Skoči na vsebino

Kako očistiti plesen?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
alticor
alticor

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18
  • Avtomobil: BMW, Audi

Živjo,

imam sledeč problem. Kupil sem avto, ki je stal dobro leto. Stal je sicer v eni garaži ampak je dal skozi dve zime in ni bil bajno garažiran ta čas. Posledica tega so seveda malenkosti na 'plehu' in notranjosti. Zunanjost smo pošlihtal nastal pa je problem notri in to je plesen. Zaradi vlage in ker je bil avto dobesedno neprodušno zaprt najmanj 13 mesecev ( :crazy ) se je pojavila plesen na senčnikih (neko umetno usnje) in zadnjih sedežih, predvsem pa na naslonu za roko, ki je bil skozi zaprt (na strani, kjer se nasloni roka je dobesedno prav grdo od plesni).
Po ogledu se, da na hitro videti, da blago (vidno) ni poškodovano ampak si posega čisščenja ne upam lotiti kar z gobico in navadnim čistilom, ker me je strah, da bo kaj zbledelo alpa se pretirano obrabilo.

Zato pa sem se obrnil na vas, da mi predlagate kaj naredit v tem primeru. Kaj kupit in s čem očistit. Imam tudi vodni sesalec in garažo, kamor lahko po čiščenju postavim avto za 2-3dni na 30'C, da se posuši od zrači.

Najlepša hvala za vse odgovore!

p.s.: seveda se gre v zgornjem primeru za BMWja (E36 328i) :metalc
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 607
  • Avtomobil: francoz

z vodnim sesalcem ne moreš nič narobe narediti le parava čistila uporabljaj
problem je le da imaš plesen tudi v sedežih in bi bilo najbolje da blago snameš dol in ga opereš ali neseš v čistilnico :)
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

priporočam, da to pelješ nekomu, ki se prav ukvarja s čiščenjem, pa raje plačaj tistih nekaj evrov in boš imel dobro narejeno. ta čistila, ko jih kupiš v trgovini in potem čistiš doma lahko pustijo grde madeže in fleke na sedežih, če ne sčistiš vredu ali pa ne "splahneš" dovolj.

Prikaži več možnosti

mikiE30
mikiE30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 094
  • Avtomobil: audi a6

cilit bang:-D
BMW 4 LIFE
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Za plesen obsatjajo posebni preparati, odvisno kaka plesen je........aja so pa za zidove :ok2, čene uzameš dol prevleke in jih daš u pralni stroj z barvo in se pogarvajo ku đins :ironija. Vanish je tudi full uredu za blago, ali pa carpet shampon
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 70 835
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Fleke od plesni samo pobrisi s cisto krpo, ostalo bo naredila vrocina, ko bo avto poleti stal na soncu.

S plesnijo v avtomobilih imam bogate izkusnje, ker sem se vcasih ukvarjal z oldtimerji, ti pa po tudi po vec desetletij plesnijo v vlaznih garazah. Plesen je organska zadeva, ki za svoj obstoj potrebuje veliko vlage in edino kar jo umori, je susa in vrocina.

TO BE SMART IS A PRIVILEGE, BUT TO BE JERRY IS A GIFT FROM GOD!

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.