Skoči na vsebino

Estetska obnova BMW E30

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
107 odgovorov v temi
bmwjev
bmwjev

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 140
  • Avtomobil: bmw 320 idi

Pozdravljeni!
V kolikor imam nemen temljite obnove bmw e30 320i letnik 86, bi želel nesvete glede naslednjih obnovitev. Glede volana, bi me zanimal, če morda kdo ve ali se izplača menjava usnja ali celotnega volana. Zanima pa me tudi, če morda kdo ve, ali se da kupiti pri bmw-ju nove original sedeže (športni originalni sedeži za dvovratni avto) (Ne Recaro). Pa tudi gumijast dodatek na pokrovu prtljažnika.
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 815
  • Avtomobil: Karjola

Volan je nesmiselno kupiti nov, ker je preoblačenje cenovno ugodno in prav tako kvalitetno.
Glede na ETK se novih športnih sedežev ne da več kupiti.
Če je problem v peni in prevleki se da to popraviti (obstajajo mojstri po SLO ki to odlično naredijo).
Gumijast dodatek zadaj se pa z malo sreče dokaj hitro dobi na avtoodpadih.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

marc55
marc55

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 673
  • Avtomobil: E30 318i, 325iCA

Novi sedeži verjetno ne bodo poceni, športni spojler za haubo zna biti kar ugoden (pri bmw). Za oboje bi na tvojem mestu šel malo na odpade v Italijo pogledat, razen če seveda finance niso ovira :-D Se da lepo ohranjene zadeve tam dobit. :napaka Pri volanu je podobna zgodba. Predvidevam da te bo menjava usnja prišla ceneje.
www.e30.si ->stran za vse ljubitelje BMW serije 3 E30
Prikaži več možnosti

marc55
marc55

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 673
  • Avtomobil: E30 318i, 325iCA

Damjan me je prehitel :ok2
www.e30.si ->stran za vse ljubitelje BMW serije 3 E30
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

Kolikor vem obstajajo nekako 4 volani pri E30 ki so bili oblečeni v usnje. Če bi imel rad navadnega športnega 3-krakega, se ti verjetno bolj splača kupiti lepo ohranjen volan. V primeru da pa imaš enega od MT volanov je pa glede na cene na tržišču preoblačenje bolj smortna odločitev. Razen če imaš v mislih primerjavo nov volan/star volan ki mu je treba preobleči usnje. Tukaj pa se vsekakor splača dati volan na preoblačenje ker je nov originalen volan sigurno tem ene 300 € (govorim na pamet, za točne podatke si poglej ETK, http://bmwfans.info, cenam tam moraš prišteti še davek če hočeš imeti kolikor toliko dober približek).
Kolior sem sam gledal po ETK-ju novih športnih sedežev praktično ni več mogoče dobiti (ali pa je zelo omejena izbira kar se tiče barvnih kombinacij, morda 1 ali 2). Če se ti ne mudi preveč se ti splača čakati v zasedi za kake originalne in ohranjene športne sedeže, ki te pridejo tam nekje 150-250 € (ponovno zelo groba ocena).
Za zadnji spojleček (matrerial: guma) je nov tudi okoli 100€, ga pa gotovo lahko z malo potrpežljivosti dobiš tukaj na forumu (napiši povpraševanje v male oglase) ali pa na kakem odpadu...

Veliko uspeha pri obnovi!
Prikaži več možnosti

bmwjev
bmwjev

Novinec

• Uporabnik

Hvala vsem za odgovore!
Glede volana, je ta trikraki športni, tak kot tukaj
http://cgi.ebay.it/V...bayphotohosting

