Skoči na vsebino

Gospodarska kriza/recesija

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
7584 odgovorov v temi
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

USA se itak ima za nekaj več in bi vsem rada diktirala kaj naj delajo, samo za njih nobena pravila ne bi veljala ... sj je že iz člasov WWII tako... takrat so okupirali polovico sveta in ga hočejo komandirat in izkoriščat.

Ameri se bunijo na tarife, ki so jih Indijci postavili na nekatere ameriske produkte :rofl

https://www.cnbc.com...acceptable.html

Urejal Rottie, 10.07.2019, 09:55.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 499
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Sicer mi je kar slabo ker pišem v isto temo kot bedak nad mano (ki se bo verjetno vrnil in zopet poneumljal forumski folk, no uživajmo dokler ga ni), ampak naj vam bo, tole je zelo važna zadeva in jo bom objavil za tiste, ki še premorete kak košček možganov. 

Amerika zapira reciklažne centre. Kakšno povezavo ima to z recesijo, boste seveda vprašali. Ogromno. Njihovi "reciklažni" centri so bili v bistvu trgovski, oni so surovine samo prevzemali, stiskali, pakirali in jih nato pošiljali v Azijo, pretežno v Kitajsko, kjer so jih v resnici reciklirali. No in zdaj tega ni več oziroma se je obseg odkupa zelo zmanjšal, cene so padle, skratka povpraševanja po sekundarnih surovinah ni več. Zakaj ne? Ker industrija zmanjšuje obseg dela, kar pomeni da neizogibno drsimo v recesijo. 

Toliko da povem da ne boste rekli da vas ni nihče opozoril, filmčki na youtube so sicer že kakšnih 5 let polni pametnjakovičev ki opozarjajo da bo recesija udarila zdaj zdaj, no jaz sem lani rekel da bo treba počakat še vsaj 2 do 3 leta in kaže da sem kar dobro napovedal. Toliko zaenkrat z moje strani, spodaj pripenjam še link o zapiranju reciklažnih centrov v USA če koga zanima:

https://www.youtube....h?v=KdGnbqffUpc

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 187
  • Avtomobil: Bmw

When btc 100.000$ :ok2
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 499
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Napačna tema... probaj v tisti o kriptovalutah  :laugh

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 839
  • Avtomobil: prdalica

"Naši" bi rekli: Samo što nije :laugh

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč