Skoči na vsebino

Nedeljski izlet

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
164 odgovorov v temi
bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 930
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

@perobmw

Kodila (Markišavci), Rajh (MS), Nona (MS), Bella Venezia (Lendava), Oaza Grill (Mlajtinci/Moravske Toplice).

Pa kolikor vem bi naj v Expanotu tudi bila restavracija (nisem še bil, odkar so uradno odprli pred par dnevi).

Poglej si edino, kaj je odprto danes...

Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 748
  • Avtomobil: E61 525D

Casa del Nono v G. Radgoni še lahko dodaš..

Prikaži več možnosti
    • perobmw je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 660

Rajh v Bakovcih. Pol pa dolg nic...
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 577
  • Avtomobil: --------:)

Grem v nono...hvala vam
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 930
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Ufff... Žavcar bil danes tako poln, da še klopi nismo dobili :S V soboto pa skoraj prazno :)

Urejal bpavsic, 22.04.2019, 13:15.

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz v noni zdaj cakal pol ure..jeb ga..malo kdaj sem v teh krajih..
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 733
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Bil prejšnjo soboto pod Grossglocknerjem. Na parkirišču Kaiser Franz-Josef je pogled na ledenik žalosten.....Prvič sem bil tukaj že sredi 80' let (ampak se nič ne spomnim), potem pa l.2002 in 2014.
Neverjetno, za koliko se je ledenik ''skrčil'' samo od začetka tega tisočletja....ko pa vidiš fotke iz 60' let prejšnjega stoletja, pa skoraj ne verjameš, da je bil tako velik (visok).
Torej, sedaj potrebuješ kar eno uro hoje, da prideš od spodnje postaje žičnice do začetka ledenika. Spodnjo postajo gondole so odprli l.1965, takrat je bil ledenik do izstopa iz gondole. Danes se moraš pa najprej sploh spustiti cca.150 m n/v, da prideš na novo ledenika, ki pa je, kot rečeno še zeeelo daleč.
Na zadnji fotki se vidi, kako daleč je od ledenika do parkirišča (včasih je bil pa ledenik pod parkiriščem)

Pripete slike za predogled

• 20190706_095532.jpg
  • 20190706_112929.jpg
  • 20190706_114554.jpg
  • 20190706_114539.jpg
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti
    • Pepo in Terenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 799
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Podobno se s Triglavskim ledenikom dogaja. Samo da ga je še manj.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 929

Pozdravljeni.

Iščem kakšen predlog glede izleta. Relacija je NM-Planica (Zipline), kam vmes ceste lahko regionalke ali avtocesta. Se pravi da se še kaj vidi doživi, ter po možnosti z kakšnim dobrim kosilom med potjo. 

Hvala za predloge.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 452
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

Na pamet mi padetale varianta z dvema opcijama (odvisno kolk se ti fura):
- picis na Krsko in po tastari do Celja, Mozirja, zavijes v Logarsko se posetas in cez Pavlicevo sedlo narej na Worthersee, kjer se zapeljes na Kuglo in razgledni stolp. Picis dalje na Fakersee, se okopas in cez Korensko sedlo v Ratece.

- Druga opcija.. picis po AC in zavijes -na jezersko..se posetas okoli jezera in naprej cez mejo, od tam isto ko prej

-tretja... Picis na Trzic in Ljubelj.. kje se tu ustaviti vmes.. ne vem, pa cesta ni tolk huda kt prejsnji dve varianti.

Lp, sporoci kak bo.
Prikaži več možnosti

Pepo
Pepo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 18
  • Avtomobil: BMW serija 3 F30

Bil prejšnjo soboto pod Grossglocknerjem. Na parkirišču Kaiser Franz-Josef je pogled na ledenik žalosten.....Prvič sem bil tukaj že sredi 80' let (ampak se nič ne spomnim), potem pa l.2002 in 2014.Neverjetno, za koliko se je ledenik ''skrčil'' samo od začetka tega tisočletja....ko pa vidiš fotke iz 60' let prejšnjega stoletja, pa skoraj ne verjameš, da je bil tako velik (visok).Torej, sedaj potrebuješ kar eno uro hoje, da prideš od spodnje postaje žičnice do začetka ledenika. Spodnjo postajo gondole so odprli l.1965, takrat je bil ledenik do izstopa iz gondole. Danes se moraš pa najprej sploh spustiti cca.150 m n/v, da prideš na novo ledenika, ki pa je, kot rečeno še zeeelo daleč.Na zadnji fotki se vidi, kako daleč je od ledenika do parkirišča (včasih je bil pa ledenik pod parkiriščem)

Ste bili to samo za en dan ali ste kje prespali? Kakšne so kaj cene hrane? Prihodnji teden imam namen z družino iti po tej prelepi cesti do Salzburga, vse skupaj 4 dni in izbiram ideje kaj vse še videti poleg ledenika. Do sedaj je v planu še ledena jama Eisriesenwelt, rudnik soli v Salzburgu...
Če ima kdo kakšen kontakt za ugoden apartma/hotel, idejo kaj si še ogledati bi bil zelo hvaležen.
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 967
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

V Salzburgu oz. okolici si je za pogledati centralo RedBulla in njihov hangar, grad in slaščičarno z modrimi Mozart kuglami. Glede prenočišč težko svetujem, ker sem vedno spal službeno gor, ampak raznih pensionov ne manjka. Lahko preveriš hotela Gabi in Gerl (Wels tik pred Salzburgom) - sta 3*, vendar ne vem kake so privat cene.

Pišuka 12 let sem službeno gor hodil, pa sploh ne vem kaj je v Salzburgu za pogledat  :crazy

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 799
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz sem bil tam ene 20+ let nazaj. Staro mesto, v stilu Stare Ljubljane, Mozartov muzej/rojstna hiša. Kaj več se ne spomnem.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 733
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

V Salzburgu oz. okolici si je za pogledati centralo RedBulla in njihov hangar, grad in slaščičarno z modrimi Mozart kuglami. Glede prenočišč težko svetujem, ker sem vedno spal službeno gor, ampak raznih pensionov ne manjka. Lahko preveriš hotela Gabi in Gerl (Wels tik pred Salzburgom) - sta 3*, vendar ne vem kake so privat cene.

Pišuka 12 let sem službeno gor hodil, pa sploh ne vem kaj je v Salzburgu za pogledat  :crazy

Pejte do Berchtesgadna, pa od tam na Orlovo gnezdo(Kehlsteinhaus). Krasen izlet....maš opisanega v lanskem letu v tej temi...
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 544
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Katero ciljno točko naj si nastavim na navigaciji za Grossglockner? Rad bi, da me vsaj približno vodi navigacija, da ne bi šel čisto na pamet.
Ali se običajno potem na vrhu obrneš, in greš po isti poti nazaj, ali je bolj smiselna kakšna krožna pot za vrnitev v dolino in domov?
V mislih imam 1-dnevni izlet.

Hvala
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 302
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Katero ciljno točko naj si nastavim na navigaciji za Grossglockner? Rad bi, da me vsaj približno vodi navigacija, da ne bi šel čisto na pamet.

:zmeden

24645916.jpg

Urejal LEO37, 14.08.2019, 17:25.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 022
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Ali se običajno potem na vrhu obrneš, in greš po isti poti nazaj, ali je bolj smiselna kakšna krožna pot za vrnitev v dolino in domov?
V mislih imam 1-dnevni izlet.

Hvala

Greš čez Veliki Klek na drugi strani pa na avtovlak .... mislim, da drugače niti ne gre, razen nazaj

Z mojo sva par let nazaj nardila krogec v enem dnevu, ne spomnim se pa točno kje sem se vozil :-D

Izlet v neznano čez Grossglockner :ok2

Urejal tratnika, 14.08.2019, 18:03.

Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 083
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Heiligenblut.
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni pravo vprasanje.kje gledat ce je kaka zabava kje,oz.kaki odprti klub.lj,zg,graz..
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 486
  • Avtomobil: BMW logicno

Pero wellcum vtipkaj v internet ! ;) 

Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč