Skoči na vsebino

Počitniška prikolica

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
150 odgovorov v temi
Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 546

Sam avtodom tudi drzi ceno 10let stare adrie so se zmeraj po 30-35k€ zgubi glih polovico cene v 10letih... v primerjavi z avtomobili noro dobro ceno drzijo, nepisano pravilo je pa nekje da moras minimalno 50noci sestavit na let v avtodomu da se ti splaca kupit svoj avtodom.
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 650
  • Avtomobil: /

Sam avtodom tudi drzi ceno 10let stare adrie so se zmeraj po 30-35k€ zgubi glih polovico cene v 10letih... v primerjavi z avtomobili noro dobro ceno drzijo, nepisano pravilo je pa nekje da moras minimalno 50noci sestavit na let v avtodomu da se ti splaca kupit svoj avtodom.

Absolutno drži, precej pozorno spremljam cene avtodomov pri nas in v tujini, pa se vse kar je vsaj približno ugodno, takoj proda.

Novega se splača kupit pozimi pri Nemcih, imajo pogosto RES dobre akcije, tako da je možno celo po praih letih zadevo prodat z nulo.

Prikaži več možnosti

Panda
Panda

Ailuropoda melanoleuca

• Administrator
  • Sporočil: 3 318

Sam po 30+ letih kampiranja in 8 letih v lastni prikolici resno razmišljam o njeni prodaji.

Kdor še ni občutil, še bo - pavšali pri sosedih so v odhodu, prej ali slej, zlepa ali zgrda (poslušam in vem za številne zgodbe).

Ostajamo kamperisti, a se nam za 2 tedna neprekinjenega dopusta ne splača držati lastne prikolice. Verjetno bomo presedlali na avtodom, s katerim bomo mnogo bolj 'free' kot pa z glomazno prikolico, namenjeno bolj domovanju kot mobilnosti.

Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 653
  • Avtomobil: Opel Astra

Da še jaz pristavim svojih nekaj vrstic...

Prvo naj omenim, da priklolice niso v nekem blaznem padcu, je pa res, da rast ni tako brutalna kot pri AD. Adria je imela naprimer proizvodnjo prikol za letos popolnom razprodano že okoli oktobra minulo leto. Ko sem se zanimal za nakup nove pri Glavanu (Buerstner), bi jo moral naročiti do konca novembra 2018, če bi hotel leto 1. maja že potovati z njo....

Je pa tako, kolikor uporabnikov toliko izkušenj. Samo smo šli iz šotora, preko rentane camp-letke do lastniške prikolice, ki jo uporabljamo od 1. maja do konca oktobra....in moram rečt, da ni boljšega dopusta. Spomladi in poleti jo vlačimo okoli (po evropi in bližnjih kampih), poleti smo na Pašmanu. Imam urejeno kot AD, in imam od prihoda v kamp do hladnega piva pod tendo približno pol ure. Stvari smo zminimalizirali, uporabljamo tendo (ne baladhina), kuhamo v prikolici, WC in uporabljamo v prikolici...klima je pa itak zakon... 

Je pa vedno huda debata v kampu, ko se po nekaj "kratkih" in par pirih dobimo skupaj šotoristi, prikoličarji in avtodomarji....ampak, kot pravim kakor komu paše. Meni je super, da prikolo vlečem s sabo, jo parkiram v kampu in imam še vedno na voljo avto, da oblazimo bližnjo okolico...

Lahko poveš kaj o primerjavi camplet VS klasična prikolica?

Jaz imam zdaj 2. leto Trigano pa me mika upgrade na nekaj malo večjega pa da ni treba postavljati. Ampak plus te šotorske je, da jo za avtom sploh ne čutiš. Kako je z vleko klasične prikolice (manj kot 5m)? Je to dobra varjanta za 3, 4 dnevne roadtripe po okoliških državah ali je pretežka za redno premikanje?

tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 919
  • Avtomobil: new age e39

Sam po 30+ letih kampiranja in 8 letih v lastni prikolici resno razmišljam o njeni prodaji.
Kdor še ni občutil, še bo - pavšali pri sosedih so v odhodu, prej ali slej, zlepa ali zgrda (poslušam in vem za številne zgodbe).
Ostajamo kamperisti, a se nam za 2 tedna neprekinjenega dopusta ne splača držati lastne prikolice. Verjetno bomo presedlali na avtodom, s katerim bomo mnogo bolj 'free' kot pa z glomazno prikolico, namenjeno bolj domovanju kot mobilnosti.

