Skoči na vsebino

Skupaj ustvarjamo sožitje med kolesarji in avtomobilisti na slovenskih cestah

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2974 odgovorov v temi
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Ker država manj zasluži pri karambolih zaradi izsiljevanja, saj jih je manj kot prehitrih voznikov. :ok2 Kasirajo pač na masi, kot pri ostalih davkih. :fight
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

_SpiDi_
_SpiDi_

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 805
  • Avtomobil: Duče

Ker država manj zasluži pri karambolih zaradi izsiljevanja, saj jih je manj kot prehitrih voznikov. :ok2 Kasirajo pač na masi, kot pri ostalih davkih. :fight

To vem.
Samo zagovorniki pravijo da ni res, ampak še vedno ne znajo odgovoriti na zgoraj opisani primer. Zanimivo...:laugh
Prikaži več možnosti

ATLET
ATLET

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 563

Hehe ... amapk si pa specialc, moram rečt ;) ... celo leto in pol si porabil, da si spesnil svoj prvi post. :laugh

Nism niti mel namena pisat, prjavu sm se da loh slike pogledam k jih objavlate. Ampak to sm pa pač moru komentirat, da vidte še mišlenje kolesarja,,, Seveda pa nism prčakval da se bote strinjal z njim...
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 327
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

se bom vozu po kolesarski, ko bo primerno urejena. Dokler bojo pa polne peska, razpokan asfalt in visoki robniki, jo bom pa kr lepo po cesti šibu...

In ko te bom povozil, bom pa še jaz kriv :crazy
Meni gredo takšni pacienti tudi skrajno na živce. In če ne recimo jaz ne smem trenirat driftanja po cestah, ker pač temu niso namenjene, ti ne boš treniral kolesarjenja, ker tudi temu ceste niso namenjene :ok2 Ravno tako kot meni lahko kdo reče naj grem na temu primerno površino, enako velja za vse kolesarje, ki so jim skrajni robovi cest in kolesarske steze (kjer obstajajo) preslabi. Kolesarje vedno prehitevam daleč naokoli (ker tudi sam kolesarim), toda ko srečam pacienta, ki vozi vštric kolesarske, se prav potrudim da grem čim tesneje mimo. Vem da se s tem spustim na njegov nivo, toda če ga bo na razdalji 1km 10 avtomobilov prehitevalo na tak način, bo se bo menda ja začel bati za svoje življenje in se začel normalno obnašat. Pri tistih, ki vozijo vštric si pa še toliko bolj dam duška :cool

Enako velja za kokoši, ki peš skačejo 1m od roba ceste. Ko grem kdaj ob cesti se sprašujem kako za vraga je lahko vsak teden povoženih toliko pešcev :confused Vsakemu vsaj približno normalnemu človeku mora bit jasno da bo hodil po bankini in po levi strani cestišča. Da te tam avto zbije (razen recimo z ogledalom, zaradi česar ne umreš) mora tudi on vozit po bankini, kar je pa v praksi redko. In če vidiš da nekdo pikira nate, se imaš še vedno možnost tudi vsaj malo odmaknit (zato hodiš po levi strani).

Rottie: moj pokojni deda je v svojih časih vozil mleko z R4 v 1000m oddaljen kraj. In njegova hitrost je dejansko bila takšna, da si je lokalna mularija z bicikli vedno znova postavljala izziv komu ga bo uspelo na cesti prehitet. On je dejansko dobil (simbolično) kazen za prepočasno vožnjo - toda vozil je pod 40 km/h kjer je omejitev 90%.

Jaz se tudi vsako jutro jezim, ko naletim na počasneta, ki vozi 60-70 kjer je omejitev 90, za njim so še 2 ali 3 dedki, ki ga ne upajo prehitet ali pa jim hitrost ustreza, na koncu sem pa jaz tisti idiot, ki gre kolono prehitevat, saj zaradi premajhne varnostne razdalje niti vmes ne moreš :napaka Ni mi pa vseeno če zaradi takšnih pridem v službo 10 min kasneje ali pa če sem 10min prehitro tam...

Se opravičujem zaradi posta pod nivojem, toda malo ste me razkurili :beer
Prikaži več možnosti
    • izzyd je všeč

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 842
  • Avtomobil: 535 PS

Že res, da se lahko kakšna nesreča pripeti zaradi tega, ker je neučakan voznik prehiteval tam, oziroma tako, kot se ne sme, ampak za prehitevanje j odgovoren sam. Ne zagovarjam počasnetov, ki ovirajo promet, ampak vseeno se ne sme brezglavo prehitevati.

Jaz tudi ne zagovarjam divjakov, rad pa imam tekočo vožnjo in ne nekega jajcanja z brezveznim zaviranjem v vsakem ovinku, ker nekateri pa res niso zreli za v avto (res je da je večina počasnetov starejših, divjaki se pa najdejo v vseh starostnih skupinah). :crazy
Počasneti pa sigurno naredijo več škode kot koristi, sploh na AC, kjer poleg jajcanja in dokazovanja svojega prav z vožnjo po prehitevalnem pasu z max. dovoljeno hitrostjo 130km/h, prav silijo v nesrečo, ker kot sem že večkrat napisal še niso slišali za žmigavce, ki jih takšni skoraj nikoli ne dajejo, niti čemu je namenjen prehitevalni pas :napaka
Prav tako tudi "divjaki" niso nobeni angelčki, je pa kar velika razlika kdo in s kakšnim avtom ter seveda izkušnjami vozi hitro npr. po AC.
Žal še vedno veliko voznikov ne uporablja varnostih pasov, kar je bilo usodno tudi za voznika v sobotni nesreči na katero sem naletel in celo pomagal gasilcem.
Sopotnik je verjetno ravno zaradi varnostnega pasu preživel.

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

julius
julius

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 375
  • Avtomobil: Superb

Evo, še ena na kolesarsko+avtomobilsko tematiko, tako s stališča kolesarja kot voznika:
- če je v mestu kolesarska steza, se pač vozim po njej, ne glede na to, če gre za pot v službo ali pa začetek par urne resne vožnje. Kot je bilo rečeno, 10km na začetku in na koncu kolesarjenja po kolesarski stezi (dvomim, da imamo v SLO veliko bistveno daljših) resnega kolesarja ne bi smelo zmotiti. Sicer ni druge, kot poiskati alternativno ruto.
- pri vožnji po mestu se izrazito ogibam vožnji brez luči ponoči, vožnji po pločnikih in najbolj vožnji po nasprotni smeri ceste ali kolesarske steze. Če kdaj ne gre drugače, se popolnoma zavedam, da delam nekaj nepredvidlivega in nevarnega in v tem primeru pazim še toliko bolj (nase in na druge), jim jasno puščam prednost, ki jo itak imajo, da jih ne oviram, .... Tudi zato, ker me takšno ravnanje drugih, ko sem sam v avtu močno jezi. Nikakor pa ne toliko, da bi se z 1.5 tonskim vozilom loteval nekakšnega vzgajanja nekoga, ki jezdi 15 kg (tudi v primeru, da to počne na nepravilen način).
- pri vožnji s kolesom "zares" bi pa vsem na dušo položil sledeče. Kolesarji v skupinah se v parih (kar je sicer prepovedano) nikakor ne vozimo zato, da bi lahko klepetali ali celo da bi zajebavali voznike. Tak način vožnje je v večini primerov čisti varnostni ukrep. Pretežni del voznikov je sicer zelo obziren in toleranten, za določene pa je to edini pokazatelj, da morajo za kolesarji upočasniti in se pripraviti na prehitevanje. Enojno skupino takšni avotmobilisti pogosto ignorirajo, pri malo slabši in nepregledni cesti pa potem kaj hitro zmanjka prostora. Dvojna skupina je tudi polovico krajša od enojne.

In za sklep, tudi sam imam v avtu mesto in cesto najraje popolnoma prazno (kolesarjev), ko sem na kolesu, pa bi ne želel videti ali slišati ničesar ropotajočega. Dejstvo je, da moramo sobivati skupaj. V prvi vrsti tako, da vsi pridemo domov živi in celi, pa tudi tako, da se med seboj ne motimo preveč.

