Skoči na vsebino

E60 ter stroški?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
236 odgovorov v temi
Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Eno vprašanje laika! Kakšno olje pa je original? Misliš rečt original v BMW embalaži ali..? Ker če kupiš olje ki ni v BMW embalaži je lahko tudi verjetno original?

Tisto ki je po specifikaciji BMW-ja za posamezen model in motor... ni za vse motorje enako... (odgovor laika:laugh):ok
Objavljena slika :besen
Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 153
  • Avtomobil: BMW & Audi

Kaj pa vem, te vse vrednosti ustrezajo mislim da je to zelo nepomemben faktor na avtomobilu, če se le redno na intervale menjuje. Mislim da če upoštevaš tiste W vrednosti da je vseeno ali je to Castrol ali Aral ali Total. Ne poznam človeka ki bi zaradi tega imel probleme z avtomobilom... Mogoče pa se motim!
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Kaj pa vem, te vse vrednosti ustrezajo mislim da je to zelo nepomemben faktor na avtomobilu, če se le redno na intervale menjuje. Mislim da če upoštevaš tiste W vrednosti da je vseeno ali je to Castrol ali Aral ali Total. Ne poznam človeka ki bi zaradi tega imel probleme z avtomobilom... Mogoče pa se motim!

Se motiš...... niso vse firme za olja enako dobre.....potem bi vsi vlivali notr petrol + dobi se ponarejene embalaže, notr pa voda ne olje....kolegu je skori šu vanos po gobe ker olje ni mazalo po 1500km. V knižici ti piše kere vrste kakovosti oz. oznake se priporoča za avto in potem kupiš pač olje enega od sigurnih proizvajalcec. Ni treba da kupiš castrol na AA ali katerem drugem uradnem servisu... ni treba da te za vse olupijo na tem svetu. Seveda to v primeru da ne voziš na pooblaščenca.
Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Moj mehanik kupuje pri uvozniku sode, mislim da 200L na pumpico, dvomim da je to duplak. Olje se vlivalo v Mercedesa, VW, Audija, Chryslera ter Peugeot kombija, avti so skupaj naredili najmanj milion km, ni bilo sledu o kakšnem ribanju! Se pa strinjam da je kvaliteta olja med proizovajalci različna ampak po mojem mnenju ne odstopa tako fejst da bi bile kakšne vidne spremembe na avtomobilihi če je le original not in seveda ne ponaredek!
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Verjetno neke krizne razlike ni če je original.....ampak vseeno nemoreš vlivat petrolovo olje in potem se uprašat zakaj ga pije :ok2 dosti. Glede olja se itak ne splača pisat tuki in razglabljat saj imaš na forumu enciklopedijo o motornih oljih in tam ti piše vse kar rabiš vedet, le prelistat je treba.
http://forum.bmwslo....ead.php?t=24344

Urejal Dark Funeral, 01.10.2008, 20:33.

Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Mah kaki Petrol olje, prvič slišim da obstaja, no ja saj se spomnim nek Proton je bil včasih? Mehanik mislim da ima Shell ali Aral nisem 100%.. Glavno da je sintetika in da maže ;)
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 945
  • Avtomobil: 535 PS

Poleg "biblije o oljih" imamo na forumu tudi temo (oz.celo več tem), kjer je govora le o oljih, pa si malo preberi :ok

Lp, zigi :cool

Urejal zigi, 01.10.2008, 23:25.

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

CarTerena
CarTerena

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 448
  • Avtomobil: E61 525dA

original, kot more biti v avtu, to pa vedno... mam fejst mehankarja, delal na avtoaktiv, zdaj pa končno na svoje...

Vprašal sem zato ker je original olje dokaj drago. Kolikor vem pa ni dobro dati vsakega olja v ta motor (zaradi filtra trdih delcev - gre baje hitro v franže)

Če sem vzel tvoj primer servisa za 200 EUR, kjer ti zamenja olje + filtre, se mi ne izide računica z deli (vzel sem olje, zračni filter motorja, oljni filter, oba klima filtra):laugh Dela niti ne prištejem pa sem čez 200 EUR :ok2
Prikaži več možnosti

zzigon
zzigon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 512

prav zanimivo branje tale tema...sem pa nekako pričakoval takšne cifre...saj jih tudi spremljam pri določenih kolegih, ki imajo e60ke in moram reči, da nekako nisem pretirano navdušen :(

če na hitro povzamemo neko povprečje:

nakup cca 25.000€ recimo
reg, kasko...1.700€
servisi...redni, recimo 2 letno...800€
izredni servisi recimo...1000€
gume 17 ali 18ke ene na sezono (enkrat letne, drugič zimske) 1000€
izguba vrednosti: cca 5000€ na leto
torej bre goriva...zelo na hitro povzeto:
9.500€...pa recimo da se lahko giblje med 8000 in 13000€ na letni ravni :napaka

mesečno: cca 800€ in več...ne hvala!

dejansko potem prišteješ še gorivo...v mojem primeru cca 250€ mesečno...pa smo čez jurja mesečno!

hm...če bi upoštevali, da je (nekje sem to bral) evropsko povprečje, da se za avto zapravi med 6 mesečnim in 12 mesečnim dohodkom...bi torej moral služiti lastnik ene e60 med 2000 in 4000€ neto.

Pri zgornji številki takega avta nikakor ne bi več smatral kot problematičnega...pri spodnji pa je že vprašljiva racionalnost takega nakupa.

morda samo v razmislek:

če te avto stane 10.000€ letno in zaslužiš nekje 1500 neto (kar ni ravno slabo, halo), potem skoraj 7 mesecev delaš samo za vzdrževanje avta!
vsaj 8 ur vsak dan za en kup pleha pred bajto! :blackeye

pa da si za 25.000 delal (ne šparal, delal) skupaj kakšno leto in pol.
hm...

strašljiv podatek - vsaj zame.

pol pa folk pravi, da je hrana draga, ko zapravijo med 200 in 400€ za hrano za 4 člansko družino - mnja

pa da je težko dati za stanovanje cca 500€ - stvar prioritet verjetno ;)

lep pozdrav in veselo zapravljanje :P

lp
ž

PS: zgolj za foro - e39 stane nekje pol tega! torej 4000 recimo ostane za naložbo ali dopust ali pa se skoraj pokrije kredit za eno manjše stanovanje, ki bo čez 20 let skrbelo za vašo rit, ko ne bo penzij (pa če ga ne rabte, lahko oddate zadevo in vam pokriva 3/4 kredita) :ok

Urejal zzigon, 02.10.2008, 19:25.

Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 283
  • Avtomobil: 525tds Touring

prav zanimivo branje tale tema...sem pa nekako pričakoval takšne cifre...saj jih tudi spremljam pri določenih kolegih, ki imajo e60ke in moram reči, da nekako nisem pretirano navdušen :(

nakup cca 25.000€ recimo
reg, kasko...1.700€

dejansko potem prišteješ še gorivo...v mojem primeru cca 250€ mesečno...pa smo čez jurja mesečno!

hm...če bi upoštevali, da je (nekje sem to bral) evropsko povprečje, da se za avto zapravi med 6 mesečnim in 12 mesečnim dohodkom...bi torej moral služiti lastnik ene e60 med 2000 in 4000€ neto.

Pri zgornji številki takega avta nikakor ne bi več smatral kot problematičnega...pri spodnji pa je že vprašljiva racionalnost takega nakupa.

morda samo v razmislek:

če te avto stane 10.000€ letno in zaslužiš nekje 1500 neto (kar ni ravno slabo, halo), potem skoraj 7 mesecev delaš samo za vzdrževanje avta!

hm...

pol pa folk pravi, da je hrana draga, ko zapravijo med 200 in 400€ za hrano za 4 člansko družino - mnja

lp
ž

PS: zgolj za foro - e39 stane nekje pol tega! torej 4000 recimo ostane za naložbo ali dopust ali pa se skoraj pokrije kredit za eno manjše stanovanje, ki bo čez 20 let skrbelo za vašo rit, ko ne bo penzij (pa če ga ne rabte, lahko oddate zadevo in vam pokriva 3/4 kredita) :ok

Še zmeraj lahko voziš cenejši avto če si ne moreš privoščiti E60 :) Izbira konzerv a la matic ter getz je ogromna :laugh

Če pa hočeš po vsej sili imeti petko pa pojdi po časovni premici nazaj dokler ne najdeš ustreznega letnika :ok

E34 525i 89' je registracije okoli 600€, vzdrževanje 250-350€ letno če šraufaš sam. Če pa še zavoziš samo en rezervar na mesec, se gibljejo mesečno stroški nekje pri 160-170€ kar je za 600€ plače tudi zelo dosti...

Jaz osebno razmišljam da bom šel nazaj na E30 ko najdem kakega skoraj zastonj :frown

LP, BB

P.S.: Luksuz še zmeraj stane, pa makar smo v evropi :)

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 226
  • Avtomobil: Vespa-Cannondale

nakup cca 25.000€ recimo
reg, kasko...1.700€

morda samo v razmislek:

hm...

lp
ž

Saj v tem je poanta!

Recimo,da tvoj izračun v grobem drži (je vse malo prenapeto), ampak dejstvo je,da si pač avto tega cenovnega razreda težko privoščiš pri povprečnih mesečnih dohodkih.
Ni pa nevem kakšen "bau-bau" kot nekateri to pišete.Bilo bi dobro,da imaš prej urejene vse stvari;stanovanje,preskrbljena družina ter vse ostalo .
Sploh mladi bi pa skoraj vsi po vrsti (razen izjem),vsi začeli od zadaj!Najprej dober avto (po možnosti na kakšen kredit ali lizing) obvezno z 18" ali 19"kolesi, pa visoka najemnina za stanovanje,še bolj važen je pa "hud"telefon,da o oblekah top blagovnih znamk ne govorim.
Preprosto je potrebno sprejeti dejstvo (razen če nimajo bogatih staršev),da si tak avto težko prislužiš pri 23 letih!
Potrebno bo počasi spet uveljaviti sistem vrednot,kot so bile,ker to pelje v pogubo!

Urejal BISSON, 03.10.2008, 08:02.

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti

zzigon
zzigon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 512

racionalnost je itak na tvoji (tudi moji btzw) strani BB, stari avti so najcenejši summa sumarum ;)

ampak ravno kak teden nazaj sem mel željo od kolega kupit 525ko e34 in mi je izračun registracije za 0% (bil bi drugi avto) pokazal 1350€ :eek

fuck no!

sej nisem nor :P

čist tko ;)

PS: avto bi kupil za manj kakor 1000€ - dosti manj, hehe

lp
ž

Urejal zzigon, 03.10.2008, 08:06.

Prikaži več možnosti

lukach
lukach

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23
  • Avtomobil: audi rs4

No zdej bi se pa jaz rad dodal svoje videnje oz mislenje okoli tega.
Tudi sam razmisljam o nakupu omenjene serije motor 535d za nekje 25k €

Sam gledam na tole nekako tako.
- tak avto si kupis, ko imas vse poslihtano, se pravi stanovanje, itd.
- lahko si vesel, da si kupil avto, ki je zgubil ze vec kot polovico svoje vrednosti
- tak avto si kupis, če imaš na računu vsaj 2x toliko denarja kot te stane avto, se pravi v mojem primeru potem 50k €
- tak avto si potem kupis na lizing oz neko vrsto financiranja, das polog (danes ze obstajajo financiranja brez pologa), "suhega" denarja pač nebi v zivljenju dal za avto.
- na računu še imaš vedno dovolj denarja, za nepredvidena popravila
- seveda bom plačal kasko, ker financiranje brez kaska ne gre.
- ne bom ga servisiral na pooblaščenem servisu, ker poznam v Celju zelo dobrega mehanika za zmerno ceno.
- glede dohodkov pa ne vem kaj naj rečem, sam osebno si serije e60 nebi kupoval če bi imel 1500-2000€ neto plače in delal 8 ur ali pa še mogoče več dnevno za k.... avto.
- zdi se mi, da je to pač high-end razred in lastniki takih avtomobilov naj si nebi sluzili denarja na "gole roke", vendar je v SLO zal ravno to največji problem, da si takšne avte nabavljajo ljudje, ki sluzijo 1000€/mesecno, kar pa je za moje pojme veliko premalo.
- tak avto ti ne sme predstavljat skrbi in 1000€, če voziš takšen avto ti nebi smelo predstavljati večjega problema, čeprav dvomim, koliko ljudi v SLO, ki vozijo e60 je takšnih..
- avto ti ne sme biti v breme.
- To je zgolj moje subjektivno mnenje, sam pač na te stvari gledam malo drugače.Vem, da, ko bom nabavil takšen avto, so mi izguba vrednosti in ostali stroski zanemarljivega pomena, vazen mi je predvsem uzitek v voznji in nič drugega.

Urejal lukach, 05.10.2008, 12:57.

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 050
  • Avtomobil: /

Velika vecina drazjih avtomobilov fura operativni lizing = imajo tako dobro stojece podjetje, da jim strosek 2k/mesec (obrok, zavarovanje, bencin, etc.) ne predstavlja velikega problema + zadeva blagodejno vpliva na dobicek firme, ki gre v nasprotnem primeru drzavi.

Kdor pa iz svoje place kupuje tak avto.. well .. tak ima pac sreco, da ima tako visoko placo, ker pameti nima :-).

Jaz niti pri 4k neto ne grem kupit E60 iz svojega zepa.

Bi mi pa postala privlacna, ko bi mi v firmi "narobe hodilo" kaksne 10 ali 20 jurjev evrov letno (beri: magari v pleh kot v davke).

LP,
PIC

Urejal PIC, 05.10.2008, 13:00.

Prikaži več možnosti

lukach
lukach

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23
  • Avtomobil: audi rs4

Velika vecina drazjih avtomobilov fura operativni lizing = imajo tako dobro stojece podjetje, da jim strosek 2k/mesec (obrok, zavarovanje, bencin, etc.) ne predstavlja velikega problema + zadeva blagodejno vpliva na dobicek firme, ki gre v nasprotnem primeru drzavi.

Kdor pa iz svoje place kupuje tak avto.. well .. tak ima pac sreco, da ima tako visoko placo, ker pameti nima :-).

Bi mi pa postala privlacna, ko bi mi v firmi "narobe hodilo" kaksne 10 ali 20 jurjev evrov letno (beri: magari v pleh kot v davke).

LP,
PIC

No o tem govorim.Naredis dobro s koristnim:-D Je pa seveda pogoj, da ti promet podjetja to prenese:laugh
Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 066
  • Avtomobil: Bmw

original, kot more biti v avtu, to pa vedno... mam fejst mehankarja, delal na avtoaktiv, zdaj pa končno na svoje...

Aje ta mehanik mogoče Jure (jurčk) iz Brezovice??
Prikaži več možnosti

puntoshark
puntoshark

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 281

LP,
PIC

to kar ti tukaj govoris je idiotizem... res je kar se tice firme in dobickov itd...

tak avto si lahko kupis tudi od place pe ne sparas na nicem... sam dovolj visoko mores kotirat... ce pa sam nikol ne bos pa to ninas problem... :napaka
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.