Skoči na vsebino

Swap 1.6i--->2.0

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
175 odgovorov v temi
Martin E30
Martin E30

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 6 302
  • Avtomobil: e39 520i, e36 318tds,316f

si dobil mojo robo?
oči R.I.P 1950-2009
e30 316, e30 316iA , e36 320i, e36 320i coupe, e36 318tds, e36 316i, e36 318i, e36 318iS coupe, e39 535i, e39 523i, e39 520i, e38 728i ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

SLine
SLine

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 922
  • Avtomobil: Tricikel

newem k sm danes biu na bolniski,cene grem ju3 pogledat=)
"Če se mnogi sramujejo že revnejše obleke in stanovanja, koliko več bi se jih moralo sramovati revnih idej in nazorov." Albert Einstein
Prikaži več možnosti

DonLegatto
DonLegatto

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 495
  • Avtomobil: e34

SLine zgubil sem tvojo cifro, tako da te prosim če me pokličeš, da uštimava stvari... pa nujno se morva dobit, da spet čujem svojo staro mašinco hehe
LP,Žiga!

www.bitcoinsector.net - Unovči svoj 5 BTC bonus

Prikaži več možnosti

Hebel
Hebel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 112
  • Avtomobil: BMW & KTM

Pozdravljeni,

si bom malo sposodil temo, ker se tudi sam lotevam podobnega projekta (M40b18 -> m50b20/b25), pa mi nekaj stvari ni jasnih.

1. Je menjalnik M40 mašine kompatibilen z menjalnikom M50 mašine, fizično paše, sklopka?
Ker sama menjava menjalnika potegne za sabo še ostale dele pogonskega sklopa, bi jo najraje preskočil (prav tako se mi ne gre za končno hitrost)

1.a) Je možna samo menjava kompletnega motorja z nosilci, z elektroinštalacijo, računalnikom in komplet izpuhom, ob tem da ostalo ostane (menjalnik, kardan, diff, polosine)?

1.b) Cevi za klimo so lahko iste, ali druge?

1.c)Prav tako diferencial lahko verjetno ostane isti, s tem da bodo pospeški boljši, končna hitrost manjša (ker tudi sedaj se redko vozim čez 150km/h), vsaj dokler ne najdem enega LSD.

2. Kako je s homologacijo motorja, glede na to, da homologacijskega kartončka sploh nimam in tudi ni za moj avto bil nikoli izdan.

3. Ali potrebujem kupoprodajno pogodbo drugega motorja, prometno, ali kaj drugega, ker verjetno kakšne papirje je treba imet?

Sem iskal po forumu, pa ne najdem nekih konkretnih odgovorov, prav tako ne zaupam najbolje ETK-ju, najraje bi slišal od nekoga iz prve roke.

Že v naprej hvala za informacije,

H.
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Charles Bukowski
Prikaži več možnosti

IGOR989
IGOR989

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 164
  • Avtomobil: E36 low & wide project

Lahko ti odgovorml le za papirje. Da, rabis kupi prodajno motorja in pa prometno tistega avta oz. vsaj fotokopijo.

Za ostalo ti ne znam povedati ker sem delal swap iz 2.0 na 2.5.

LP,

Igor

P.S.: Te moja ponudba ne zanima? Ti dam vse za simbolicno ceno?
Prikaži več možnosti
    • Hebel je všeč

N0wak
N0wak

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 507
  • Avtomobil: Mazda MX5&E46 320d&Mini

1.
menjalnik fizično paše, mogoče je celo enak. Skrb ki jo imaš pa je odveč. Z menjavo menjalnika ti še ni obvezno da tudi menjaš kardan in ostale pogonske sklope. (been there done that)

cevi za klimo so drugačne dolžine. r6 je malo daljši kot r4

menjava difa pa je tako: če boš dal notri b20 motor potem menjava ni potrebna ker ima 320 enak dif kot 318i. v primeru menjave na b25 pa dif ni nujno zamenjati je pa priporočljivo. pa še poraba ti bo padal če boš dal dif od 325i

1983 Austin Mini 1000 & 1992 Mazda MX5 Drift Project by Napopke.si & 2004 BMW E46 320d Touring

Prikaži več možnosti
    • sema318is je všeč

Hebel
Hebel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 112
  • Avtomobil: BMW & KTM

Lahko ti odgovorml le za papirje. Da, rabis kupi prodajno motorja in pa prometno tistega avta oz. vsaj fotokopijo.

P.S.: Te moja ponudba ne zanima? Ti dam vse za simbolicno ceno?

OK, hvala za inf. Kakšen je pa postopek naprej, za homologacijo? Verjetno isto, kot če bi homologiral platišča... ali ne?

PS: Tvoja ponudba me zanima, samo je problem v tem, da sam potrebujem komplet, torej kompleten motor, elektro inštalacijo, kompleten izpuh, vsaj do zadnjega lonca, pa še kaj... plust to, da mi je prioriteta B25:ok

1.
menjalnik fizično paše, mogoče je celo enak. Skrb ki jo imaš pa je odveč. Z menjavo menjalnika ti še ni obvezno da tudi menjaš kardan in ostale pogonske sklope. (been there done that)

cevi za klimo so drugačne dolžine. r6 je malo daljši kot r4

menjava difa pa je tako: če boš dal notri b20 motor potem menjava ni potrebna ker ima 320 enak dif kot 318i. v primeru menjave na b25 pa dif ni nujno zamenjati je pa priporočljivo. pa še poraba ti bo padal če boš dal dif od 325i

:ok ... torej še vzmeti, prečni stabilizator in nosilce motorja (zadaj mam že komplet roke z diski iz b20). Fino.

lp
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Charles Bukowski
Prikaži več možnosti

IGOR989
IGOR989

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, potem pa lepo homologiras, ce bi pa hotli za VSAK slucaj, da ne bos pol se enkrat cakal na homolomo zaradi enega lista. Pejdi do prvega mehankarja in ga prosi naj ti napise list o strokovni vgradnji, ce bi SLUCAJNO zahtevali to. :ok

LP,

Igor
Prikaži več možnosti

Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 221

1.8 motor ima 4 cilindre in zato nujno rabi 2.0 ali 2.5 l motor drug kardan ( krajši od 4-cilinderskega ).....
lenivec, leni lenuh :hihi
Prikaži več možnosti

SLine
SLine

BMW fanatik

• Uporabnik

1.8 motor ima 4 cilindre in zato nujno rabi 2.0 ali 2.5 l motor drug kardan ( krajši od 4-cilinderskega ).....

ni res!ker se lega 6valjenga motorja pomakne naprej skoraj do hladilnika,zato ostane kardan lahko isti....prewerjeno!je pa samo razlika da je kardan od 6waljnega motorja "mocnejsi"
"Če se mnogi sramujejo že revnejše obleke in stanovanja, koliko več bi se jih moralo sramovati revnih idej in nazorov." Albert Einstein
Prikaži več možnosti

IGOR989
IGOR989

BMW fanatik

• Uporabnik

Je drugacen, ampak ni pa potrebna menjava. Pase vse skupaj 6zyl od menjalnika naprej od 4zyl. Je pa priporocljivo zamenjati VSE. Ni pa nujno. :ok
Prikaži več možnosti

SLine
SLine

BMW fanatik

• Uporabnik

pa se neki..pr mojemu nisem rabu menjat celotne instalacije,samo racunalnik.
Prikaži več možnosti

IGOR989
IGOR989

BMW fanatik

• Uporabnik

Res?
Prikaži več možnosti

N0wak
N0wak

BMW fanatik

• Uporabnik

če še nisi vedel ima 2.0 daljši kardan kot 2.5

razlog ni samo v motorju (2.0 in 2.5 sta na zunaj praktično identična) ampak v difu.
2.0 ima majhen dif in posledično daljši kardan kot 2.5, ki ima velik dif.

po etk-ju je pa tudi razlika v dolžini kardana med 2.0 in 1.8/1.6 ampak je to minimalna in ima kardan na sredini na ripnah dovolj "lufta" da poje tisto minimalno razliko.

1983 Austin Mini 1000 & 1992 Mazda MX5 Drift Project by Napopke.si & 2004 BMW E46 320d Touring

Prikaži več možnosti

N0wak
N0wak

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, potem pa lepo homologiras, ce bi pa hotli za VSAK slucaj, da ne bos pol se enkrat cakal na homolomo zaradi enega lista. Pejdi do prvega mehankarja in ga prosi naj ti napise list o strokovni vgradnji, ce bi SLUCAJNO zahtevali to. :ok

LP,

Igor

Marko55 je pred kratkim homologiral podoben swap (iz 1.8 na 2.5) in je tole potrdilo potreboval od pooblaščenega servisa. Seveda na pooblaščenem servisu so ga pošiljal na BMWslovenija, na BMW slovenija pa nazaj na pooblaščen servis, nakar je dobil informacijo da so za to pristojni na homologaciji (saj plačaš pregled a ne). S to informacijo je šel nazaj na homologacijo (lpp) in potem tam dobil da zadostuje potrdilo od kateregakoli mehanika.
Vsekakor ti priporočam da si tole potrdilo priskrbiš preden greš na homologacijo (tudi če ti prijazna gospa na informacijah reče da to potrdilo ni potrebno)

Prikaži več možnosti

SLine
SLine

BMW fanatik

• Uporabnik

Res?

ja...samo mores zadet pravi letnik motorjev!
Prikaži več možnosti