Skoči na vsebino

Predlogi za izboljšanje foruma

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
999 odgovorov v temi
Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 705
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Se samo meni to dogaja?

->
https://www.bmwslo.c...ična-vprašanja/

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 630
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Ne telefonu je uporabniška izkušnja s forumom zelo slaba. Tudi meni zna trokirat tisti meni na desni, daleč bolj kot to me pa moti, ko scrollam po strani gor ali dol in kliknem link, ampak stran ni prepoznala, kje sem se ustavil scrollat in ima neko svojo pozicijo, posledično se mi odpre link, ki bi se nahajal pod mojim prstom, če bi imel prikaz strani tak, kot stran misli, da je. Neverjetno moteče, prav adrenalinsko je klikanje linkov, ko ne vem, a se bo odprl pravi, ali se mi bo odprlo kakšno presenečenje :ok2

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 699
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Moderiranje postaja zadnje čase vse bolj čudno. S čigave strani točno ne vem, ker vem, da je večina za to zadolženih res na mestu ljudi, ampak vse več je pa nekih čudnih brisanj, ki privedejo do tega, da kvaliteta foruma pada ker se večino "šodra" ne moderira, ironično se pa moderira tisto, kar je vsaj po moji presoji na mestu.

Zadnjič enkrat smo ponovno v temi "zanimivi rezervni deli/oprema" se spraševali kaj zavraga tam delajo oglasi o vozilih, in to v nedogled, stran za stranjo po skoraj sto straneh.
Očitno je nekdo vse skupaj pobrisal in se pač naprej lepijo oglasi za vozila.
Kje točno je smisel tega ne vem, ni niti nič napisano v temi ne zakaj je bilo pobrisano ne kako naj se tema nadaljuje ne nič. Saj razumem, da je fino če je nekdo nov uporabnik in se mu pomaga, ma če si funkcionalno nepismen bo to vse bolj forum funkcionalno nepismenih, kot je že.

Tisto temo jaz načeloma pregledujem že iz firbca, pa moram rečt da tega nisem opazil, ali sem pa ob napačnih časih gor. Načeloma kar je debat o vozilih ne bi smelo bit tam, vsaj jaz ponavadi to brišem.

EDIT: ok, sem šel pregledat in imaš prav (še sam sem en komentar dal na vozilo :blush ). Sem pobrisal pomoje vse kar je bilo takega zadnje čase, bom od sedaj še bolj pozoren na to. :ok
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 240
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Embed koda - [iframe][/iframe]

ne dela na tem forumu?

Prikaži več možnosti

DannyMPower
DannyMPower

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 760
  • Avtomobil: BMW

Predlog za izboljšavo foruma:

V urejevalniku besedila (torej pred objavo komentarja) bi lahko imeli v zgornji vrstici (poleg recimo tipke Poravnaj desno) eno tipko, s katero bi označil komentar ki ga boš objavil kot relevanten oz. irelevanten (offtopic ipd.) glede na naslov teme. Nato bi lahko v zgornjem meniju foruma (npr. levo od Poglej novo vsebino) vklopil katere komentarje želiš prebirati (vse, samo tiste ki se nanašajo na teme ali nabijanje v prazno) in bi samo izbrane komentarje videl, ter pri vsaki prijavi bi se ti naložila prejšnja nastavitev.

Da bi bila zadeva res poenostavljena in za večino članov nespremenjena, bi imeli v urejevalniku po defaultu že vklopljeno čvekarije (offtopic) tipko in bi pri vsakem dejansko koristnem oz. primernem komentarju morali tipko izklopiti. Na tak način večina forumašev ne bi niti občutila razlike. Ostali bi se pač morali navaditi vsakič tipko izklopiti, vendar glede na rezultat menim da je vredno.

Poleg tega, bi lahko forumaši prijavili neprimeren (offtopic) komentar in pri petih prijavah bi se le ta avtomatsko uvrstil v offtopic kategorijo.

Menim, da je to za WIN-WIN situacija za vse člane. Na eni strani bi imeli BMWSlo na drugi strani pa neko kombinacijo mIRC/ONA-ON/Cosopolitan...

Je to izvedljivo?

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Predlog za izboljšavo foruma:

..

Je to izvedljivo?

Problem tega je, da se boš s tem zanašal na pravilno kategoriziranje s strani piscev/bralcev, kar pa ne bo ne dosledno, ne zanesljivo ... če pa to selekcioniranje prepustiš le moderatorejm, pa ne bo ažurno, pa verjetno tega ne bodo niti hoteli počet, ker je preveč dela.

Urejal Rottie, 16.05.2017, 07:29.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 557
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... če pa to selekcioniranje prepustiš le moderatorejm, pa ne bo ažurno, pa verjetno tega ne bodo niti hoteli počet, ker je preveč dela.

...kar pomeni, da je več OT, kakor drugih vsebin, zato bi posledično bila boljša obratna varianra...če ni OT miraš vsakič stisnit gumb:-)

...forum je že davno prerasel osnovni model, kjer se je debatiralo samo o tehničnih in ostalih stvareh povezanih z bmw in mogoče še z kakšnim avtom...če bi ostalo na tem, bi bilo na forumu dnevno manj objav kot jih ima drugače samo rottie, obiskov pa dnevno manj, kot jih je sedaj v četrt ure...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

DannyMPower
DannyMPower

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 760
  • Avtomobil: BMW

@Rottie: Moderator tega seveda ne more početi, saj bi moral biti cel dan na forumu. To bi recimo lahko ti počel :laugh Hecam se! :ok Zato bi pa lahko uporabniki s prijavo komentarja (npr. 5 prijav) le temu spremenili kategorijo v offtopic.