Očitno, se mi verjetno res splača obnovitev usnja. Zaželjeno je kakšno ime ali naslov kašnega dobrega mojstra.
Glede sedežev, pa res škoda, da se težko najde nove. Sej verjamem, da bi cena bila kar visoka. Drugače, pa bi za sedeže rad vredil naslednje: zadnji del športnega sedeža, ker se je prevleka na trdni podlagi začela kar preveč odlepljat s podlage; blago na sedežih je tudi že obrabljeno pa tud del pene, tako, da je tudi to potrebno na novo vredit; glede na škripanja v ogrodju sedeža pa sem bil bolj namenjen na nakup novih kot obnovo starih, ampak, če se najdejo mojsri, ki tudi ogrodje sedeža znajo obnovit (kar je potrbno, da nič ne škripa), me taka obnova resno zanima.
Glede gumijastega spoljlerčka, pa bi bilo 100€ za novega sprejemljiva cena.
V odpadih v Italiji sem bil v okolici Gorice in Vidma (Udine), ampak zgleda, da je največje število e30 že šlo naprej z odpada, tako, da je izbira bolj skromna. Sedežev na odpadu v dobrem stanju, mi žal ni uspelo najt. Spojlerčka pa nisem kaj dosti gledal, ampak imam vtis, da bi na odpadu ne dobil kaj veliko bolšega od mojega sedanjega. Nekaj manjših odrgnin na rabljenih se je težko izogniti.
Vsa svetovanja so zaželjena!!!
pa še nekaj: a se da, na http://bmwfans.info dobit okvirno ceno pa dosegljivst artiklov?
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

Kar se tiče okvirne cene in dosegljivosti artiklov je tako, da je ETK kar točen (največkrat se sicer zgodi da je artikel malenkost dražji kot je sicer preračunana cena+davek, čeprav se lahko zgodi tudi obratno, se pravi plačaš manj kot si si nekako naračunal) v večini primerov (seveda je potrebno povsod prišteti že davek, 20%). V primeru da boš večkrat nabavljal kake kose se ti gotovo splača včlanitev v Avto klub BMW Slovenija (začetna članarina je cca. 22 €, izbereš si tudi dodatni darilni artikel, in ti velja 365 dni od dneva včlanitve). Člani imamo na večini pooblaščenih BMW servisov do 10% popust na original BMW dele... V kolikor artikel ni več dobavljiv imaš to napisano zraven kataloške številke (in takrat tudi ni cene poleg artikla).
Poštimat vodila in mehanizme sedežev ni preveč zapleteno (z malo volje in truda lahko to naredi vsak sam), kar se tiče pa preoblačenje pa je verjetno najbolje da se obrneš do forumaša @lovestern...
Tudi sam sem že precejkrat šel na odpad in odšel od tam praznih rok, vendar moram reči da se mi je nekajkrat tudi že nasmehnila sreča in se dobil dobre in zelo poceni kose, tako da če si malo vztrajen in potrpežljiv ni vrag da nekega dne ne bi našel tistega kar iščeš...
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

Kolikor sem sedaj na hitro uspel pogledati sem opazi da je dobavljiv samo še desni športni sedež v antracit barvi, skratka tema (za vsak slučaj lahko seveda vprašaš na pooblaščenem servisu, ker tudi v ETK-je se skrivajo napake).
Zadnji panel (za športne sedeže) je dobavljiv še v indigo (cca 59 € +davek) in črni barvi (cca. 129 €+ davek) :crazy.
Zadnji spojlerček ima ceno 102 €+ davek...
Za nadaljnje delo pa resnično priporočam da malo raziščeš ETK (vtipkaš 7 mestno VIN cifro in te vrže točno do tvojega vozila), ker ti včasih pri deli pride prav tudi kaka slika.
Če boš nabavil zadnji spojler mi prosim javi kakšna je bila dejanska cena, ker bi tudi sam v bodoče kupil enega...
Prikaži več možnosti

bmwjev
bmwjev

Novinec

• Uporabnik

Hvala za vse!
Res je, najboljše je, da prideš na odpad, ko je ravno eden iz prometa na odpad prišel. Če najdeš so cene res ugodne. Glede članstva bom mal razmislil, glede sedežev pa pravi, da na @lovestern...a to on popravlja al mi zna svetovat?
Zdej pa si bom mal boljše preštudiral kose na bmwfans...ko vidim sheme novih kosov...:mljask
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni problema!

