Skoči na vsebino

Filmski projektor

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
15 odgovorov v temi
mateus
mateus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 825

A kdo mogoče ve, kje oz. na kakšen način bi se dalo presneti na drug medij stare video posnetke (slika brez zvoka), ki tečejo na 8mm traku? Imam namreč cel kup teh filmov (družinski posnetki od mojega rojstva naprej itd.), projektor pa zajebava - navija trak in nima moči..:frown. Druga varijanta pa je, da bi dobil drug projektor..
Prosim za pomoč! :-D
:beer
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

dibi kakega ki dela na kaki TV :ok
Prikaži več možnosti

yani
yani

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 376

A kdo mogoče ve, kje oz. na kakšen način bi se dalo presneti na drug medij stare video posnetke (slika brez zvoka), ki tečejo na 8mm traku? Imam namreč cel kup teh filmov (družinski posnetki od mojega rojstva naprej itd.), projektor pa zajebava - navija trak in nima moči..:frown. Druga varijanta pa je, da bi dobil drug projektor..
Prosim za pomoč! :-D
:beer

Jaz imam tudi kr nekaj posnetkov iz mojega otroštva na 8mm traku (neprecenljiva vrednost). Sam sem te posnetke predvajal na belo platno in snemal z digitalno kamero. Tako lahko zdaj gledamo te filmčke ne da bi vsakič kvaril original.

Sem pa to delal par let nazaj in bi moral po podstrešju preverit, če še imamo projektor.

Poskusi tudi na kakšni šoli ali kulturnem domu preverit če še imajo kje shranjen projektor. Na tak način sem jaz prišel do njega, ko so čistili kulturni dom.

Aja, če nima moči je mogoče jermen kriv. Jaz sem svojega tedaj zamenjal z improviziranim iz navadnih gumic :-D delalo je kot namazano :ok2
Yani:zlobnipc
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 501
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

....meni je pa žarnica crknila,pa še nisem nikjer vprašal.če jih še imajo....mogoče kdo ve?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mateus
mateus

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

....meni je pa žarnica crknila,pa še nisem nikjer vprašal.če jih še imajo....mogoče kdo ve?

lp

joda

Jaz sem jih kupil pred kratkim - 12V/100W cca. 5eur je ena.. Kakšno žarnico pa rabiš? :cool

@yani: Kako pa se je obneslo takšno presnemavanje? Ali se vidijo kakšni kolobarji, črte na sliki (Zaradi drugačne frekvence kamere itd..)?
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Jaz sem jih kupil pred kratkim - 12V/100W cca. 5eur je ena.. Kakšno žarnico pa rabiš? :cool

...nimam pojma,ker sem jo vzel ven že ene dve leti nazaj,moram pogledati kateri projektor sploh imam,ampak kakor se spomnim je bila žarnica podobna reflektorskim žarnicam...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mateus
mateus

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...nimam pojma,ker sem jo vzel ven že ene dve leti nazaj,moram pogledati kateri projektor sploh imam,ampak kakor se spomnim je bila žarnica podobna reflektorskim žarnicam...

lp

joda

Moja žarnica je natanko takšna;
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

yani
yani

BMW fanatik

• Uporabnik

@yani: Kako pa se je obneslo takšno presnemavanje? Ali se vidijo kakšni kolobarji, črte na sliki (Zaradi drugačne frekvence kamere itd..)?

Slika je ista, kot pa da bi gledal v 'živo' na platnu. Kake posebnosti nisem opazil, da bi se pojavile.

Če bom imel kaj časa čez vikend, bom prilepil en izsek na net, da boš lahko videl kvaliteto.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 510
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Enkrat sem gledal v enem katalogu, obstaja vmesnik, kjer na eni strani vtakneš projektor, na drugi pa kamero in posnameš iz enega medija na drugi. Mislim da je ta zadevca samo nek sistem leč. Samo to je bilo že leta nazaj, pred prvimi digitalnimi kamerami.

Drugače pa imam tudi jaz posnetke otroštva za presnet.

Yani: kakšen je pa kaj padec kvalitete posnetka?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

yani
yani

BMW fanatik

• Uporabnik

Ker sem na bolniški doma, nimam 'hitrega' interneta, tak da videa ne bom mogel naložit (zaenkrat).

