Skoči na vsebino

DivX/Xvid/DVD predvajalniki

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
201 odgovorov v temi
romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 819
  • Avtomobil: ČRN KARAVAN

Za Yamado 6800 je tule najboljši FW, kar jih je trenutno (v1B), z navodili za nadgradnjo. Tudi sam ga uporabljam:
http://www.geocities.com/lex3016/

So pa gor FWji še za Amstrad 3016DX in Elto 8883/8883A.
BMW....:drink
BMW Dolenjska.... :respect :beer:drunk
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 841
  • Avtomobil: F31

@nixxxon

Navodila za upgrade:

http://www.p4c.phili..._12_fur_eng.pdf

Nekaj o FW (poglej po threadih za 3040):
http://star.slo-tech...7167&mesto=1999
http://star.slo-tech...7167&mesto=1899
http://star.slo-tech...7167&mesto=1699

Pojdi še nazaj po straneh je dosti tega napisano. Očitno boš moral preverit serijsko številko, ker če nimaš prave verzije, potem kaj dosti ne moreš narest.
:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 207

Falco, preveri, če sta imeni datotek enaki. Npr. film je Kekec.avi, podnapisi morajo biti Kekec.sub ali Kekec.srt, pa tudi ime ne sme biti predolgo (odvisno od playerja).

Preveri tudi, v kakšnem formatu so podnapisi. To narediš tako, da odpreš datoteko s podnapisi v Notepad-u (Beležnici). Ni nujno, da je dejanski format enak temu, kakšno končnico imaš. Dober program za urejat in konvertirat podnapise je Subtitle Workshop.
Življenje je igra. Kdor se ne zna igrati, izpade...
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Falco, preveri, če sta imeni datotek enaki. Npr. film je Kekec.avi, podnapisi morajo biti Kekec.sub ali Kekec.srt, pa tudi ime ne sme biti predolgo (odvisno od playerja).

Preveri tudi, v kakšnem formatu so podnapisi. To narediš tako, da odpreš datoteko s podnapisi v Notepad-u (Beležnici). Ni nujno, da je dejanski format enak temu, kakšno končnico imaš. Dober program za urejat in konvertirat podnapise je Subtitle Workshop.

Ja, super programček ... jst ga tudi že dolgo uporabljam. :ok
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik

da si še malo jaz sposodim temo in napišem, kako je mogoče iz cheap DVD predvajalnika narediti vrhunski CD player :-D

Pacient je star DVD player, ki se mi je valjal po kleti: Yamada DVX-6600
Objavljena slika

Izvijač v roke, hitro odpret zadevo in pregledat drobovje. Pokaže se plastik-fantastik CD pogon in znani Mediatekov čip MT1389DE z znanimi dobrotami in slabostmi. V razlike med čipi Mediatek, Sigma, ESS Vibrato, Zoran Vaddis,.... se tokrat ne bom spuščal, saj tokrat ni pomemben video, ampak audio :-D
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

Bolj podroben pogled na desni del pokaže to, kaj iščemo, to je DAC. DAC pretvarja digitalne signale iz CD pogona v analogne signale. Oznaka je CS4360. Hiter pogled na http://www.alldatasheet.com/ pokaže, da gre za 24-bit, 192 kHz, 6 kanalni digitalno-analogni pretvornik, firme Cirrus. Klik na PDF ikono odpre detaljne podatke o čipu.
Ni ravno najboljša na svetu super-duper-non-ultimate-plus zadeva, ampak v mnogih playerjih se nahajajo še slabše zadeve, pa so označeni kot High-End izdelki, pa cena je tudi High-End :crazy
Predvsem je važen razpored nogic, kje je analogni izhod in tip analognega izhoda (napetostni ali tokovni). Važni sta nogici 27 in 26, to sta desni in levi analogni izhod.
Objavljena slika

Za DAC-om se nahajajo OP ojačevalniki (čipi), katerih naloga je v bistvu ojačanje signala, filtriranje, itd. Vsak vsebuje cel kup elementov (kondenzatorjev, transistorjev, uporov), ki signal prefiltrirajo, ojačajo in ga potem spet znormalizirajo, ampak vsak od teh elementov delno "obarva" zvok oz. doda rahlo popačenje :napaka Signal je treba "zagrabit" takoj na izhodu DAC, preden sploh pride do popačenja. Spajkalnik v roke in gremo v napad na nogici 26 in 27 :-D Rdeča in siva žica sta na svojem mestu
Objavljena slika
Objavljena slika

Treba je dodat še maso, to je rjava žica
Objavljena slika

nadaljevanje sledi.....
Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik

nadaljevanje....

Rdeča, siva in rjava žica so na svojem mestu. Vrtalnik v roke in hitro na zadnji strani izvrtat dve luknji premera 9 ali 10 mm, da bosta šli noter privijačit cinch vtičnici (ženski del).
Objavljena slika

Ker smo "zagrabili" signal direktno na DAC-u, je potrebno dodati še ločilni kondenzator. Lahko uporabimo poceni navadne elektrolitske kondenzatorje kapacitete med 2.2 uF in 10 uF. Vezat obvezno! tako, da "-" pol kondenzatorja pride na cinch, na "+" pol pa pride žica iz DAC-a.
Objavljena slika

Boljša rešitev pa je uporaba posebnih kondenzatorjev, namenjenih audio tehniki, ki so seveda dražji, ampak je pa opazna razlika v zvoku.
Sam sem uporabil 6.8 uF, ker so bili ravno pri roki. MKT so čisto OK, saj se uporabljajo tudi v High End audio tehniki.
Najboljši so seveda Audio Note z bakreno folijo, ampak cena je pa :confused
http://www.hificolle...c-61_68_69.html
Ker je budget za predelavo omejen na 10 €, ostanem kar na MKT :-D
Objavljena slika
Objavljena slika

Tako, zadeva urejena. Pokrov nazaj gor, privit vijake nazaj, zadaj priklopit kable in gas do daske :-D Moj testni CD je Jerry Lee Lewis. Če sem prej imel občutek, da poje kot iz soda in je bil zvok pridušen, je zdaj občutek, kot da poje pred mano, zvok se odpre, več je visokih tonov, ki gredo višje, srednjetonsko področje ima dinamičen, bolj bogat zvok.
Objavljena slika

Aha, Pod Yamado se nahaja moj zvesti DVD predvajalnik SilverCrest DP-5400x.
Žverca iz Lidla za 50 € se glede kvalitete slike mimogrede kosa z zvenečini imeni, kot je npr. Panasonic S53 ali Denon 1740, ob tem pa ponuja še upscaling na 1080i, HDMI izhod, rippanje audio CD na USB ključek. Tudi napačno flagirani DVDje obdela brez problemov,....edino analogni audio izhod je pač v rangu poceni playerjev. Ko bo več časa, bom vzel zadevo narazen, da si ogledam. Uporabljam pa itak HDMI izhod, tam je zvok čisto OK, torej se ne mudi. Skratka, bust-buy DVD player z HDMI izhodom v rangu do 200 €, ampak to je že druga zgodba.

Če potegnem črto pod stroške:
2 cincha (ženska) = 3,60 €
2 kondenzatorja MKT = 6,xx € (ne vem več točne cene)
2 uri lastnega dela

Skupaj cca 10 €, upam pa to Yamado vzet pod roko in odnest v BigBanga ali Bofa in jo postaviti ob bok dražji konkurenci :-D

Ostane še edino malo dela na CD pogonu, treba ga je še malo utišat, ampak to bo počakalo, ko bo več časa. Originalni 5.1 izhodi so ostali nedotaknjeni. Za priklop modernih AV receiverjev je na voljo koaksialni izhod, ampak za priklop na staro klasiko, to je stereo ojačevalec, pa služijo ti dodatni novi izhodi.
Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik

Predelana je bila tudi stara Elta 8883, ampak žal je noter Wolfsonov DAC, model WM8766, ki pa ne da tako dobrih zvokovnih rezultatov.
Predelava je malo lažja in cenejša, ker je DAC povezan z OP ojačevalniki s konektorji in je lotat kable šala mala :-D
Pa tudi obstoječe kondenzatorje se da uporabit in so strošek samo cinchi.
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Hmmm zanimivo.

Teli low-cost playerji so za poslušat CD-je res izhod v sili, posebej če je nosilni zvok mp3 in nižje samplan ter če je zadaj kakšen mal boljši ojačevalec kabli in zvočniki.