@joda: To sem tudi predlagal. Za vsak ontopic oz. normalen komentar bi moral pritisniti tipko. Komentarjev in tem bi pa bilo kvečjemu več, saj bi se uporabniki (kateri bi to želeli) znebili offtopic komentarjev (katerih ne bi bilo nič manj) in bi tudi objavljali več npr. predstavitvenih tem vozil. Se razume, da forum ni le BMW, avtomobilizem in tehnika, in ker smo si ljudje različni z različnimi interesi je tudi nabor tem različen, vendar tisto temo, ki me ne zanima pač ne odprem. Kar mi ubistvu nič ne pomaga saj vse zadeve, ki me ne zanimajo preberem v temah ki me zanimajo. Kdaj je bila odprta zadnja predstavitvena tema vozila E39 M5? Moraš imeti pa res precej živcev in jajc da to narediš na temu forumu...

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 377
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jaz predlagam deRotizacijo foruma, uspeh bo takojšen in dobro viden :P

:ironija :peace

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Neta in zanimivih stvari je še dovolj zame drugje, se komot odrečem BMW foruma. ;)

:umruodsmeha

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 924
  • Avtomobil: Assless beemer

Zdaj sta se pa najdla prava dva kregat okol spamanja  :laugh

Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in Rottie uporabnikom je všeč to sporočilo

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

:umruodsmeha

Ajde, daj pare na sunce, pa boš videl, da je res. :ok2

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ajde, daj pare na sunce, pa boš videl, da je res. :ok2

Ne bom ker glede na to kake bedarije klatiš narediš škode vsaj za 10 milijonov eur in jih boš potem sigurno zahteval vsaj 5, toliko pa ne dam.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 557
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...zahteva samo 127.572,37€,tako, da mislim, da to zate nebi smel biti problem, glede na tvoje predvidevanje o 5-ih miljonih...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne bom ker glede na to kake bedarije klatiš narediš škode vsaj za 10 milijonov eur in jih boš potem sigurno zahteval vsaj 5, toliko pa ne dam.

Pa nisem jst nek pohlepnež .... se bom z malim zadovoljil, pa niti meni ga ne rabiš dati, ga lahko donirava kakšnemu zavetišču za zavržene živali.... se nakupi hrano in stvari, ki jih tam rabijo in jih odneseva tja :) Recimo ene tolk kot prodajaš E24 bi že šlo čez... to bi zate moral biti drobiž, ker si tak velik poslovnež.  :ok2

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hay!

...zahteva samo 127.572,37€,tako, da mislim, da to zate nebi smel biti problem, glede na tvoje predvidevanje o 5-ih miljonih...

lp

joda

Kdo govori o kakih milijonih? V mislih sem imel 5 eur, samo toliko mu ne dam, ene 2 eur bi pa dal - naj gre na kofe in tam tudi ostane.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Kdo govori o kakih milijonih? V mislih sem imel 5 eur, samo toliko mu ne dam, ene 2 eur bi pa dal - naj gre na kofe in tam tudi ostane.

Res si škrtica. :ok2 Ampak sj vemo, da ti v bistvu nočeš, da bi jst nehal pisat na forumu. :laugh

Urejal Rottie, 19.05.2017, 08:06.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 413
  • Avtomobil: avtomatik

Eno vprašanje: v isti temi citiraš npr. 3 sporočila (vsakega posebej), ki pa niso povezana oz se ne nanašajo na isto stvar. 

Zakaj ti drug in tretji odgovor prilepi kar v prvega - v bistvu isto, kot če bi citiral več sporočil hkrati? 

Izgubi se preglednost.

LP A.

Urejal Andy04, 18.09.2017, 07:27.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 044
  • Avtomobil: Bmw

Eno vprašanje: v isti temi citiraš npr. 3 sporočila (vsakega posebej), ki pa niso povezana oz se ne nanašajo na isto stvar.
Zakaj ti drug in tretji odgovor prilepi kar v prvega - v bistvu isto, kot če bi citiral več sporočil hkrati?

Izgubi se preglednost.

LP A.

Plus to, da če citiraš eno sporočilo, ter ko odgovoriš, napišeš še en odgovor posebej, ti ga kar vključi v prejšnje sporočilo :crazy

Naslednja stvar, zakaj se ne da normalno izbrisat svojega sporočila v roku 10-15 min, kot je bilo možno na prejšnji boljši različici foruma. Sedaj, če se premislim glede svoje objave, je ne morem zbrisat, lahko jo sam urejam, potem pa mamo sporočila z samo eno črko...

Pa še to. Če hočem na telefonu urejat svoje sporočilo, moram na novo stran naložit. Na drugih forumih teh problemov ni...

Glede ocenjevanja z f...ing Facebook vsečkanjem... Ali nebi bilo bolje spremenit na prejšnji sistem, ker je bilo manj spamanja, trolanja in slovničnih napak.

Urejal branevrankar, 18.09.2017, 07:35.

Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 628
  • Avtomobil: srebrni traktor

Ali bi bilo možno uredit tako, da ima avtor teme možnost zaklenit temo, ko uredi nek problem iz naslova/vsebine teme. S tem bi razbremenili moderatorje iskat, katere teme so za zaklenit.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.