Tukaj je recimo ena možnost da vidiš kaj mojster lovestern ustvarja: http://forum.bmwslo....ead.php?t=22325
Prikaži več možnosti

bmwjev
bmwjev

Novinec

• Uporabnik

Ja res čudovito delo!:mljask Tako porihtat bi bilo odlično:-D. Glede na to, da imam športne sedeže, stranski deli sivi, notranji deli pa tisti motiv med sivo in črno (mislim, da je nek antracit ime barve sedžev), imam dvome, če je boljše jih obnoviti tako, da bodo kot ko so bili novi, ali jih preoblečt v usnje...ne vem katera barva. Črna mi ne ustreza preveč, mogoče kakšna siva...ali pa dvojna barva (stranski deli, srednji deli). A je kakšen nasvet, če je morda tudi kdo videl? (nisem pa za rjavo barvo ali bež-belo proti rumenem). V tem primeru, pa je treba tud na vratih preoblečt :napaka saj tudi to je potrebno obnove.
Drugače pa res dobra stran tale bmwfans.info
Bom pa se šel tud na bmw pozanimat mal za cene in dosegljivost raznih artiklov.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 214
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

....zadnji spoiler lepo ohranjen 30€ prodajal tip iz Gornjega grada....BMW RALLY naj ti da kontakt:ok2

....pa daj kakšno sliko avta:cool

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bmwjev
bmwjev

Novinec

• Uporabnik

Ko ga bom mal poslikal bom kakšno naložil! Drugače pa moram tud karoserijo (desni blatnik) dat popravit pa ga oprat.
Prikaži več možnosti

bmwjev
bmwjev

Novinec

• Uporabnik

Glede na to, da mi je hladilnik malo puščal, pa še neki drugi kosi so me zanimali, sem se včeraj odpravil mal na avtoodpade v Italijo. Nisem našel nič rabljenega kar sem iskal, mi pa je lastnik avtoodpada predlagal, nakup novega neoriginalnega hladilnika, iste kvalitete kot originalen. Pregledal je kataloge in moj star hladilnik, telefoniral nekam v Padovo potem pa mi rekel, da bo hladilnik pri njemu dan potem. Danes zjutraj sem se spet odpravil do njega in kupil hladilnik za 150€. Za nov hladilnik se mi zdi kar dobra cena.
Škoda, da ga nisem vprašal, kaj vsega se najde neoriginalnega. To me zdaj res zanima.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Glede na to, da mi je hladilnik malo puščal, pa še neki drugi kosi so me zanimali, sem se včeraj odpravil mal na avtoodpade v Italijo. Nisem našel nič rabljenega kar sem iskal, mi pa je lastnik avtoodpada predlagal, nakup novega neoriginalnega hladilnika, iste kvalitete kot originalen. Pregledal je kataloge in moj star hladilnik, telefoniral nekam v Padovo potem pa mi rekel, da bo hladilnik pri njemu dan potem. Danes zjutraj sem se spet odpravil do njega in kupil hladilnik za 150€. Za nov hladilnik se mi zdi kar dobra cena.
Škoda, da ga nisem vprašal, kaj vsega se najde neoriginalnega. To me zdaj res zanima.

