Skoči na vsebino

Skupaj ustvarjamo sožitje med kolesarji in avtomobilisti na slovenskih cestah

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2983 odgovorov v temi
Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 465
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Tudi pesti so pele, kolesa lomil taksnim pezdetom, ko sem se vozil domov z avtomobilom. Zaenkrat se nobene civilne tozbe, ustrahovanje deluje.
Pazite na cesti in ne izzivajte!

giphy.gif

Prikaži več možnosti
    • fp4492, rokxy in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 001
  • Avtomobil: 330d F31

Organiziraj ulično dirko, pa boš lahko dirkal. A rally in GHD so tudi brezvezne? Dobro, da ne živiš na otoku Manu, tam so ceste zaprte 14 dni.

Dirka po Sloveniji pa je že vsaj dve leti, če ne več, mnogo več kot samo športni dogodek.

Samo jamranje cel čas. Po eni strani se nič ne dogaja, potem pa pride takšen dogodek, je pa spet vse narobe. @gusti4u, danes popoldan/zvečer bo celjsko mestno jedro živahno in ne bo mesto duhov, kar večkrat slišim, lokali bodo polni, gostinci bodo kaj prodali, ...

Prikaži več možnosti
    • alexvuk je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 294
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Jaz sem.zadnjic malo zivcev izgubil,ker so nam.zaprli celo industrijsko cononv Logatcu zaradi neke kolesarske dirke za katero sploh nismo bili obvesceni pa tudi ce bi bili ne mores mi zapreti cele.industrijske in dostopa do moje firme. Bil je nek praznik v soboto ali nedeljo kaksne dva meseca nazaj. Kot da se za take dneve ne dela. Pridem zjuteaj in vse zaprto avto sem moral pustiti zunaj,dobro je to da so odpovedali tekmo zaradi mocnega dezja. Sreco so imeli da nisem nuj o rabil.prikolice ker v nasprotnem.primeru bi jim.prebil tisto "blokado" in sel po prikolico.....

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 590
  • Avtomobil: Bmw

Mah fuknjeni so s temi prireditvami. Pri nas redno zaprejo edino cesto celi vasi in zaselkom, ker morajo imeti rolkarsko ali pa kolesarsko tekmo.
Nazadnje so hoteli na praznik zapreti cesto, ko gre folk v cerkev. Pa to ni za urico ali dve ampak kar nekaj ur. No sosed je organiziral peticijo, katero smo poslali na obcino in so bili primorani odpovedat tekmo.
Par let nazaj sem moral peljat sina do ihana, da bi ga moja pobrala in peljala k zdravniku. Tip pri zapori me ni hotel spustit mimo za 500m do gozda (na teh 500m ni bilo nobenih tekmovalcev), kjer obstaja gozdna cesta po kateri se da priti do ihana, kjer je moja cakala na naju. No zaporo sem gladko obvozil in navkljub mahanju in vpitju onega bedaka zapeljal do gozda in potem do vasi.
Za nazaj cez se mi je pa tip postavil na sredo ceste da bi moral ustaviti. No nisem ustavil ampak se bolj stisnil gas. Itak je odskocil. Ko sem prisel domov se mi je pa itak snelo, da sem pograbil remel in hotel it nazaj dol, da bi ga nagonil. H sreci me je foter ustavil.

Ce hocejo dirkati, naj najamejo zato namenjene proge, ne pa da jebejo folk, da tudi cel dan ne more iti zdoma ali pa domov.

Sicer pa se arogantnost kolesarjev zgleda pozna pri vzgoji otrok. 14 dni nazaj sta mi dve punci cca 10 let (ena starejsa, druga mlajsa) zapeljali pred avto ko sta imeli rdeco na semaforju, jaz pa zeleno skozi katero sem peljal za prvim vozilom. Priznam da sem se skoraj usral, ko sta se mi pojavili pred havbo. Pa to ni bilo speljevanje ampak voznja, ker sem pripeljal do semaforja ko je prvi ravno speljal.
Kriv bi bil itak jaz, pac vozi bmw pa dve mladoletni puncki je povozil.... :napaka
Sedaj si bom za v avto kupil dashcam.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • sash in Rottie uporabnikom je všeč to sporočilo

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Evo, da ne bomo samo pljuvali po kolesarjih :ok2 ... 2, ki pred njima dam samo kapo dol kaj obvladata. :ok

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 894
  • Avtomobil: LPP Urbana

če še ne veste je bila zadnjih nesreča, ko je kolesar zavil levo pred avto, voznik vozila je zapeljal levo, da bi se izognil trčenju pri čemer je izgubil "oblast" nad vozilom in zapeljal v jarek ter se prevrnil na streho. kolesar se je mirne volje odpeljal naprej brez, da bi ponudil pomoč. se je pa to zgodilo v okolici kamnika/komende. je novica na netu.

v centru imate možnost pred semaforjem vidit zarisan box in na njemu zarisanega kolesarja kar pomeni, da se lahko na rdeči luči pred vami postavi kolesar/kolesarji.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

JANI E39
JANI E39
  • Uporabnik
  • Sporočil: 218
  • Avtomobil: Bayerische Maschine

A to vsi kolesarji izsiljujete in se potem nastavljate na sredino ceste pri 20 na uro, skozi mesto???

