Skoči na vsebino

K: BMW E39

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
172 odgovorov v temi
Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Brezveze se sekirat zaradi kilometrov, ker jih ima malokateri manj kot 300.000 realnih:ok
Tile motorji pa itaq zdržijo brez problema vsaj še enkrat toliko pa še kaj več:)

Se gre za porabo, nevem če smo se razumeli ali ne.
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 861
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Ja takoj ko izvem kaj več ti sporočim :ok... nekaj se je zataknilo z naročilom novega avta :blackeye.
Prikaži več možnosti

izzyd
izzyd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 576
  • Avtomobil: RR

Se gre za porabo, nevem če smo se razumeli ali ne.

Aha....
Prikaži več možnosti

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 394
  • Avtomobil: Marsikaj

:damn :damn :damn evo ena anekdota od danes..... lih prejšnji dan jst pa kolega zasledimo v intersparju oglas na oglasni,da se prodaja bmw 528i iz NM odlično ohranjen itd........ ok pokličem in mi starejši možakar pove da.... je on:
-2 lastnik
-servisna potrjena
-ljubiteljsko vožen
-lastnik že 5 let
-avto let. 99
-šibededah :mljask
-prevož. km 185.000
-brezhiben
-garažiran
-slo avto
in zares vdreden nakupa

...ok danes sva jst pa kolega šla na ogled...pred tem pa se ga iskal na avto.net...ma ga ni gor

...pridemo in že na prvi pogled mene je kr v želodcu zvilo.....odbijač cel podrsan...luči so sicer AE z pranjem ...(naknadno) a so tako zamazane kot da prevozil vsaj 400.000km...avto ob straneh cel od udrtin z parkinga....

na zadnjih blatnikih...zlepljeni ostanki gum....oz neke smole, ter pogonske gume znucane do žic (vejretno ga deda po noči drifta :napaka)...

odprem voznikova vrata in nič novega...volan znucan..sedež tudi....pri klimi manjkajo dva gumba....

dvignem havbo...vse zapacano od olja,servo pumpa pušča, olje ne kaplja,ampak lije!!

meni je blo že dovolj...pol mi je hotu še pokazat servisno, pa da greva en krog....

ma sm mu reku tudi če bi mi ga dal za 2K,ga nebi kupil ker ta avto je vreča brez dna

in da laže kot pes....ter ga na lep način poslal v ...sej veste kam...kaj glumiš da maš avto oh in sploh..samo zastonj nabijam kilometre...

aja njegova magična cena je bila 7500 evrov :napaka

idiot!! :damn :damn
Prikaži več možnosti

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.avto.net/...asp?id=2275383#

...če bi ta mel servisno potrjeno bi ga takoj šel pogledat,vsaj meni je lep..pa še feltne so mi :mljask ...tko pa "nikom ništa" :frown

http://www.avto.net/...asp?id=2274759#

...kaj pa ta.... malo sedeže za spucat...pa kašna lepša slika celega avtka nebi škodla...mogoče kdo kej ve o teh dveh??
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 051

Drugi bi znal biti OK avto.

Sicer pa na forumu ne boš dobil prave info (no redko) in če bi ga hvalili bi bil že prodan, če bi ga pljuvali ga pa noben nebi šel gledat.

E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, F11 520dTA... to be continued

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 061
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

:damn :damn :damn evo ena anekdota od danes..... lih prejšnji dan jst pa kolega zasledimo v intersparju oglas na oglasni,da se prodaja bmw 528i iz NM odlično ohranjen itd........ ok pokličem in mi starejši možakar pove da.... je on:
-2 lastnik
-servisna potrjena
-ljubiteljsko vožen
-lastnik že 5 let
-avto let. 99
-šibededah :mljask
-prevož. km 185.000
-brezhiben
-garažiran
-slo avto
in zares vdreden nakupa

...ok danes sva jst pa kolega šla na ogled...pred tem pa se ga iskal na avto.net...ma ga ni gor

...pridemo in že na prvi pogled mene je kr v želodcu zvilo.....odbijač cel podrsan...luči so sicer AE z pranjem ...(naknadno) a so tako zamazane kot da prevozil vsaj 400.000km...avto ob straneh cel od udrtin z parkinga....

na zadnjih blatnikih...zlepljeni ostanki gum....oz neke smole, ter pogonske gume znucane do žic (vejretno ga deda po noči drifta :napaka)...

odprem voznikova vrata in nič novega...volan znucan..sedež tudi....pri klimi manjkajo dva gumba....

dvignem havbo...vse zapacano od olja,servo pumpa pušča, olje ne kaplja,ampak lije!!

meni je blo že dovolj...pol mi je hotu še pokazat servisno, pa da greva en krog....

