Skoči na vsebino

DivX/Xvid/DVD predvajalniki

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
201 odgovorov v temi
primo
primo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 621
  • Avtomobil: BMW F30

Ojla

Pred kratkim sem nabavil DVD snemalnik Philips R3570H. Z njim sem zelo zadovoljen :) . Imam pa vprašanje, ker vidim, da se vas kar nekaj spozna na te stvari. Ali je mogoče prestavljanje podnapisov gor-dol s pomočjo DVD oziroma daljinca? Na računalniku jih namestim ročno in tako tudi ostanejo po zadnji spremembi, ali je to mogoče urejati tudi na DVD-ju? V knjižici z navodili tega ne najdem :confused.

Hvala za odgovor in LP
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 810
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Osebno tega modela nimam, imam predvajalnik DVP3040 in kolikor sem gledal so podnapisi tam fiksni. Res je pa, da mi že po defaultu odgovarja pozicija, tako da se nisem kaj preveč poglabljal v to.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

primo
primo

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala Nixxon, še kakšen predlog, več glav več ve :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Goran_82
Goran_82

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 323
  • Avtomobil: E46 323i

Dvomim da sploh obstaja kaka DVD komponenta, ki bi omogočala premikanje podnapisov gor/dol.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Dvomim da sploh obstaja kaka DVD komponenta, ki bi omogočala premikanje podnapisov gor/dol.

Hmmm ... gor ali dol ne vem ... se pa pri nekaterih da povečevati ali zmanjševati pisavo.

Da si še malo sposodim temo, če ne zameriš. :cool

Jst bi imel pa eno drugo vprašanje okoli DVD playerjev ... Ima kdo kakšen DVD, Divx, Xvid player, ki ima tudi USB 2.0 izhod in lepo bere filme z diska ali USB ključka? Jst sem v ponedeljek sprobal Xoro HSD 2200, pa nisem bil zadovoljen. :frown Film se obupno dolgo nalaga in potem tudi med predvajanjem šteka vsakih nekaj minut. :damn
Ima kdo kakšen drug tak player tam do 100eur, ki dobro dela in bi ga priporočal?

http://www.xoro.si/i..._produkta&id=25
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Hebel
Hebel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 112
  • Avtomobil: BMW & KTM

Xoro-ta ne priporočam. Sem ga imel, HSD 2100. Zafrkaval, enkrat je bral enkrat ne. Usb je hecal ravno tako, Slika je hecala, prizigat se ni hotel, ugašat tudi ne. Skratka vse mogoče vice je delal. (da ne govorim, je dokončno 'crknil' teden po koncu garancije - mi je še danes žal, da sem ga šparal in ga nisem izmučil že pred koncem garancije...)

.. priporočam Philips, mogoče še kak Grundig.

lp

PS: podnapise pa si lahko nastavljal kolikor si hotel, velikost, pisavo, položaj levo/ desno, gor/ dol, je blo vse na daljincu. BP
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Charles Bukowski
Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Tokrat sem nabavil DVD/Divx predvajalnik Philips DVP 5160.

Seveda sem takoj nadgradil firmware na SLO verzijo in odklenil na vse regije, da mi delajo tudi DVDji, ki sem jih nabavil iz USA. :-D
Ta player pa lahko brez sramu pohvalim :ok, saj odlično deluje, tudi sam izgled je videt soliden, brez pridiha cenene plastike in nekvalitetne končne izdelave. Bere vse posnete in originalne DVDje, divx in xvid filme ter ima dober in lahek meni. Tudi USB bere hitro in igra z USB ključka 2.0 brez kakršnihkoli zatikanj ali motenj. :-D

Vsekakor vreden tistih 70 eur, kolikor je v BigBang-u.

Če še kdo kupuje kaj takšnega ... ta model je za vzet. :ok
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Ja, jaz tudi razmišljam da bi tistega prodal in kupil tega, ker zelo pogrešam USB vhod pri svojem. žBom videl, zaenkrat kak del serije zapečem na CD-RW, jo pogledam, nato pa CDRW prepišem z naslednjim delom. Malo zamudno delo, ampak drugače ne gre.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Tokrat sem nabavil DVD/Divx predvajalnik Philips DVP 5160.

Seveda sem takoj nadgradil firmware na SLO verzijo in odklenil na vse regije, da mi delajo tudi DVDji, ki sem jih nabavil iz USA. :-D
Ta player pa lahko brez sramu pohvalim :ok, saj odlično deluje, tudi sam izgled je videt soliden, brez pridiha cenene plastike in nekvalitetne končne izdelave. Bere vse posnete in originalne DVDje, divx in xvid filme ter ima dober in lahek meni. Tudi USB bere hitro in igra z USB ključka 2.0 brez kakršnihkoli zatikanj ali motenj. :-D

Vsekakor vreden tistih 70 eur, kolikor je v BigBang-u.

Če še kdo kupuje kaj takšnega ... ta model je za vzet. :ok

Pozabil sem omenit še, da zdaj ko imam zadnji firmware z BigBang.si strani, podpira tudi dolga imena file-ov:ok, kar sem pri prejšnjem playerju zelo pogrešal.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

primo
primo

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej ali se da kaj naredit, da bi se podnapisi videli v celoti? Seveda original dela tak kot mora le kakšne kopije ne pokaže podnapisov druge vrstice v celoti - le pol. :napaka :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej ali se da kaj naredit, da bi se podnapisi videli v celoti? Seveda original dela tak kot mora le kakšne kopije ne pokaže podnapisov druge vrstice v celoti - le pol. :napaka :)

Hmmm ... si probal, če zmanjšaš velikost fontov? Mogoče so preveliki, pa ti ne pride cel podnapis notri, 3 vrstice pa ne da :confused
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

primo
primo

BMW fanatik

• Uporabnik

Hmmm ... si probal, če zmanjšaš velikost fontov? Mogoče so preveliki, pa ti ne pride cel podnapis notri, 3 vrstice pa ne da :confused

Hm, kje se to zmanjša :confused treh vrstic pa ne da:napaka
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

Dvomim, da se na DVD formatih da podnapise manjšat/večat in spreminajt pozicijo. Mislim, da je to možno le na divx formatih, kjer so podnapisi ločeni od filma.
Drugače pa tudi ni nujno, da vsi predvajalniki podpirajo to funkcijo.
Ja treba bo mal prebrat navodila, ni kej.
LP
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Hm, kje se to zmanjša :confused treh vrstic pa ne da:napaka

Na pamet ti zdajle ne vem povedat a se to da pri serijskem firmware-u in kako al moraš dat kakšnega custom gor. Sem pa videl na forumu za Philips-ove DVD playerje in recorderje, da si folk lohk v custom firmware-ih nastavlja tako velikost črk kot barvo, ozadje podnapisa, pozicijo, itd.
Si že dal na svojega zadnji firmware, ki je uradna verzija Philips supporta?? Če ne, ti prvo svetujem to naredit... mogoče ti bo že to rešilo problem, preden se ubadaš z iskanjem kakšnih custom dobrih firmware-ov. ;)
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

primo
primo

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem gledal za kakšno zadnjo verzijo firmware pa nič ne najdem sem šel na Big-Bang pa tudi ni ali pa še ni nove verzije ven za omenjen DVD?
Če kdo najde pa naj napiše :) :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Jaz tudi za svojega Philips DVP3040 iščem kak firmware. Našel sem enega, ampak edino kar naredi (vsaj tako piše v navodilih za upgrade) je da omogoči prikazovanje podnapisov v cirilici, kar mi pa ne pomaga veliko. :blackeye
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz tudi za svojega Philips DVP3040 iščem kak firmware. Našel sem enega, ampak edino kar naredi (vsaj tako piše v navodilih za upgrade) je da omogoči prikazovanje podnapisov v cirilici, kar mi pa ne pomaga veliko. :blackeye

Poglej tile 2 temi ... mogoče te kj od tega zanima. :cool

http://forum.videohe...opic301685.html
http://board.softped...opic=3474&st=40
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

imam eno težavo, dobil sem (pazi pirat) vse serije nanizanke OZ, zdaj sem dodal še podnapise za vsako epizodo posebaj,preimenoval imena datotek (podnapisov), da so enaka epizodam posnel zadevo na dvd plošček, vendar jih ne prikazuje? končnico imam .sub, ali bi morala biti drugačna? preko računalnika z bs playerjem mi jih prikaže takoj...

ali je to odvisno tudi od predvajalnika?

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, odvisno od tvojega divx predvajalnika. če ta podpira format *.sub

Najpogostejši format za divx predvajanike se mi zdi, da je *.srt drugače.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

zdaj sem probal še .srt in piše "unknown format" tudi .sub ne dela, saj mora bit ime podnapisov enako naslovu divx datoteke, razen končnica mora bit .sub ali .srt?

Prikaži več možnosti