Skoči na vsebino

Bilstein E30

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
209 odgovorov v temi
Korosc
Korosc

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36
  • Avtomobil: e30ke

Joda a si kaj nabavil od teh bilsteinov? Tut js nekaj kupujem pa sem mal zmeden od "trdot in višin"
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 665
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Joda a si kaj nabavil od teh bilsteinov? Tut js nekaj kupujem pa sem mal zmeden od "trdot in višin"

...ne še.Najprej se odloči kakšno trdoto in višino želiš imeti.Za malo tršo verzijo vzemi B6 in H&R vzmeti ali Eibach,ali navadno verzijo B4 in iste vzmeti in nimaš kaj faliti.

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 717
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Ce bi kdo rad videl kako zadeva zgleda v praksi (B6+Eibach pro kit) se lahko oglasi pri meni pa mu bom pokazal .

Je pa ta kombinacija res dobra . Ce zeli kdo bolj nizat avto pa priporocam B8+ Eibach Sport Line . Jaz osebno razmisljam se o trsih stabilizatorjih, da bi se malo iznicil sam nagib avta v daljse ovinke :ok
LP Pirc
Prikaži več možnosti

Korosc
Korosc

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36
  • Avtomobil: e30ke

Moja skromna želja je max trd amortizer recimo B8 in pa ne povsem spuščen avto, od seriskega nižji 4-5cm recimo Eibach pk, če bodo krajše batnice to dopuščale. Pa okvirne cene če poznata.
Seveda za tamočnega šestvalnika.
Bi pa z veseljem prišel kdaj pogledat kako zgleda zadeva na avtu, Pirc, ko bom blizu Lj.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 086
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jaz imam za prodat ene amortizerje iz E30 325i, ne vem pa ali so Bilstein ali Eibach. Vem le to, da mi je nekdo ki se na te zadeve spozna, rekel da so ena od najbolj iskanih razlicic za E30 in da se dajo zelo enostavno obnovit (baje se samo zamenja olje in semeringi in je spet mir za kakih 100.000 km). Ve kdo za kaj gre - oziroma je kje kak interesent za nakup?

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Jaz imam za prodat ene amortizerje iz E30 325i, ne vem pa ali so Bilstein ali Eibach. Vem le to, da mi je nekdo ki se na te zadeve spozna, rekel da so ena od najbolj iskanih razlicic za E30 in da se dajo zelo enostavno obnovit (baje se samo zamenja olje in semeringi in je spet mir za kakih 100.000 km). Ve kdo za kaj gre - oziroma je kje kak interesent za nakup?

...po vsej verjetnosti so Bilstein (poglej kaj piše na njih,na vzmeteh,ki jih prodajaš v kompletu z amortizerji pa verjetno tudi piše katere firme so):ok2 poglej,poslikaj in se bodo lažje odločili

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hay!

...po vsej verjetnosti so Bilstein (poglej kaj piše na njih,na vzmeteh,ki jih prodajaš v kompletu z amortizerji pa verjetno tudi piše katere firme so):ok2 poglej,poslikaj in se bodo lažje odločili

lp

joda

Hehe, moram najprej travo okoli avta pokosit :laugh Hvala za informacijo :ok

Prikaži več možnosti

Carpenter
Carpenter

Sarcasm king

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 465
  • Avtomobil: e30, AR Spyder `74

Hehe, moram najprej travo okoli avta pokosit :laugh Hvala za informacijo :ok

Aha. Na tem avtu so Bilsteini :ok.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Aha. Na tem avtu so Bilsteini :ok.

O, hvala... se vidi da se dobro spoznas na mojo travo... :laugh

Urejal Jerry, 21.07.2008, 23:21.

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce so oljni potem so dalec od tako poimenovane "najbolj iskane razlicice" ...

Glede na ceno B4 za E30 je nesmisel obnavljat amortizerje bolj se splaca kupit nove in potem lahko se kaj vec kot 100.000km (ceprav zelo dvomim da obnovljeni zdrzijo toliko) mirno spis ... da o precej boljsih voznih lastnostih sploh ne govorimo ...

LP
LP Pirc
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ce so oljni potem so dalec od tako poimenovane "najbolj iskane razlicice" ...

Glede na ceno B4 za E30 je nesmisel obnavljat amortizerje bolj se splaca kupit nove in potem lahko se kaj vec kot 100.000km (ceprav zelo dvomim da obnovljeni zdrzijo toliko) mirno spis ... da o precej boljsih voznih lastnostih sploh ne govorimo ...

Kolikor sem jaz to razumel, so iskani ravno zato, ker ob poslabsanju karakteristik ni treba kupit novih, ampak se notri samo nalije novo olje, zamenja par semeringov in so spet v polni formi... se pravi so zanimivi za tiste, ki nocejo zapravljat denarja za nove.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Kolikor sem jaz to razumel, so iskani ravno zato, ker ob poslabsanju karakteristik ni treba kupit novih, ampak se notri samo nalije novo olje, zamenja par semeringov in so spet v polni formi... se pravi so zanimivi za tiste, ki nocejo zapravljat denarja za nove.

...novi so par % dražji kot stane obnova:ok2

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

...novi so par % dražji kot stane obnova:ok2

Potem pac ne vem, zakaj je bilo govora da so ti amortizerji najbolj iskani. Bi lahko kdo tole pojasnil, brez da se na 15 straneh ugiba kako je s tem?

Prikaži več možnosti

Carpenter
Carpenter

Sarcasm king

• Uporabnik

Joda ima v verjetno mislih navadne bilsteine b2, te se res dobi za okrog 150€ vse štiri kolikor stane ena kvalitetna obnova.
Samo tej niso enaki tistim ki pridejo z Mtech podvozjem, so razred ali dva nižje. Cena za b4 ali b6 (Mtech) je pa kar okoli 400€ če se ne motim.

@Jerry-to da se menja samo semerige in olje ti je verjetno povedal propeler ker sem bil takrat ravno zraven. Kako se pa to obnese v praksi pa nimam pojma...

Član KOS
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Joda ima v verjetno mislih navadne bilsteine b2, te se res dobi za okrog 150€ vse štiri kolikor stane ena kvalitetna obnova.
Samo tej niso enaki tistim ki pridejo z Mtech podvozjem, so razred ali dva nižje. Cena za b4 ali b6 (Mtech) je pa kar okoli 400€ če se ne motim.

@Jerry-to da se menja samo semerige in olje ti je verjetno povedal propeler ker sem bil takrat ravno zraven. Kako se pa to obnese v praksi pa nimam pojma...

Tako da cez par mescev spusti in gres spet v stroske :blackeye
LP Pirc
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Imas prav, res smo mi trije o tem takrat debatirali :ok Se ti mogoce kaj spomnis, so moji amortizerji Mtech ali navadni? :)

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Tako da cez par mescev spusti in gres spet v stroske :blackeye

Katere dele pa je po tvojem potem se potrebno zamenjat?

Prikaži več možnosti

Carpenter
Carpenter

Sarcasm king

• Uporabnik

Imas prav, res smo mi trije o tem takrat debatirali :ok Se ti mogoce kaj spomnis, so moji amortizerji Mtech ali navadni? :)

Tisti avto ima Mtech podvozje; spredaj so sigurno Bilstein-zaradi debeline batnice, zadaj pa prav tako Bilstein rumeni ali mogoče Boge, vsekakor Mtech. Če se ne motim ima ta avto malo kilometrov in so verjetno še v solidnem stanju...

Član KOS
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Tisti avto ima Mtech podvozje; spredaj so sigurno Bilstein-zaradi debeline batnice, zadaj pa prav tako Bilstein rumeni ali mogoče Boge, vsekakor Mtech. Če se ne motim ima ta avto malo kilometrov in so verjetno še v solidnem stanju...

Amortizerji so ze precej mehki, tako da so vsekakor za obnovit, ampak ce so original Mtech, se jih vsekakor splaca zrihtat. To je tisto, kar sem hotel slisat... hvala :ok

Prikaži več možnosti

bmwjev
bmwjev

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 140
  • Avtomobil: bmw 320 idi

V kolikor imam namen zamenjat komplet amortizerje in vzmeti se obračam na forum za nasvete. Rad bi kupil amortizerje in vzmeti s čimbolj enakimi značilnostmi kot so jih imeli na avtu originalni. Avto pa je imel športno podvozje! Pojma nimam katere je bmw vgrajeval kot športno podvozje (bilstein ali drugo), zato sprašujem, če morda kdo to dobro pozna in bi mi lahko kaj svetoval.

Urejal bmwjev, 04.09.2008, 22:42.

Prikaži več možnosti