Skoči na vsebino

Bilstein E30

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
209 odgovorov v temi
Matjaž Š
Matjaž Š

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 80
  • Avtomobil: E30 320iS, E36 328 cabrio

Eno vprašanje glede feder, če je še sploh kdo aktiven v tej temi.

Se pravi ima 320iS ki ga občasno zapeljem tudi po pisti.

Setup:

• B8
  • H&R stabilizatorji
  • Vogtland fedre (tu sem naredil napako sem vzel za 6 cyl. tako, da je sprednji konec višji kot bi moral bit)

Vedno je bila moja želja nabavit H&R RACE 50404-88 fedre, ki pač niso dobavljivi v SLO jih proizvajajo za Ameriški trg, saj bi dal tistih 350$ ampak je pa pol še poštnina 150$ pa DDV pa carina je pa cifra nora, pa po uradni poti se jih ne da niti homologirat.

Zanima me če mi zna kdo svetovati katere fedre vzet, da bi malo bolj stršal avto ?

Moji pomisleki: 

• Ali kupim nov set Vogland za 4 cyl. bom dobil malo boljšo lego ker bo šel sprednji konec malo nižje.
  • Eibach   odpade ker so nizke fedre in za to višino pre mehke.
  • H&R pač te, ki so dobavlive. ( kako se obnašajo ne vem ) 
  • H&R Rennfedern ( Tu bi rabil nekoga da bi znal povedat kakšno višino in obseg fedre izbrati ,  trdoto vem https://www.sandtler...-rennfedern?p=1 )   

​Pa da vidimo, če imamo kakšnega strokovnjaka za E30 podvozja...... 

Lp Matjaž! 

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 713
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Eno vprašanje glede feder, če je še sploh kdo aktiven v tej temi.

Se pravi ima 320iS ki ga občasno zapeljem tudi po pisti.

Setup:

• B8
  • H&R stabilizatorji
  • Vogtland fedre (tu sem naredil napako sem vzel za 6 cyl. tako, da je sprednji konec višji kot bi moral bit)

Vedno je bila moja želja nabavit H&R RACE 50404-88 fedre, ki pač niso dobavljivi v SLO jih proizvajajo za Ameriški trg, saj bi dal tistih 350$ ampak je pa pol še poštnina 150$ pa DDV pa carina je pa cifra nora, pa po uradni poti se jih ne da niti homologirat.

Zanima me če mi zna kdo svetovati katere fedre vzet, da bi malo bolj stršal avto ?

Moji pomisleki: 

• Ali kupim nov set Vogland za 4 cyl. bom dobil malo boljšo lego ker bo šel sprednji konec malo nižje.
  • Eibach   odpade ker so nizke fedre in za to višino pre mehke.
  • H&R pač te, ki so dobavlive. ( kako se obnašajo ne vem ) 
  • H&R Rennfedern ( Tu bi rabil nekoga da bi znal povedat kakšno višino in obseg fedre izbrati ,  trdoto vem https://www.sandtler...-rennfedern?p=1 )   

​Pa da vidimo, če imamo kakšnega strokovnjaka za E30 podvozja...... 

Lp Matjaž! 

H&R race feder je ime Jay na dirkalniku. To ni ravno za na cesto. 

Jaz vozim na vseh avtih setup B6 alu B8 v kombinaciji z eibachom. Zame je to to. Ce ti, daje obcutek, da ja avto premehek to se ne pomeni, da se slabse pelje. 

LP Pirc
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator
  • Sporočil: 12 064
  • Avtomobil: E30 320is

Najprej spredaj stabilizator "zategni" do konca.

Bom pogledal posnetek, ti pa opiši kaj te moti...

Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 720
  • Avtomobil: Mercedes Benz

Jaz sem enkrat kupil Vogtland vse pravilno zadel :motor, tip avta in ko sem jih dal na avto so bili mehki za pop....t in avto se je res obesil prenizko tako da niso bile za nikamor. Nakar sem vzel Eibach Pro-kit in je bilo to to.

W220 soon
Prikaži več možnosti

Matjaž Š
Matjaž Š

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 80
  • Avtomobil: E30 320iS, E36 328 cabrio

Matej bom probal bom pa vsekakor prišel še tvoje sprobat pa da vidim ali pruideš v nedeljo ? 

Ali je mogoče kdo preizkusil H&R fedre ? 

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 473
  • Avtomobil: UFO

Ima kdo izkušnje z H&R Cup kit-om za E30?  Kar berem po forumih naj bi bili boljši kot kombinacija Bilstein + Eibach

The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

Carpenter
Carpenter

Sarcasm king

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 464
  • Avtomobil: e30, AR Spyder `74

H&R sem imel jaz, v kombinaciji z Bilsteini. Meni je bilo premehko, sploh zadaj je avto kar počepnil pri pospeševanju... kar mi je šlo še posebej na živce.   Sedaj imam KW (ne gewinde), ravno prav trdo, precej manj nagibanja.

Član KOS
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 653
  • Avtomobil: Opel Astra

Jaz sem imel na E30 325i Bilstein B12 kit (eibach vzmeti + bilstein amortizerji). Avto se je peljal fenomenalno. Na cesti zelo udoben, na pisti vodljiv in natančen. Na drift challengu sem s sicer stock avtom (razen B12 kompleta) konkuriral namenskim dirkalnikom.

Če bom še kdaj imel E30 gre definitivno na avto ta komplet.

H&R Cup Kit sem vozil na drugem avtu (Grande Punto), pa se mi je zdela zadeva nepotrebno trda.

tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 713
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Jaz sem imel na E30 325i Bilstein B12 kit (eibach vzmeti + bilstein amortizerji). Avto se je peljal fenomenalno. Na cesti zelo udoben, na pisti vodljiv in natančen. Na drift challengu sem s sicer stock avtom (razen B12 kompleta) konkuriral namenskim dirkalnikom.

Če bom še kdaj imel E30 gre definitivno na avto ta komplet.

H&R Cup Kit sem vozil na drugem avtu (Grande Punto), pa se mi je zdela zadeva nepotrebno trda.

Se strinjam z zgoraj napisanim. 

LP Pirc
Prikaži več možnosti

robert1010
robert1010
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7
  • Avtomobil: BMW 316i E30

Preporucam radije Sachs, kod mene su bili prva ugradnja, i paziti jer navoj na maticama nije kompatibilan, staviti one koji su bili prva ugradnja. 

Prikaži več možnosti