Očitno mora koga, kdaj pa kdaj doletet nesreča, da mu malo ego zbije. Ne želim biti nesramen, samo če mi kolesar prileti pod avto meni ne bo nič, on bo pa pošteno polomljen. Malo razmislite naslednjič.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE   :bmw  :burnout

Freude am fahren!

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 150
  • Avtomobil: new age e39

Grdi kolesarji. Kako si upate zavijat pred bmw starodobnike?? Grdi!
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Ko pajkičarstvo in merjenje ku*** kdo ima dražji bicikelj z bolj fensi geštelom, opremo in pametno uro na roki še ni bilo "in". :ok2

66460764_2132638490179439_75986427140154

Urejal Rottie, 13.07.2019, 16:17.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 756
  • Avtomobil: F31 320d

https://twitter.com/...483915377479680

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 652
  • Avtomobil: UFO

https://www.zurnal24...povedati-332272
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 176
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Sem zadnjič v Puli hotel zapeljat iz krožišča ven, pa vidim da ena punca na kolesu čaka da bo šla čez cesto. Ji ustavim, gre ona čez (še zahvalila se mi je), ravno takrat pa po isti cesti proti krožišču v kontra smer pripelje en stari v BMW 1ki in divje maha in trobi ženski na kolesu naj se mu umakne. :crazy
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 463
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

A je bila kolesarska steza?

Sicer bi punca morala dol iz kolesa in peš po prehodu za pesce... če bi se hotela peljati, bi morala po cesti in skozi krožišče.

M50B20+F7P 704+M54B22+K4M+M57D25+N53B30 = 32 cyl = 954 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 590

A je bila kolesarska steza?

Sicer bi punca morala dol iz kolesa in peš po prehodu za pesce... če bi se hotela peljati, bi morala po cesti in skozi krožišče.

Sicer ne poznam nixonovega primera, sem pa tole danes na poti v lj ze parkrat opazil folk pripelje pa direkt cez prehod za pešce ne da bi stopil s kolesa ali pa vsaj pogledal. Konkretno mimo žal je kamikaz za izvoz.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 176
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ne, bila je kolesarska steza ob pločniku, punca je čist pravilno vozila.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

MG
MG

• Globalni moderator
  • Sporočil: 2 711
  • Avtomobil: E39 530iA

Izredna statistika iz Osla na Norveškem glede varnosti v prometu v preteklem letu 2019:

Število mrtvih v prometu:

peščev = 0

kolesarjev = 0

otrok = 0

voznikov = 1 (voznik se je zaletel v ograjo)

Pred leti so si namreč zadali načrt, da uredijo v državi inftrastrukturo in zmanjšajo število mrtvih peščev in kolesarjev na 0 (nič!).

Mesto ima preko 600.000 prebivalcev, z okolico pa preko 1.000.000, po podatkih Wikipedije.

Vir: Twitter

ENOK3QPXsAM2aeA.jpg

Očitno se da, če se ljudje združijo in zavestno/etično odločijo za tak skupen cilj!  :ok

PS: V letu 2019 pa na celem Norveškem, ki ima 5,3Mio prebivalcev, ni umrl v prometni nesreči niti en otrok! 

Urejal MG, 11.01.2020, 10:26.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 022
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... pri nas bi morali kolesarje zelo ostro priviti z visokimi kaznimi, ker so enostavno preveč prepotentni, ne vzgojeni niti ne poznajo CPP....

... če bi se vozniki avtomobilov tako obnašali in vozili verjetno nebi bil živ noben pešec in kolesar....

... nikoli, ampak res nikoli se ne ustavijo pred prehodom za pešce ko bilo kdo prečka cesto po prehodu, ne nakazujejo spremembe smeri kam bodo zavili, vozijo brez prižganih luči, ko pridejo po cesti do semaforja, ki ima prižgano rdečo luč, nadaljujejo pot skozi rdečo in naprej čez prehod za pešce kjer gori zelena,nikoli ne pogledajo na levo ko se peljejo čez prehod za pešce pa nima veze ali je prehod semaforiziranem ali ne, vedno peljejo čez vse prehode za pešce, kljub temu, da je to na večini prehodov prepovedano, saj ni označene kolesarske ampak bi morali sestopiti s kolesa in nadaljevati peš s kolesom ob boku itd.

... predstavljajte si, da bi tako vozilu avtomobili... Veš čas, posebno ponoči brez luči, vozili skozi rdečo na semaforju, prevozili vsak prehod za pešce brez ustavljanja itd...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • sash in F80 uporabnikom je všeč to sporočilo

ace
ace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 49
  • Avtomobil: MB

Ali mora kolesar s kolesa ali ne, ko precka cesto, ce je rdeca kolesarska steza narisana na tleh?
Taksna situacija je na kriziscu z dunajske na tivolsko v desnem ovinku. Tam se cudim da dnevno ni mrtvih...
Prikaži več možnosti

stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 788

Ali mora kolesar s kolesa ali ne, ko precka cesto, ce je rdeca kolesarska steza narisana na tleh?
Taksna situacija je na kriziscu z dunajske na tivolsko v desnem ovinku. Tam se cudim da dnevno ni mrtvih...

Odgovor je ne, ker je to kolesarski prehod, če je v rdečo obarvana prometna površina. Kolesar more edino s kolesa dol, če želi prečkati vozišče po prehodu za pešce.

lp.

Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 108
  • Avtomobil: Volvo V70

Dejstvo je, da tudi kolo ni za vsakogar.  :laugh

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.