Skoči na vsebino

E39, ventilacija, vprašanje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
168 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 529
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Filtri so menjani vsako leto, edino pri ježku sem opazil, da ni dobro fiksiran v svoje ohišje in verjetno tam uhaja tisti zrak. Ne vem a bi mogel bit ježek prišraufan tam notri al ga samo konektor drži noter.

Ježek s tem nima veze, če nebi imel stika ventilacija sploh nebi delala. Oglasi se pri schumiju in bo našel napako.
Prikaži več možnosti

mihkol2
mihkol2

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18
  • Avtomobil: BMW E39 525d

LP

A je kakšen junak ki bi mi jutr odpravil ta problem nedelovanja ventilicaije v mojmu E39...? Namreč deiju sem oblubu da ga v soboto pelem z "tanovim" BMW-jem na morje... :)
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 928
  • Avtomobil: DxxViii i CS

Schumi v Vodicah bo pravi naslov. Malo poglej na forumu pod nepooblaščenimi serviserji.

Prikaži več možnosti

mihkol2
mihkol2

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18
  • Avtomobil: BMW E39 525d

Hvala za odgovor. A mi lahko psrosim pošleš njegovo cifro da ga kontaktiram....
Prikaži več možnosti

browka
browka

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45

Morda kdo ve, če je ježek vezan na kakšno od tistih velikih varovalk za klimo ki so pri nogah sovoznika? Ker sem si danes omislil novega, in bi bilo veliko ceneje da če se že ponovi da skuri varovalko :)
Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 483
  • Avtomobil: .

Pozdrav, še eno vprašanje na temo ventilacije, ki ga nisem zasledil. Poleg tega, da mi klima neenakomerna piha sem opazil, da mi iz rež za hlajenje na amaturki in vetrobransko steklo piha mrzlo, v noge pa greje?

To se dogaja na AUTO, ko nastavim ventilacijo samo na vetr. steklo in amaturko je OK. Samo na noge pa nisem probal :napaka - bom jutri.

Je tudi to znak "ježka"?
Prikaži več možnosti

Pomi
Pomi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 859
  • Avtomobil: bmw 523i

Možno. Možno je tudi, da nimaš dovolj vode v hladilnem sistemu ali da je v okvari kater senzor temperature.
Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik

Možno. Možno je tudi, da nimaš dovolj vode v hladilnem sistemu ali da je v okvari kater senzor temperature.

Na senzorje sem najprej pomislil, potem ko sem iskal po foromu pa povsod piše o ježku itd.

Še ena stvar ki sem jo opazil: klimo imam skoz prižgano nekje na 21 - 22 stopinj. Čez dan ko je topleje avto dokaj "normalno" hladi, ko pa se temperature spustijo (zvečer) avto še kar hladi in piha mrzlo itd.

Vem, da je na pamet težko govoriti o felerjih, ampak kljub temu, če je imel kdo takšne probleme naj prosim napiše. Če se mi bo jutri časovno izšlo in me bo Schumi pripravljen sprejet, se bom oglasil pri njemu, ker sem v Lj.

Lp, T
Prikaži več možnosti

boskosi
boskosi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 196

hmmm....sem že celo temo skozi prebral, a koonkretno mojega vprašanja ni bilo.....torej meni kaže na zaslonu pač da dela kolikor pač nastavim, a ventilator je mrtev, ne piha nič...sem najprej pomislil na katero od varovalk, a zdaj vidim da je ta ježek kr pogosta okvara...a je možno da je to tudi pri meni....zjutraj je na minimalno delal še, a je začel nekaj piskat kot da je kaj z ležaj, pa sem ga izklopil nato pa spet vklopil, a ni bilo več glasu od njega....torej ježek??? jaz bi kot štromar vseeno najprej preveril varovalko, samo ko je ne najdem.....lp, B
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

Skoraj zagotovo bo "ježek" krivec.

Prikaži več možnosti

boskosi
boskosi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

hej, hvala za hiter odgovor.........verjetno velja uporabiti tudi rabljenega če se ga da kje dobiti, ali??
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator

Tudi delujoč rabljen bo vredu, ampak nikdar ne veš kako dolgo bo zdržal. :ok2 Po moje je najboljše kupit novega in imaš mir. :ok

Prikaži več možnosti

boskosi
boskosi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

no jaz bi vseeno najprej preveril varovalko, ker je vendarle verjetno lažje dostopna, preden začnem razkopavati po avtu....zato me zanima če kdo ve kje se nahaja ta varovalka...v predalu je ni, prav tako ne v kuferamu...je pod številko 76, samo kje se pa ta nahaja???
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 409
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Pozdrav, še eno vprašanje na temo ventilacije, ki ga nisem zasledil. Poleg tega, da mi klima neenakomerna piha sem opazil, da mi iz rež za hlajenje na amaturki in vetrobransko steklo piha mrzlo, v noge pa greje?

To se dogaja na AUTO,
ko nastavim ventilacijo samo na vetr. steklo in amaturko je OK. Samo na noge pa nisem probal :napaka - bom jutri.

Je tudi to znak "ježka"?

...pa saj to je normalno,da v noge piha toplo,če je na AUTO

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

boskosi
boskosi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

kaj od e36 bi tudi lahko bil kompatibilen??? :8
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator

Ne.

Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...pa saj to je normalno,da v noge piha toplo,če je na AUTO

lp

joda

Z mojo sva zadnjič prvič opazila ko nama je obema bilo vedno bolj toplo v noge :) če je res to normalno potem se bom sprijaznil, mogoče je v povezavi s pokvarjenim ježkom to še bolj moteče, ker nekaj časa konkretno piha toplo, potem spet manj itd.... ni nekega konstantnega pihanja.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 529
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ne.

Zakaj ne? :confused Če se ne motim je enak, samo mora imet E36 digitalno klimo - od analogne ne paše :)
Prikaži več možnosti

boskosi
boskosi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

ja saj zato sprašujem ker mogoče bi lahko dobil od e36 z digitalno klimo
Prikaži več možnosti

boskosi
boskosi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

no kaj zaj....paše al ne??? da ne bom brez veze demontiral..... kolegu že en čas stoji za hišo
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.