Skoči na vsebino

Bilstein E30

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
209 odgovorov v temi
dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

ne ne... tista plehnata matica s katero se prišraufa amortizer v ohišje... tisti obroč z luknjo za batnico...

št. 6
http://bmwfans.info/...shock_absorber/
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

Aha, tisto je pa druga pesem... Ta hkrati služi tudi kot semering, da olje ne uhaja ven iz ohišja...
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik

kakšno olje??

B4 so plinski

al je še kje kakšno drugo olje?

Urejal dK, 14.12.2009, 22:29.

Prikaži več možnosti

Carpenter
Carpenter

Sarcasm king

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 463
  • Avtomobil: e30, AR Spyder `74

@dK, katere si potem naročil...? B4 ali B6..? V bistvu še zdaj ne vem kateri so tisti z debelo batnico (oz so upside-down), rumeni, ki so bili pri M-tech podvozju. So to B4, B6 ali B8..če ve kdo...?

Član KOS
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik

B4 + H&R -35/-35
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

kakšno olje??

B4 so plinski

al je še kje kakšno drugo olje?

Olje ki ga vliješ (cca. slab dcl) v vzmetno nogo, preden notri potisneš amortizer. Lahko uporabiš kakšno koli motorno olje...

@dK, katere si potem naročil...? B4 ali B6..? V bistvu še zdaj ne vem kateri so tisti z debelo batnico (oz so upside-down), rumeni, ki so bili pri M-tech podvozju. So to B4, B6 ali B8..če ve kdo...?

Z bebelejšo batnico in invertiranim dizajnom (monotube) so B6 in dalje in takšna je tudi pri prednjih M-technic. B4 so "običajne" konstrukcije, se pa tudi zelo lepo obnesejo na E30...
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik

aha... se pravi da če se tisto nebo lepo prilegalo, bo škropilo okoli... :frown
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako nekako...
Prikaži več možnosti

Carpenter
Carpenter

Sarcasm king

• Uporabnik

Olje ki ga vliješ (cca. slab dcl) v vzmetno nogo, preden notri potisneš amortizer. Lahko uporabiš kakšno koli motorno olje...

Z bebelejšo batnico in invertiranim dizajnom (monotube) so B6 in dalje in takšna je tudi pri prednjih M-technic. B4 so "običajne" konstrukcije, se pa tudi zelo lepo obnesejo na E30...

@jetam, hvala za tole...:ok
...pa obstaja tudi kakšna razlika med b6 in b8 na pogled.?
Imam namrec Bilstein amortizerje v katere je vgravirano AC Schnitzer "Motorsport". Prebrskal že pol neta pa ne najdem NIČ od tega katere amortizerje je vgrajeval Schnitzer...:frown

Član KOS
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

Težko rečem, vendar po moje da ne (tudi razlika v ceni je zelo majhna med B6 in B8). V osnovi so B8 namenjeni bolj "extremno" znižanim vozilom in imajo temu primerno krajšo batnico...

Koliko pa je bila AC Schnitzer predelava nižja od standardne E30, ali pa od E30 z M-technic?
Prikaži več možnosti

Carpenter
Carpenter

Sarcasm king

• Uporabnik

Hm, tega pa ne vem...bomo videli ko bom avto spustil na tla...:-D, mislim pa da ni več kot 40mm, če pogledam slike originalnih e30 AC Schnitzer... Glede amortizerjev sem našel samo da so "custom valved" by bilstein. Verjetno so samo stršani...

Urejal Carpenter, 14.12.2009, 22:54.

Član KOS
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

Hm, tega pa ne vem...bomo videli ko bom avto spustil na tla...:-D, mislim pa da ni več kot 40mm, če pogledam slike originalnih e30 AC Schnitzer... Glede amortizerjev sem našel samo da so "custom valved" by bilstein. Verjetno so samo stršani...

Na e30.de, piše tieferlegung 35 mm... Gledal sem pa za S3. Iz tistih fotk res ne moreš razbrati za katero različico amortizerjev gre (B6, B8...).

A imaš to komplet podvozje (stabiji, amortizerji sp. in zd.) ali "samo" sprendnje?
Prikaži več možnosti
    • Carpenter je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 430
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

....pri amortizerjih BMW E30 H26 Hartge

je bila napisana originalna koda od B6 MT B36 0734T0

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Carpenter
Carpenter

Sarcasm king

• Uporabnik

Na e30.de, piše tieferlegung 35 mm... Gledal sem pa za S3. Iz tistih fotk res ne moreš razbrati za katero različico amortizerjev gre (B6, B8...).

A imaš to komplet podvozje (stabiji, amortizerji sp. in zd.) ali "samo" sprendnje?

Aha, verjetno bodo res tile z S3, sem že malo pozabil na tole stran...:) Se pravi so verjetno B6.
Imam komplet sprednje+zadnje amortizerje z vzmetmi. Stabijev žal nimam...bodo pa sigurno enkrat gor..:cool

Hay!

....pri amortizerjih BMW E30 H26 Hartge

je bila napisana originalna koda od B6 MT B36 0734T0

lp

joda

Uporabno, bom pogledal kodo ko pridem domov, mogoče je Bilstein Hartge-ja in Schnitzerja zalagal z enakimi amortizerji :).

Član KOS
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Aha, verjetno bodo res tile z S3, sem že malo pozabil na tole stran...:) Se pravi so verjetno B6.
Imam komplet sprednje+zadnje amortizerje z vzmetmi. Stabijev žal nimam...bodo pa sigurno enkrat gor..:cool

Uporabno, bom pogledal kodo ko pridem domov, mogoče je Bilstein Hartge-ja in Schnitzerja zalagal z enakimi amortizerji :).

...ter Alpino:ok2

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 632
  • Avtomobil: Rdeča raketa

@jetam, hvala za tole...:ok
...pa obstaja tudi kakšna razlika med b6 in b8 na pogled.?
Imam namrec Bilstein amortizerje v katere je vgravirano AC Schnitzer "Motorsport". Prebrskal že pol neta pa ne najdem NIČ od tega katere amortizerje je vgrajeval Schnitzer...:frown

Če ti piše tako AC Schnitzer kot tudi Bilstein, potem možno da je to to. Jaz sem enkrat gledal podvozje od Alpine v enem katalogu in je notri pisalo da gre za Eibach vzmeti.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Če ti piše tako AC Schnitzer kot tudi Bilstein, potem možno da je to to. Jaz sem enkrat gledal podvozje od Alpine v enem katalogu in je notri pisalo da gre za Eibach vzmeti.

...amortizerji pa so B6:ok2...samo z to razliko,da ima alpina mnogo mehkejše vzmeti od Eibacha,kot tiste od pro kita,ki jih vsi kupujejo

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 632
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Torej dajo Eibachu svojo serijo naredit?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Torej dajo Eibachu svojo serijo naredit?

...po vsej verjetnosti,ali pa tudi bilsteinu,ne vem:confused,samo spomnim se,da sem enkrat bral en strokovni teks (za E30) da ima Alpina dosti mehkejše vzmetenje kot MT na ravnini,v zavojih je pa mnogo bolj stabilna,trša...ali ravno obratno:-D...res se ne spomnim,samo to mi je ostalo v spominu

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator
  • Sporočil: 12 064
  • Avtomobil: E30 320is

Je za E30 obstajal B14 kit? Bilstein gewinde?
Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti