Skoči na vsebino

ABS senzor

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
37 odgovorov v temi
bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 795
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Brez-veze oz. škoda €. Okvare ponavadi niso nič hujšega. Veloce ali si dal starega nazaj :confused Avtoelektonika bi morala zrihtati vse kar se tega tiče, so strokovnjaki :ok
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 184
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Ne vem, če res. Nimam časa nazaj hodit popravljat. Konec koncev je pa popravilo cenovno polovica novega. Torej raje novo.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 795
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Je tole cena če vrneš stari računalnik nazaj:confused
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 794
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pozdravljeni

Danes se mi je na e39 pojavila podobna tezava,gorijomi lucke za asc,abs in air bag vklopijo se vse tri na 1x...kaj je to in koliko cenovno pride ta zadeva da se odpravi.?

Hvala za pomoc,in lep dan se naprj?

ce poznate koga ki to rihta,prosim za telefonsko

BMW e39 525TDS

Tole ne bo ABS modul, ker ABS in airbag nimata nic skupnega. Na elektroniko se sicer nic kaj dosti ne spoznam, mozno je marsikaj, lahko da imas samo slab akumulator (jaz sem imel zaradi tega enkrat podoben "light show" v E39)... najdi kakega dobrega elektricarja da ti diagnosticira napako, ce rabis kak kos, ga imam pa tudi jaz rabljenega na zalogi... ce pase od 523i seveda, ker avto ki ga imam za dele je bencinar.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Meni je sˇel modul u k..... in sem novega narocˇil. Pride me cca 700€ z delom in programiranjem.

700 eur :eek Ti pa res nimas srece s tem avtom... saj to je bankrot :dead

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Dragi moj, to ni fičo. Tolk košta vdrževanje takih mašin. So tudi novejši letniki, ki imajo hujše težave. Lani ni blo nič vlaganja recimo, kilometrov pa skoraj 50.000. Nekaj mora slej ko prej it v franže.:-D
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

SLP
SLP

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 764
  • Avtomobil: BMW

Meni je šel modul u k..... in sem novega naročil. Pride me cca 700€ z delom in programiranjem. Sam ni kej, to mora delat tako, kot je treba. Rabljenega si ne upam gor stavit. Jerman mi je odsvetoval popravila pri Avtoelektroniki, ker so bile že reklamacije zaradi slabega popravila in je precej strank nezadovoljnih.

Menda.

Kere buče in neresnice. Mamo teh abs-ov vsaj po 15 na teden pa ni skoraj nobene reklamacije. Ima pa vsaka stranka pri kateremkoli popravilu 6 mesecev garancije.Tko da očitno mojster ne ve kaj govori.smešno je pa to da nekdo pljuva po nas, po drugi strani nam pa nosi stvari v popravilo.
smo že kar nekaj forumašom popravili zadevo pa so vsi zadovoljni.
Mamo tudi trgovino na eBayu in dobivamo abs-e s cele evrope, pa če bi blo res kar on pravi ne bi dobili niti enega samega.
Hvala za napisano Veloce, tko da vem za naslednjic ko srečam dotičnega gospoda pri nas. Sej nova stvar je super, sam je problem ker še vedno ni bolje narejena oz ni ojačana in ti bo tudi ta škripnil enkrat.
Praevenire melius est quam praeveniri.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko bo škripnil, ga bom nesel nazaj, pa makar bo ven iz garancije, ga bo zastonj popravil.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Veloce, brez skrbi, po statistiki sodeč bo nov gotovo zdržal kakšnih 7 let, toliko nekje je star tvoj E39, ne? :ok
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

SLP
SLP

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 764
  • Avtomobil: BMW

Ko bo škripnil, ga bom nesel nazaj, pa makar bo ven iz garancije, ga bo zastonj popravil.

super pol :)

Urejal SLP, 03.09.2008, 09:00.

Praevenire melius est quam praeveniri.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Če rabi še kdo DSC modul, ga imam na zalogi.

Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 482
  • Avtomobil: .

