Skoči na vsebino

Obnova E30 cabrio

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
759 odgovorov v temi
TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 877
  • Avtomobil: zgoraj brez

In končno je prišel čas da sem začel obnavljat mojega drugega Cabria. Računam da bi naj bil gotov nekje do spomladi oz. začetka poletja, da ga potem registriram.
Gre za nekaterim že znanega 318iC letnik 11/92 (eden izmed zadnjih). Motor je M40B18 in je v odličnem stanju. Dročniki se niti približno ne slišijo, motor pa laufa odlično. Takego dobrega M40 motorja še nisem slišal. Od opreme ima:
- 4xel. stekla
- centralno zaklepanje
- ABS
- servo volan
- LPG
- protiveterna mreža
- beli smerokazi
- še bi se kaj našlo pa se sedaj ne spomnim....

V glavnem do sedaj sem zamenjal zadnje steklo, ki je bilo prerezano, znižal sem ga z H&R vzmetmi, zamenjal meglenke in par plastik. Zavore so popolnoma nove (diski, ploščice + ročna). Zamenjal sem tudi sklopko (LUK) in oba cilindra sklopke.

In kaj vse mislim narediti do spomladi?

- kompletna obnova podvozja (vsi končniki, špur štange, gumice....)
- veliki servis motorja (filtri, olja, tesnila, vodna pumpa, termostat, zobati jermen, ostali jermeni, svečke, ...)
- zamenjava vseh tekočin (menjalnik, diferencial, servo, zavore, hladilnik)
- dobil bo M-Technik II sredaj in zadaj (za stranske se še nisem odločil, ker je težko dobiti pragove za cabria)
- M-Tehnic II volan
- M prestavno ročko osvetljeno, ter skrajšan hod menjalne ročice
- komplet drugo armaturko (ta je poškodovana)
- notranjost bo siva tako kot jih je bilo večina plavih, ki so prišli iz tovarne (donator sive notranjosti bo moj prvi cabrio, ki pa bo dobil črno notranjost). Sedeže bom dal na novo preoblečt (se priporočam @lovesternu), ostalo pa je v dobrem stanju
- avto bo komplet na novo prebarvan (ker ima nekaj udrtin in bunkic - rje nima niti pikice) v isto barvo kot je sedaj (edino krom letvice bodo mat črne).
- nekaj muzike
- tempomat, če ga bom kje dobil
- BC I
- daljinsko zaklepanje s komfortnim zapiranjem el.stekel (že čaka doma)
- hela črne luči spredaj in zadaj (upam da dobim kje poceni ker so zelo drage)
- ....

Na avtu so homologirana 16 col platišča (kombinacija 205/45/16, 215/40/16, 225/40/16), 17 col platišča (kombinacija 205/40/17, 215/40/17, 225/40/17, 245/35/17), izpuh, beli smerokazi in nižje vzmeti.

Če bom dobil kakšna dobra 17 col platišča (spredaj 8J, zadaj 10J z robom) bodo gor 17, če ne pa imam 3 komplete 7,5 in 9X16, tako da lahko izbiram.

Sedaj pa nekaj slik za začetek. Sproti pa bom dodajal slike ko se bo kaj dogajalo.

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Toliko za začetek.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rudl_318is
Rudl_318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 913
  • Avtomobil: e36 320i limo

Ze zdej je lep.Veliko uspeha pri obnovi ;)
:drink
Prikaži več možnosti

bmwjev
bmwjev

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 140
  • Avtomobil: bmw 320 idi

Lepo:) Veliko uspeha in čimboljša obnova:ok2
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 313
  • Avtomobil: e61, r55

A papirje si že zrihtal?

Drugače pa vso srečo pri obnovi, komaj čakam končni izdelek
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

srecko
srecko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 049
  • Avtomobil: ... BMW...

JUHU cabrio se začne obnavljat:okSe prporočam za pomoč:ok
just - BMW-
Prikaži več možnosti

tonibmwkp
tonibmwkp

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 690
  • Avtomobil: BMW635csi Bmw E60 M525 I

No pa komaj čakam ,da vidim kaj boš naredil iz cabrota!:ok
Tuning by Toni!
Old german school!
I LOVE THE DARK SIDE OF LIFE!!!!
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

malo čudno stoji... no vsaj zadaj se mi zdi kar malo previsok, glede na sprednji konec :confused
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik

A papirje si že zrihtal?

Drugače pa vso srečo pri obnovi, komaj čakam končni izdelek

Ja, homologacija je narejena, tako da ga lahko normalno registriram.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik

malo čudno stoji... no vsaj zadaj se mi zdi kar malo previsok, glede na sprednji konec :confused

Zadaj še nisem dal H&R fedrov, ker se mi malo čohajo gume po blatnikih (9J felna in 225 guma). Ko bom zavihal notranje robove blatnikov, potem pridejo še zadaj nižji H&R fedri.

Hvala za lepe želje pri obnovi.

Kot sem rekel se bo delalo bolj počasi zaradi pomanjkanja časa (služba in prenova stanovanja, v katerega se mislim vseliti do božiča), tako da bo napredek viden počasi. Bom pa vedno ko bom kaj naredil, objavil tukaj.

@srečko, veš da brez tvoje pomoči ne gre nikoli:ok.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 313
  • Avtomobil: e61, r55

Ja, homologacija je narejena, tako da ga lahko normalno registriram.

super:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

nikolaj
nikolaj

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 734
  • Avtomobil: E91 330d LCI

Me kr malo zavist zgrabi da ti je moj oče prodal ta avto,če bi ga imel trenutno doma ko je nekaj viška denarja bi ga sigurno jes vzel.Vesel sem da je prišo v prave roke in komaj čakam da vidim končni produkt.Želim ti uspešno obnovo.LP
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala na željah. Sem res vesel da ga nisi ti vzel, ker imam jaz sedaj spet en projekt oz. veselje do obnove.

Stvar pa je takšna. Včeraj sem dobil homologacijski kartonček iz LPP ja in kot vedno do sedaj so spet naredili napako pri vpisu. Za obliko karoserije so mi vpisali KUPE namesto KABRIOLET. Sem že klical in poslal nazaj, tako da bodo zadevo uredili tako kot mora bit.
Do sedaj sem namreč že trikrat (od štirih homologacij) moral pošiljati karton nazaj zaradi napake. No v tistem četrtem je tudi napaka, ki smo jo opazili komaj čez tri leta, vendar sem pustil tako kot je.

V glavnem je avto sedaj uradno homologiran, tako da ga lahko brez problema registriram v Sloveniji.
Poleg tega imam vpisane tudi različne dimenzije pnevmatik (16 in 17 col), nizke fedre, bele smernike, izpuh,...

Sedaj se bo tudi na samem avtomobilu premaknilo naprej.
Zaenkrat pa nekaj večernih slik.

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Počasi se bo začel razstavljati in pripravljati za barvanje.

Upam da mi bo vse skupaj uspelo urediti do spomladi oz. sezone, ker se letos nisem nič vozil s kabrijem pa sem že čisto:uhoh :besen :slin.

Sedaj se tudi s @Srečko-jem nekaj dogovarjava in če bo vse po sreči in načrtu, bosta drugo leto oba moja cabria registrirana. In oba bosta M-Tec II.

Toliko zaenkrat.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 569
  • Avtomobil: cl

Lepo, papirje je treba imet urejene ... no drugo leto bo tudi na mojem še malce za postorit ... pa na kakšnem srečanju se vidimo:ok
Prikaži več možnosti

srecko
srecko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 049
  • Avtomobil: ... BMW...

Saj zato se pa stvar premika naprej ker so paiprji že čist vse urejen:ok :ok :ok
just - BMW-
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik

Lepo, papirje je treba imet urejene ... no drugo leto bo tudi na mojem še malce za postorit ... pa na kakšnem srečanju se vidimo:ok

Upam da nam drugo leto res uspe narediti e30 Cabrio turo, ali pa vsaj eno splošno E30 srečanje.

Sedaj nas je že kar dosti z E30-kami.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

scooter
scooter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 062
  • Avtomobil: 4x4

Tudi jaz upam da bo tako... Do poletja bo tudi moja e30 porihtana

E 60 530d
Can-am 

Prikaži več možnosti

nikolaj
nikolaj

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 734
  • Avtomobil: E91 330d LCI

Pa še jes bom kako probal najdit sam obvezno šestak:)
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik

Včeraj sem bolj kot ne po naključju našel kompet stranskih spojlerjev M-Technic II v Avstriji v moji bližini po smešni ceni.

Torej gre za original M-Tehnic II pragove in letvice za vrata, blatnike in stranice v fenomenalnem stanju s prvo barvo, brez poškodb.

Seveda sem takoj letel po njih in sem pri tem tipu našel še kompletno cabrio streho, nič strgano za 100€. Jaz pa sem glih hotel naročit novo streho.

Tip ima še BBS RS 7x15 in 8x15 platišča. Z robov se lušči lak, drugače pa odlično ohranjene. Ceno ima 750€. Mislim da bi jih za 700€ dal.
Če koga zanima ga lahko kontaktiram.

Sedaj mojemu manjka le še zadnji odbijač in bo komplet M-Tehnic II (razen spojlerja na prtljažniku ki ga nočem).

Slike sledijo v tem tednu. Tudi demontaža sedežev se je začela, ker gredo po novo usnje. Potem pa počasi demontaža celega avtomobila.

Pa še nekaj. S @Srečkojem sva se dogovorila da mu dam srebrnega cabria (318is) v najem v zameno da ga porikta. Tako bodo nastajale slike tudi od tega kako se bo riktal.
Zaenkrat je v planu novo usnje, zamenjava strehe, zamenjava pokrova motorja in ledvičk z originalnimi in zadaj prestaviti tablico nazaj na svoje mesto, kompeten večji servis,....

Toliko zaenkrat.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

lepo...

edino cena za platišča se mi zdi malo čudna, glede na cene ostalih kosov... saj platišča v takem stanju, kot so, niso toliko vredna...

ostalo si pa res poceni dobil... :ok

a pragove boš montiral tako kot so original? Upam da si dobil poleg tudi čepke in sponke, oz vsaj sponke, ker so svinjsko drage... mislim da je ca. 1,3 eur komad, rabiš jih pa ene 16-18. Pa potem še miljon enih čepkov in pa tesnilni dvostranski lepilni trakovi... rabiš ene 3, komad stane pa ca. 5 eur, se mi zdi... seveda se da vse rešit tudi bolj preprosto, a ni original... Če boš iskal imajo na AA v Trzinu kar nekaj te robe na lagerju, ki je ostala, ko sem jaz naročal... pa je pač bila neka najmanjša količina, ki so jo lahko naročili...

Aja, imam pa tudi šablone za montažo pragov... če boš rabil...
Prikaži več možnosti

Pero-CMF
Pero-CMF

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 54
  • Avtomobil: e30

velik sreče pri obnovi se pa pridružujem mnenju da je že zdaj zelo lep, pol k boš dau skoz cabrio toure bi lahko nadril e-30 toure k splošno mislam da je malo e-30 ki bi bli vsaj kolkor tolko ohranjenih, skratka velik sreče pa upam da boš meu velik prijetnih kilometrov z njim
ajde mejte se!!!
Prikaži več možnosti