem na pooblascen servis in so mi rekli 400€ da mi to napeljejo po avtomobilu!!kaj bi bilo najboljse naredit montirat te ponaredke za 100€ in priklopit na te senzorje ali kaj???
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 091
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Originalne senzorje lahko priklopis samo na original modul... zato, ali varijanta, ki ti jo je predlagal servis (lahko tudi poisces rabljene zadeve), ali pa komplet menjava za neoriginal... :)
Prikaži več možnosti

BMWr0x`
BMWr0x`

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45
  • Avtomobil: BMW E46 FL 318d

Mene pa samo zanima, ali je potrebno res menjati na E46 (l. 2004) celotni zadnji odbijač, da lahko vgradim originalne park senzorje, ali je potrebno menjati samo letvico kamor gredo park senzorji?

Hvala za odgovor
Prikaži več možnosti

BMW_rok
BMW_rok

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo letvico moraš menjati.

Zelo dober nadomestek original PDCja dobiš na salesafter.de. Enota naj bi bila identična originalni BMW.
Prikaži več možnosti

anton
anton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 25
  • Avtomobil: BMW e90

Prvo snemi letvico (na odbijaču boš videl štiri odprtine kamor pridejo senzorji) in izmeri kam boš izvrtal luknje za senzorje, če si slučajno zgrešiv, pa greš kupit novo letvico z luknjami.
Tako sem naredil pri svojem 320d 2004.
Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 264
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Našel krmilno enoto PDC ki se v touringu nahaja tik za zadnjimi zici pod tisto malo blendo,pred dvojnim dnom prtljažnika. Glede okvarjenega senzorja PDC se lahko menja samo okvarjenega. Vsaj pri meni je bilo tako

Kolk si ih imel pokvarjenih in če si ih sploh zamenjal, pa še cena če prosim poveš.
Namreč pri meni na E39 so šla dva spredaj in dva zadaj (saj tako pravi Damci), original senzor eden stane 105 ojrof (Avtoval Grosuplje):damn :napaka :crazy.
Kako rešit zadevo najbolj optimalno???:confused
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 022
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Kolk si ih imel pokvarjenih in če si ih sploh zamenjal, pa še cena če prosim poveš.
Namreč pri meni na E39 so šla dva spredaj in dva zadaj (saj tako pravi Damci), original senzor eden stane 105 ojrof (Avtoval Grosuplje):damn :napaka :crazy.
Kako rešit zadevo najbolj optimalno???:confused

Sm mew enga okvarjenega,zamenjaw zamenjaw.zrihtaw @damdam rabljenga. Bom mew pa hmaw verjetn tut jst kakšnega viška. Me je namreč en renault od odzad nasadiw. Enga mi je zdrobil,enga bom skriw,z enga mi je kable potrgal....
Jutri grem na zavarovalnico,pa bomo vidl kako in kaj.....
Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 264
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Sm mew enga okvarjenega,zamenjaw zamenjaw.zrihtaw @damdam rabljenga. Bom mew pa hmaw verjetn tut jst kakšnega viška. Me je namreč en renault od odzad nasadiw. Enga mi je zdrobil,enga bom skriw,z enga mi je kable potrgal....
Jutri grem na zavarovalnico,pa bomo vidl kako in kaj.....

Jebiga, škoda za incident:jok, poročaj naprej!!
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 291
  • Avtomobil: Mašina

Jaz senzorje ponavadi kar poslušam :-D Uho daš 1-2cm od senzorja in poslušaš, če dela ckckckckckckckckc dela, če je tiho ne dela :-D
Prikaži več možnosti