DA je sicer res precej pomemben, ampak tu je še pogonski mehanizem in napajalnik ki tudi dodata svoje pri playerjih iz višjega cenovnega razreda.

Vseeno lepo delo in zanimiva ideja :ok
Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik

če je izvor nekvaliteten, ga seveda noben player ne popravi, definitivno.
Nisem nikoli napisal, da je to najboljša na svetu super-duper-non-ultimate-plus zadeva. Ali pa da je High End zadeva, ker to ravno ni.
Čista resnica pa je, da se v mnogih playerjih nahajajo še slabše zadeve, pa so označeni kot High-End izdelki in so višjega cenovnega razreda :-D

Hmm, pravzaprav, kaj pa so playerji višjega cenovnega razreda? :laugh :laugh :laugh

Marantz, katerega playerji so vsako leto dražji, v osnovi pa že leta in leta temeljijo na starem Philipsovem vezju?
Yamaha in "natural sound"? Natural sound je v bistvo njihova definicija zvoka, ki gre iz DAC-a samo preko enega Op ojačevalnika in njihov izvrsten marketing to imenuje Natural Sound? V osnovi uporabljajo za pogon najcenejše plastične Sony pogone in vezje, ki temelji na stari Tehnics tehniki (MASH).

Aja, novi super-duper player je na obzorju, ki pohodi vse, kar je bilo dosedaj videno in poslušano :-D Znameniti MHZS CD88E, Hi-End tube CD player, glej link na Ebay:

http://cgi.ebay.com/...Q2em118Q2el1247

Da ga malo seciram:
V notranjosti pa je Burr-Brown DAC, PCM1742KE, ki je eden najcenejših in najslabših DACov, ki jih je proizvedel Burr-Brown in ki niti ne dosega Hifi priporočil? Pa ta PCM1742KE ima že vgrajen Op ojačevalnik, saj daje na izhodu polnih 3.1 V. Pa signal gre potem na OP ojačevalnik, ki ojača signal za 20x, potem gre na elektronke 12AX7, ki ojačajo signal dodatnih cca 100x, na izhodu pa potem kljub silnemu ojačanju iz 3.1 V dobijo 2.3 V?
To je ja čudež moderne tehnike, ki ga jaz po 25 letih ukvarjanja z elektroniko ne razumem. In to potem imenovati High End player višjega cenovnega razreda? :napaka
Aja, za mazanje oči in lep videz so elektronke osvetljene z modrimi LED, to je zdaj ja High End tehnologija :laugh :laugh :laugh

Sicer me je poklicna pot iz osnovne šole in tekmovanj v elektroniki peljala drugam in se več ukvarjam s fotoni kot elektroni, ampak vezja in podatke še znam čitat :-D

Se pa z veseljem pustim podučit in razložit zadeve, ki temeljijo na dejstvih, ne pa da je cena merilo kvalitete :laugh

Aja, če koga zanima, kaj ima doma v svojem sistemu, potem
http://www.vasiltech...C-Transport.htm

Trenutno med najboljšimi DACi na svetu so Burr-Brown PCM1794, Wolfson WM8740, Cirrus CS4397 in Cirrus CS4398, Philips TDA1541A-S1, Analog Devices AD1862,...pa še par.

Dejstvo je, da nas industrija poskuša prepeljati žejne preko vode in potegniti cekine iz žepa za kvazi High-End izdelke, ki to niso.
So seveda na voljo tudi super-duper zadeve, z prvovrstnimi DACi in optimiranimi filtri, ampak so cene petmestne v € :ok2

Ta Yamada pa stane rabljena par € + 10 € investicije. Ta poseg je skoraj največ, kar se pač da potegniti iz danega setupa, jo pa upam mirne duše postaviti ob bok playerjem za par sto €, kar se tiče čistosti zvoka. Pa še DVD filme predvaja :ok
Prikaži več možnosti
    • gerchy je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 998
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

udm,

zato pa jaz prisegam na vintage stuff.
Moj 15 let star 15 kg težak CD player uporablja 1 x CXD2562Q – CXD2560M in lasersko enoto KSS 272A, ki je še vedno na voljo. :-D

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik

Tale zadeva iz Ebaya:
http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem
+ par modifikacij + en dober CD pogon + napajanje iz GEL akumulatorjev + dober OP ojačevalnik na elektronke, pa dobimo zadevo, ki nima konkurence.
Ampak potem je treba imeti celo verigo, od kablov do končne stopnje in zvočnikov, to pa danes ni več v modi, saj stane konkreten $$$.