Jaz bom dal za enesec prve vrste 2k. Pavsal je pa kolk? 2,5k-5k. Nekako jih razumem. Ni računice več. Ni pa fajn, to je jasno. Ko mene vpraša kdo po kaksnih cenah mamo apartmaje, recem od 150-350 na noč. Folk ne more verjet da kdo to plača. Da to sploh obstaja.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Nejko
Nejko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 384
  • Avtomobil: e21; 323i in Francoz

Lahko poveš kaj o primerjavi camplet VS klasična prikolica?

Jaz imam zdaj 2. leto Trigano pa me mika upgrade na nekaj malo večjega pa da ni treba postavljati. Ampak plus te šotorske je, da jo za avtom sploh ne čutiš. Kako je z vleko klasične prikolice (manj kot 5m)? Je to dobra varjanta za 3, 4 dnevne roadtripe po okoliških državah ali je pretežka za redno premikanje?

Mi smo šotorco rentali ravno zato, ker sem pred nakupom želel preveriti če je to za nas. Imelo smo jo pred leti čez prvega maja, ko smo se potikali po Bavarski...vesel sem, da sem jo rental in poznal, da to ni to. Enostavno se mi je ne da vsakič postavljati in pospravljati, druga stvar pa je, da smo imeli zunaj strašno mrzlo in se nam je v prikoli šele ob dveh kaloriferjih, ki sta delala na polno uspelo nekako zagreti čez noč. 

Kar pa se tiče potovanja z prikolico, menim, da so to bolj kot ne naši predsodki. Sam vlečem cca 5,5m (brez rude) veliko kravo s sabo in je čisto super. Malo preverim kampe, preden odrinemo na pot, da se kje ne zakoljem v kakšni ulici. Drugače pa edino kar je minus, od AD si počasnejši, sam vozim nekako med 90 in 100...oziroma z nakupom prikolice sem naredil miselni preskok v glavi, da se dopust začne že doma, ko se vsedemo v avto in speljemo ne pa, ko pridem na destinacijo....

Prikaži več možnosti
    • soulfly je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

uf, ta preskok bo treba še napravit ja. S prikolico se torej furaš 100 in to je to? Hitreje bolje ne?

So kakšna zlata pravila ob vetru ipd? Za rikverc mi je jasno, da najprej v kontra... Bo kar zabavno :)

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 287

uf, ta preskok bo treba še napravit ja. S prikolico se torej furaš 100 in to je to? Hitreje bolje ne?

So kakšna zlata pravila ob vetru ipd? Za rikverc mi je jasno, da najprej v kontra... Bo kar zabavno :)

Jaz vozim prikolico podobnih dimenzij, sicer ni kamp ampak vseno. Hitrost je optimalna 90-110, toliko da normalno prehitevaš tovornjake in ne delaš gužve, kar je več meni ne daje občutka varnosti. Poraba je pa pri 180 KM dizlu cca 3 litre višja s prikolico.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

:ok

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 163
  • Avtomobil: 320dA

Prikolice so itak v hudem padcu, medtem ko je letna rast avtodomov brutalno visoka. In point avtodoma je, da čepiš na lastni školjki, spiš v svoji postelji in nisi odvisen od rezervacij. Če bo v petek dež, ne greš, boš šel pa naslednji teden.. Spakiran maš pa itak vse. Zato pa ta način dopustovanja privlači čedalje več ljudi.

Je pa seveda tako pri prikolicah kot avtodomih odvisen ker rang maš, SIGov avtodom v Sloveniji je bolje opremljen od 5* hotela.

to ni res, da so prikolice v hudem padcu :-) iz prve roke povedano :-)

prikolice zadnjih 5 let skos rastejo
BMW.....ko razvada,postane navada
Prikaži več možnosti
    • soulfly je všeč

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 277
  • Avtomobil: F11 Msport

Ja, bolje malo pocasneje, ker ko zacne prikolica zadaj opletati niti najmanj ni prijetno. Sam vlacim prikolico, ki je z rudo dolga 7m in ko sem se enkrat pred leti z E60 spozabil in peljal 120 se je vse skupaj skoraj zelo klaverno koncalo. Nevarni znajo biti ze vecji kombiji, ki te prehitevajo, prikolico namrec kar potegne zraven. Pac po obcutku, ko imas nekaj kilometrov za sabo ze bolj ves kako se obnasa doticna prikolica, kako zavirati itd.  

Prikaži več možnosti

Panda
Panda

Ailuropoda melanoleuca

• Administrator
  • Sporočil: 3 318

Zelo pomembno je, kako je prikolica naložena, da je obremenitev vlečne kljuke primerna (zadostna).

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Odvisno je tudi s kaksnim avtom vleces prikolico, tezji ko bo avto bolj bo stabilna vleka. S prikolico ne it vec kot 110, saj pr 120 ti jo lahko zacne nihat in ni projetno. Pa ko bos nalagal tovor v prikolico ga nalagaj v prvo polovico sepravi proti kljuki...
Prikaz:

Prikaži več možnosti
    • Apogej je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 938
  • Avtomobil: /

to ni res, da so prikolice v hudem padcu :-) iz prve roke povedano :-)

prikolice zadnjih 5 let skos rastejo

Ja in ne, mogoče sem se malo napačno izrazil. Skratka v primerjavi z avtodomi, se prikolice vsako leto slabše prodajajo. Sem bil na dveh največjih sejmih in je tudi prikolic vsako leto manj, avtodomov pa več. V Nemčiji, ki je največji trg, je letna rast avtodomov 20%, prodajo jih pa 2x več kot prikolic. Avtodomi smešno rastejo, tudi v Sloveniji je bila lani 100% rast, pa marsikje gre s hudim naskokom 30-40% letno. Lani so v Sloveniji prodali recimo pol manj prikolic, kot so avtodomov..

Urejal neicheq, 22.05.2019, 09:07.

Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 287

Višina kljuke je pa za vse avtomobilske prikolice po iso standardu 43 cm +- 3,5 cm, to je tud fajn upoštevati.

Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 163
  • Avtomobil: 320dA

@damirkos1, prikolica Aviva ki si jo prilepil ima na rudi težo cca 42 kg (pritisk na priklop avta). Spredaj levo (smer vožnje) ima 50 litrsko posodo pitne vode, se pravi da če jo boš napolnil bo 50 kg. Tako da ko jo boš nalagal, ne nalagaj vse na prvi konec

Urejal bmwziga, 22.05.2019, 09:58.

BMW.....ko razvada,postane navada
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Super hvala. Bom v kempu polnil vodo. Mislim pa kolesa not zlozit in prtljago po tleh. Pametno?
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Ja, samo dobro jih fikseraj, k drgac bos demoliru prikolico notri
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 956
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Mi smo 4 metrsko dokaj kvadratno prikolico dolga leta vozili v 80KM Nissan Sunnyu, pa je bil notri predprostor, komplet oprema, ter spuščen gumenjak (v časih ko se jih je še spumpalo za prevoz). Sicer smo na AC od Nice proti Španiji v vetru pri polnem gasu vozili max. 60, ampak je šlo. :-D 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 569
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

V zadnjih letih se je promet in gužva na cesti proti morju tako povečala, da sem vikende na morju že zdavnaj ukinil. 2 tedna v avgustu in sajonara, imam vrh glave dovolj. Da bi pa dajal po 3-4 jurje na sezono tako ali drugače, mi pa še na misel ne pride.
Prikaži več možnosti