Skoči na vsebino

Potisni ležaj sklopke - simptomi

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
41 odgovorov v temi
veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 37 686
  • Avtomobil: 159 TI, Bravo Sport

Naj mi nekdo pove simptome, ko je slab ležaj sklopke oz. če je to to.

Pri spuščanju pedala sklopke je čutiti luft, zaradi tega je občutek na pedalu sklopke čuden pri speljevanju, hkrati je slišati rahel kovinski zvok, ampak ne vedno. To se dogaja samo pri speljevanju in menjavanju iz prve v drugo. Potem nič več. Nato delata menjalnik in sklopka OK.

Kakšni so simptomi, če je košara sklopke slaba?
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

izzyd
izzyd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 576
  • Avtomobil: RR

Obrabljenost košare se ponavadi čuti kot, da bi imel pedal (sklopka) dve stopnji. Nekje na sredini ponavadi malo preskoči.
Dostikrat se pri npr. renojih slišijo fedrčki od sklopke, pri fiatih se izrabi potisna....
Glede pot.ležaja; pa se sliši ko je sklopka spuščena, ko je stisnjena utihne, če je izrabljen.

Urejal izzyd, 25.09.2008, 18:40.

Prikaži več možnosti

kinderladen
kinderladen

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 182
  • Avtomobil: 530d

ja pri moji bivši trojki se je slišal ropot ko je bila sklopka spuščena,ko je bila pa pritisnjena je pa utihnilo.Pri speljevanju je pa mogoče malo trzalo,cukalo.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

E pol je to to. Sklopka je sicer še ok, tako, da bom menjal samo košaro in ležaj. Al moram tudi sklopko?
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

kinderladen
kinderladen

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 182
  • Avtomobil: 530d

sklopke ne rabiš če je dobra.
Prikaži več možnosti

SLine
SLine

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 931
  • Avtomobil: Tricikel

za moje pojem kupi komplet(potisno,lezaj,sklopko)pa menji..bos najbol siguren in ne bos rabu v kratkem zopet rastavljat oz. placat mehanika za to(ce ti on dela)
Prikaži več možnosti

izzyd
izzyd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 576
  • Avtomobil: RR

Odvisno od cene kompleta in posamičnih delov.
Jaz vedno menjam komplet, ker se mi ne da 2x šraufat, pa ponavadi je tako tudi najbolje, če misliš z avtom narediti še par tisoč kilometrov:ok
Je pa najbolje, da razkoplješ in vidiš kako izgleda, potem pa v nabavo potrebnega materiala, saj itaq vse dobiš takoj ali naslednji dan, tako da ni panike:)
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo, naročil komplet. 375€ za sklopko, potisno in ležaj. Menjal pa bo kolega, ki mi do zdej vse servisira. Delo na uradnem servisu bi bilo cca 150€. Kolega bo naredu za cca 50€.:ok2
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 914
  • Avtomobil: zgoraj brez

Evo, naročil komplet. 375€ za sklopko, potisno in ležaj. Menjal pa bo kolega, ki mi do zdej vse servisira. Delo na uradnem servisu bi bilo cca 150€. Kolega bo naredu za cca 50€.:ok2

375€ za sklopko?

Jaz sem lani dal za SACHS-ovo 120€ za 523i, letos pa za LUK-ovo 170€ za E30 318i cabrio. Govorim pa o kompletu.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW-M-POWER
BMW-M-POWER

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 402
  • Avtomobil: E39 Cosmosschwarz

375€ za sklopko?

Jaz sem lani dal za SACHS-ovo 120€ za 523i, letos pa za LUK-ovo 170€ za E30 318i cabrio. Govorim pa o kompletu.

To si pa zelo ugodno dobil! Lahko na PS kje!!
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 914
  • Avtomobil: zgoraj brez

To si pa zelo ugodno dobil! Lahko na PS kje!!

Za 523i sem kupil v Avstriji pri firmi Birnner, za E30 pa GMT Murska Sobota.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Skiny
Skiny

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 907
  • Avtomobil: F11 525dx; R 1100 RT

375€ za sklopko?

Veloce, sicer te ne poznam in ne vem za kateri avto gre (predvidevam, da ne za alfo 75, katero imaš v profilu :fight), a 375 EUR se mi zdi definitivno pretirana cena za tak set.

Tudi jaz sem dal letos ca 130 EUR (z upoštevano nekaj popusta) za set samonastavljive (SAC) sklopke sachs za E46 320i. Zanimivo pri tem pa je, da sem dejansko dobil v SACHS škatli LUK lamelo in potisno ploščo, na katerih je bila le nalepljena nalepka s sachsovo kataloško številko. Očitno globalizacija deluje že tudi pri aftermarket proizvajalcih :-D.

Aja, še to: tudi original je bil made by LUK.

LP, Skiny
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Veloce, sicer te ne poznam in ne vem za kateri avto gre (predvidevam, da ne za alfo 75, katero imaš v profilu :fight), a 375 EUR se mi zdi definitivno pretirana cena za tak set.

Tudi jaz sem dal letos ca 130 EUR (z upoštevano nekaj popusta) za set samonastavljive (SAC) sklopke sachs za E46 320i. Zanimivo pri tem pa je, da sem dejansko dobil v SACHS škatli LUK lamelo in potisno ploščo, na katerih je bila le nalepljena nalepka s sachsovo kataloško številko. Očitno globalizacija deluje že tudi pri aftermarket proizvajalcih :-D.

Aja, še to: tudi original je bil made by LUK.

LP, Skiny

130€ za sklopko, potisni ležaj in košaro sklopke?
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 394
  • Avtomobil: Marsikaj

pri nas na Adria Merkurju,pa jst mam namen kupit sklopko...mi je rekel da je od SACHS-a

in da komplet vsebuje sklopko,lamelo,košaro oz. da je to ve kar potrebujem za menjavo...cena pa 186 Eur z popustom...drugače to oni dobijo iz lj. no verjetno je tam še bol poceni...mah tudi 186 za komplet se mi ne zdi neki ful (vsaj pol maš mir)
Prikaži več možnosti

Skiny
Skiny

BMW fanatik

• Uporabnik

Za lamelo sklopke, potisno ploščo in potisni ležaj. To se navadno tudi prodaja skupaj v setu. Za lažjo predstavo:

lamela:
Objavljena slika

potisna plošča:
Objavljena slika

ter potisni ležaj (zraven pa še vrečka masti za mazanje površine med lamelo in gredjo menjalnika):
Objavljena slika

LP, Skiny

Urejal Skiny, 26.09.2008, 16:05.

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja. Vse lepo in prav, dokler ne rečeš za 530i. Že zavorni diski so še enkrat dražji, kot za 530d. Ne vem. Jaz sem vzel original. Od ostalih imam slabe izkušnje, ker je vedno kaj manjkalo ali pa ni bilo ta pravo.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Skiny
Skiny

BMW fanatik

• Uporabnik

Sicer pa, pokliči na bližnji BMW servis. Meni ETK kaže, da bi morala biti cena original BMW seta bliže 250 kot pa 300 EUR (točne cene ne vem, ker imam v ETKju nemške cene, tam pa je 209 EUR brez DDV).

LP, Skiny
Prikaži več možnosti

Skiny
Skiny

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja. Vse lepo in prav, dokler ne rečeš za 530i. Že zavorni diski so še enkrat dražji, kot za 530d. Ne vem. Jaz sem vzel original. Od ostalih imam slabe izkušnje, ker je vedno kaj manjkalo ali pa ni bilo ta pravo.

Ja no, saj pravim, da ne vem za kak avto gre. Očitno res ni alfa 75 1.8T :-D.
Original v ETKju pa je za M54B30 v D res 280 EUR brez DDV, torej dobrih 30% dražje, kot za moj 2.0 šestvaljni mlinček.

LP, Skiny

Urejal Skiny, 26.09.2008, 16:22.

Prikaži več možnosti

V.I.A
V.I.A

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 513
  • Avtomobil: Fxx

Pubeci LuK not dat pa bo
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Toni preveril pri Gruntarju in z vsemi možnimi popusti bi prišlo 330€, torej drži, da je za 530i and company vse precej dražje, oz. skoraj še enkrat dražje kot pri 520i/523i. Še v Italiji vprašajmo, pa bomo videli.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.