Skoči na vsebino

Zavarovanja od A do Ž

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
876 odgovorov v temi
Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 398

Jaz vem, da je bilo vse skupaj bolj na splošno napisano. Da bi vse razčlenil, bi to vzelo prevfeliko časa, saj bi moral pisati za vsako zavarovalnico posebej. To je nekakšen okvir... Za točno določene info glede zavarovanja se pa mora vsak posameznik pozanimati.

Drugače pa H kombinacija pri Triglavu krije tudi škodo, ki nastane zaradi snežnih plazov s streh ter ledenih sveč. In splošni kasko tukaj nima nobene veze.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 078
  • Avtomobil: F10

Pri naših treh največjih pa nebi smelo biti večjih odstopanj pri kritju, čeprav je Triglav recimo v najvišjem rangu (nad 130kW) najcenejši, sigurno ne nudi slabe zavarovalnega kritja - sicer ne bi bila največja zavarovalnica pri nas.

Pri obveznem imajo vsa enaka kritja, saj so predpisana z zakonom ;) Torej kilovati, ki jih omenjaš in se uporabljajo za izračun pri obveznem nimajo veze s kasko zavarovanjem in kombinacijami ;)
Prikaži več možnosti

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 589
  • Avtomobil: BMW 740i & 318 iC

Pri obveznem imajo vsa enaka kritja, saj so predpisana z zakonom ;) Torej kilovati, ki jih omenjaš in se uporabljajo za izračun pri obveznem nimajo veze s kasko zavarovanjem in kombinacijami ;)

Mislim, da me nisi prav razumel.

Lepo sem napisal, da je pri vseh zavarovanjih skupno le kritje odgovornostnega zavarovanja (vsakršna škoda, ki jo z vozilom povzročimo tretjim osebam). Kljub enakemu kritju, pa zavarovalnice v Sloveniji nimajo istih premij in je tako recimo zavarovalnica Triglav pri rangu nad 130kW za cca. 120€ cenejša od ZM! Primerjaj na www.amzs.si

To je cena po osnovnem ceniku, brez vsakršnih dodatnih popustov. Tudi ob upoštevanju bonusa je razlika pač premo sorazmerna.

Da moč motorja ne vpliva na izračun kasko kombinacij tudi ne drži čisto res. Vsaj pri ZM je tako, da je na primer premija za J kombinacijo (šipe) pri konkretnem Ford Fiesta 1.0 (in vseh ostalih vozilih enakega ranga) nižja, kot pa pri Ford Fiesta 1.25. Govorim o avtomobilu istega letnika, iste serije, itd... Pa vsi vemo, da imata obe različici vgrajeni popolnoma enaka stekla in tudi svetlobna telesa. Vendar je zavarovalnica vseeno cenik malo prilagodila, saj bi bilo nelogično, da bi za recimo katro plačal enako premijo za J kombinacijo, kot recimo pri Mercedesu CLS, ki stane recimo 100.000€.

Sicer se pa kregat na kak način zavarovalnice izračunavajo premije nima smisla, ker vsaka ima svoje metode. Pomembno je na tem mestu poudariti to, kakšna kritja ponujajo in kako obravnavajo škode. To je najpomembnejše, šele nato pride višina premije. Vsak, ki je kdaj že uveljavljal kakšno škodo, bo to znal potrditi.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 842
  • Avtomobil: 535 PS

Ali katera od zavarovalnic ponuja kombinacijo za primer vandalizma? No, Triglav je ne ... katera druga mogoče :confused Me zanima le tko za info, se zaradi tega ne bi prestavljal :-D

@lovestern: mislim, da je glede kaska @plavi mislil isto kot ti, le da se je malo nerodno izrazil v zgornjem postu. Valjda, da je kasko na nek način povezan s kw, no v bistvu z vrednostjo avtomobila, ki je pri več kw seveda večja :ok2

Lp, zigi :cool

Urejal zigi, 21.09.2008, 20:23.

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik

....ehm... vandalizem je vključen pri avtomobilskem kasku. Ni pa mogoče vključiti vandalizem kot recimo delno kasko kombinacijo (recimo enako kot šipe).