ma sm mu reku tudi če bi mi ga dal za 2K,ga nebi kupil ker ta avto je vreča brez dna

in da laže kot pes....ter ga na lep način poslal v ...sej veste kam...kaj glumiš da maš avto oh in sploh..samo zastonj nabijam kilometre...

idiot!! :damn :damn

Tole sploh ni osamljen primer in zaradi takih jaz avtomobilov z NM tablicami (razen ce lastnik ni forumas, ali pa mi nekdo ki avto pozna, potrdi da je dober) sploh ne hodim vec gledat. Na tistem koncu je doma nekaj taksnih indijancev, da se ti utrga. Dolenjska se sicer razvija in situacija je zdaj ze veliko boljsa kot vcasih (nekateri imajo pred novimi bajticami z na kratko postrizeno travico parkirane ze zelo lepe avtomobile), a grnak priokus ostaja... ce bi vam povedal kaj vse sem jaz na Dolenjskam ze videl, mi nihce ne bi verjel (tale zgodbica ni se nic proti mojim izkusnjam)...

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Drugi bi znal biti OK avto.

Ceprav tebe stejem za enega od redkih na tem forumu, ki znajo glede na slike in opis v oglasu zelo dobro razbrat ali je avto ki se prodaja potencialno zanimiv ali ne, se tokrat ne strinjava. Ocitno si malo prevec na hitro pogledal in ti je usla ena podrobnost.

Fora je v servisni knjigi. Zdaj imamo (na zalost sploh ne tako redko) priloznost, da si poblize ogledamo transparenten primer amatersko ponarejene servisne knjige. Torej: kot prvo, pisava pod vsemi stampiljkami je enaka. Nadalje zbode v oci, da nobena od stampiljk ni s kakega znanega BMW servisa (ne vem sicer kaj pise na njih, ampak verjetno je kak Jozek d.o.o. - taksne stampiljke si ni noben problem sposodit). Potem so tu podpisi. Ce dobro pogledate, so si cacke zelo podobne, le da so obrnjene v razlicne smeri (clovek je pac obracal servisno knjigo, medtem ko se je podpisoval). Za spremembo je tu se ena podrobnost, ki daje vtis avtenticnosti in to je izbira razlicnih pisal - ampak to ni dovolj.

Taksna servisna knjiga nastane, ko goljuf zraven avtomobila dobi le na zacetku izpolnjeno (ali celo cisto prazno) servisno knjigo in to mu da dovolj maneverskega prostora za goljufijo. Malokaterega profesionalca to ne premami, da bi skril servisne listke (na katerih je verjetno evidenca o servisiranju do 300 ali 400.000 km, kolikor jih tak avto ponavadi v resnici ima) in po svoje dopolnil SK. Seveda pa to le redki naredijo tako profesionalno, da zavedejo tudi poznavalce... vecina je se vedno amaterjev, kot je ta iz nasega oglasa. Bedno.

Prikaži več možnosti

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 569
  • Avtomobil: cl

Se mi zdi, da pri starejših letnikih bolj štejejo listki od servisiv, računi, kot pa servisna ...
Sam hranim račune, servisna pri 10 in več let je bolj kot ne eksotika in res ne more bit edino merodajna. Meni se je sicer tudi drugi zdel lep za ta denar ... ampak, saj vemo, da je treba avto v živo videt in spoznat lastnika.
Prej kot v eni minuti je vse jasno :laugh
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 945
  • Avtomobil: kolo

Pol lahko jaz mojega za 9000 prodam? :) Me pa res mika 530i in bi s kakšno resno ponudbo kr začel razmišljat :laugh
Prešaltal iz e39 528i na bicikel :metalc
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

http://www.avto.net/...asp?id=2275383#

...če bi ta mel servisno potrjeno bi ga takoj šel pogledat,vsaj meni je lep..pa še feltne so mi :mljask ...tko pa "nikom ništa" :frown

Ko vidim ta oglas pa ne vem vec, ali bi se smejal ali jokal... ma vsekakor je za zjokat :doh

Torej, zgodba je sledeca: to je moj bivsi avto in fant ki ga prodaja, ga je kupil od mene. Ko sem ga kupil jaz, je prisel direktno iz prve roke (od prvega lastnika) in je imel prevozenih okoli 290.000 km, kot pac velika vecina E39 tega letnika. Ampak! Avto je bil dejansko kot nov, prakticno brez ene same napakice, notranjost je bila kot pri 50.000 kilometrih (in ce dobro pogledate, je se zdaj taka)! Zraven sem dobil ne samo servisno knjigo in listke, pac pa tudi vse racune, za vsak vijak ki je bil od novega pa do takrat na avtu zamenjan... ce se ne motim, je bilo za vec kot 6.000 eur racunov! :eek Se pravi NORO vzdrzevan avto! :metalc No in potem sem ga prodajal, seveda z realnimi kilometri (kot vedno). Ze jaz sem imel takrat s tem probleme in avto nikakor ni sel v denar. Edini ki sem ga uspel prepricat da ga je sploh prisel pogledat, je bil omenjeni fant (ime mu je Rok). On je prisel, se v trenutku zaljubil v avto in ga kupil. In veste kaj je bilo prvo kar je naredil? Zapeljala sva se do Podlesnika in je dal popravit se tistih par malenkosti ki so bile za porihtat, tako da je avto doteral v nulo! :ok2

Sledilo je kako leto ali dve voznje, nakar se je odlocil, da bo avto prodal (mislim da si je zazelel avtomatika, ali nekaj takega). Dal je oglas na avto.net, seveda z realnimi kilometri. Uganili ste - nihce ga ni niti poklical! Tako je minilo pol leta in avto je bil se vedno pri njemu. In zdaj ga vidim, da se je vdal v usodo in zavrtel stevec... ja kaj mu je pa drugega preostalo, saj folk je resno BOLAN :jok

Tako da fantje prosim vas, nikar ga ne obsojajte. Avto je odlicen in je bil tako natancno servisiran kot redkokateri - dam roko v ogenj, da je vreden nakupa. Rok ni preprodajalec, ampak posten (ocitno le do konca obupan) lastnik. Ce bi kdo rad dobil zares dober avto, ga toplo priporocam! Samo prosim vas, bodite prizanesljivi z mojim prijateljem Rokom... ker zdaj je se mene sram da sem mu prodal avto z realnimi kilometri (zaradi cesar je imel toliko problemov), ceprav bi seveda moralo bit sram ostale prodajalce... a tega filma pac ne bomo videli :blackeye

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Se mi zdi, da pri starejših letnikih bolj štejejo listki od servisiv, računi, kot pa servisna ...
Sam hranim račune, servisna pri 10 in več let je bolj kot ne eksotika in res ne more bit edino merodajna. Meni se je sicer tudi drugi zdel lep za ta denar ... ampak, saj vemo, da je treba avto v živo videt in spoznat lastnika.
Prej kot v eni minuti je vse jasno :laugh

Steje katerikoli dokument, le da je na njem stampiljka in podpis (oboje je zelo znacilno in ponavadi ne dopusca dvomov) znanega servisa :ok2 Lahko je tudi koscek skret papirja (ce jim je takrat slucajno zmanjkalo listkov in servisne ni bilo pri roki), samo da je podpis pravi :rofl

Prikaži več možnosti

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 569
  • Avtomobil: cl

Naj mu bo oproščeno, konec koncev ni pretiraval :laugh

Smo že zabeležili podrtije pod 200.000:)
Prikaži več možnosti

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik

...Jerry no potem naj ROK ...(če je že tolko pošten) .... podredi ceno skritim kilometrom...

če gremo po neki računici, da si ga ti dobil z 300K km...si ga mel vsaj leto, on še dve pa pol...pa se nekje računica izteče čez 400.000 ali okrog...a ne? (zdj ovisno kolko kdo vozi)

...zame je ta avto na izgled zelo ohranjen in če to drži kar si napisal je tudi verjetno lepo vzdrževan...samo km pa so zame velik zalogaj za postavljno ceno!!!

in nedvomim da bo ta avto ob vestnem vzdrževanju prevozil vsaj še enkrat toliko...
malo preveč km zame...drugače lep...

..pa vem da pri nas nekateri želijo ta (7k) denar za še slabši avto pa mogoče več prevoženimi ko od tvojga kolega... samo take avte reeeeeeeeeeeeeedko kdo kupi!!! (naivci)

..zdj bo pa prej šow z novimi kilometri... :ok2
Prikaži več možnosti

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik

Pol lahko jaz mojega za 9000 prodam? :) Me pa res mika 530i in bi s kakšno resno ponudbo kr začel razmišljat :laugh

...trg določa...probaj ga poskusno dat na avto.net....
če dobiš dobro ponudbo prodaj,če ne pa samo odstrani oglas! :ok
Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 600
  • Avtomobil: Bicikel

če si kdo zelo močno želi e39-ko 523i mu jo mogoče prodam:ok2 zamenjan komplet hladilni sistem (hladilnik, vodna pumpa, termostat, ohišje termostata, ena cev, šponer in jermen od vodne pumpe) lahko vam dam zraven use zamenjane dele:laugh jermen od klima kompresorja je tudi dokaj nov, visko sklopka je tudi še ok, zamenjano je tesnilo pokrova ventilov in še velik malenkosti je poštimanih. zamenjane so vse luči original od helle pre-facelif edino stranski smerniki so od depo:crazy na avtu je še nekaj stvari za poštimat, treba lepo po vrsti od najbolj važne do najmanj.
klimo je treba napolnit(jaz je skoraj ne uporabljan in se mi zato ne mudi), naštelat je treba ročno ker zelo slabo prime(to tudi zelo malo uporabljam, samo pri semaforju na ravnem da avto ne leze, da ni treba stati na bremzi) bremze so ok, gume so zanič(goodyear) vendar se splača počakati do zime, da se kupi nove zimske gume, namontira na 15", spomladi pa ene lepe feltnce gor. v notranjosti je treba pokrpat voznikov sedež je mal natrgan na naslonjalu in volan preoblečt. to je to :ok2

aja, letnik 98/1 260kkm

Urejal Lugs, 07.09.2008, 13:02.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

...Jerry no potem naj ROK ...(če je že tolko pošten) .... podredi ceno skritim kilometrom...

če gremo po neki računici, da si ga ti dobil z 300K km...si ga mel vsaj leto, on še dve pa pol...pa se nekje računica izteče čez 400.000 ali okrog...a ne? (zdj ovisno kolko kdo vozi)

...zame je ta avto na izgled zelo ohranjen in če to drži kar si napisal je tudi verjetno lepo vzdrževan...samo km pa so zame velik zalogaj za postavljno ceno!!!

in nedvomim da bo ta avto ob vestnem vzdrževanju prevozil vsaj še enkrat toliko...
malo preveč km zame...drugače lep...

..pa vem da pri nas nekateri želijo ta (7k) denar za še slabši avto pa mogoče več prevoženimi ko od tvojga kolega... samo take avte reeeeeeeeeeeeeedko kdo kupi!!! (naivci)

..zdj bo pa prej šow z novimi kilometri... :ok2

Rok se zelo malo vozi in avto mora imet zdaj nekaj malega cez 300.000 km. Ce ga bo prisel pogledat kak normalen kupec, sem preprican da mu bo to tudi odkrito povedal. Kilometre normalni ljudje ponavadi vrtijo za take, ki ze po telefonu namesto pozdrava (mobitel kartica je namrec draga, mar ne :ironija) vprasajo, koliko je zadnja cena. Ta avto je za razliko od velike vecine drugih na avto.netu tudi zares letnik 99 (kar pomeni motor z dvojnim VANOSom) in je glede na stanje vsekakor vreden svoje cene. Vsaj glede na to, za kaksno ceno se prodajo (ne prodajajo, da se razumemo!) raznorazne podrtije. Sicer pa nikjer ne pise, da je cena zabetonirana... no, naredi kakor zelis.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

če si kdo zelo močno želi e39-ko 523i mu jo mogoče prodam:ok2 zamenjan komplet hladilni sistem (hladilnik, vodna pumpa, termostat, ohišje termostata, ena cev, šponer in jermen od vodne pumpe) lahko vam dam zraven use zamenjane dele:laugh jermen od klima kompresorja je tudi dokaj nov, visko sklopka je tudi še ok, zamenjano je tesnilo pokrova ventilov in še velik malenkosti je poštimanih. zamenjane so vse luči original od helle pre-facelif edino stranski smerniki so od depo:crazy na avtu je še nekaj stvari za poštimat, treba lepo po vrsti od najbolj važne do najmanj.
klimo je treba napolnit(jaz je skoraj ne uporabljan in se mi zato ne mudi), naštelat je treba ročno ker zelo slabo prime(to tudi zelo malo uporabljam, samo pri semaforju na ravnem da avto ne leze, da ni treba stati na bremzi) bremze so ok, gume so zanič(goodyear) vendar se splača počakati do zime, da se kupi nove zimske gume, namontira na 15", spomladi pa ene lepe feltnce gor. v notranjosti je treba pokrpat voznikov sedež je mal natrgan na naslonjalu in volan preoblečt. to je to :ok2

aja, letnik 98/1 260kkm

Tole je pa trenutno druga aktualna ponudba :ok

Prikaži več možnosti

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja takoj ko izvem kaj več ti sporočim :ok... nekaj se je zataknilo z naročilom novega avta :blackeye.

...ja kej novih info.?? kr sem si enga ogledal v italiji, pa bi rad še kej o tem zvedu predem kliznem v tujino gledat!!

...čeprav mi avti iz italije "ne dišijo" preveč! :blackeye

... sej če nočeš dajat info na forum lahko na pm, al mi daš tel pa se kej zmeniva! :ok
Prikaži več možnosti

izzyd
izzyd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 576
  • Avtomobil: RR

Če je kak resen interesent, bo kmalu na prodaj moja 528i, z predelavo na plin.
Letnik je 1998/11.
Če bi se kdo rad poceni vozil, naj pošlje PM, pa se kaj dogovorimo:)
Prikaži več možnosti