Skoči na vsebino

Gospodarska kriza/recesija

* * * - - 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
8581 odgovorov v temi
Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 098
  • Avtomobil: Mesanec

Js jih pa ne, pa tankam 2x na teden najmanj. Kaj bos pa na to rekel?
Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 080
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Screenshot_20200326-003413_Samsung Internet.jpg
Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 368
  • Avtomobil: e91

no sej planili so tudi po wc papirju...

Prikaži več možnosti
    • eleksis in Silvershadow uporabnikom je všeč to sporočilo

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 891
  • Avtomobil: BMW x

https://www.youtube....bed/dNVZ0ZPfE8s

SLO sub.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 409

Povzetek? Ne da se mi vec teh filmckov gledati, ki vsi na isto struno igrajo. Nazadnje, danes zjutraj, sem dobil video, da je za corona virus krivo 5G omrezje.

:clown

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 157
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

no sej planili so tudi po wc papirju...

Saj ko so navalili papir, sem takoj vedel da bo zaradi virusa eno veliko sranje... :laugh

Prikaži več možnosti
    • ily in gade uporabnikom je všeč to sporočilo

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 268
  • Avtomobil: Becikl

Falil

Urejal _T_O_M_O_, 26.03.2020, 12:58.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 295
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

daj AD1 ne zagovarjaj mi tole sranje od Petrola, ker je podn gorivo, še enkrat z Petrolovim bencinom naredim občutno manj kilometrov...

Kobal, take neumosti lahko prodaš le še za šankom. Če si po tankanju na Petrolu živčen in zato voziš drugače kot ko tankaš drugje, to ni težava v kakvosti goriva ampak v tebi. 

Če si prepričan v svoje trditve, pa vzemi poljuben motor, ga postavi v laboratori in pod enakimi pogoji izmeri porabo goriva iz različnih virov. Na koncu boš razočaran. Pred nekaj leti je to naredila ena rafinerija... v laboratoriju so izmerili razliko v porabi med 2 in 3%, pa so testirali goriva diskonterjev (ala Hofer) pa do premium goriv (ala Shell Premium). 

Sem nekaj let delal v tej panogi in imel opravka s kupom ljudi, ki so po gostilniško trdili podobno kot ti. V čisto vseh primerih se je izkazalo, da je gorivo ustrezno in skladno s standardom. Se je pa nekajkrat, tudi po kakšni laboratorijski raziskavi pokazalo, da je kriva človeška malomarnost. Sam sem delal v veleprodaji, tako sem imel kar nekaj primerov, ko je obstala gradbena mehanizacija na kakšnem gradbišču, kjer se je vedno pokazalo dvoje: stroji niso bili primerno zavarovani in prihajalo je do kraj, kjer so tatovi občasno ukradeno nadomestili z vodo, ali pa je bilo gorivo skladiščeno v neustrezni embalaži in je zaradi vremenskih pogojev prišla deževnica v gorivo. 

Poseben primer so tudi razni lastniški rezervoarji za gorivo, kjer so kupci hranili večje količine goriva (par 10.000l) za lastne potrebe. Važen je vsak cent prihranka iz zato taki rezervoarji skoraj po pravilu niso nikdar očiščeni, nimajo zamenjanih filtrov na točilnih napravah, prav tako nihče ne preverja količine vode, ki se z leti nabere na dnu rezervoarja. Temu so posebno izpostavljeni nadzemni rezervoarji, kjer prihaja do pogostih in dokaj hitrih nihanj temperatur in posledično kondenzacije vlage iz zraka. 

Posebna sorta malomarnežev pa so prevozniki. Zopet v imenu dobička je težko vsako jesen ustaviti kamion za 2 uri in zamenjati naftni filter, ter opraviti preventivni pregled hladilnega sistema. Posledično ob vsaki večji ohladitvi vidimo ob cestah kamione v okvarah. v 99,9% se težava z gorivom reši z menjavo filtra goriva. Najbolj ironično pa je, da interventni servis na cesti stane precej več, kot kamion zasluži v tistih 2 urah kolikor bi stal če se vse skupaj naredi doma. Da jeze pri naročniku zaradi zamude sploh ne omenjam. 

LP Tristan01

PS: s prodajo goriv nisem povezan že od leta 2012, preden me obtožiš, da peljem vodo na svoj mlin. 

Prikaži več možnosti
    • mitja155, rokomah, _T_O_M_O_ in 2 ostalim je všeč

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 238
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Pri navadnih avtih z bencinskim motorjem ni razlik med 95 in 100 oktanskim bencinom. Se pa konkretno pozna pri močnejših avtih, na hitro nekje 30% moči pobere če naliješ 95 oktanski v avto kateri je narejen za 100 oktanov.

Že pri mojem 1.8T (180KM) je vsak tuner, ko sem se pogovarjal za optimizacijo, rekel, da naj ne hodim, če ne bom imel 100 (ali 98) oktanca notri, ker bodo drugače meritve vsaj za 20% nižje in nerealne (iz izkušenj). Nisem pa nikoli delal kakšne primerjave ali meritev. Ko sem avto uporabljal dnevno, sem tankal 95, za trackdaye in razne adrenalinske izlete pa 100. Sedaj ima skoz samo 100 notri, ker je pač vikend avto.

Vem da je leta nazaj, Petrol celo priznal probleme z nafto, ampak le na določenih črpalkah (Lj barje naj bi bila ena izmed njih)- razlog, vdor vode v rezervoarje. Potem naj bi to zrihtali

Nekje v začetku tega stoletja je meni na meganu dci šla visokotlačna pumpa k vragu - analiza uradnega servisa je pokazala, da je bilo za to krivo zanič gorivo (tankal na Petrolu). Seveda Petrol ni hotel nič slišati o tem in kakšni odškodnini (kritje popravila). Kak mesec kasneje pa so ljudem začeli plačevati popravila, ker se je dokazalo, da je njihov dizel vseboval vodo.

Od takrat tankam 99,9% na OMV, na Petrolu samo če nimam druge možnosti.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in sash uporabnikom je všeč to sporočilo

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 213
  • Avtomobil: LPP Urbana

Uglavnem napivedi za SLO niso najboljse kar se BDP-ja tice...to kar prihaja zna pustiti kar nekaj posledic. Bral sem da se pricakuje upad BDP med 15-25%.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 37 592
  • Avtomobil: 159 TI, Bravo Sport

To velja več ali manj za vse države.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 079
  • Avtomobil: star Bmw

za hrvaško ne..

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

za hrvaško ne..

Tam bo dooosti več... Se že zavedajo...  :frown

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja tam bo -50%, ko ne bo turizma

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 463
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... ma turizem bo, samo manj

Recimo danes rabiš za Mali Lošinj "propustnico" ki jo ne more dobiti vsak, turist pa nemogoče..

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 690

Hrvati so ga najebali na polno...

Ene 10% jim privoščim, ker so cene res šle v nebo, hkrati so pa mislili da so nedotakljivi in da bo ekspanzija non stop..

Imam prikolico v Istri, sezona trenutno premaknjena na 1.6., pa še to ni 100% zagotovilo da se bo res začela...

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 238
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Jaz mislim, da go globalno turizem konkretno nasrkal. Tudi, ko bo šlo tole mimo, bo folk verjetno precej bolj previden in ne bodo na polno letali naokoli. Jaz vem, da letos ne grem nikamor v gužvo. Šla bova v kakšno kočo v naravo, da bova bolj na samem. Poleg tega bo čez poletje problem z dopusti, ker se bo takrat vse skupaj nazaj postavljalo, šole se znajo v čas počitnic podaljšat itd. Pa še manj denarja bodo imeli ljudje.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah trpele bodo vse nadstandardne storitve za rajo. Navadna avtopralnica bo laufala, nek car detailing bo tenko piskal. Ikea pohištvo bo laufalo, pohištvo po meri bo tenko piskalo. Sport direct bo še naprej prodajal majce pa trenirke, neka mal bolj fancy butik bo tenko piskal, ljubljanske mlekarne bodo laufale, kdor dela neke eko high class mlečne izdelke bo jeba itd. 

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 368
  • Avtomobil: e91

Portorož bo poln, Slovenci bojo spet odkirli lepoto slovenske obale  :-D

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz ženo že 14 podjebavam zakaj ne gre na trepalnice, manikuro, pedikuro, frizerju, nohte... No saj mi hitro zabije nazaj kajlo, kako se mi obnašajo novi armotizerji na e92, pa črn strop, letvice... Mater vse si porajta, bom moral začet skrivat... :crazy

No hočem povedat, te usluge bodo tanko piskale.. Ajde frizerke ne toliko... ostalo pa.. 

Prikaži več možnosti
    • Team Cabrio Slovenija je všeč