Pozdrav, imate kaj izkušenj z ABS senzorji proizvajalca TOPRAN, prodajajo jih TUKAJ za več kot polovico cene originala?

Lp, T
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 557
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Pozdrav, imate kaj izkušenj z ABS senzorji proizvajalca TOPRAN, prodajajo jih TUKAJ za več kot polovico cene originala?

Lp, T

Ali kupi original, ali pa na ebay, so od 20 eur s poštnino vključeno:

http://www.ebay.de/s...9 vorne&_sop=15

lp,Miha
Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 482
  • Avtomobil: .

:ok

Ali kupi original, ali pa na ebay, so od 20 eur s poštnino vključeno:

http://www.ebay.de/s...9 vorne&_sop=15

lp,Miha

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 557
  • Avtomobil: 218d AT, M2

:ok

Če nimaš paypal-a za ebay, sporoči, ti jaz uredim.

lp,M
Prikaži več možnosti

Benyy
Benyy
  • Uporabnik
  • Sporočil: 112
  • Avtomobil: E90 318D & E39 530D

Bom kar tukaj vprašal, da ne odpiram nove teme. Danes na poti v službo mi je približno 30 sekund skoraj neopazno utripala lučka za zdrs. Po 30 sekundah se je prižgala in ni več ugasnila poleg tega se je prižgala še lučka za ABS. Hkrati je nehal delati tudi števec za hitrost. Takoj ko sem lahko sem ustavil in poskusil še enkrat prižgati avto in ni pomagalo. Ker je vse ostalo delalo okej sem se odpeljal do službe.

Ko pridem domov bom avto priklopil na diagnostiko, da točno vidim v čem je problem. Ker sem že sedaj v službi nervozen kaj je, ker težavam očitno ni videti konca me zanima iz vaših izkušenj ali so takšni simptomi za ABS senzor ali za ABS modul :jok.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Bom kar tukaj vprašal, da ne odpiram nove teme. Danes na poti v službo mi je približno 30 sekund skoraj neopazno utripala lučka za zdrs. Po 30 sekundah se je prižgala in ni več ugasnila poleg tega se je prižgala še lučka za ABS. Hkrati je nehal delati tudi števec za hitrost. Takoj ko sem lahko sem ustavil in poskusil še enkrat prižgati avto in ni pomagalo. Ker je vse ostalo delalo okej sem se odpeljal do službe.

Ko pridem domov bom avto priklopil na diagnostiko, da točno vidim v čem je problem. Ker sem že sedaj v službi nervozen kaj je, ker težavam očitno ni videti konca me zanima iz vaših izkušenj ali so takšni simptomi za ABS senzor ali za ABS modul :jok.

Kaj češ bit nervozen saj voziš e39,kjer se vse da lepo zrihtat. Sigurno je eden ABS senzorjev kateri meri tudi hitrost kateri točno je pa ne vem mislim da zadnji desni.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Benyy
Benyy
  • Uporabnik
  • Sporočil: 112
  • Avtomobil: E90 318D & E39 530D

Je bil res samo senzor :) . Kabel se je namreč nekako snel in drsal po gumi in se nato natrgal.

Mi je pa bilo zelo zanimivo, da mi je nekaj časa čisto normalno delal števec za stanje goriva nato pa se mu je po nekaj dneh zmešalo in je ob pospeševanju števec šel dol ob bremzanju pa gor, posledično je tudi na BCju stalno spreminjal koliko še lahko prevozim. Ni mi šlo v glavo kako je lahko to povezano z ABS senzorjem zato sem že iskal nove senzorje za gorivo ampak sem potem na drugih forumih zasledil, da je lahko kriv tudi ABS senzor. No verjetno ostali to veste meni se je zdelo zelo zanimivo :-D .

On the e39 m5, your fuel gauge is directly impacted/controlled by your rear wheel speed sensor - I believe the left/driver's side. If that wheel speed sensor goes bad, your fuel gauge will fluctuate significantly as you drive along - as will your "range" reading.

Urejal Benyy, 10.04.2019, 12:11.

Prikaži več možnosti