Skoči na vsebino

Gospodarska kriza/recesija

* * - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
7444 odgovorov v temi
Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 063
  • Avtomobil: E39 530dTA & 525dT ///M

In zakaj ne bi smel biti kmet tudi mesar, ali še celo trgovec in prodajati mesa po recimo 5€ in bi bilo tako za vse bolje :ok
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 993
  • Avtomobil: F10

In zakaj ne bi smel biti kmet tudi mesar, ali še celo trgovec in prodajati mesa po recimo 5€ in bi bilo tako za vse bolje :ok

Lahko bi bil, ampak če nebi bilo požrešnosti bi bilo za vse dovolj. Torej kmet se bi ukvarjal s kmetovanjem, ker se na to najbolje spozna in ima zato najboljše pogoje, mesar z mesarstvom, trgovec s trgovino. Tako bi moralo biti in vsak bi dobil zase pošteno plačilo (idealen svet). Le tako se lahko gospodarstvo zdravo razvija v pravi smeri v več smeri.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 057
  • Avtomobil: avtomatik

Lahko bi bil, ampak če nebi bilo požrešnosti bi bilo za vse dovolj. Torej kmet se bi ukvarjal s kmetovanjem, ker se na to najbolje spozna in ima zato najboljše pogoje, mesar z mesarstvom, trgovec s trgovino. Tako bi moralo biti in vsak bi dobil zase pošteno plačilo (idealen svet). Le tako se lahko gospodarstvo zdravo razvija v pravi smeri v več smeri.

Lahko bi bil, če ne bi država tako hotela - sej že ene par let ne smeš doma klat - za to so klavnice. Če se ne motim, si včasih lahko - meso si nesel na pregled, dobil štempelj, pa je bilo. Danes pa :nono :nono.
LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 63 973
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ker mu močni trgovski lobiji tega ne bi dovolili.
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Ja saj, ampak a ni to kr neki, da ne smeš prodajat, kar si sam pridelal, mislim halo. Recimo, če jaz naredim en izdelek, ga lahko po mili volji prodam. Ne vem kaj se morajo vedno trgovci neki mešat, naj gredo raje kaj pametnega in produktivnega delat, ne pa prodajat in se hvalit z nečim, za kar je zalužen čisto nekdo tretji, poleg tega pa še lepo služiti na račun drugega.

Ko smo glih pri mesu, cena se dvigne za recimo 10%, a odkupna cena mesa je pa še vedno ista, zakaj se pa tukaj ne poveča, saj recimo kmet ima tudi večje stroške, če pa se vse draži. Ne vem no, tole višanje cen trgovcev me vedno bolj jezi.
Prikaži več možnosti

Nimesis
Nimesis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 207

Pa se je začelo (tudi pri BMW-ju),

http://www.ad-hoc-ne...Bayern/19725055

http://dnevnik.si/no...odbe/1042212686
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 801
  • Avtomobil: 535 PS

Ja saj, ampak a ni to kr neki, da ne smeš prodajat, kar si sam pridelal, mislim halo. Recimo, če jaz naredim en izdelek, ga lahko po mili volji prodam. Ne vem kaj se morajo vedno trgovci neki mešat, naj gredo raje kaj pametnega in produktivnega delat, ne pa prodajat in se hvalit z nečim, za kar je zalužen čisto nekdo tretji, poleg tega pa še lepo služiti na račun drugega.

Ko smo glih pri mesu, cena se dvigne za recimo 10%, a odkupna cena mesa je pa še vedno ista, zakaj se pa tukaj ne poveča, saj recimo kmet ima tudi večje stroške, če pa se vse draži. Ne vem no, tole višanje cen trgovcev me vedno bolj jezi.

:ok No, saj imaš par stvari kar prav, samo s tole izjavo si me pa res nasmejal, sploh s podčrtanim delom :rofl :rofl :rofl
Osnovna dejavnost trgovcev je namreč prodaja ... :laugh :ok2

Lp, zigi :-D

Urejal zigi, 08.10.2008, 18:38.