Sicer, mi ni jasno kaj je @plavi točno mislil, ker je v bistvu citiral mene, povedal pa to kar sem že sam v prvem postu povedal. Mislim, da je šlo bolj za nesporazum, ki pa lahko hitro nastane, ker se premija delnih kasko kombinacij ne računa po tabeli na podlagi kW (tako kot AO zavarovanje), ga pa vseeno priključujemo k osnovnemu zavarovanju zraven in se izgubi pregled.

Jaz sem hotel samo povedati, da je velika razlika v cenah, že pri enakih kritjih AO zavarovanj (ki so uzakonjena). Tudi sam tega nisem vedel. Vedno sem mislil, da je gola premija AO zavarovanja nekje enaka, do razlik pa bi naj bolj prihajalo pri vseh ostalih možnih variantah, kjer imajo potem tudi različne zavarovalnice različne možnosti oblikovati kritja in cene.... pa sem se motil. Razlika 120€ pri AO zavarovanju (pri Triglavu) po osnovnem ceniku je več kot en obrok manj kot pri najdražji zavarovalnici (ZM)... Naslednje leto nimam kaj razmišljati...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

....ehm... vandalizem je vključen pri avtomobilskem kasku. Ni pa mogoče vključiti vandalizem kot recimo delno kasko kombinacijo (recimo enako kot šipe).

Sicer, mi ni jasno kaj je @plavi točno mislil, ker je v bistvu citiral mene, povedal pa to kar sem že sam v prvem postu povedal. Mislim, da je šlo bolj za nesporazum, ki pa lahko hitro nastane, ker se premija delnih kasko kombinacij ne računa po tabeli na podlagi kW (tako kot AO zavarovanje), ga pa vseeno priključujemo k osnovnemu zavarovanju zraven in se izgubi pregled.

Jaz sem hotel samo povedati, da je velika razlika v cenah, že pri enakih kritjih AO zavarovanj (ki so uzakonjena). Tudi sam tega nisem vedel. Vedno sem mislil, da je gola premija AO zavarovanja nekje enaka, do razlik pa bi naj bolj prihajalo pri vseh ostalih možnih variantah, kjer imajo potem tudi različne zavarovalnice različne možnosti oblikovati kritja in cene.... pa sem se motil. Razlika 120€ pri AO zavarovanju (pri Triglavu) po osnovnem ceniku je več kot en obrok manj kot pri najdražji zavarovalnici (ZM)... Naslednje leto nimam kaj razmišljati...

No, narobe sem se izrazil - seveda je vključen, samo nimaš pa možnosti variante brez odbitne oziroma moraš korisiti kasko (s tem da padeš za en razred, če nimaš vključene variante prva škoda), tko kot je npr. pri parkplacu - sam ne plačaš nič, niti bonifikacija se ti ne zmanjša :ok2

Urejal zigi, 21.09.2008, 21:31.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 078
  • Avtomobil: F10

Da moč motorja ne vpliva na izračun kasko kombinacij tudi ne drži čisto res. Vsaj pri ZM je tako, da je na primer premija za J kombinacijo (šipe) pri konkretnem Ford Fiesta 1.0 (in vseh ostalih vozilih enakega ranga) nižja, kot pa pri Ford Fiesta 1.25. Govorim o avtomobilu istega letnika, iste serije, itd... Pa vsi vemo, da imata obe različici vgrajeni popolnoma enaka stekla in tudi svetlobna telesa. Vendar je zavarovalnica vseeno cenik malo prilagodila,

Da moč motorja vpliva na izračun kombinacij vpliva samo toliko, da je vozilo z večjo močjo oz. "boljšim" motorjem načeloma dražje v osnovni ceni katera je tudi osnova za izračun kasko in kombinacij. Ne spoznam se na cene Ford FIest, vendar je verjetno 1.25 dražja od 1.0 in zato razlika v ceni kombinacije in ne zaradi kilovatov.

Sicer se pa kregat na kak način zavarovalnice izračunavajo premije nima smisla, ker vsaka ima svoje metode.

Sej se ne kregamo, debata pač teče, vsak pove svoje izkušnje, znanje in na koncu bomo mogoče s skupnimi močmi vedeli več ;)
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

:ok No to sem tudi jaz napisal :ok2

Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 398

Napisal sem že, da se delni kasko v splošnem obračunava glede na moč motorja. Vendar pa se pri Triglavu (za Triglav najbolj vem, saj sem najbolj domač pri tej zavarovalnici) lahko stvari zakomplicirajo (verjetno da se tudi pri kakšni drugi zavarovalnici). Kot je že bilo rečeno, plačamo delni kasko glede na moč motorja. Ampak, če je avto vreden več od določene vsote (npr. 50.000 €), se pa obračunava tudi po vrednosti avtomobila. Komplikacije vglavnem...
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 372
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...če si član SVAMZ dobiš pri dugem avtu-ni nujno,da je tvoj samo da je v familiji še dodatnih 15% popusta na že obstoječe pri osnovnem zavarovanju vozila:ok2

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik

Da moč motorja vpliva na izračun kombinacij vpliva samo toliko, da je vozilo z večjo močjo oz. "boljšim" motorjem načeloma dražje v osnovni ceni katera je tudi osnova za izračun kasko in kombinacij. Ne spoznam se na cene Ford FIest, vendar je verjetno 1.25 dražja od 1.0 in zato razlika v ceni kombinacije in ne zaradi kilovatov.

...ta mesec sem še v službi pri ZM in povem lahko, da se J kombinacija zagotovo deli po moči motorja! Verjetno velja analogna logika tudi za kombinaciji D (divjad) in H (parkirni prostor). Te tri kombinacije je mogoče priključiti k AO zavarovanju in zaradi tega, se ne uporablja cena novega vozila za izračun premije, nemsto tega se uporablja moč motorja. Sicer se premija ne deli po enaki lestvici kot pri AO zavarovanju, vsekakor pa tista meja (razlika med obema Fiestama, ki sem ju v praksi dokazljivo zaznal) obstaja. Premija glede na novo nabavno vrednost vozil se upošteva in je temelj za izračun premija samo pri kasko zavarovanjih. Pri delnih kasko kombinacij pa cena vozila ni osnova za izračun!

Dokaz mojim trditvam govori tudi dejstvo, da za izračun premije delnih kasko kombinacij ni potrebno vozilo iskati iz Eurotaxa. Dovolj je vnos moči motorja, ostalo izračuna program za sklepanje zavarovanj sam. Sicer bi pa ob vsakem sklepanju zavarovanja za sklenitev J kombinacije bilo potrebno podati točne podatke o tipu vozila, potrebno bi bilo našteti vso opremo, vso dodatno opremo, vso naknadno vgrajeno opremo, itd... Predstavljajte si kako bi to izgledalo za šalterjem AMZS-a. Ogromno ljudi sploh ne ve kakšno opremo imajo, pri čemer je BMW zelo pregleden. Spomnite se na vse različne VW verzije (trend, base, europe,.itd.........)... kdo ve kaj vse to pomeni...

Kot pa sem že prej želel poudariti: to velja pri ZM 100%, mogoče pa je pri kateri drugi zavarovalnici drugače, vendar mislim, da so delne kasko kombinacije tudi drugod več ali manj analogno prevzete, z razliko, da marsikatera "dumping" zavarovalnica nevednemu zavarovancu ponudi odbitno franšizo pri kombinacijah in so zato seveda "ultra" poceni.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Damjann
Damjann

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 153
  • Avtomobil: BMW 318iS coupe

...ta mesec sem še v službi pri ZM

Bi mi lahko torej odgovoril na spodnje vprašanje?

Ali kdo ve ali zavarovalno kritje velja, če je vozniku v času nesreče potekla veljavnost vozniškega dovoljenja, namreč imel sem manjšo nesrečo, a mi je vmes že potekla veljavnost dovoljenja, ker se mi izdali vozniško z veljavnostjo samo 2 leti(kao mladi voznik) in do nesreče še nisem utegnil dvigniti novega dovoljenja? Dovoljenje mi ni bilo odvzeto ali kaj podobnega, nimam niti ene pike, samo nisem še naredil novega do nesreče.

Pot dolga tisoče kilometrov, se zmeraj začne z enim samim korakom
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 397
  • Avtomobil: 335i

Eno teoretično vprašanje imam za vas. Avto imam zavarovan pri AdriaticSlovenici, osnovno plus par dodatnih stvari. Med drugimi tudi stekla, žaromete, ter parking.
In zadeva je taka: agentka je očitno pozabila, da imam opremo kot je xenon, senzor za dež, in imam sedaj zavarovane samo navadne luči, čisto običajna stekla... Sta namreč pri obeh sklopih dve opciji, ena cenejša za avtomobile brez xenona, senzorja za dež, in ena dražja za avtomobile s temi stvarmi.
Jaz sem pa zadnjič uveljavljal zavarovanje škode na parkirišču - eno luč imam razbito. In me sedaj zanima, če bi imeli na zavarovalnici kakšno podlago, da bi me karkoli zajebavali. Ker pri zavarovanju škode na parkirišču ni pa nobenih različnih opcij, samo ena. Pa kolikor sem bral pogodbo od zavarovalne police, se ti sklopi nič ne navezujejo eden na drugega.
Kaj pa vi mislite?
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Imaš še kaj drugega zavarovanega pri njih? Ima kdo v tvoji familiji? Če bi kaj težili včasih pomaga zagrozit da boš pač šel na drugo zavarovalnico, v takih primerih se agenti ponavadi ustrašijo izgube dobička in se potrudijo ustrečt stranki.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, vse je zavarovano pri njih... Ampak verjetno niti ne bo potrebno it na tak nivo. Mene predvsem zanima, če kdo ve, kako točno je z zadevo, ki sem jo opisal zgoraj. Za vsak slučaj - da vem kaj pričakovat :)
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Načeloma moraš imeti zavarovano vse tako kot je: npr. če nimaš zavarovanega xenona, ti ponavadi plačajo navadne luči :ok2
Če pa so ti npr. že plačali, pa se nimaš kaj sekirati, le naslednjič je boljše da ti vse vpišejo ... :ok

Lp, zigi :)

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 017
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Hja,ponavadi ti v takem primeru krijejo samo navadno luč,razlika pa iz tvojega žepa. Če pa bi bila vmes tretja oseba,ki ti je storila škodo in i da kuponček oz. prizna krivdo,potlej ti pa zavarovalnica povzročitelja krije tudi xenon. Vsaj tako sm jst razumew mojga zavarovalnega agenta
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik

@zigi: Niso še nič izplačali. Še čakam na to. Drugače si siguren da je tako? Ker jaz nisem uveljavljal zavarovanja luči, ampak parkirišče. In tukaj ni nobenih različnih opcij za različno opremo. Lahko imaš zavarovano škodo na parkirišču, ali pa ne. Poleg tega pa, če bi zavaroval samo škodo na parkirišču, ne pa tudi luči, stekel, divjadi, potem se pa itak ne bi moglo nič za nanašat na ta sklop za parkirišče (ker ničesar drugega ne bi bilo). No, moja logika je taka.

Kdo pozna kak primer iz prakse?

Urejal mjemec, 22.10.2008, 17:19.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 017
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Meni kmalu poteče zavarovanje in se bom z svojim agentom kr mal pogovoru kako pa kaj. Ker če prašaw ne bom,mi tut sam ne bo vsega povedal.
Npr. Letos sem uveljavljaw kombinacijo za stekla al kako naj se izrazim,pač počeno sprednje steklo na dveh mestih,malenkost (kamenček). Mam senzor za dež (vendar pa na polici tega ne piše - pač opcija). No,na zavarovalnici mi lepo steklo poslikajo,mi da tist papir in z njim na servis. Steklo mi naročijo,menjajo,vendar sem moraw sam plačat premontažo senzorja s starega stekla na novo. Sicer malenkost 7€ pa vseen,zavarovalnica ni hotela kriti tega stroška

Urejal tratnika, 22.10.2008, 17:32.

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

@zigi: Niso še nič izplačali. Še čakam na to. Drugače si siguren da je tako? Ker jaz nisem uveljavljal zavarovanja luči, ampak parkirišče. In tukaj ni nobenih različnih opcij za različno opremo. Lahko imaš zavarovano škodo na parkirišču, ali pa ne. Poleg tega pa, če bi zavaroval samo škodo na parkirišču, ne pa tudi luči, stekel, divjadi, potem se pa itak ne bi moglo nič za nanašat na ta sklop za parkirišče (ker ničesar drugega ne bi bilo). No, moja logika je taka.

Kdo pozna kak primer iz prakse?

Kaj ti je pa napisal cenilec :confused Mislim da je to glavno, torej če ti je napisal menjavo xenon žarometa pol je o.k., če pa navadnega pol pa :confused :crazy

Lp, zigi :)

Prikaži več možnosti