LP, julius
Prikaži več možnosti
    • N0wak je všeč

Merlin67
Merlin67

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1
  • Avtomobil: Wv

Napisal bi samo v vednost nekaterim, ki še ne veste. Težo vašega prekrška in odgovornosti v primeru nesreče ne zmanjša prekršek, ki ga je napravil nekdo drug. Na primer, če povoziš ležečega pešča sredi cestišča si kriv (razen zelo redkih izjem) , pa tam nima kaj tam iskat. Namreč upravljaš z vozilom (lahko tudi strojem), ki ogroža življenja šibkejšim. Zato je odgovornost in tudi kazen za upravljalca večja. Imejmo-te to v vidu ko se tesno peljete mimo kolesarja, pešca ... ali prehitevate v škarje. In na zadnje cesta (razen rezervirana za motorna vozila) ni namejena (rezervirana) samo avtomobilom! Prav tako je kolesarjem, pešcem in raznim strojem pa če še tako ovira promet. ;).
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Napisal bi samo v vednost nekaterim, ki še ne veste. Težo vašega prekrška in odgovornosti v primeru nesreče ne zmanjša prekršek, ki ga je napravil nekdo drug. Na primer, če povoziš ležečega pešča sredi cestišča si kriv (razen zelo redkih izjem) , pa tam nima kaj tam iskat. Namreč upravljaš z vozilom (lahko tudi strojem), ki ogroža življenja šibkejšim. Zato je odgovornost in tudi kazen za upravljalca večja. Imejmo-te to v vidu ko se tesno peljete mimo kolesarja, pešca ... ali prehitevate v škarje. In na zadnje cesta (razen rezervirana za motorna vozila) ni namejena (rezervirana) samo avtomobilom! Prav tako je kolesarjem, pešcem in raznim strojem pa če še tako ovira promet. ;).

Kakšen avto je pa "Wv" :confused ... piše tko v tvojem profilu ;)
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 568
  • Avtomobil: cl

Kakšen avto je pa "Wv" :confused ... piše tko v tvojem profilu ;)

Konkurenčni obisk:laugh

Po moje je postal naš oboževalec, ko je prebral članek "vozniki Bmw-jev so prasci ...)
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 373
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

To, da so počasneta posredno kriva za prometne nesreče bi težko rekel. Saj še nikoli nisem slišal, da bi se nekdo zaletel, ker je pred tem vozil za voznikom, ki ni upošteval omejitve hitrosti. Ali potem takšni vozniki, ki postanejo živčni, ker že dalj časa vozijo za počasnetom, ko le tega prehiti, v naslednjem ovinku vozi 20 km/h nad fizikalno mejo avtomobila, da bi nadoknadil izgubljen čas. Težko verjamem.

...kar verjami:blackeye.Glede na to,da ne maram nesigurnih in škaric prehitevanj, na žalost na ziher prehitevam samo v 99,99%.Posledica tega je, da poskušam izgubljeni čas (in živce) nadoknaditi ne ravno z 20 km/h nad fizikalno mejo sigurno pa med 20-80 km/h nad omejitvijo:blackeye...kadar lovim ladjo ali trajekt,saj z zamudo izgubim cel dan,zaradi hitre vožnje pa bi lahko tudi kaj drugega:blackeye

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Damjann
Damjann

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 153
  • Avtomobil: BMW 318iS coupe

Moje vprašanje se malo navezuje na ta post in sicer: če je ob cesti speljana kolesarska steza in če kolesar iz kateregakoli razloga vozi po cesti in ne po kolesarski stezi ali kazensko odgovarjam, če ga povozim ali zbijem?

Če ne jih lahko gazimo, sam bo treba vzet kasko proti divjadi.............Šalim se :) :-D
Pot dolga tisoče kilometrov, se zmeraj začne z enim samim korakom
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 327
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

- pri vožnji s kolesom "zares" bi pa vsem na dušo položil sledeče. Kolesarji v skupinah se v parih (kar je sicer prepovedano) nikakor ne vozimo zato, da bi lahko klepetali ali celo da bi zajebavali voznike. Tak način vožnje je v večini primerov čisti varnostni ukrep. Pretežni del voznikov je sicer zelo obziren in toleranten, za določene pa je to edini pokazatelj, da morajo za kolesarji upočasniti in se pripraviti na prehitevanje. Enojno skupino takšni avotmobilisti pogosto ignorirajo, pri malo slabši in nepregledni cesti pa potem kaj hitro zmanjka prostora. Dvojna skupina je tudi polovico krajša od enojne.

Se še enkrat ponavljam. Z enako pravico kot se lahko "profiji" vozite vštric ali pa po sredini ceste, ker so robovi preslabi za vaše specialke, lahko jaz treniram driftanje po cesti. Ergo: cesta je namenjena prevozu in ni namenjena treningom. :ok2 Spravite se na velodrom :ok
Prikaži več možnosti

BBS
BBS

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 78
  • Avtomobil: E61

Ti si blesav Monaco, kako driftanje, misliš da si si nabavil dva stara bemveja pa si že pol Schumacherja. :laugh :laugh
Prikaži več možnosti

driv3r_86
driv3r_86

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 094
  • Avtomobil: MB

Schumacher ni drifter:ok2
Prikaži več možnosti

BBS
BBS

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 78
  • Avtomobil: E61

Schumacher ni drifter:ok2

Misliš, da ne zna driftat, pomoje drifta boljše kot večina tukaj na forumu.:ok2

Driv3r_86, mogoče si me pa ti zadnjič probal povozit na papeški cesti, ko mi je en malinovec v škarje pridirkal z novo petko, ker si ravno iz mb. Pa tam ni kolesarske steze, in jaz sem vozil pol metra od roba, ker če bi en meter, bi zdaj že bil pod zemljo. :fight
Prikaži več možnosti
    • Dark Funeral je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 503
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Jah, s formulo se kaj velik driftanja ne da pokazat, ker kmal oddriftaš :ok2
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Misliš, da ne zna driftat, pomoje drifta boljše kot večina tukaj na forumu.:ok2

Hehe ... to pa itak ... sj je na forumu le nekaj drifterjev ;) K če ti na spolzki cesti rado odnese rit, še ne pomeni da si drifter :ok2

:laugh :laugh :laugh
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 503
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Jah si bil drifter, ker če ti jo odnese, nekaj časa avto verjetno ni več na razpolago.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Moje vprašanje se malo navezuje na ta post in sicer: če je ob cesti speljana kolesarska steza in če kolesar iz kateregakoli razloga vozi po cesti in ne po kolesarski stezi ali kazensko odgovarjam, če ga povozim ali zbijem?

Če ne jih lahko gazimo, sam bo treba vzet kasko proti divjadi.............Šalim se :) :-D

Odvisno od okoliščin ... če si prehitro vozil in se ga zato nisi mogel izognit, ti vedno naprtijo krivdo oz. sj del krivde za nesrečo. Vedno pač moraš utemeljit zakaj ga nisi videl pravi čas, da bi ga varno obvozil oz. če je on naredil kaj nepredvidljivega ... recimo telebnil pred tebe ali kaj podobnega... neglede a je kolesarska al ne tam.
Kolk se pa dejansko kolesarje kaznuje za vožnjo po cesti, sploh vštric tam kjer je kolesarska, pa ne vem. Verjetno odvisno od tega, kolk gre na živce to dotičnemu policaju, ki ga vidi... kakšnih posebnih pritiskov s strani države okoli kolesarjev mislim da ni ... bi pa lohk bolj točno Wacko kj rekel na to.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Tomaz40
Tomaz40

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 851

Ti si blesav Monaco, kako driftanje, misliš da si si nabavil dva stara bemveja pa si že pol Schumacherja. :laugh :laugh

A če si si ti kupil en soliden bicikel za 2000€ misliš da si že Armstrong? :blackeye

Če pod celo temo potegnemo črto vidimo, da bi lahko rešili 95% vseh težav na cesti s tem, da bi ljudje malo pomislili še na koga drugega, ne samo na svojo lastno rit!

Praktično vse težave, ki ste (smo) jih uporabniki naštevali so povezane s tem, da čisto vsak voznik pričakuje, da se mu bodo ostali prilagajali.
Praktično vsak razmišlja na način: Če se meni mudi, potem morajo vsi drugi v prometu tudi hiteti, voziti čez rumene in mogoče celo rdeče, voziti 30% nad omejitvijo, tudi koga izsiliti,... Če imam pa jaz preveč časa, pa da ne bom na koncu poti 15 minut čakal v avtu, grem sedaj bolj počasi in potem so vsi ostali divjaki, manijaki, saj ni čudno da je toliko nesreč, zanimivo, da jih ni še več,....

Včeraj me je en bizgec skušal spraviti s tira v BMW-ju E91 330dxT, ko se je po dvopasovnici mimo Trzina vozil 70 po levem pasu. Pred njim je bila 200 ali več meterska luknja. Da bi se umaknil na desni pas? NEEE.
Prikaži več možnosti