....daj raje meni par € pa pojdi kupiti sem...http://www.herkules....i!&show_all=yes

ki je med najdražjimi "štacunami":ok2...pa še za vožjo boš prihranil

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 375

150eur pa res ni poceni. :blackeye

naslednjič raje vprašaj prej na forumu...
Prikaži več možnosti

orh666
orh666

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 533
  • Avtomobil: E30 m10b18v

za 150e dobiš 2 zelo lepo ohranjena rabljena:ok
Prikaži več možnosti

bmwjev
bmwjev

Novinec

• Uporabnik

Da je res predrag?
Originalen vem, da bi stal veliko več. Ta, ki sem ga kupil pa naj bi bil od istega proizvajalca kot originalen. V Novi Gorici, sem se šel mal zanimat za nove rezervne dele a povsod so mi rekli, da je avto star in da ga nimajo:jok. Možnosti naročila mi niso omenili, povedali so mi naj grem pogledat na odpade, pa da poznajo nekoga, ki gre tud bolj daleč na odpade in da ga lahko vprašam.
Avto je imel že 2x menjan hladilnik z rabljenim. Prvič pri 18 letih(avtomobila), smo rabljenega našli na odpadu. Drugič ista zgodba leto pozneje. Letos pa pri 21 letih in pol pa je že spet spuščal na zgornji plastiki:fight. Tako, da nisem bil več navdušen nad rabljenimi, a sem se vseeno odpravil na odpad, kot da bi ga pri bmw-ju kupil. Baje, da je ta hladilnik manj razširjen model,ker je bil na neki specifični seriji 320i. (nekje so mi že omenjali naj priredim stvar, da lahko vgradim drugi hladilnik)Tako, da po vseh teh težavah najti novega (razen pri bmw-ju) sem ga hitro kupil...pa še star je vedno bolj puščal.
Ne izključim, da bi ga kje dobil bolj poceni, ampak ga je bilo sitno najt tudi novega. Rabljenega pa tudi na 6 odpadih na goriškem in videmsekem niso imeli (tega modela). Pa še en znanc, ki ima trgovino v Italiji, mi je rekel, da bi imel on neoriginalnega za nekaj več kot 200€. Tako, da ne vem kaj rečt. Če ima kdo kakšen link za novega bolj poceni, da se bom žrl:laugh
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

.....Če ima kdo kakšen link za novega bolj poceni, da se bom žrl:laugh

...ne bereš mojih postov:fight

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 769
  • Avtomobil: Assless beemer

Da je res predrag?
Originalen vem, da bi stal veliko več. Ta, ki sem ga kupil pa naj bi bil od istega proizvajalca kot originalen. V Novi Gorici, sem se šel mal zanimat za nove rezervne dele a povsod so mi rekli, da je avto star in da ga nimajo:jok. Možnosti naročila mi niso omenili, povedali so mi naj grem pogledat na odpade, pa da poznajo nekoga, ki gre tud bolj daleč na odpade in da ga lahko vprašam.
Avto je imel že 2x menjan hladilnik z rabljenim. Prvič pri 18 letih(avtomobila), smo rabljenega našli na odpadu. Drugič ista zgodba leto pozneje. Letos pa pri 21 letih in pol pa je že spet spuščal na zgornji plastiki:fight. Tako, da nisem bil več navdušen nad rabljenimi, a sem se vseeno odpravil na odpad, kot da bi ga pri bmw-ju kupil. Baje, da je ta hladilnik manj razširjen model,ker je bil na neki specifični seriji 320i. (nekje so mi že omenjali naj priredim stvar, da lahko vgradim drugi hladilnik)Tako, da po vseh teh težavah najti novega (razen pri bmw-ju) sem ga hitro kupil...pa še star je vedno bolj puščal.
Ne izključim, da bi ga kje dobil bolj poceni, ampak ga je bilo sitno najt tudi novega. Rabljenega pa tudi na 6 odpadih na goriškem in videmsekem niso imeli (tega modela). Pa še en znanc, ki ima trgovino v Italiji, mi je rekel, da bi imel on neoriginalnega za nekaj več kot 200€. Tako, da ne vem kaj rečt. Če ima kdo kakšen link za novega bolj poceni, da se bom žrl:laugh

Nimaš se kaj žrt. Naredil si dobro motorju z novim hladilnikom, če si dal 40-50€ preveč se pa nebo poznalo pri daljšem lastništvu. Važno je da je hladilnik NOV.:ok

@joda: tvoj link drugače ne dela.
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.