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Si pač še mlad in neizkušen in ne veš kako stvari stojijo. Pri teh poslih je tako: dokler imaš eno stojnico, te nihče ne bo povohal. Ko se začneš širit, pa hitro postaneš trn v peti konkurence in takrat dobiš pištolo za vrat (no to ravno ne, te pa recimo zvečer pokliče prijazen gospod in ti pove, da je možno da tvoji otroci jutri ne bodo prišli iz šole domov). Tako te zadeve potekajo v visokem podjetništvu (pravzaprav bi moral uporabit eno drugo besedo, a je ne bom). Za bit podjetnik torej samo kapital še zdaleč ni dovolj, ampak moraš imet izredno močno zaledje. Če se greš take stvari, je boljše bit brez družine in brez otrok.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35 350
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Borza spet v krizi. 5-10% padec vrednosti delnic. Hudo.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

A se komu sanja, kdaj in katere delnice se bo splačalo kupit, ter ali se bo padanje kaj kmalu obrnilo. Ker tole je vse skupaj že precej adijo pamet.
Prikaži več možnosti

Sharkman
Sharkman

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 230
  • Avtomobil: Audi Q5 TDI

Kot kaže se obetajo HUDI časi !:blackeye
kupit ću ga pa se provozat kroz Portorož
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 159
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

A se komu sanja, kdaj in katere delnice se bo splačalo kupit, ter ali se bo padanje kaj kmalu obrnilo. Ker tole je vse skupaj že precej adijo pamet.

...sicer se nočem delati pametnega,kar se tiče padanja tečajev delnic.... delno je k temu pripomogla omenjena "kriza"(-ki v bistvu ni saj je bilo cca 640 miljard zagotovljenih že pred glasovanjem) v ZDA,ki nima prevelikega vpliva na nas, ampak sem vas o tem pravočasno opozoril.

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Mene nič ne boli :-D Zanima me pa za v prihodnje.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kot kaže se obetajo HUDI časi !:blackeye

Me prav zanima, če se bo finančni sistem zlomil do konca ali samo do določenega %. Če se bo do konca, bo štala. Največja za tiste, ki imajo hipoteke in kredite, pa tudi taki ki so živeli od raznih dividend in ostalega sranja, bodo gagali. Zanimivo je vsak dan zjutraj prebrat časopis in gledat, kje je najbolj udarilo prejšnji dan. Tole je kot nekakšna globalna nevihta - ne vemo ne kam bo udarilo in ne koliko škode bo naredilo. Hec je, da je zdaj za razliko od prejšnjih kriz ves svet v dreku (zato bo tudi škoda malo manjša, kot bi bila če bi se to zgodilo samo v eni državi).
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

ampak sem vas o tem pravočasno opozoril.

Tudi jaz, v tem sva se strinjala :)
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa sej se ne mešajo trgovci direkt, mešajo se kapitalisti - ti pritisnejo na vlado, da sprejme določene zakone, pol so pa zmagali. Kdo so pa kapitalisti, pa tako vemo - predvsem lastniki velikih trgovinskih verig.
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35 350
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Me prav zanima, če se bo finančni sistem zlomil do konca ali samo do določenega %. Če se bo do konca, bo štala. Največja za tiste, ki imajo hipoteke in kredite, pa tudi taki ki so živeli od raznih dividend in ostalega sranja, bodo gagali. Zanimivo je vsak dan zjutraj prebrat časopis in gledat, kje je najbolj udarilo prejšnji dan. Tole je kot nekakšna globalna nevihta - ne vemo ne kam bo udarilo in ne koliko škode bo naredilo. Hec je, da je zdaj za razliko od prejšnjih kriz ves svet v dreku (zato bo tudi škoda malo manjša, kot bi bila če bi se to zgodilo samo v eni državi).

Hudič je to, ker so več ali manj vsa podjetja zakreditirana.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Ravnokar poslušam 24kur. A gremo vsi dvignit prihranke???
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 159
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Tudi jaz, v tem sva se strinjala :)

...še moj post....56

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

peroa
peroa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: Rog

Ravnokar poslušam 24kur. A gremo vsi dvignit prihranke???
LP A.

Zdej se ne spomnim imena banke, ampak v USofA je to prejšen teden naredilo samo 9% komitentov te banke in je blo to konec-lonec ...

Urejal peroa, 08.10.2008, 22:05.

NO soup for YOU.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti