Skoči na vsebino

Začetnik dela drift projekt

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
233 odgovorov v temi
Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 233
  • Avtomobil: E30 88' @ S50

Jutri grem pogledat eno 318 E30, po dolgih letih priprav in odlašanja sem se resno lotil izdelave prvega drift projekta, torej mogoče malo beden topik, ki sem ga odprl še predno imam avtomobil v lasti, ampak pozivam vse Drift starešine da mi pomagajo skozi izdelavo. za začetek potrebujem nekaj inforamcij:

vem da potrebujem zavarjen diff, notranjost oskubljeno, školjkast sedež, 4-točkovni pas, varnostno kletko privarjeno v školjko, močnejše zavore, hidravlično ročno, etc.
Sedaj pa me zanima kje bi dobil hidravlično ročno (postopek domače izdelave sem našel na forumu samo bi raje kupil kar narejeno da bi jo samo montiral na avto, potem potrebujem nasvete za povečanje obračanja koles (kako narediš da imajo kolesa večji hod), in še nekaj stvari katere bom spraševal ko bom delal na projektu.

Motor bi dal S50M25 od e34 in pa menjalnik pravtako od e34. Naslednje uprašanje je katiri diff bi bil najprimernejši za projekt? Razmišljal sem od E30 325. No če sem pozabil še kakšno pomebno zadevo kar z besedo na dan. Znanja o poznavanju avtomobilov mi ne manjka, prakse imam kar nekaj torej se bom ob določenih nejasnostih zanašal na vas profije.

LP Žan
Prikaži več možnosti

OG Blaž
OG Blaž

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 843
  • Avtomobil: E46 318i

Ročno boš dobil pri Sinterju, pride cca. 200€ kupis samo se lajtunge in montiras pa imas.
Zadal si si zelo zahteven projekt, ce nimas prevec casa ter denarja preusem pa znanja ti tega ne priporočam ker boš izgubil še pa še živcev:blackeye
Jaz pa ajey sva delala 316f notri pa motor od e34 m20b25 pa je lahko za narest, ampak traja in živce zgubis ob vsaki malenkosti.
Zato ti priporocam(ne delam reklame), da kupis od ajeya ta avto, imas notri 2.5 motor z narejenim servisom, novo sklopko..., se mi zdi da ima se amortizerje+ fedre drift spec...
Če boš pa že sel delat, ti bomo pa pomagal po najboljsih močeh, sam upam da si pripravljen na vse:ok
Lp, Blaž
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

B_Racing
B_Racing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 860
  • Avtomobil: E30 for track only

Brez veze kupavat novo ročno zavoro,ka jst sm svojo naredu za 20 eur + 15eur so cevi in priključki + 11 eur je še zavorno olje (vendar delovanja ti nemorem še opisat,ker je avto še na klocnih)......4- točkovni pasovi,če so pravilno nameščeni,te drzijo odlično tudi v povsem navadnih sedezih.Tako ,da za začetek lahko spustiš školkaste sedeze...Kletka,tudi ni nevem kako pomembna za začetek,tisto pride kasneje....
Priporočam ti,da najprej narediš popolne osnove na avtu....Utrdiš in znižaš,blokada diff-a (zavariš),ter ene 4 točkovne pasove pritrdiš in je čist dovolj...če ti pa še kak soud ostaja ,pa bi jaz šel po naslednjem razporedu:hid. ročna,dodatni stabilizator,short shifter,športni volan,školkast sedez,powerflexi,več konjev v motor,kletka,.........

Evo,nekaj nasvetou....:-D

P.S.: Pa še glede pasou,3 luknje kjer jih boš prišraufu,boš gvišno mel.Nevem kako je pri e30,vendar pri e36 ni 4 luknje (desni spodnji pas),to je najbolje da narediš tako:Zvrtaš luknjo v karoserijo,na zunanjo stran privariš ploščico (50x50 najmanj),nanjo privariš matico ,ki bo drzala vijak (M12 imam jst)...Verjemi,da ti ga še hudič ne bo vn utrgal... :evil

LP Nejc

Urejal B_Racing, 14.08.2008, 22:37.

The sky is not a limit,becouse I fly on the wings of dream.... N-Tech Performance shifters :)

Prikaži več možnosti

UROSH
UROSH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 562
  • Avtomobil: E90 330iA E36 S65b40

Varnostne kletke ne potrebuješ:ok
Zavore od E30 325 (spredj hlajeni diski, zadaj diski)
Predelava servota za povečanje mislim da na E30 nima še nobeden (če ima kdo naj se javi:-D)
Motor S50M25 (najbrž misliš M50b25)
Toliko za začetek:-D :ok
Zidovi, katere gradimo okoli sebe, da bi nas obvarovali pred zlim, imajo tudi slabo stran.
Obvarujejo nas tudi pred dobrim.
Prikaži več možnosti

Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 221

meni oznaka motorja tut ni čisto jasna???
lenivec, leni lenuh :hihi
Prikaži več možnosti

Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik

ups obrnu sm M50s25 sorry :laugh Zamislil sem si tako da bom avto komplet razdru odpavil karoserijske napake (rja press), nato zamenjal motor, menjalnik, prilagodil podvozje, zavaril diff, use kar se tiče motorja in podvozja v nulo poštimal, nato se dodobra lotil notranjosti in ker bo pač avtomobil že raztstavljen bi seveda navaril še varnostno kletko in ostale stvari, sedež res mogoče pride na vrsto malo kasneje samo hidravliko bi pa rad spravil skupaj predno bo avtomobil na cesti, da nebo potem spet kakih zajebancij z priklopom cevi in tako dalje. hvala vsem za nasvete se oglasim proti večeru ko bom iz ogleda avtomobila prišel!
Prikaži več možnosti

Martin E30
Martin E30

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 6 302
  • Avtomobil: e39 520i, e36 318tds,316f

mnda bo kar M50b25

velik sreče pr projektu:ok
oči R.I.P 1950-2009
e30 316, e30 316iA , e36 320i, e36 320i coupe, e36 318tds, e36 316i, e36 318i, e36 318iS coupe, e39 535i, e39 523i, e39 520i, e38 728i ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 255
  • Avtomobil: e92M3,Kalos,T5,Superduke

Upam da ti bo uspelo!

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

OG Blaž
OG Blaž

BMW fanatik

• Uporabnik

My bad, sem videl oznako motorja S pa e34 pa sm na hitro prebral pa sem mislil da bos dajal notri od M5 motor.
Kaj pa e36 325i pa imas osnovo narejeno:ok
Če bi pa prov e30 rad, se pa zadeve loti, imas na forumu par stručkotov k to naredijo miže (no skoraj:)) ti bojo ziher pomagal:ok
Lp, Blaž
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik

seveda sem razmišljal tudi o e36, samo sem mnenja da bo e30 finančno in tudi glede nabiranja izkušenj bolj primeren.
Prikaži več možnosti

OG Blaž
OG Blaž

BMW fanatik

• Uporabnik

V prvem primeru sta tam-tam, ker je e36-tk v delih pomoje že več kot pa prejsnega modela:).
V drugem primeru je pa pomoje e36 bolj vodljiv saj ima daljso medosno, pa se malo težji je ( moje mnenje ):blackeye , da me ne bo kdo tepel:laugh
Lp, Blaž
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 726
  • Avtomobil: Assless beemer

Ah, vsak ima svoje preference pri nabavi avta, jaz vem zase da z E36 325 ne bi mogel peljat tako kot se peljem s svojim. Enostavno je pretežek zame, poleg tega je avto zelo podkrmarjen že v osnovi.
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 221

http://forum.bmwslo....?t=43204&page=2

tu imaš nekaj delov za avto ali pa cel avto......ki ga samo dodelaš.
lenivec, leni lenuh :hihi
Prikaži več možnosti

OG Blaž
OG Blaž

BMW fanatik

• Uporabnik

No to je ta za katerega sem ti jaz govoril. Osnovo imas ze narejeno, potem samo še malenkosti dodelaš. Skoljka je videti vredu, motor je obnovljen, vleče kot sam satan. :metalc
Lp, Blaž
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik

Učeraj sem bil na ogledu avtomobila. Je 4-vratni model, 318, letnik 1988, kupljen je bil od prvega lastnika, sedaj pa fantu stoji pod kozolcem že cca. 1 leto zaradi pomankanja časa (delo v tujini), izredno malo je rjav, samo pri prvih levih vratih je začetek praga za zamenjat in pa zadaj pi tanku je cca. 5cm rje. Avtomobil je bil že v določenih posegih, notranjost je poplnoma oskubljena, samo dva školjskasta sedeža in pa volan. Ima že smoked prve in zadnje luči, avto je spuščen, drugi amortizerji in vzmeti, treba jih je potrebno samo še stršati in optimirati. Potrebno je zamenjati motor (iz 525 90'), povariti varnostno kletko, montirarti hidravlično ročno, itd. tako da za ta denar mislm da bolje nebi mogel dobiti! Do petka torej nebo nič novega nato pa naprej!

LP
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 255
  • Avtomobil: e92M3,Kalos,T5,Superduke

Potem ga boš kupil?

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik

ni da mal dvignem temo :P Učeraj sem dobil za eno mrzlo pivo Športni sedež OMP od uporabnika Consigliere (hvala še enkrat). Ker nimam nič novega za napisat glede auta, bom malo napisal zakaj E30 in zakaj sploh drift!

Daljnega leta 2004 sem na srednji šoli (SSŠ - Srednja Strojna Šola) v Ljubljani dobil za sošolca BMW fanatika, ki je vsak dan sanjal o BMW-ju in drsenju čez ovinke, nekega dne je res kupil E30 320 M oprema in tako je je začel sicer ne zaradi njegovega avta ampak projekta ki ga je imel v mislih ampak ga je kasneje opustil kupil si je avtomobil za direktorje 530D in o driftu ni razmišljal več. Me je pa zato dvatisočsedmega leta zvlekel na prvi takratnji Avtomagazinov Drift Challenge. Ob gledanju nabrušenih vozil, lepih drsenj čez ovinke, se mi je enostavna ježila koža. Bil sem malo razočaran ker Luke Marka Grošlja ni bilo na listi tekmovalcev (poznal sem ga iz Avtomagazinov katera revija je bila obvezno branje cel dan v šoli na dan izida revije), ampak mi je sošolec obrazložil da je pač v samem vrhu drifta in da bi bil prehuda konkurenca za našo sceno! Predvsem se spomnim nekaj voznikov v e30 kako so elegantno drseli in vedel sem da jo to pravi avto zame! Čeprav je zmagal Žagar z Nissanom in Drugi je bil Cimpo z E36, mi je E30 tisti dan prirasla k srcu, pa čeprav še nikoli nisem upravljal z takim ali podobnim strojem! Nato sam Drift projekt opustil. Nato pa kakšne pol leta nazaj, grem ponoči z prijateljem in avtom (Škoda Octavia 1.9 TDI) okoli 4 zjutraj na priljubljen prigrizek v LJ (na Konjsko meso v lepinji :ok2 ) in žilica mi ni dala miru krožni, gas, ročna, druga prestava in smo drseli, ampak se mi je boga Octavia malo zasmilila tako da sem ta nepopisen užitek hitro končal in se odpravil domov, na poti domov se mi je v glavi že pletel projekt, E30, motor 2.5, Špera, hudravlična ročna,.... in takrat sem malo zaradi finančnih problemov (pri dvajsetih živeti pri starših in ti skoraj ves denar zmečejo na razne trajnike češ mulc kasnej mi boš še hvaležen), sem skozi poletno delo našparal nekaj eurov in sedaj upam da se mi bo prvi drift projekt uspel do konca tako kot sem si zamislil. Izkušnje dolgoletnega dela doma (Vulkanizerstvo, Avtomehanična delavnica,...) mislim da mi bodo veliko v pomoč, ampak v veliki meri bom pa tudi potreboval pomoč predvsem Eddy-a, in še nekaterih uporabnikov katere mislim da vsi vemo kateri so to!

No to je nekako nek začetek kako bo šlo pa naprej pa bomo še videli! Jutri pridejo slike avtomobilov!

LP
Prikaži več možnosti

Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik

Spet jst :D

slike sedeža :O

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

to je za danes vse, jutri pa predstavim avtomobile!
Prikaži več možnosti

Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik

No ja :frown prvi dan k sm mel avtomobile pa je nesreča. Namreč pri prevozu v delavnico skozi gozdno pot, nisem videl izbokline na cesti in sem prebil karter :jok olje kar veliko teče tko da najvrjetneje potrebujem nov karter, podrobno nisem videl ker avto še ni bil na dvigalu, ampak glede na količino iztečenega olja bo kr kriza pomoje. drugače pa 5er je v odličnem stanju sploh motor, vsi servisni lističi, čisto suh (do prejle) tako da mislim da je bil nakup kar vredu! 3er je odlična samo še motor je treba premontirat pa malce kleparsko obdelati pa ličarja bomo za kakšen dan malo zaposlili pa bo!

LP

Urejal Wemar_e30, 24.08.2008, 20:05.

Prikaži več možnosti

OG Blaž
OG Blaž

BMW fanatik

• Uporabnik

Če imas m50b25 imam, itaq rabis drugega od e36, dam za 30€
Lp, Blaž
Objavljena slika