Skoči na vsebino

Kateri ličar v Ljubljani?

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
158 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 76 512
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Jaz bi kupil drug brezhiben blatnik pa raje tistega štrihal.

Se strinjam. Popravilo obstoječega Blatnika je najslabša rešitev, ker je ličarija bistveno dražja kot blatnik in ti dober licar nič ne pomaga če je blatnik slab, to je metanje denarja stran. Imaš opcijo da obdržiš blatnik in ga popraviš sam, če ga boš dal ličarju pa raje poišči drugega brez rje.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

bmwe4621
bmwe4621
  • Uporabnik
  • Sporočil: 85

Se strinjam. Popravilo obstoječega Blatnika je najslabša rešitev, ker je ličarija bistveno dražja kot blatnik in ti dober licar nič ne pomaga če je blatnik slab, to je metanje denarja stran. Imaš opcijo da obdržiš blatnik in ga popraviš sam, če ga boš dal ličarju pa raje poišči drugega brez rje.

Kok bi pa stalo barvanje novega/rabljenga blatnika in da ne bo očitno, da ne paše na avto zaradi različnega odtenka ipd.; to me še najbolj skrbi..

Točno zato bi raje obstoječi obnovil, ker so vsaj prelivi ok (ker je pač original vse)...  Ceno za sanacijo sem že pridobil od enega k ste priporočal tu in si dobro zadel oceno.

Ličar bi pa tud moral tole popravit, če lahko že doma en.. un z vlakni video je npr. super... samo jaz bi raje, da to en dela k ma v malem prstu, k da sam pacam...

Na avtu nasploh nerad karkoli menjam, če se da popravit... čeprav bi bilo morda cenej en nov nov blatnik in pobarvat.. če znajo zadet barvo, odtenk glede na starost itd...

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kok bi pa stalo barvanje novega/rabljenga blatnika in da ne bo očitno, da ne paše na avto zaradi različnega odtenka ipd.; to me še najbolj skrbi..

Točno zato bi raje obstoječi obnovil, ker so vsaj prelivi ok (ker je pač original vse)...  Ceno za sanacijo sem že pridobil od enega k ste priporočal tu in si dobro zadel oceno.

Ličar bi pa tud moral tole popravit, če lahko že doma en.. un z vlakni video je npr. super... samo jaz bi raje, da to en dela k ma v malem prstu, k da sam pacam...

Na avtu nasploh nerad karkoli menjam, če se da popravit... čeprav bi bilo morda cenej en nov nov blatnik in pobarvat.. če znajo zadet barvo, odtenk glede na starost itd...

Če bo dobro pobarvano se ne bo nič videlo, z menjavo blatnika vred prideš skozi za 200, mogoče 250 eur. 

Popravilo z vlakni lahko probaš, dolgo sicer ne bo držalo, ker pride voda spodaj in začne blatnik še bolj rjavet, tako da v takem primeru se ne splača dajat dosti denarja za kvalitetnega ličarja, potem najboljše da ti pobarva na hitro, s sprejem. 

Zapomni si da pri klepariji in ličariji vmesne opcije ni, je samo poceni (na hitro) in drago, kar pa samo po sebi še vedno ni garancija, da bo dobro narejeno.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

bmwe4621
bmwe4621
  • Uporabnik

Če bo dobro pobarvano se ne bo nič videlo, z menjavo blatnika vred prideš skozi za 200, mogoče 250 eur. 

Popravilo z vlakni lahko probaš, dolgo sicer ne bo držalo, ker pride voda spodaj in začne blatnik še bolj rjavet, tako da v takem primeru se ne splača dajat dosti denarja za kvalitetnega ličarja, potem najboljše da ti pobarva na hitro, s sprejem. 

Zapomni si da pri klepariji in ličariji vmesne opcije ni, je samo poceni (na hitro) in drago, kar pa samo po sebi še vedno ni garancija, da bo dobro narejeno.

Tnx za info.. zaenkrat bom ruknil 150EUR+DDV za ličarja (en katerega ste svetovali), da vidim kako bo naredu/popravu:)

Ker rule 1 je, da je na avtu čimveč originala kot je možno:) Vsaj za tega...

Bom objavil kako je narejeno, samo ne vem ali bom to sedaj zrihtal ali drugo leto spomladi, ker ne vem če se bom vozil z njim čez zimo... Zlo verjetno ne in bo v garaži.

Urejal bmwe4621, 29.11.2021, 22:28.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Tnx za info.. zaenkrat bom ruknil 150EUR+DDV za ličarja (en katerega ste svetovali), da vidim kako bo naredu/popravu:)

Bom objavil kako je narejeno, samo ne vem ali bom to sedaj zrihtal ali drugo leto spomladi, ker ne vem če se bom vozil z njim čez zimo... Zlo verjetno ne in bo v garaži.

:ok

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 372
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Tačas lahko iščeš izpraven blatnik v isti barvi pa boš samo prešraufal spomladi  :laugh

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Warden in bmwe4621 uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 60 969
  • Avtomobil: Rdeča raketa

To ni slaba ideja, če gre za količkaj pogost avto pri nas. Meni je mehanik našel odbijač v isti barvi, še podrsanega na istem mestu, da ni bil pregrob prehod do starega blatnika. :laugh

Urejal Nixxon, 30.11.2021, 10:28.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • sash in bvogri uporabnikom je všeč to sporočilo

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 372
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Ja moja ko se je z Ex E46 enga kušnla na rit sem dobil havbo v isti barvi in popolnoma brez rje in sem samo zamenjal. Je bila pa Schwarz II, ki je razmeroma pogosta. 

Je bil pa na moje začudenje kompleten avto, ki je šel za dele skoraj brez rje, tako da bi lahko zamenjal kar komplet karoserijo če ne bi bil karavan  :laugh

Prikaži več možnosti

bmwe4621
bmwe4621
  • Uporabnik

Točn fantje, če ma kdo levi blatnik za E46 FL, Orientblau (317) naj sej javi at once... imam sedaj kar nekaj časa pol.. ker zlo verjetn se nam vozil čez zimo oz. če grem na to karto blatnika... pol pač naj rjavi dokler novega blatnika ne dobim :D

To bi bilo pa fajn, ker je potem original vsaj iz drugega avta:) Tisto štrihanje enega drugega (kakšnega rdečega ipd..) mi je še najmanj in zadnja opcija :)

Urejal bmwe4621, 30.11.2021, 10:42.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 60 969
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Opcija je tut da najdeš barvo, ki lepo paše na barvo avta. :-D V mojih koncih je imel nekdo svetlo zelen P307, zadnja havba pa temno zelena in je ful dobro izpadlo. Je par let tako fural (bi jest tut).

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 795

In kaj je ta E46 posebnega, da mora ostati vse original? Če rjavi zaradi predhodnega popravila na tem mestu, potem so itak že barvali tudi vrata. Koliko kompliciranja za en navaden avto ... kot da se popravlja Ferrari F40 s certifikatom avtentičnosti :napaka

Zdaj boš dal 150eur da nekdo začasno popravi gnilobo, potem boš dal pa še enkrat 150eur, da boš saniral tako kot je treba. 50eur je lep rabljen blatnik, 100eur štrihanje (ceneje, ker ni treba popravljat rje) pa če hočeš, da se ne vidi, boš dal še 50eur za preliv na vrata.

Prikaži več možnosti
    • bvogri in blackdob uporabnikom je všeč to sporočilo

bmwe4621
bmwe4621
  • Uporabnik

In kaj je ta E46 posebnega, da mora ostati vse original? Če rjavi zaradi predhodnega popravila na tem mestu, potem so itak že barvali tudi vrata. Koliko kompliciranja za en navaden avto ... kot da se popravlja Ferrari F40 s certifikatom avtentičnosti :napaka

Zdaj boš dal 150eur da nekdo začasno popravi gnilobo, potem boš dal pa še enkrat 150eur, da boš saniral tako kot je treba. 50eur je lep rabljen blatnik, 100eur štrihanje (ceneje, ker ni treba popravljat rje) pa če hočeš, da se ne vidi, boš dal še 50eur za preliv na vrata.

Tko mi paše človk, boljšega odgovora ti ne morm dat :)

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 795

Zakaj potem razpredaš že 2 strani? Sem videl potem, da si odprl tudi tole temo, če bi prej opazil, ti niti ne bi odgovarjal, vidim da si malo poseben.

https://www.bmwslo.c...a/#entry3325079

https://www.bmwslo.c...e/#entry3334066

Urejal e60va, 30.11.2021, 15:00.

Prikaži več možnosti

bmwe4621
bmwe4621
  • Uporabnik

Zakaj potem razpredaš že 2 strani? Sem videl potem, da si odprl tudi tole temo, če bi prej opazil, ti niti ne bi odgovarjal, vidim da si malo poseben.

https://www.bmwslo.c...a/#entry3325079

https://www.bmwslo.c...e/#entry3334066

Kaj zakaj razpredam? Sem dobil nekaj dobrih odgovorov (ličarja, h kateremu bom peljal)... pa alternativne ideje (iskanje blatnika v isti barvi) itd..

Pa prezri post, zakaj moraš takoj na osebni nivo in iskat neko logiko znotraj svoje glave? Mislim, ti jo kar išči, sam ne mene s tem utrujat, pa še žalit zraven po možnosti...

Urejal bmwe4621, 30.11.2021, 15:08.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 928
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Fantje škoda še ubadati z njim... Trola 200 na uro. Avto je baje v perfektnem stanju, samo podvozje malce vleče ker ga je zadel v robnik, tu pa tam kakšna šoba zataji in rja ga je načela vsaj na enem blatniku....

Drugače ja pa vse tovarniško po 18 letih na cesti. Vse pa se bo opravilo z original rabljenimi deli ker je pristaš originalnosti.

LP Tristan01

Urejal tristan01, 30.11.2021, 15:09.

Prikaži več možnosti

bmwe4621
bmwe4621
  • Uporabnik

Fantje škoda še ubadati z njim... Trola 200 na uro. Avto je baje v perfektnem stanju, samo podvozje malce vleče ker ga je zadel v robnik, tu pa tam kakšna šoba zataji in rja ga je načela vsaj na enem blatniku....

Drugače ja pa vse tovarniško po 18 letih na cesti. Vse pa se bo opravilo z original rabljenimi deli...

LP Tristan01

V bistvu si vse prav napisal (edin za amortizerje bom še videl:).. a se dobiva v živo zdele čez pol ure pa preveriš stanje?

Urejal bmwe4621, 30.11.2021, 15:10.

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 533
  • Avtomobil: e24 635csi

Dobri ličarji v Sloveniji še zmeraj obstajajo. Samo ne da se jim ukvarjat s takimi strankami kot jih je nekaj v tej temi :)
Jaz sem ga našel v Ljubljani, ni bil drag, delo je naredil v nulo in totalno po mojih željah. Potrudil se je maksimalno in vse naredil v roku
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 959
  • Avtomobil: UFO

Kupiš nadomestni blatnik in sam pobarvaš.

https://m.youtube.co...h?v=L8hoOQD6lvg
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 959
  • Avtomobil: UFO

https://m.youtube.co...h?v=GyfkM5Q8JbU
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.