Poceni kitajski plastični 5.1 sistem z aktivnim wooferjem + DVD player + receiver v enem je bolj v modi, pa še krepko cenejši :-D
Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik

udm,

zato pa jaz prisegam na vintage stuff.
Moj 15 let star 15 kg težak CD player uporablja 1 x CXD2562Q – CXD2560M in lasersko enoto KSS 272A, ki je še vedno na voljo. :-D

ja, stara tehnika, ko so še delali kvalitetne materiale in izdelke. Danes pa sama komerciala, plastični zvočniki in receiverji, ki tehtajo 5 kg, zmorejo pa 7x150W pri priključni moči 200 W :laugh
Pa mali računalniški zvočniki, ki zmorejo 2500W P.M.P.O. :crazy, ko pa odpreš, pa je na zvočniku napis 3 W :laugh
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Super, vidim da tole temo berejte tudi tisti s t.i. 'stare Hi-Fi' šole, kamor štejem tut sebe, čeprav roko na srce za filme tut sam uporabljam 5.1.

Parkrat sem razpravljal z raznoraznimi 'poznavalci' pravega zvoka glede razlike med stereo sistemi in 5.1 ali pa 7.1 itd...

Osebno sem mnenja da se pristnemu zvoku bolje približa stereo sistem (seveda podprt s pravimi komponentami), x.1 so pa kljub raznim Bose-om in ostalim dražjim zadevam le nadomestki, ki s procesorji ustvarjajo ponavadi prenapihnjen prostor in ostale 'poslušljive' efekte.
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Saj večkanalni sistem je že v osnovi bil namenjen gledanju filmov, čeprav je so prvotni sistemi temeljili na dveh kanalih (Dolby Pro-logic). Tudi jaz menim, da je za kakovostno poslušanje primeren le stereo zvok in sem le izjemoma (posnetki s koncertov) prakticiral poslušanje glasbe na več kanalih.

Milijon nastavitev v sodobnih AV procesorjih, med drugim tudi tista s postavitvijo mikrofona, tudi meni ne odgovarja, zato sem se že skoraj odločil, da ostanem na stereo sistemu, pri tem pa bom za več kanalov verjetno uporabil kar procesor v DVD predvajalniku, ki z ločenimi 5.1-kanalnimi izhodi omogoča priklop dodatnih končnih stopenj za surround zvočnike. Tako dobiš čisti 5.1 kanalni zvok brez vsakršnih dodatnih efektov.

Zadnjič sem kot predojačevalec testiral neki Harman receiver za 900 €, ki je tako popačil zvok (signal je šel samo skozi - preout), da sem ga v 15 min zapakiral in odnesel nazaj. Nič dinamike, nič detajlov, pa sem izklopil prav vse efekte in tonske kontrole.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik

ja, sem bral o tvojih "podvigih" s AVR-445 :-D
Samo za hišni kino in filme je najbolje uporabit 7.1 sistem za velike sobe in 5.1 za manjše in Surround Back izhode uporabit za bi-wiring sprednjih, če je možnost.
Zvočnike npr. male monitorje na stojalih, ki ne igrajo preveč basov, aktivni subwoofer in dober center. Vse zvočnike na stojala v višino ušes, "porezat" nizke tone na 100 ali 120 Hz in vse preusmerit v subwoofer.

LFE ali tisti .1 kanal :-D pa priporočeno na 120 Hz. Meni osebno bolj odgovarja 100 Hz, malo večji "dramatičen" učinek, ko udari subwoofer, ampak tudi večja možnost izgube določenega dela zvočne informacije med 100 in 120 Hz.

So pa za poslušanje in doživetje glasbe mali zvočniki bolj piškavi, prav tako več ali manj vsi moderni AV receiverji. Pač niso namenjeni čistosti in odprtosti glasbe, ampak bolj efektom. Pa saj si že sam ugotovil to :-D

Jaz bi tvoje Ti5000 uporabil kot sprednje zvočnike pri poslušanju filmov, zadaj pa ene male monitorje + aktivni subwoofer + center in vse skupaj vezal na en poceni AV receiver.
Za glasbo pa obvezno samo stereo, torej samo Ti5000, priklopljene na končno stopnjo, nekaj od tega, kar imaš doma :-D. Pa CD in MD player tudi imaš.
Več predojačevalcev in komponent boš vezal skupaj, več bo filtrov, več bo popačenja, več bo pilotov, bolj bo zakomplicirano in manj boš zadovoljen :laugh
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Ne, ne. :nono :-D

Pretuhtal sem prav vse možnosti in ta se mi zdi edina pametna.
Dve opciji, ki sem ju zavrgel:
  • Vezava surround zvočnikov na receiver in Ti5000 na končno je neizvedljiva, ker bi za signal sprednjih dveh moral na receiverju uporabiti preout izhod, ki pa se ne obnese preveč dobro. Rešitev je tudi ojačevalnik s "pure direct" vhodom (kamor bi priklopil signal iz receiverjevega preouta), ampak to je bolj redka reč, sploh pri predojačevalnikih. Plus, namesto 1500€ za receiver, raje vzamem vintage predojačevalec, pa še za Denonov DVD player 3930 ostane, ki se bo verjetno pridružil sistemu.
  • Opcija je še sicer druga, močnejša končna stopnja (N80 namesto N55, ki jo imam sedaj), ki ima možnost dvojnih vhodov - tako bi na variabilen vhod lahko dal signal iz receiverjevega preouta, na fiksnega pa signal iz stereo predojačevalca. Slabost je ta, da se ta končna precej greje (veliko jih je na ta račun že odpovedalo), poleg tega se mi zdi, da je rezultat z dvema N55 boljši, saj ena poganja visoke, druga pa nizke tone. Da bi imel 2xN80 in tako 4x280W, pa je preveč, pa tudi cene 15 let starih N80 se vrtijo okrog 700€.
Tretja opcija bi utegnil biti test enega zmogljivega večkanalnega predojačevalnika/procesorja, npr. Rotel RSP-1069i, vendar mi tudi ta vedno manj odgovarja (izbira le-teh je sploh klavrna), zato se nagibam k spodnji. Pa še vintage izgled bi obdržal. :obrvi

Več končnih ne predstavlja nič težav, ampak čim bolj ločen sistem, kar še nikoli ni pomenilo slabega rezultata. Na kratko: dve končni poganjata Ti5000 (bi-amping), ena štirikanalna končna poganja center (lahko v bridgu) in dva surround zvočnika (verjetno bom uporabil sedanja JBL XE-2), woofer je aktivni. Cel sistem ostane na stereo principu (stereo predojačevalec in gor priklopljeni vsi viri glasbe, prav tako "music out" na DVDju, ostali 4 ločeni izhodi na DVD playerju pa gredo na 4-kan. končno in woofer. Glasnost reguliraš s končno stopnjo ali nastavitvami v DVD playerju, ki so kar obsežne. Woofer si jaz najraje "režem" na 50 hz, imam rad mehak in globok bas.

V veliko filmih je prisotno precej instrumentalne in orkestralne glasbe (Zimmer, Rabin, Williams ...), ki je frekvenčne izredno široka, česar pa mali zvočniki ne omogočajo, tudi zato vztrajam pri "velikih" sprednjih zvočnikih. Plus, pri tem načinu lahko dodatno povečaš glasnost sprednjih zvočnikov, kar včasih pripomore k vzdušju. :)

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik

uh, si zakompliciral, grozen si :ok
Povej, ko bo gotovo, pridem poslušat :-D
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

uh, si zakompliciral, grozen si :ok
Povej, ko bo gotovo, pridem poslušat :-D

What else is new? :hihi
Pridi, pridi, stereo že obratuje, za ostalo bo treba še nekoliko počakati in dokončati par stvari (hiša.press). :)

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

dre
dre

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 668
  • Avtomobil: e36 320 cabrio

Zanimiva zadeva;http://www.monitor.s...i-za-vse-okuse/
Prikaži več možnosti

alesr
alesr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 629

Zanimiva zadeva;http://www.monitor.s...i-za-vse-okuse/

Kje se pa dobi pri nas te Sarotech izdelke?
Prikaži več možnosti