Moji posnetki na traku so že v osnovi zelo dotrajani (leta predvajanja so naredila svoje). Sej vsakič ko predvajaš na projektorju, se filmski trak obrabi.
To se najbolj vidi v majših kinih, ko dobije kopije iz velikih centrov (film ima že več kot 100 predvajanj za sabo) in vidiš polno risov in podobnega v sliki.

Dobra primerjava so CAM verzije filmov na netu. Zdaj pa če upoštevaš da snemaš ravno in blizu, v popolno zatemnjeni sobi, platno brez 'napak', potem se da dobit 'dokaj' kvalitetno sliko. Pa z nastavitvami se morš malo špilat, da dobiš tisto pravo sliko. Veliko je tudi odvisno od projektorja, tu mislim predvsem na tresenje slike in svetlobo. Če se odločis snemat, potem je skoraj obvezno imet novo žarnico.

Še to: Če primerjaš CAM verzije iz kina, potem moreš vedet, da tam je snemano na velikem platnu, kar že v osnovi poslabša kvaliteto slike.
Iz lastnih izkušenj vem (delam v kinu) da večje kot je platno, bolj meglena je slika in barve so manj izrazite in bolj 'pikčasta' slika je.

Upam da sem vsaj malo razsvetlil zadeve, ker kvaliteto ne moreš izmerit. Vsak jo dojema po svoje. :ok2
Prikaži več možnosti

mateus
mateus

BMW fanatik

• Uporabnik

Na netu sem našel "boljšo" varianto za presnemavati s kamkorderjem in sicer preko zrcal :confused. Menda je precej boljši rezultat, če film projiciraš na refleksno steklo (ogledalo) in potem to snemaš s kamero..
http://www.jiminger.com/s8/index.html

Madona, a bomo s skupno močjo te naše spomine presneli?! :ok
Prikaži več možnosti

yani
yani

BMW fanatik

• Uporabnik

Na netu sem našel "boljšo" varianto za presnemavati s kamkorderjem in sicer preko zrcal :confused. Menda je precej boljši rezultat, če film projiciraš na refleksno steklo (ogledalo) in potem to snemaš s kamero..
http://www.jiminger.com/s8/index.html

Madona, a bomo s skupno močjo te naše spomine presneli?! :ok

Že zaradi tega, ker 'snema' z original velikostjo slikice ( 8 mm) je slika veliko
bolj čista (beri ostra in svetla), kot pa če bi predvajal na recimo steno.

Za refleksno steklo ne vem točno kak je, je pa definitivno manjša izguba 'svetlobe' kot pa recimo belo ozadje. Kot zanimivost na povem, da v kinu z digitalno projekcijo, je platno prevlečeno s srebrom prav zaradi tega (manjša izguba svetlobe).
Prikaži več možnosti

mateus
mateus

BMW fanatik

• Uporabnik

Že zaradi tega, ker 'snema' z original velikostjo slikice ( 8 mm) je slika veliko
bolj čista (beri ostra in svetla), kot pa če bi predvajal na recimo steno.

Za refleksno steklo ne vem točno kak je, je pa definitivno manjša izguba 'svetlobe' kot pa recimo belo ozadje. Kot zanimivost na povem, da v kinu z digitalno projekcijo, je platno prevlečeno s srebrom prav zaradi tega (manjša izguba svetlobe).

Jaz imam doma platno, ki je menda prevlečeno s fosforjem zaradi boljšega kontrasta.:cool
Prikaži več možnosti

yani
yani

BMW fanatik

• Uporabnik

Aja, sem tudi pri nekaterih že zasledil, da so doma (domači kino preko lcd projektorjev) si preuredili platno tako, da so preko njega dali steklo. (na steni je potem zgledalo kot kakšen plazma tv, eden je celo okviril potem vse to, tak da res nisi videl razlike al je to res OGROMNA plazma :-D ). Projecirana slika naj bi bila veliko boljša.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... a je šla tehnika kaj naprej?

... sem po dolgem času našel 8mm filme, pa sem se odločil, da jih dam presneti na SD....kdo danes dela kaj takšnega in po ugodni ceni...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 510
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ko izveš bi tudi mene to zanimalo. :ok 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.